Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 459 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 16 Lip 2018 14:58 

-- 16 Lip 2018 14:58 --

Tu akurat wiedzialem, że byl taki problem i nie wnikałem w szczegóły wiedzac jedynie, ze policja niemiecka blednie przepisy interpretowała
A miałem napisać by bzdurnie, o nieznajomości prawa oczywistych oczywistości nie pisać bo to wiem, po prostu jest tego sporo i nie ma bata coś może nawet mecenasikom czy policjantom niemieckim umknąć :lol:

-- 16 Lip 2018 14:58 --

vincenz napisał(a):
@gorny77 nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania ;) Oraz nieznajomość prawa szkodzi nam samym. Wystarczyło nie zgadzać się na wszystko co policjant mówi, to wtedy pewnie i by tego nieszczęsnego scyzoryka nie znaleźli. A jakby grzecznie, acz stanowczo domagać się swoich praw, to pewnie by odpuścili, bo zdali by sobie sprawę, że mają do czynienia z normalną rodzinką, a nie patolą (jaką zazwyczaj zapewne spotykają).

BTW obowiązkowe wyposażenie samochodów na podstawie kraju rejestracji reguluje Konwecja Wiedeńska z 1968r. Nasza obecność w Unii nie ma w tym przypadku nic do rzeczy.
Góra
 PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#302 PostWysłany: 19 Paź 2018 15:34 

Płacić nie płacić warto poczytać
Kod:
Po pierwsze, zazwyczaj to jest wezwanie mandatowe, a nie mandat. Nawet jednak jeśli by był to mandat (prawo za granicą może być diametralnie różne od naszego) to KAŻDY taki mandat zagraniczny stanie się prawomocny w Polsce dopiero po zatwierdzeniu go przez polski sąd.

Propagowane zalecenie, by od razu płacić jest co najmniej nieprzemyślane. Nie można bowiem abstrahować od kwestii prawa do obrony, konieczności udowodnienia sprawstwa oraz zasady wzajemności (goście zagraniczni nie są ścigani przez polskie władze za fotoradary). Ale przede wszystkim pamiętajmy o terminach. Organ zagraniczny jak i polski ma zgodnie z prawem tylko rok od ujawnienia czynu na: ustalenie adresu właściciela pojazdu, przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego co do osoby sprawcy (za wykroczenie w Polsce odpowiada kierowca łamiący przepisy nie właściciel czy użytkownik pojazdu) i zgromadzenie dowodów (jakich?), następnie wysłanie i prawidłowe doręczenie wezwania sprawcy (nie właścicielowi - to za mało), przygotowanie wniosku o ukaranie do sądu polskiego po polsku i zgodnego z polskim prawem oraz złożenie go. Natomiast jeśli nawet by złożono do sądu polskiego wniosek z zagranicy w terminie, to są tylko dwa lata od czynu na ukaranie czyli przeprowadzenie całego postępowania, przesłuchanie wszystkich świadków korzystając z międzynarodowej pomocniczości prawnej (czyli słuchania funkcjonariuszy zagranicznych zagranicą lub w Polsce), przetłumaczenie przysięgłe dokumentów, zgromadzenie opinii rzeczoznawców odnośnie zagranicznych urządzeń i wydanie wyroku prawomocnego w II instancji (po apelacji). Oględnie mówiąc: możliwe ale bardzo mało prawdopodobne.*

 Tylko jedno praktyczne zagrożenie mamy w zasadzie: jeśli mandat jest z kraju z którym często bywamy wystawiony na dany pojazd, to przy kontroli mogą być jakieś problemy, choć nie wiadomo jakie, wszak wcześniej zupełnie kto inny mógł prowadzić ten sam pojazd i popełnić tamto wykroczenie.

Krótko mówiąc: rekomendujemy póki co specjalnie się nie przejmować lub zachować się dokładnie tak, jak przy polskim wezwaniu mandatowym z fotoradarów odsyłając im polskie dokumenty z powołaniem na polskie prawo (które jest wciąż obowiązujące wszystkie strony w tej sprawie dot. polskiego obywatela, mieszkającego w Polsce i w Polsce odbierającego korespondencję), a takie znajdziecie w naszym serwisie prawnym.

http://anuluj-mandat.pl/steps/step_1

O terminach przedawnienia dotyczących mandatów dochodzonych w Polsce wiecej tutaj:

http://anuluj-mandat.pl/blog/post/przedawnienie-mandatu-i-egzekucji


Poprzestanę na poczytaniu

https://anuluj-mandat.pl/post/nie-ma-po ... otoradarow
Góra
 PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#303 PostWysłany: 19 Paź 2018 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Ten portal jest super, już trzech mandatów dzięki niemu uniknąłem a kolega w kilka dni odzyskał zastrzymane prawo jazdy. Nie wiem, jak działa w sprawie mandatów zagranicznych ale są tak skuteczni, że można im zaufać, opłaty mają bardzo niskie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#304 PostWysłany: 24 Paź 2018 00:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 932
złoty
Ja dostałem mandat koło Heathrow, auto wystawało 15cm na podwójnej żółtej, w 95% auto stało tam gdzie mogło legalnie, tylko tył wystawał. Nie zapłaciłem i nic przez 2 lata nie przyszło do tej pory.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
#305 PostWysłany: 24 Paź 2018 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Piatek napisał(a):
Ja dostałem mandat koło Heathrow, auto wystawało 15cm na podwójnej żółtej, w 95% auto stało tam gdzie mogło legalnie, tylko tył wystawał. Nie zapłaciłem i nic przez 2 lata nie przyszło do tej pory.

