Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 477 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24  Następna
Autor Wiadomość
#441 PostWysłany: 12 Mar 2019 11:59 

Rejestracja: 27 Sty 2019
Posty: 2
Pytanie odnośnie Świąte Wielkanocnych w tym roku.

Jak wygląda kwestia otwartych restauracji, przepraw promowych ( Egina lub Hydra ) w Wielki Piątek i Wielką Sobotę ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#442 PostWysłany: 07 Maj 2019 12:35 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 1
Przeczytane całe forum odnośnie transportu i Aten w pigułce. Różne opinie na temat respektowania ulgi studenckiej w transporcie i przy wejściu do muzeów ( Tak wiem, Zeus pisał że powinny być darmowe). Chciałem się dowiedzieć jak jest z tym obecnie. Czy dalej większość zależy od człowieka, który albo respektuje zwykłą legitymacje czy trzeba mieć ISIC ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#443 PostWysłany: 07 Maj 2019 15:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
Pod koniec stycznia przy wejściu do muzeów wystarczyła polska legitymacja studencka. Na bilet autobusowy do/z lotniska lub na bilet pięciodniowy nie ma zniżek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dcupial lubi ten post.
dcupial uważa post za pomocny.
 
      
#444 PostWysłany: 09 Maj 2019 20:34 

Rejestracja: 14 Cze 2017
Posty: 5
Wystarczyło, że okazałem ważną, polską legitymację - informacja z dzisiaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#445 PostWysłany: 19 Maj 2019 23:16 

Rejestracja: 24 Lis 2018
Posty: 58
W przyszłym tygodniu lecę do Aten. Z tego co czytałem miasto to jest przychylne studentom jeśli chodzi o atrakcje. Tak się składa, że posiadam status studenta i chciałbym go wykorzystać. Najbardziej zależy mi oczywiście na Akropolu. Czytałem, że studenci mają tam wstęp za darmo. Czy to jest jeszcze aktualne i czy wystarczy polska legitymacja? Oprócz tego chciałbym też na pewno zobaczyć Agorę ateńską. Czy na nią też obowiązuje zniżka po okazaniu polskiej legitymacji?
Jeśli chodzi o komunikację z lotniska. @MacGyver napisał, że nie ma zniżek, ale na stronce (https://www.athensairportbus.com/en/bus/tickets.html) piszą, że 3€ jest dostępne m.in. dla "Students upon showing their Student Card (University ID) plus Passport or ID". Na pewno polska legitka nie przejdzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#446 PostWysłany: 20 Maj 2019 06:42 

Rejestracja: 22 Gru 2018
Posty: 21
Wszystkie muzea publiczne są darmowe za okazaniem legitymacji. Co do transportu z lotniska to było 3euro, ale jest kartka wywieszona, że działało tylko do 13 maja. Informacje z wczoraj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#447 PostWysłany: 20 Maj 2019 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
W styczniu już nie działało, wiem co jest napisane na stronie, ale w budce z biletami Ci powiedzą inaczej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#448 PostWysłany: 21 Maj 2019 10:39 

Rejestracja: 24 Lis 2018
Posty: 58
FlyKester napisał(a):
Wszystkie muzea publiczne są darmowe za okazaniem legitymacji.

Bardziej niż na muzeach zależy mi na samym Akropolu - Parteon, świątynia Ateny, Erechtejon, Odeon, Tear Dionizosa itd. - to wszystko zwiedzam za darmo jako student, tak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#449 PostWysłany: 21 Maj 2019 11:03 

Rejestracja: 22 Gru 2018
Posty: 21
Wejście jest za darmo. Stoisz normalnie w kolejce jak po bilet, mówisz, że student z Uni Europejskiej, pokazujesz legitymacje studencką i dostajesz bilet do bramki. Karta ISIC nie przechodzi, przynajmniej przy wejściu do Akropolu jest taki komunikat.
Góra
 Profil Relacje PM off
pazday uważa post za pomocny.
 
