Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 459 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 17 Kwi 2019 18:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2015
Posty: 174
Stoi na drodze 96a jak się zjeżdża z 113 w kierunku wschodnim (jechałem na McParking). Sporo razy przejeżdźałem, ale tym razem mi się zapomniało z rana. ;)
Ten na wiadukcie to mam obcykany :mrgreen:

Załącznik:
sxf-fotoradar.png
sxf-fotoradar.png [ 240.33 KiB | Obejrzany 3806 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#362 PostWysłany: 17 Kwi 2019 20:43 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@japhar Faktycznie, jest tam fotoradar, ale widoczny z daleka i stoi na środku drogi. Musiałeś być strasznie zamyślony :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#363 PostWysłany: 17 Kwi 2019 20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2015
Posty: 174
Rano, ciemno i pusto na drodze ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#364 PostWysłany: 09 Maj 2019 20:21 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Mój ojciec dostał dziś mandat z Włoch z datą wykroczenia... 31/12/2017. Mają tempo ;-) Napomknę tylko, że z południa kraju, tam wszystko jeszcze wolniej biegnie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#365 PostWysłany: 18 Cze 2019 18:33 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 247
Loty: 23
Kilometry: 72 725
niebieski
Tu jest ciekawy artykuł o płaceniu lub nie, mandatów za granicą:
https://autokult.pl/34092,nie-ignoruj-k ... -tarapatow
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#366 PostWysłany: 18 Cze 2019 18:56 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Na wschodzie zwykle obywa się bez formalności. Obu stronom nie zależy na procedurze, tym bardziej, że dokumenty dostajesz w obcym języku i nawet nie wiesz o co chodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#367 PostWysłany: 22 Cze 2019 11:22 

Rejestracja: 22 Cze 2019
Posty: 0
Witam wszystkich , 2017 w lipcu na terenie Rumunii dostałem mandat za przekroczenie prędkości o 35km/h w terenie zabudowanym.
Policjantka wypisała mi mandat kredytowy i pozwoliła jechać dalej, na postoju przeglądając mandat spostrzegłem , że opiewa na 847 lei około 800 zł.
Mandat schowałem głęboko i zapomniałem o nim , w 2018 jechałem znowu przez Rumunię i na granicy HU-RO celnik poprosił o dowód osobisty i prawo jazdy
(Rumunie nie jest w Szengen) po czym oddał mi dokumenty nie mówiąc nic.W kwietniu 2019 dostałem pismo z Rumunii w sprawie niezapłaconego mandatu .
Pytanie moje jest następujące :czy ktoś miał podobny przypadek i jak to się skończyło , dodam że taryfikator w RO za wykroczenie moje to około 280 lei , sprawdziłem w po powrocie do Polski.
Proszę o odpowiedzi a nie pouczenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#368 PostWysłany: 22 Cze 2019 11:37 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Podpisałeś mandat ? Zapewne tak. Raczej za późno na reklamację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#369 PostWysłany: 23 Cze 2019 10:21 

Rejestracja: 22 Cze 2019
Posty: 0
Wiem że podpisany mandat to koniec sprawy , ja che wiedzieć jak jest ze egzekwowaniem mandatu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#370 PostWysłany: 23 Cze 2019 10:41 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Odwiedzi Cię pan z windykacji lub zablokują Ci rach. bankowy ...i po sprawie.
Szybko i sprawnie to pójdzie. Dont worry...przerabiane wiele razy :mrgreen:


Ostatnio edytowany przez Abcn, 24 Cze 2019 16:26, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#371 PostWysłany: 23 Cze 2019 11:42 

Nie rozstrzygam samego zagadnienia płacić - nie płacić, ale jak się samemu nie dostało mandatu w Rumunii to po co pisać takie banialuki jak post wyżej

Generalnie problem będzie przy wybraniu opcji "nie płacę" gdy udajemy się ponownie do Rumunii, do tego w opcji samochodem

Kod:
w Rumunii został wprowadzony zintegrowany system bazy danych dłużników wobec skarbu państwa.

W związku z powyższym, wszyscy kierowcy samochodów ciężarowych, którzy w przeszłości otrzymali w Rumunii mandat (z różnego rodzaju powodów) nie powinni wjeżdżać ponownie na teren Rumunii przed uprzednim uregulowaniem mandatu, ponieważ narażają się na oskarżenia skarbowo – prawne.

Wszystkie zaległe mandaty powinny być uregulowane w odpowiednim urzędzie terytorialnym miejsca wystawienia mandatu – lista w zakładce: INFORMATII TRANSPORTURI RUTIERE – Agentii de control si incasare – na stronie www.cnadnr.ro

Uprzejmie sugerujemy przestrzeganie powyższych zasad z powodu grożących konsekwencji.

www.cnadnr.ro
nie znam okresu przedawnienia, a taki i tam też musi być
Góra
 PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
#372 PostWysłany: 23 Cze 2019 14:47 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5132
srebrny
HandSome napisał(a):
Odwiedzi Cię pan z windykacji lub zablokują Ci rach.bankowy ...i po sprawie. Szybko i sprawnie to pójdzie. Dont worry...przerabiane wiele razy :mrgreen:

aha ' powaznie ? przyjedzie z Rumunii z wyrokiem rumuñskiego sadu nakazujacym zaplacic naleznosc ?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 24 Cze 2019 16:31, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
BusinessClass uważa post za pomocny.
 