Miałem identyczną sytuację w Hiszpanii, z tym, że mi przyszło. Zlekceważyłem mandat, od 2012 roku spokój.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#306 PostWysłany: 24 Paź 2018 12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 123
Loty: 82
Kilometry: 191 577
A mi jeszcze nie przyszedł mandat od lipca za ten nożyk/scyzoryk z Zollamtu, choć nie wierzę, by Niemcy cokolwiek darowali. Ten policjant mówił, że w przeciągu trzech miesięcy, a już minęły trzy...
_________________
Kate on the way na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#307 PostWysłany: 24 Paź 2018 12:30 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Dostałem mandat 15 EUR za przekroczenie prędkości w Niemczech (dozwolona 30 km/h, ja miałem 36km/h - po uwzględnieniu tolerancji pomiaru) . Przyszedł do Polski po 2 tygodniach. Dla świętego spokoju zapłaciłem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#308 PostWysłany: 10 Lis 2018 04:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2018
Posty: 5
Lata temu, jeszcze w 2012 dostałam mandat za przejazd bez biletu w autobusie w Mediolanie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#309 PostWysłany: 23 Lis 2018 18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Dziś mój pracodawca przesłał mi pisemko (idealna polszczyzna) z czeskiej straży miejskiej. W skrócie: 5 maja, odcinkowy pomiar prędkości, 68 (po korekcie 65) km/h na 50, 1000 koron pokuty. Najpierw wysłali pismo do leasingu, tamci przekierowali do mojego pracodawcy a on do mnie jako użytkownika pojazdu. Człowiek od floty w mojej firmie poradził mi, żebym na razie nie płacił, bo oni muszą zwrócić się bezpośrednio do mnie.
Od czasu do czasu jeżdżę po drogach w CZ, mandat nie jest specjalnie wysoki ale jakoś nie jestem przekonany, by płacić. Na razie czekam, jak coś przyjdzie do domu, to zobaczę ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#310 PostWysłany: 23 Lis 2018 18:53 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6235
HON fly4free
@Shaq
do mnie kiedyś przyszło do domu wezwanie do zapłaty z CZ
co prawda auto prywatne i mandat wlepiony na miejscu, ale też chciałem ich wziąć na przeczekanie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Shaq lubi ten post.
 
      
#311 PostWysłany: 23 Lis 2018 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
@pemat Ostatecznie zapłaciłeś? Jakieś odsetki etc.?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#312 PostWysłany: 23 Lis 2018 19:01 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6235
HON fly4free
tak, zapłaciłem
nie chcieli dodatkowych opłat
Góra
 Profil Relacje PM off
Shaq uważa post za pomocny.
 
      
#313 PostWysłany: 07 Sty 2019 21:13 

Rejestracja: 07 Sty 2019
Posty: 3
Hej, w październiku studiowałam we Wiedniu przez dwa tygodnie. Tak się nieszczęśliwie zdarzyło, że pierwszego dnia przez brak automatu na przystanku dostałam mandat. Został podany przeze mnie adres akademika w którym już nie mieszkam. Kiedy podjęłam decyzję, że jednak studia we Wiedniu są nie dla mnie, przeprowadziłam się z powrotem do Polski.
Moje pytanie brzmi jak może sprawa z tym wyglądać, czy mogą mnie ścigać w Polsce?

Wysłane z mojego ANE-LX3 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Sty 2019 17:49, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#314 PostWysłany: 07 Sty 2019 21:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
zapłać
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#315 PostWysłany: 07 Sty 2019 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1135
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Dziś w pracy usłyszałem historię: dziewczyna z Włoch w miejscowości Graz za jazdę rowerem w niedozwolonym miejscu dostała mandat 500 euro. Nie zapłaciła, bo mandat wydał jej się absurdalnie wysoki. Tuż przed Sylwestrem dostała drugie (?) wezwanie: albo natychmiast płacisz mandat, albo zapraszamy na tydzień do więzienia. Zapłaciła.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Michal Szyszka uważa post za pomocny.
 
      
#316 PostWysłany: 07 Sty 2019 21:58 

Rejestracja: 07 Sty 2019
Posty: 3
Tyle, że oni mnie nie spisali mojego adresu z paszportu, wezwanie przyszło na adres akademika. Wysłała mi skan była współlokatorka

Wysłane z mojego ANE-LX3 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#317 PostWysłany: 07 Sty 2019 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1135
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
A to zmienia postać rzeczy, zrobiłaś ich w balona i wykiwałaś system.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#318 PostWysłany: 07 Sty 2019 22:22 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
colorisventi napisał(a):
Tyle, że oni mnie nie spisali mojego adresu z paszportu, wezwanie przyszło na adres akademika. Wysłała mi skan była współlokatorka


A to w paszporcie jest adres?
BTW - zapłać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#319 PostWysłany: 08 Sty 2019 08:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 123
Loty: 82
Kilometry: 191 577
@boots nie ma adresu, teraz przecież nawet w dowodzie nie ma.
_________________
Kate on the way na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#320 PostWysłany: 08 Sty 2019 08:56 

colorisventi napisał(a):
czy mogą mnie ścigać w Polsce?

Wysłane z mojego ANE-LX3 przy użyciu Tapatalka


Pomijając poprzednie odpowiedzi, zalecające Ci zapłacenie mandatu.. Wybòr należy do Ciebie.

Ale odpowiadając konkretnie na to pytanie, odpowiedź brzmi.
" Nie mogą" ,bo nie mają adresu w Polsce.
Chyba że ta wspòłlokatorka im coś poda .
Znając zawziętość Austriakòw, wtedy by mogli Cię ścigać.
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 459 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: le_szek oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group