Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Wrz 2011 14:08 

Rejestracja: 27 Cze 2011
Posty: 43
Nie tak dawno założyłem konto Miles & More z racji że do końca roku mam zabookowanych 7 lotów PLL LOT (3 krajowe i 4 zagraniczne) oraz dodatkowo nocleg w Novotelu. W związku z tym mam kilka pytań:
- Gdzie i w jaki sposób mogę wydrukować tymczasową kartę ponieważ jak wchodzę na swoje konto mam tylko dwie zakładki (Mój profil i Mój salonik Miles & More)?
- W innym temacie wyczytałem, że plastikową kartę przysyłają do miesiąca od naliczenia pierwszych punktów, tak?
- W jaki sposób zostaną naliczone mi punkty gdy nie mam karty, a loty i booking hotelu robiłem przed założeniem konta M&M? Muszę gdzieś na stronie Miles & More wpisać np numer rezerwacji lotu?

PS
Jedynym numerem (numer karty?) jaki widzę i mam póki co dostępny jest jakiś 15 cyfrowy numer.

Z góry dzięki za wszystkie informacje.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez klapio 07 Gru 2021 19:02, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
Marco Manno lubi ten post.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 14 Wrz 2011 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2010
Posty: 750
Loty: 264
Kilometry: 273 201
Zbanowany
niebieski
Oberschlesien napisał(a):
Witam
Nie tak dawno założyłem konto Miles & More z racji, że do końca roku mam zabukowanych 7 lotów PLL LOT (3 krajowe i 4 zagraniczne) oraz dodatkowo nocleg w Novotelu. W związku z tym mam kilka pytań:
- Gdzie i w jaki sposób mogę wydrukować tymczasową kartę ponieważ jak wchodzę na swoje konto mam tylko dwie zakłaki (Mój profil i Mój salonik Miles & More)?
- W innym temacie wyczytałem, że plastikową kartę przysyłają do miesiąca od naliczenia pierwszych punktów?
- W jaki sposób zostaną naliczone mi punkty gdy nie mam karty, a loty i booking hotelu robiłem przed założeniem konta M&M? Muszę gdzieś na stronie Miles & More wpisać np numer rezerwacji lotu?

PS
Jedynym numerem (numer karty?) jaki widzę i mam póki co dostępny jest jakiś 15 cyfrowy numer.

Z góry dzięki za wszystkie informacje.

Moim zdaniem powinieneś dopisać numer M&M do rezerwacji na stronie https://www.lot.com/web/lot/check-your-reservation, ja tymczasowej karty nie drukowałem,
co do hotelu to nie wiem bo nie korzystałem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Wrz 2011 15:40 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Loty zrealizowane do 6 m-c wstecz poprzedzających dzień rejestracji w M&M można skredytować poprzez wypelnienie formularza z poziomu profilu w M&M - trzeba w nim podać dane dot. przelotów (numer biletu, lotów, trasa, data itp.) - dotyczy to przewoźników zintegrowanych; w przypadku innych linii Star Alliance i partnerskich konieczne jest niestety wysłanie oryg. BP + potwierdzenia rezerwacji do Niemiec.

Co do lotów w przyszlości - najlepiej dodać sobie tymczasowy numer do rezerwacji; mozna poprosić o to takze przy odprawie na lotnisku; potem dodajesz automatycznie stały numer albo pokazujesz kartę M&M na lotnisku.

