Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8173 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 409  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 03 Cze 2012 15:15 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7927
HON fly4free
Teraz juz wysyłają z automatu od razu.
dawniej trzeba było uzyskać przynajmniej jedna milę, a jeszcze wcześniej aż 3000 mil.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#82 PostWysłany: 03 Cze 2012 17:30 

Rejestracja: 13 Maj 2012
Posty: 36
[quote="marek2011"]Teraz juz wysyłają z automatu od razu.
dawniej trzeba było uzyskać przynajmniej jedna milę, a jeszcze wcześniej aż 3000 mil.[/quo

Wydaje mi się że dostaną plastik dopiero w momencie gdy będę miał choć jedną milę, przynajmniej tak jest napisane na stronie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 03 Cze 2012 20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
thomek205 napisał(a):
marek2011 napisał(a):
Teraz juz wysyłają z automatu od razu.
dawniej trzeba było uzyskać przynajmniej jedna milę, a jeszcze wcześniej aż 3000 mil.[/quo

Wydaje mi się że dostaną plastik dopiero w momencie gdy będę miał choć jedną milę, przynajmniej tak jest napisane na stronie

tak bylo jeszcze 2-3 miesiece temu, tez mi sie tak wydaje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 04 Cze 2012 22:56 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 253
niebieski
Blackall napisał(a):
thomek205 napisał(a):
marek2011 napisał(a):
Teraz juz wysyłają z automatu od razu.
dawniej trzeba było uzyskać przynajmniej jedna milę, a jeszcze wcześniej aż 3000 mil.[/quo

Wydaje mi się że dostaną plastik dopiero w momencie gdy będę miał choć jedną milę, przynajmniej tak jest napisane na stronie

tak bylo jeszcze 2-3 miesiece temu, tez mi sie tak wydaje :)


Potwierdzam, karta przychodzi z automatu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 23 Cze 2012 17:20 

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 19
Mam pytanie. Odbyłem pierwszy lot i otrzymałem kartę.
Jednak leciałem ja i moja dziewczyna a naliczone mam punkty tylko za mnie, pomimo ze dodałem przy obu rezerwacjach nr karty (lecieliśmy z dwóch rożnych krajów)
Czy punkty mogę zbierać tylko jak sam lecę i moje dane będą na bilecie, czy też był jakiś błąd?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 23 Cze 2012 17:41 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7927
HON fly4free
og0r napisał(a):
Mam pytanie. Odbyłem pierwszy lot i otrzymałem kartę.
Jednak leciałem ja i moja dziewczyna a naliczone mam punkty tylko za mnie, pomimo ze dodałem przy obu rezerwacjach nr karty (lecieliśmy z dwóch rożnych krajów)
Czy punkty mogę zbierać tylko jak sam lecę i moje dane będą na bilecie, czy też był jakiś błąd?

Mile za przeloty można zbierac tylko za rejsy odbyte osobiście; nie przysługują za inne osoby wspolpodrozujace czy bilety kupione dla osob trzecich. Mało tego, próba naliczenia takich mil na swoje konto narusza regulamin M&M i moze prowadzić do wykluczenia z programu i utraty zgromadzonych mil.

Dziewczyna powinna zalozyc swoje konto i poprosic o naliczenie mil na nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 23 Cze 2012 17:52 

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 19
marek2011 napisał(a):
Mile za przeloty można zbierac tylko za rejsy odbyte osobiście; nie przysługują za inne osoby wspolpodrozujace czy bilety kupione dla osob trzecich. Mało tego, próba naliczenia takich mil na swoje konto narusza regulamin M&M i moze prowadzić do wykluczenia z programu i utraty zgromadzonych mil.

Dziewczyna powinna zalozyc swoje konto i poprosic o naliczenie mil na nie.


Bardzo dziękuję za odpowiedź.
A czy za zebrane mile mogę kupić bilet dla kogoś czy tylko dla siebie?

I moje drugie pytanie:
Czy mile można wykorzystać do obniżki ceny lotu, czy tylko na darmowy przelot za określoną ilość mil?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 23 Cze 2012 17:56 

Rejestracja: 10 Maj 2010
Posty: 441
niebieski
Możesz kupić dla drugiej osoby.

Co do obniżki, to praktycznie nigdy za te mile nie lecisz za darmo tylko płacisz podatki. Często na atrakcyjnych kierunkach, te podatki są tak wysokie że nie opłaca się brać biletu za mile, bo w jakiejś promocji często płaci się tylko ciut więcej niż podatki.

Wiem że w Europie podatki można opłacić milami - wtedy rzeczywiście lot jest za darmo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 23 Cze 2012 18:13 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7927
HON fly4free
W M&M nie ma opcji mix: opłata za bilet cześciowo milami a częściowo kasą: takie opcje są spotykane w innych programach lojalnościowych.

Natomiast jak wyżej: dopłaca się podatki i to niestety wcale nie małe co do zassady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 23 Cze 2012 19:55 

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 19
Czyli do ceny w milach z tej tabeli na stronie M&M (np. 60000 mil za lot do USA) trzeba jeszcze dopłacić podatek tak?
Zastanawiałem się nad wymianą bezwartościowych punktów Payback na mile i wykorzystanie ich na przelot do USA ale jeżeli same 60000 mil nie wystarczy to średnio się to opłaca bo 300000 pkt payback, które musiał bym wymienić warte są 3000zl.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 23 Cze 2012 20:59 

Rejestracja: 10 Maj 2010
Posty: 441
niebieski
Tak będziesz musiał dopłacić jeszcze podatek. Jeśli wartość tych 60 000 mil to 3 000 złotych, to nie wymieniaj. Nie opłaca się.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 23 Cze 2012 21:15 

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 19
Dzięki
To nie wymieniam. Myślałem, że fajnie wykorzystam punkty payback, za które nic ciekawego nie wezmę. Zostawię na prezenty ;)
Myślałem że M&M to trochę fajniejszy program lojalnościowy. Chyba liczyłem na zbyt wiele :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 23 Cze 2012 21:39 

Rejestracja: 14 Sty 2012
Posty: 379
Loty: 412
Kilometry: 463 383
niebieski
og0r napisał(a):
Dzięki
Myślałem że M&M to trochę fajniejszy program lojalnościowy. Chyba liczyłem na zbyt wiele :?

