Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 459 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następna
Autor Wiadomość
#421 PostWysłany: 16 Sty 2022 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 222
Loty: 97
Kilometry: 221 758
niebieski
We Francji złapał mnie fotoradar. Jechałem autem wynajętym w Europcar w Hiszpanii. 45€ mandat, 40€ obsługa mandatu przez Europcar.
Konkretnie złapał mnie ten fotoradar (szary, po lewej):
https://www.google.pl/maps/@43.9214993, ... 312!8i6656
Zmierzył prędkość 78km/h.
Dozwolona 70km/h.
Możliwy błąd pomiaru przy tej prędkości wg homologacji urządzenia to 5km/h, więc uznano, że jechałem 73km/h w terenie 70km/h i dostałem mandat za przekroczenie o 3km/h. W dobrej pogodzie. W dzień. Na prostej, gdzie równie dobrze ograniczenie mogłoby być w wysokości 90km/h.

:)

Zapłaciłem, bo zasady francuskie są takie, że przez pierwsze ileś dni od powiadomienia (chyba 45 dni), mandat jest "zniżkowy". Po 45 dniach byłoby to 90€. Po 6 miesiącach, 180€. Zniechęca to do zastanawiania się nad apelacjami itp.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#422 PostWysłany: 16 Sty 2022 18:03 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
@tupungato - Dostałeś mandat za przekroczenie prędkości o ponad 10%. Jechałeś 78km/h. Przy apelacji sąd mógłby wziąć pod uwagę fakt, że 5km błędu działa w obie strony i mogłeś jechać w rzeczywistości 83km/h ;) .
Góra
 Profil Relacje PM off
tupungato lubi ten post.
 
      
#423 PostWysłany: 18 Sty 2022 16:15 

Rejestracja: 18 Sty 2022
Posty: 0
Mam pytanie do osób, które miały doświadczenie z mandatami z Kolumbii, jako że właśnie dostałem kilka emaili zatytułowanych "fotomulta".. Zakładając, że przez najbliższe 2,3 lata nie będę się tam wybierał, nie płacić czy i tak ściągną? Jak to działa w krajach spoza UE?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#424 PostWysłany: 12 Sty 2023 09:23 

Rejestracja: 09 Lip 2018
Posty: 14
Loty: 54
Kilometry: 79 748
W listopadzie w Maroku w drodze z Marrakeszu nad ocean. Teren zabudowany i miałem 61 km/h. Policjant bardzo uprzejmy wypisał mandat na kartce formatu A4. Płatne w gotówce 150 Dh. Pół godziny później już na drodze lokalnej kolejna kontrola.
Troje pasażerów z tyłu było bez zapiętych pasów. Po kilkuminutowej rozmowie pan policjant odstąpił od wypisania mandatu za skromne 100 Dh.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#425 PostWysłany: 12 Sty 2023 09:54 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 646
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Dostałem w Albanii. Co ciekawie panowie stali nieoznakowanym samochodem (zwykła osobówka) a z daleka wyglądali jak geodeci :D

Na początku chcieli mi wmówić, że jechałem 92 na ograniczeniu 60, ale po 10 minutach kłótni wytłumaczyłem że stoją tuż za znakiem a radar nie zbiera z 5 metrów. Ciekawostką jest, że mieli identyfikatory na smyczach... policji świętokrzyskiej. Bardzo słabo mówili po angielsku, ale od jednego zrozumiałem że byli tam na szkoleniu właśnie w sprawie fotoradarów :lol:

Jak powiedziałem, że jestem z Polski i że my ich wyszkoliliśmy a oni teraz mandat to trochę zrobiło im się głupio i dali najniższy możliwy, chyba z 9 Euro :lol:
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#426 PostWysłany: 12 Sty 2023 10:05 

Rejestracja: 10 Sie 2015
Posty: 64
Archiwista napisał(a):
W listopadzie w Maroku w drodze z Marrakeszu nad ocean. Teren zabudowany i miałem 61 km/h. Policjant bardzo uprzejmy wypisał mandat na kartce formatu A4. Płatne w gotówce 150 Dh. Pół godziny później już na drodze lokalnej kolejna kontrola.
Troje pasażerów z tyłu było bez zapiętych pasów. Po kilkuminutowej rozmowie pan policjant odstąpił od wypisania mandatu za skromne 100 Dh.