      
#373 PostWysłany: 23 Cze 2019 15:00 

@jargen generalnie już zapewne wie co może i co mu ewentualnie "grozi"
Góra
 PM off  
      
#374 PostWysłany: 23 Cze 2019 18:35 

Rejestracja: 22 Cze 2019
Posty: 0
- Pytałem jasno czy ktoś dostał mandat w Rumunii i nie zapłacił i jak to się potoczyło. Olałem mandat i mało tego w następnym roku wjechałem do Rumunii .
-SPOTKAŁO TO KOGOŚ , JAK SIĘ TO SKOŃCZYŁO
myślisz że moja wiedz n/t mandatów otrzymanych za granicą sprowadza się do porada forumowiczów tego sortu j/w ?
Kolego HandSome we wszystkich krajach UE system jest identyczny ?
Jak się sprawa zakończy to poinformujĕ szanowne forum co i jak .
Póki co dziękuje za mądre słowo.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 24 Cze 2019 16:34, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
BusinessClass uważa post za pomocny.
 
      
#375 PostWysłany: 23 Cze 2019 18:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Panowie wyluzujcie, daliście się @HandSome strollować jak na onecie...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#376 PostWysłany: 24 Cze 2019 17:32 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
jargen...rozumujesz trochę jak nowonarodzony dopiero. Co z tego , że byłes ponownie w Rumunii? Istotne jest czy byłes podczas wjazdu sprawdzany w kompie czy tylko pobieżna kontrola prawka i dowodu lub paszportu? Nie piszesz o tym. Z Rumunii nikt do ciebie nie przyjedzie. Wynajmuje się polskie biuro windykacyjne które spokojnie cie znajdzie. Zostaniesz poinformowany o kwocie do zapłacenia plus odsetki plus koszty komornicze. Ale wcale nie musi tak być. Poza tym szukasz porady czy ktoś miał podobną sytuację. To , że nawet ktoś miał nie oznacza , ze w twoim przypadku będzie identycznie. Minęły 2 lata i oczekujesz ...no włąsnie czego? Jak będą cię ścigać to i tak już jest postanowione. A jak tylko straszą to sobie ich odpuśc. Sam wywnioskuj jaki to styl działania. Jesteś ,,duży" już facet więc sam podejmij decyzję. Boisz się to...zapłać. :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#377 PostWysłany: 24 Cze 2019 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
HandSome, daruj sobie, zwłaszcza teksty o polskich - pożal się Boże - windykatorach :) Płacenie czegokolwiek prywatnym firmom windykacyjnym jest gorszym frajerstwem niż zagranie w 3 kubki na bazarze :)

Tu macie czytelnie opisane na temat fotoradarów z zagranicy, strona nie jest konkurencyjna wobec f4f więc mam nadzieję, że nikt nie usunie:

https://anuluj-mandat.pl/post/nie-ma-po ... otoradarow

a tu o mandatach:

https://anuluj-mandat.pl/post/o-zagrani ... az-jeszcze

Moja rada - olać ten rumuński mandat dopóki nie przyjdzie nic z polskiego sądu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#378 PostWysłany: 24 Cze 2019 18:19 

Rejestracja: 22 Cze 2019
Posty: 0
Pytam dlatego, że w tym roku chcę jechać do Bułgarii i mam do wyboru drogę przez Ru lub Serbię.
Przez RU jechałem i znam warunki co i jak .
Nie pytałem się w Rumunii na granicy czy sprawdzają mnie pod kątem niezapłaconego mandatu.
Gdybym dostał pismo z kancelarii windykacyjnej to nie zajmowałbym czasu na dywagacje co robić.
Dlatego zapytałem czy ktoś coś wie w temacie.
Koniec
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#379 PostWysłany: 25 Cze 2019 14:31 

Rejestracja: 25 Cze 2019
Posty: 0
pablo1603 napisał(a):
pablo1603 napisał(a):
Wczoraj wróciłem z Izraela, na parkingu w Tel Aviwie/Jaffie zastałem za wycieraczką mandat na 100 ILS. Krawężnik szary, znak parkingu tyle, że pod nim jakaś tablica w ichniejszych ślaczkach. Ze względu na szabat nie mogłem zapłacić na poczcie, jak radzili w wypożyczalni podczas wydawania samochodu( prorok czy co :cry: ). Mandat również same ślaczki. Miał ktoś podobny przypadek, gdzie to zapłacić przez neta? Parking był polecony z forum, jutro wrzucę namiary, aby następni się nie przejechali. Sprawdzałem na google maps i wspomnianego znaku tam jeszcze nie było.

Mandat anulowany, pomogła mi pani z Icenter@mail.tel-aviv.gov.il w Jaffie. Uzasadnienie brak możliwości zapłaty z zagranicy ale nad tym pracują:).



Ktoś ma aktualne informacje z Izraela? Właśnie dostalismy mandat 250ils za parkowanie. Niestety przed samym wyjazdem na lotnisko, wiec nie było czasu nic na miejscu załatwić. Myślisz, ze jutro można płacić z zagranicy? Wolelibysmy nie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#380 PostWysłany: 25 Cze 2019 14:56 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
-- 25 Cze 2019 15:52 --

BusinessClass...a co ma polski sąd do mandatu z Rumunii? :P

-- 25 Cze 2019 15:56 --

jargen... ty nie masz się pytac nikogo o swój mandacik w R tylko jest pytanie czy ,,zaistniałeś" w ich systemie komp dot. policyjnych mandatów? Jak jesteś widoczny to...górny77 dobrze to wytłumaczył :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 459 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group