      
#450 PostWysłany: 28 Maj 2019 15:09 

Rejestracja: 12 Lut 2013
Posty: 68
Loty: 62
Kilometry: 118 373
W nawiązaniu do zapytania @snd0cff z marca, to można przejść krócej, jak na mapce poniżej. Kładka nad droga jest. Może dla kogoś będzie przydatna informacja.

Załączniki:
faliro-plaza.png
faliro-plaza.png [ 823.39 KiB | Obejrzany 10186 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#451 PostWysłany: 21 Cze 2019 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
Wdrapałem się na polecane tu wzgórza, najlepszy widok na Akropol moim zdaniem z Filopappou.

Załączniki:
Akropol z Filopappou.jpg
Akropol z Filopappou.jpg [ 606.65 KiB | Obejrzany 9984 razy ]
Akropol z Filopappou nocą.jpg
Akropol z Filopappou nocą.jpg [ 400.96 KiB | Obejrzany 9984 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
micnur lubi ten post.
micnur uważa post za pomocny.
 
      
#452 PostWysłany: 09 Lip 2019 07:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
Gdyby ktoś miał dylemat: warto czy nie warto zobaczyć uroczystą zmianę warty w niedzielę o 11:00 pod parlamentem w Atenach. Może sam ocenić. ;)

Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#453 PostWysłany: 09 Lip 2019 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 340
niebieski
Chciałem ją zobaczyć, ale będąc na miejscu i widząc te dzikie tłumy otaczające tych żołnierzy to mówiąc szczerze odechciało mi się. Zobaczyłem ich z drugiej strony ulicy gdy wyszli z tego tłumu. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#454 PostWysłany: 23 Sty 2020 15:34 

Rejestracja: 09 Sty 2017
Posty: 35
Wybieram sie w pierwszy weekend kwietnia do Aten
I na stronce https://etickets.tap.gr/webengines/tap_ ... .exe?PM=P1 nie da sie kupic zadnego biletu

Pytanie, czy chodzi o to ze zmienia sie wtedy na sezon letni i jeszcze sie nie da?
I jeszcze jedno? Sa w ogole jeszcze te bilety łączone?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#455 PostWysłany: 24 Sty 2020 01:35 

Rejestracja: 24 Sty 2020
Posty: 1
Witam,
Przeczytałem cały wątek powyższy jak i darmowe atrakcje i mam pytanie bo nie mogę znaleźć odpowiedzi. Czy to prawda czy plota że legitymacje studenckie dają wstęp za free tylko jak jest słowo w legitce UNIWERSYTET?

Pytanie dla mnie istotne bo mam status studenta uczelni która nie ma w nazwie Uniwersytet i nie wiem czy jechać specjalnie do innego miasta wyrabiać aktualne pieczątki czy jak będzie coś z tą nazwą to nie warto się fatygować?

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim dyskutującym za wartościowy wątek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#456 PostWysłany: 17 Lut 2020 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 38
macek1 napisał(a):
Czy to prawda czy plota że legitymacje studenckie dają wstęp za free tylko jak jest słowo w legitce UNIWERSYTET?

bzdura
jak pokazywałem kartę EURO26 to babka oglądała i nie wiedziała co to, wystarczyło pokazać polską legitkę(nie z uniwersytetu) i dostaliśmy bilet za friko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#457 PostWysłany: 17 Lut 2020 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 340
niebieski
Generalnie chyba wystarczy dokument ze zdjęciem z jakiejś szkoły, gdzie jest wyróżniona data urodzin.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#458 PostWysłany: 16 Sie 2020 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Możecie zasugerować gdzie najprościej będzie zostawić na parkingu samochód (od strony Koryntu) i przesiąść się na metro do Akropolu?
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#459 PostWysłany: 16 Sie 2020 23:58 

Zjeżdżasz z autostrady na dzielnicę Marusi i wsiadasz w zieloną linię metra o tej samej nazwie.
Góra
 PM off  
      
#460 PostWysłany: 17 Sie 2020 00:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Albo Βοτανικός/Αιγάλεω niebieska linia albo Περιστέρι czerwona linia. Wszystko jednak zalezy czy bedziesz jechać Attiki Odos czy Ethniki Odos Athinon Korinthu przez Elefsine.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 477 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group