Co do hoteli: trzeba dodać numer do profilu i/albo podac karte przy check-inie w hotelu: wszystko zależy od konkretnej sieci i tego, gdzie robiłeś rezerwację: z moich doświadczeń wynika, że niestety dość często automatyczne naliczanie mil za hotele zawodzi i trzeba się o to upominać potem. Zwroć uwagę też na zasady panujące w danej sieci partnerskiej: nie wszystkie stawki za pokój kwalifikują się do otrzymania mil , czasami wymagana jest rezerwacja wyłącznie przez kanal własny sprzedaży danej sieci czy hotelu a nie np. przez booking.com czy expedię. Wreszcie trzeba miec na uwadze ustawienie danych w profilu - jeśli nalezysz do programow partnerskich danej sieci hotelowej: czesto jest tak, że nalezy wyraźnie określić, że chce się dostawać mile za pobyty a nie np. punkty własne. Jeśli tego odpwiednio wczesniej nie ustawisz, naliczą Ci się punkty za pobyt np. w programie Hilton HHonors ale NIE MILE.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Wrz 2011 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
jak mogę sprawdzić, ile mil przysługuje mi za dany lot?
Kupiłem pierwszy w życiu lot tradycyjną linią lotniczą (KTW - WAW) i mimo, że to krótki lot zastanawiam się, czy od tego nie zacząć kolekcjonowania mil :)
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 19 Wrz 2011 12:38 

Rejestracja: 18 Gru 2010
Posty: 452
luxyfer - https://www.miles-and-more.com/online/m ... id=1000340

o ile kupiles w promocji (taryfa O zapewne) przysluguje 125 mil
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Wrz 2011 12:41 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Sprawdzasz sobie klasę rezerwacyjną na bilecie (jest to literka np. O, L, V, B...) i potem na stronie m&m albo sprawdzasz w zakładce zbieraj mile -> loty tabele milową dla danej linii, albo wklepujesz do kalkulatora milowego trase i klasę rezerwacyjną.

Na trasie KTW-WAW (kupionym na osobnym bilecie) możesz dostać: 125, 500, 1000 mil w zalezności od klasy rezerwacyjnej (ew. 1500 w C ale nie ma osobnej sprzedaży na krajowkach). Bilety kupione w najtańszych z nich , w tym w First minute, dają 125 mil za odcinek krajowy, jak i międzynarodowy w Europie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Wrz 2011 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Cze 2011
Posty: 62
Dostałem już plastikową kartę (czekałem ok 3tyg), a jeszcze nie kupiłem żadnego biletu. Skorzystałem z tego poradnika-> http://www.fly4free.pl/poradnik-zaczyna ... iles-more/
_________________
"Ten kto walczy czasem przegrywa, ten kto nie walczy przegrywa zawsze"
Reinhard Hess

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kić uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 23 Wrz 2011 09:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2011
Posty: 270
WItam

Kupuje na wycieczke 10 biletów

i teraz pojawia sie pytanie czy przy zakupie wystarczy że podam numer ktory mam na plastikowej karcie MM i wszystkie punkty z tych 10 osób mi przejdą ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Wrz 2011 09:47 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Było już o tym 1000 razy. Mile dostaniesz TYLKO I WYŁĄCZNIE za loty odbywane przez siebie samego; absolutnie nie jest możliwe zbieranie mil w M&M za przeloty innych osób; próba podawania niewłaściwego numeru karty przy rezeracji albo check-inie kończy sie kasacją dotychczasowych mil i banem z programu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Wrz 2011 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2011
Posty: 270
no ale kurcze przeciez przy rezerwacji podaje swój numer karty ..

a jak lece cała rodzina to tez licza mi tylko mile za mój bilet a żony i dzieci nie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 23 Wrz 2011 09:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 557
Przeczytaj jeszcze raz to, co napisał marek2011 - tym razem ze zrozumieniem.
_________________
The best is yet to come.

Image

Moje podróże
Góra
 Profil Relacje PM off
apadlo lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 23 Wrz 2011 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2011
Posty: 270
o mój boze to dlaczego jak ja mój ojciec leciałna moja karte to dostałem mile na karte ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Wrz 2011 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2011
Posty: 270
Mamy jedna karte i jak latamy rodzinnie zawsze dostajemy mile.

I dlatego myślałem ze teraz za te 10 osób bedie tak samo a tu sie okazuje ze ja regulamin łamie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 23 Wrz 2011 10:01 

Rejestracja: 17 Maj 2010
Posty: 262
niebieski
Bo mile nie są przyznawane za rezerwacje tylko za loty. I nic nie wykombinujesz.

