Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 25 Wrz 2011 09:28 

Rejestracja: 31 Sie 2011
Posty: 17
Zbanowany
2 tygonie temu kupiłem na ORBITZ do Hong Kongu za 760 usd ( dolary z kantoru , płacone debetową dolarową kartą - wyszło 18 groszy na 1 usd taniej niż kartą rozliczaną w Euro z Banku Zachodniego bo tego dnia kupiłem również hotel za dolary kartą kredytową ), ten sam bilet Lufthansy kosztował około 3100 zł na stronie - nie najtańsze ale najlepsze połączenie , którego nie ma w normalnych i tanich promocjach dodatkowo pasujące mi daty- jeżeli jest jak piszesz to carta citi na LOT jest moim zdaniem do D i żal na nią kasy ( dodatkowo na stronie LUF pokazało mi ,że dadzą mi tylko za cały lot około 6000 mil bo najtańsza klasa rezerwacji.Dużo tu piszą o tym M & M - jak sie jeździ za cudzą lub państwową kasę to może jest deal , jak się jeździ za swoje to strata czasu i głupota w to się bawić - w inne programy analogicznie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#22 PostWysłany: 25 Wrz 2011 09:49 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Chile1 napisał(a):
dolary z kantoru , płacone debetową dolarową kartą - wyszło 18 groszy na 1 usd taniej niż kartą rozliczaną w Euro z Banku Zachodniego

No i prawidłowo, to właśnie najtańsza opcja gdy chcemy kupić coś w innej walucie. Ale jednak trochę biegania jest (kantor, bank).

Cytuj:
jeżeli jest jak piszesz to carta citi na LOT jest moim zdaniem do D i żal na nią kasy

Niekoniecznie, do zakupów w PLN jest ok. A jak się trochę postarać to koszty zerowe (albo odpowiedni obrót i zwolnienie z opłaty rocznej, albo złożona rezygnacja i propozycja karty darmowej na całe życie z działu utrzymania klienta).

Cytuj:
dodatkowo na stronie LUF pokazało mi ,że dadzą mi tylko za cały lot około 6000 mil bo najtańsza klasa rezerwacji.Dużo tu piszą o tym M & M - jak sie jeździ za cudzą lub państwową kasę to może jest deal , jak się jeździ za swoje to strata czasu i głupota w to się bawić - w inne programy analogicznie

Jak ze wszystkim, trzeba policzyć czy coś się opłaca czy nie. Tyle samo mil byś dostał za bilet w promocji za 1800zł bo to ta sama grupa taryf z tabelki M&M.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 25 Wrz 2011 10:11 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
program lojalnościowy jest dodatkiem , mającym przyciągnąc i utrzymac stalych klientów, a nie celem w samym w sobie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 25 Wrz 2011 12:08 

Rejestracja: 31 Sie 2011
Posty: 17
Zbanowany
te forum wychodzi ,że to reklama Milies & M - TO CZEMU LATAM 25 lat po świecie i 1 raz polecę Lufthansą na inny kontynent ( a byłem z 35 razy w Azji i Amerykach i mam członkowskto pewnie z 20 linii - proste na zachód zawsze taniej wychodził BA lub AF lub KLM NA WSCHÓD AEROFŁOT i FINNAIR .Ten niemiec to też jedynie wynika z faktu ,że akurat tym razem muszę być w konkretnych datach i godzinach itp bo krótki urlop i zabukowane bilety w Azji. LOT dopiero góra 1,5 roku ma jakieś rozsądne ceny ( i 20 letnie samoloty ) dlatego kupiłem sobie i paru osobom z 5 biletów , przy czym wszystkie i tak były co najmniej z 50 % droższe niż tanie linie po Europie za to w normalnych godzinach , bagażem, codziennie loty + kanapka z serem ( po 400 zł powrotny Barcelona i Madryt ) co chyba nie jest warte 200 zł w plecy na bilecie plus 100o mil . Mogę jeszcze biegać po sklepach, kupować ptasie mleczko i dostane prawie tyle samo mil - idiotyzm ale gdybym latał na czyjś koszt to pewnie byłaby niezła zabawa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 25 Wrz 2011 12:15 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Chile1 napisał(a):
te forum wychodzi ,że to reklama Milies & M

Przecież nikt tutaj nie zachwala M&M, jedynie dyskutuje się o samym programie, promocjach itp. Nie ma tematów o programach oneworld czy SkyTeam bo jako Polacy jesteśmy 'skazani' na LO/LH/OS/LX - inne linie nie mają u nas tak mocnych pozycji. Azja owszem, najczęściej wychodzi taniej z innymi liniami ale już USA i Afryka nie, więc nie ma reguły. Do USA rzadko kiedy lepszą ofertę ma przewoźnik niezrzeszony w *A.