Masz rację. Dzisiaj zrobiłem sobie symulację na trasie Gdańsk-Delhi / Bombaj - Gdańsk
Dostępna za punkty tylko taryfa K.
Cena: 2330 zł albo 60 tys. mil i 1832 zł. Więc 60 tys. mil daje tylko 500 zł obniżki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 23 Cze 2012 22:53 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7927
HON fly4free
turecky napisał(a):
og0r napisał(a):
Dzięki
Myślałem że M&M to trochę fajniejszy program lojalnościowy. Chyba liczyłem na zbyt wiele :?

Masz rację. Dzisiaj zrobiłem sobie symulację na trasie Gdańsk-Delhi / Bombaj - Gdańsk
Dostępna za punkty tylko taryfa K.
Cena: 2330 zł albo 60 tys. mil i 1832 zł. Więc 60 tys. mil daje tylko 500 zł obniżki.



Nie jest tak do końca. Nie chcę powtarzać tego, co już było wielokrotnie pisane, ale biletów-nagród za mile nie można wprost porównywać do biletów dostępnych w promocjach.
Bilet za mile (pomijając promocje milowe) jest po pierwsze obarczony znacznie mniejszymi restrykcjami (można go zwrócić za opłatą administracyjną 50 euro bez utraty mil i kasy za podatki i opłaty) a po drugie daje znacznie większe możliwości. W przypadku lotów międzykontynentalnych w każdą stronę moga to być 3 segmenty (plus ewentualnie dolot krajowy w Polsce) i 1 stopver powyżej 24 h na trasie w regionie docelowym czyli razem 6 (8) lotów i 2 stopovery, również w klasie ekonomicznej.

Trzeba tez pamiętać że dostępność miejsc i kierunków w systemie rezerwacyjnym M&M na stronie jest znacznie mniejsza niż w rzeczywistości. System pokazuje tylko opcje linii zintegrowanych, nie pozwala na żadne bardziej skomplikowane rezerwacje itd. Stąd powstaje wrażenie, że nagrody dostępne są tylko na tych rejsach, na które w danej chwili mozna kupić relatywnie tani bilet pełnopłatny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 20 Lip 2012 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5649
HON fly4free
Ile mnie więcej w przeliczeniu na pieniądz warta jest jedna mila premiowa?

Wiem, że wszystko jest warte tyle ile ktoś che za to zapłacić, ale widziałem gdzieś kiedyś takie przybliżone przeliczenie jednak nie mogę w tej chwili nigdzie tego znaleźć...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 20 Lip 2012 14:44 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
kemot napisał(a):
Ile mnie więcej w przeliczeniu na pieniądz warta jest jedna mila premiowa?

Wiem, że wszystko jest warte tyle ile ktoś che za to zapłacić, ale widziałem gdzieś kiedyś takie przybliżone przeliczenie jednak nie mogę w tej chwili nigdzie tego znaleźć...

Różne są teorie. Ale jest to przedział 3gr - 5gr.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 25 Lip 2012 18:56 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 253
niebieski
Na FT wszystko poniżej 3 cpm jest uważane za extra deal, aczkolwiek skłaniam się ku kwocie mniejszej o połowę, jak mój przedmówca
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 27 Lip 2012 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 557
mileq napisał(a):
Na FT wszystko poniżej 3 cpm jest uważane za extra deal, aczkolwiek skłaniam się ku kwocie mniejszej o połowę, jak mój przedmówca

Nie zastanawiałbym się ani chwili gdyby ktoś chciał kupić moje mile po 3 centy. :D Nie są tyle warte...
_________________
The best is yet to come.

Image

Moje podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 27 Lip 2012 10:50 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7927
HON fly4free
Z mil można wyciągnąć nawet i 10 gr/mila, zależy na co konkretnie się je wymienia. Ale w większości przypadków będzie to oczywiście oscylowało w przedziale 3-5gr.

Zalezy tez jak sie to liczy.
Generalnie jeśli za powiedzmy 135000 mil + dopłata 2500 zeta dostaje bilet, za który musiałbym zapłacić 14k, to wwtedy mogę sobie policzyć 11,5k : 135000 i wychodzi mi mila po > 8 gr. Ale ktoś inny powie, że i tak bym w wolnym handlu tego biletu za 14 k nie kupił, tylko szukał tańszej opcji, więc niee mogą tak liczyć wartości mili. I tak można sie spierać w kółko.

Gdyby ktos płacił po 3 centy/m tez bym ssprzedał. A jeśli miałbym kupować to gora po 2-2,5 gr/mile. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 09 Sie 2012 17:57 

Rejestracja: 08 Cze 2010
Posty: 166
Loty: 120
Kilometry: 122 460
Wykorzystywał ktoś już może mile na przeloty wewnątrz USA bądź z USA na karaiby? Na stronie united.com pokazuje przeloty z USA na Hawaje za 40000mil + jakieś 5-10$ dopłaty. Co prawda dotyczy to ich programy Mileage Plus ale może dla użytkowników Miles & More jest podobnie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8173 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 409  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group