A jak lecisz z żoną to załóż jej kartę to też będzie zbierała mile.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 23 Wrz 2011 10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2011
Posty: 270
ok juz wszystko wiem dzieki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 23 Wrz 2011 10:16 

Rejestracja: 24 Mar 2011
Posty: 122
też się nad tym zastanawiałam, kiedy w komentarzach do poradnika o zbieraniu mil też była na ten temat dyskusja:
http://www.fly4free.pl/poradnik-zaczyna ... iles-more/
i tam też Kamil mówił, że "mile można nabić tylko na konto osoby której nazwisko jest zarówno na karcie, jak i na bilecie", natomiast Kiwaczek odpowiadał:
"@Kamil
Od 1 czerwca 2010 zmienił się regulamin M&M. Nie wiem czy coś się zmieniło w regulaminie w temacie naliczania mil, ale wiosną robiłem rezerwację w Swiss dla kilku osób, razem odprawialiśmy się, a mile trafiły na moje konto i tak miało być.
W ub. roku leciałem LOT-em z osobami mającymi tylko kartę MilleMiglia Alitalii, więc podali moją kartę M&M przy odprawie i mile za ich bilety zostały naliczone tak jak moje"
"Dodatkowe wyjaśnienie.
Podczas dokonywania rezerwacji na stronie internetowej Swiss, podałem dane pasażerów i za każdym razem powtórzyłem mój numer karty M&M. Przy odprawie okazałem kartę i już.
Proszę pamiętać, że moje doświadczenia są sprzed tegorocznej nowelizacji Regulaminu."

jest gdzieś jasno napisane jakie są zasady? w regulaminie np.? /nie sprawdzałam/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 23 Wrz 2011 22:57 

Rejestracja: 02 Maj 2011
Posty: 73
Witam ja tez mam pytanko tzn
Niedawno kupiłem bilet do usa (san francisco) Lufthansa i oczywiscie przed kupnem załozyłem sobie konto M&M Czyja te punkty dostanę po odbyciu lotu ktory mam 10 grudnia czy juz teraz powinny mi przyjsc bo ja niestety ciagle mam 0 :( Da sie to jakos sprawdzic, moze da sie wpiac jeszcze raz nr karty tylko gdzie?

Aha no i jeszcze jedno 30 marca leciałem British airways i airasia one tez wliczaja sie w ta promocje?
thx
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 23 Wrz 2011 23:32 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Mile naliczaja się po odbyciu przelotów, czyli za kazdy segment podrozy dostaniesz mile po ich odbyciu. W M&M możesz zbierac mile statusowe i premiowe wyłącznie przewoźników należących do Star Alliance (plus linii partnerskich). Natomiast możesz sobie założyc konto w którymś z programów One World i tam zgłosić przelot BA do naliczenia, o ile jest to możliwe. Za przeloty AirAsia nie dostaniesz mil.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 25 Wrz 2011 07:07 

Rejestracja: 31 Sie 2011
Posty: 17
Zbanowany
czy jeżeli kupie bilet na LOT lubfuthanse lub inny z sojuszu u jakiegoś pośrednika lub agenta - ORBITZ , EXPEDIE itd i zapłacę citibank LOT to dostane dodatkowe mile z tytułu płatności właśnie ta kartą czy to tylko działa jak się kupuje bezpośrednio na stronie lotu lub w biurze LOTU ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 25 Wrz 2011 07:27 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Mile dostaniesz za każdą transakcję, nawet nie musi to być zakup biletu. Jedynie zniżki na bilet LO nie uzyskasz u Expedii i innych, tylko na LOT.com

Odradzam jednak płatność kartą Citi w walucie innej niż PLN, gdy spojrzysz na wyciąg i policzysz po jakim kursie się rozliczyła transakcja to będziesz klął na czym świat stoi... zresztą było o tym sporo razy na forum.
_________________
Life is short and the world is wide.


Ostatnio edytowany przez puhacz, 10 Sty 2021 12:35, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group