Tak jak napisał marek2011, program lojalnościowy jest dodatkiem - nie lata się dla mil przecież. Więc nie rozumiem skąd Twoje pretensje.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 25 Wrz 2011 12:59 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
ja jeszcze dodam, że akurat w M&M z uwagi na politykę punktowania przelotów (chociaż ta się pogroszyła ostatnio pośrednio przez miany w koszyku taryf- to fakt) bardzo dużą ilośc różnych promocji, dodatkowych akcji, alternatywnych sposobów zbierania mil, program jest jeszcze stosunkowo najbardziej atrakcyjny dla przeciętnego pasazera latającego z Europy w swiat i po Europie. W programach np. BA czy AF/KLM tylko latanie na long haulach i to w Y premium albo C daje jakies realne punkty a reszta to najcześciej 25% odleglości (w M&M minimalna stawka to 50% przy najtańsyzch taryfach).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: nowe M&M
#27 PostWysłany: 17 Sty 2012 01:11 

Rejestracja: 19 Wrz 2011
Posty: 193
Planuje zalozyc konto M&M i zaczac zbierac mile. Planuje RTW z Air New Zealand i przy rezerwacji jest pytanie do jakiego programu naleze. Jest opcja Lufthansa M&M i Lot M&M. Czy jest jakas roznica ktory program wybiore i czy bede mogl wykorzystac mile z Lufthansa jesli wybiore Lot i odwrotnie? Zabukowalem niedawno lot LHR-WAW-LHR, czy te mile beda doliczone jak otworze konto? Ile mil(mniej wiecej) dostane za Rtw ?

dzieki
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 17 Sty 2012 01:38 

Rejestracja: 22 Lut 2011
Posty: 213
Loty: 84
Kilometry: 201 326
niebieski
Jeśli to RTW, to jest to, które pokazałeś na screenie to raczej nie dostaniesz żadnych mil. Sprawdź jaką klasą jest dany lot i zobacz czy dostaniesz mile.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 04 Mar 2012 00:45 

Rejestracja: 10 Maj 2010
Posty: 441
niebieski
Mam 5000 mil premiowych i 0 statusowych.

Czy dobrze liczę że mam ogólnie 5000 i do niektórych ofert brakuje mi jeszcze raz tyle? Czy może do zakupów lotów liczą się tylko te statusowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 04 Mar 2012 00:50 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
kosa napisał(a):
Mam 5000 mil premiowych i 0 statusowych.

Czy dobrze liczę że mam ogólnie 5000 i do niektórych ofert brakuje mi jeszcze raz tyle? Czy może do zakupów lotów liczą się tylko te statusowe?



Do wymiany na bilety i inne nagrody licza się jedynie mil PREMIOWE. Statusowe są istotnee z punktu widzenia ewentualnego uzyskania lub przedłużenia statusu. Czyli masz teraz 5000 mil jako kapitał na przyszłą nagrodę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 04 Mar 2012 00:57 

Rejestracja: 10 Maj 2010
Posty: 441
niebieski
Co to znaczy kapitał na przyszłą nagrodę?

Jak będę miał 10 000 premiowych to nie mogę za nie kupić biletu-nagrody?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 04 Mar 2012 01:07 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Mozesz nawet i za 5000 (+ podatki) w aktualnych promocjach milowych Lufthansy ale bilety nagrody tylko z wylotem z Niemiec. Za 10 tys. możesz juz trafic dobrą okazje w LOTcie ; normalnie flysmart w Europie 15 tys. plus podatki. Od ciebie zalezy na co wykorzystasz mile.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 04 Mar 2012 01:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Maris83 napisał(a):
Mila premiowa -> te wymieniasz na nagrody jak np. przelot z Berlina do Malagi Lufthansą w obie strony za 5000mil w promocji + podatki (lub 15tys mil)
Mila statusowa -> te mile gromadzisz wyłącznie za loty, nie da się wymienić ich na nic, jak będzie ich wystarczająco dużo (35tys) to masz status FTL itd., ten pierwszy upoważnia już do wejścia do saloników business, odprawy przy stanowisku klasy business, zwiększonego limitu bagażu etc., po każdym roku kalendarzowym ulega skasowaniu

Na moim przykładzie to pokażę:
Image
Po prawej statusowe (wyłącznie za lot), a tutaj za recenzję już ich nie ma:

Image

Tak więc te po prawej (statusowe) po roku gasną (kalendarzowym), za uzbieranie ich 35 tysięcy masz status na 2 lata. Premiowe gasną po 2 latach jak nie masz specjalnej karty kredytowej lub żadnego statusu począwszy od Frequent Traveller wzwyż. Mam nadzieję, że rozumiesz teraz? :)

Gdybys jeszcze lepiej radzil sobie z wklejaniem screenow :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 04 Mar 2012 01:11 

Rejestracja: 10 Maj 2010
Posty: 441
niebieski
Tak - wielkie dzięki.

Kurczę nie zbierałem jakoś super a tu już 5000 mil. Dość łatwo to idzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 04 Mar 2012 01:27 

Rejestracja: 10 Maj 2010
Posty: 441
niebieski
Mi też się nie wyświetla ;]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 05 Mar 2012 09:50 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Maris83, w jaki sposób udało Ci się kupić klasę biznes na lot krajowy?
Czy to była jakaś dolotówka do klasy biznes w przelocie międzynarodowym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 05 Mar 2012 09:55 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Taryf biznesowych na krajowkach nie ma w sprzedaży: są wystawiane na dolot albo w razie op-up'a (ale wtedy naliczenie mil wg bizz klasy rezerwacyjnej następuje w wyniku blędu systemu, ktory się zdarza;-).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 27 Mar 2012 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
Ile trwa naliczanie mil po odbyciu lotu? Czy mogą być jakieś problemy z powodu przenosin na nową platformę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 27 Mar 2012 23:16 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Mogą i są problemy.
Trzeba poczekać do końca tygodnia; powinnien zacząc działać formularz online do naliczania mil.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 27 Mar 2012 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
Ok, ja tam się nie denerwuję. Tylko pytam, ponieważ minęły już ponad 2 tygodnie od odbycia lotu, więc trzeba zacząć się interesować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group