czy dalej wypisują to na takim pięknym druku z arabskimi ozdobnikami, że nadaje się do ramki jako pamiątka? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#427 PostWysłany: 12 Sty 2023 10:12 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Tak, w Chorwacji, za parkowanie na terenie rezerwatu, a parkowaliśmy na ziemnej zatoczce, między innymi autami...widać być, że ta zatoczka od bardzo dawna robiła za parking... strażnik robił zdjęcie samochodu i skanował tablice do systemu jak podchodziliśmy, powiedział nam, że codziennie podjeżdżają w to miejsce o 15 właśnie po to, aby mandaty wystawić, a znak o rezerwacie jest, niewielki i między drzewami, co ciekawe brązowy, więc prawie nie widoczny.....
Opcja: zapłata do 3 dni to płaci się 50% wartości mandatu - zapłaciliśmy na lokalnej poczcie, babeczka od razu wiedziała, w którym miejscu staliśmy :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#428 PostWysłany: 12 Sty 2023 10:27 

Rejestracja: 09 Lip 2018
Posty: 14
Loty: 54
Kilometry: 79 748
-- 12 Sty 2023 10:23 --

lucifuge napisał(a):
Archiwista napisał(a):
W listopadzie w Maroku w drodze z Marrakeszu nad ocean. Teren zabudowany i miałem 61 km/h. Policjant bardzo uprzejmy wypisał mandat na kartce formatu A4. Płatne w gotówce 150 Dh. Pół godziny później już na drodze lokalnej kolejna kontrola.
Troje pasażerów z tyłu było bez zapiętych pasów. Po kilkuminutowej rozmowie pan policjant odstąpił od wypisania mandatu za skromne 100 Dh.


czy dalej wypisują to na takim pięknym druku z arabskimi ozdobnikami, że nadaje się do ramki jako pamiątka? :)


-- 12 Sty 2023 10:27 --

@lucifuge Tak, to jest najładniejszy mandat jaki w życiu dostałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#429 PostWysłany: 12 Sty 2023 10:39 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 190
Archiwista napisał(a):
W listopadzie w Maroku w drodze z Marrakeszu nad ocean. Teren zabudowany i miałem 61 km/h. Policjant bardzo uprzejmy wypisał mandat na kartce formatu A4. Płatne w gotówce 150 Dh. Pół godziny później już na drodze lokalnej kolejna kontrola.
Troje pasażerów z tyłu było bez zapiętych pasów. Po kilkuminutowej rozmowie pan policjant odstąpił od wypisania mandatu za skromne 100 Dh.



Widzę, że inflacja ich też dopadła - trzy lata temu odstąpienie kosztowało 50Dh.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#430 PostWysłany: 12 Sty 2023 11:33 

Rejestracja: 09 Lut 2015
Posty: 175
Loty: 381
Kilometry: 523 337
niebieski
W połowie sierpnia gdzieś w Bawarii na terenie zabudowanym, przekroczenie o 13 km/h, mandat 40 eur. Przyszedł z leasingu list ze zdjęciem jakoś w listopadzie. Od razu zapłaciłem, nie ma co czekać.
Ale najgorzej zapamiętałem Florencję dobrych kilka lat temu - 2 mandaty tego samego dnia z miasta. Wtedy chyba o nich zapomniałem i ściągnęli mi z urzedu skarbowego hehe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#431 PostWysłany: 12 Sty 2023 19:33 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Archiwista napisał(a):
Troje pasażerów z tyłu było bez zapiętych pasów. Po kilkuminutowej rozmowie pan policjant odstąpił od wypisania mandatu za skromne 100 Dh.


Dopuściłeś się zwykłej korupcji i jeszcze się tym chwalisz...
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia lubi ten post.
 
      
#432 PostWysłany: 12 Sty 2023 22:38 

Rejestracja: 09 Lip 2018
Posty: 14
Loty: 54
Kilometry: 79 748
@meczko Po pierwsze policjant zażądał pieniędzy na poczet mandatu, a następnie po rozmowie odstąpił od wystawienia oddając o jeden banknot za mało. Nie wyciągaj pochopnych wniosków.
Po drugie niczym się nie chwałę tylko opisuję sytuację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#433 PostWysłany: 12 Sty 2023 22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
@meczko Z takimi jednoznacznymi opiniami, podróżując po krajach trzeciego świata byłbym bardziej ostrożny. Może być tak, że policja nie stosuje standardów cywilizowanego świata, a Ty jesteś turystą z Europy, co może powodować, że z góry możesz znaleźć się z niezbyt komfortowej sytuacji. Nie wiem jak było dokładnie w tym przypadku, ale temat zdecydowanie nie jest zerojedynkowy. Mnie zdecydowanie bardziej przeraża fakt jazdy bez pasów...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#434 PostWysłany: 12 Sty 2023 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4081
HON fly4free
Dokladnie! @meczko juz jeden "szeryf" na forum jest...raczej wystarczy, bo i tak sie robi sztywno...
A dla wytlumaczenia sytuacji dodam, ze w kilku/wielu krajach kontrole nie sa nakierowane na jakkolwiek rozumiana poprawe bezpieczeństwa, tudzież ukaranie za przewinienie. One sa wprost korupcja i dorabianiem do pensji przez różnych przedstawicieli organów....a odmowa dania w łapę dopiero by się spotkała z oburzeniem i być może nawet delikwent, który chciałby dostać legitny mandat dopiero by sobie narobił kłopotów. Osobiście widziałem już niejeden "dziwny" przypadek pseudokontroli.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#435 PostWysłany: 13 Sty 2023 00:07 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
benedetti napisał(a):
Mnie zdecydowanie bardziej przeraża fakt jazdy bez pasów...

szczegolnie w kraju trzeciego swiata, gdzie ludzie jezdza bardzo niebezpiecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#436 PostWysłany: 13 Sty 2023 00:20 

Rejestracja: 08 Gru 2022
Posty: 144
Mnie przeraża to, że nie którzy próbują robić z siebie "straznika".
Nawet jak dał w łapę, to co?
Policjant zadowolony
Sprawca zadowolony
I wszystko gra.
Mówimy tu o drobnych rzeczach a nie jazdy po pijaku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#437 PostWysłany: 13 Sty 2023 00:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Od razu mi się przypomniało jak w naszym kraju gminy zatrudniały strażników miejskich aby przy pomocy fotoradarów nabijały miejską kasę, pewnie młodsi nie pamiętają tych czasów, czy to nie przypomina korupcji i 3 świata ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#438 PostWysłany: 13 Sty 2023 00:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
@classy To, że dojrzałe społeczeństwa już dawno uznały, że biorąc pod uwagę dobro ogółu korupcja jest zdecydowanie zła i szkodliwa. Natomiast clou tej sprawy jest bardziej złożony.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
le_szek lubi ten post.
 
      
#439 PostWysłany: 13 Sty 2023 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
classy napisał(a):
Mnie przeraża to, że nie którzy próbują robić z siebie "straznika".
Nawet jak dał w łapę, to co?
Policjant zadowolony
Sprawca zadowolony
I wszystko gra.
Mówimy tu o drobnych rzeczach a nie jazdy po pijaku.


Policjant tak zadowolony ze jak sie przyzwyczai to bedzie lapal bylejakiego turyste za byleco, za predkosc bez pomiaru, brak gasnicy, karmy dla wielblada.. - juz sobie zawsze cos znjadzie.
Sprawca zadowolony, jak juz sie przyzwyczai to bedzie lamal wszelkie przepisy zawsze i wszedzie.. oj tam tylko 40zl, pojade 120 w zabudowanym.
Tak to dziala.. i potem niech czlowiek próbuje cos legalnie osiagnac, nie da sie. Juz pomijajac ze panstwo ma mniej pieniedzy na szkoly, sluzby zdrowia itd.

Ale wracajac do powyzszego przypadku, jest on troche bardziej zagmatwany, wiec do niego jakby co sie nie odnosze.

Tu jeszcze mapka popularnosci lapowek (ciekawie pokrywa sie z rozwinieciem/bogactwem kraju):
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#440 PostWysłany: 13 Sty 2023 16:07 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6230
HON fly4free
LonDynia napisał(a):
Policjant tak zadowolony ze jak sie przyzwyczai to bedzie lapal bylejakiego turyste za byleco, za predkosc bez pomiaru, brak gasnicy, karmy dla wielblada.. - juz sobie zawsze cos znjadzie.
jaco027 napisał(a):
w kilku/wielu krajach kontrole nie sa nakierowane na jakkolwiek rozumiana poprawe bezpieczeństwa, tudzież ukaranie za przewinienie. One sa wprost korupcja i dorabianiem do pensji przez różnych przedstawicieli organów....a odmowa dania w łapę dopiero by się spotkała z oburzeniem i być może nawet delikwent, który chciałby dostać legitny mandat dopiero by sobie narobił kłopotów. Osobiście widziałem już niejeden "dziwny" przypadek pseudokontroli.
z własnego doświadczenia sprzed paru lat
Serbia - kontrola prędkości, wskazanie ewidentnie zawyżone ok. 30 km/h, od razu żądanie kasy na lewo (podobną sytuację miałem pod Łodzią, tak 15 lat temu, albo i więcej :D )
Armenia - kontrola trzeźwości "na niuch", żadnej możliwości weryfikacji , brak alkomatu, sztraf 20000 amd :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 459 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group