Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 477 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24
Autor Wiadomość
#461 PostWysłany: 17 Sie 2020 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1668
Loty: 197
Kilometry: 451 573
srebrny
Marusi to już kawałek dalej autostradą. Zeus - wszystko mi jesdno chyba którędy pojedziemy, pewnie tak jak Google poprowadzi :)

A może parking Praktiker przy Agia Marina?
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata


Ostatnio edytowany przez zawiert, 17 Sie 2020 11:40, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic
Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel
#462 PostWysłany: 17 Sie 2020 11:34 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22255
Nie no, bo Attiki Odos jedziesz na północ Attiki, w kierunku lotniska i jest płatna 2.8 eur bodajże
Α jak EO Athinon Korinthou to jedziesz w kierunku centrum, i parkujesz auto na Park n Ride niebieskiej linii metra, przystanek Agia Marina -> https://goo.gl/maps/kWXpZ9mn1Rx6kaMX7
http://www.stasy.gr/index.php?id=47&L=1 gdzie Gdzie za parking zabulisz 0-3h -> 3 eur, 3-7h -> 3.5 eur lub 7-24h -> 4 eur. Jak wygląda parking na dziko tam, to nie mam pojęcia.
Góra
 Profil Relacje PM off
zawiert uważa post za pomocny.
 
      
#463 PostWysłany: 18 Sie 2020 07:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
zawiert napisał(a):
Możecie zasugerować gdzie najprościej będzie zostawić na parkingu samochód (od strony Koryntu) i przesiąść się na metro do Akropolu?

W zeszłym roku mieszkałem przy ulicy Dodonis 19, Athina 104 44, niedaleko stacji Sepolia (czerwona linia) to takie osiedle na przedmieściach Aten, nie było żadnego problemu ze znalezieniem miejsca parkingowego za free przy okolicznych uliczkach. Wybierając to miejsce kierowałem się łatwym dojazdem z autostrady i żeby się nie pchać do centrum Aten. Metrem do samego Akropolu można było dojechać w ok 20 min. To tylko taka sugestia ale gdybym chciał gdzieś bezproblemowo zostawić auto jadąc od Koryntu to pewnie bym tak zrobił.

Załączniki:
Dodonis 19.jpg
Dodonis 19.jpg [ 43.44 KiB | Obejrzany 8932 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#464 PostWysłany: 21 Sie 2020 19:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2505
Loty: 238
Kilometry: 532 947
platynowy
Śmigam jutro do Aten z Modlina - lądowanie planowo o 14.35, powrót w niedzielę o 17.25. Nigdy nie byłem w Atenach. Za radą @Zeus znalazłem nocleg w okolicy Placu Omonoia :)
Co radzicie zobaczyć w Atenach, a co olać ? Wszystkiego nie ogarnę w tak krótkim czasie ;) Jechać do Pireusu, czy czy skupić się na Atenach ?

@Zeus polecił mi http://www.savvas-restaurant.com/ ostatnie piętro z widokiem na Akropol :mrgreen:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#465 PostWysłany: 21 Sie 2020 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 339
niebieski
Akropol (wraz z muzeum), Agora Ateńska, Muzeum Archeologiczne - dla mnie to must have w Atenach. W Pireusie Marina Zea i Centrum Stavrosa Niarchosa.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#466 PostWysłany: 21 Sie 2020 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3698
srebrny
Osobiście nie znoszę muzeów ale akurat archelogiczne w Atenach nawet dla mnie było bardzo interesujące.
Ateny urodą nie grzeszą ale fajnie jest po prostu zgubić się w uliczkach, przysiąść, poobserwować rzeczywistość, dobrze zjeść, dziabnąć co zaoferują i cieszyć się życiem. Ale to w sumie rada uniwersalna.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
szfarcjeger uważa post za pomocny.
 
      
#467 PostWysłany: 21 Sie 2020 22:50 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11293
Loty: 474
Kilometry: 749 624
Wyjazd na tyle krótki, że Pireus bym odpuścił. Dodam jeszcze wzgórze Likavitos z widokiem na miasto - w wysokich temperaturach lepiej chyba wjechać kolejką (teleferik) i potem pieszo do centrum.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
szfarcjeger lubi ten post.
 
      
#468 PostWysłany: 22 Sie 2020 00:55 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Teleferik odradzam. Drogo, nudno, a podejście do dolnej stacji jest chyba ostrzejsze, niż podejście na szczyt piechotą.
Również polecam Akropol + Muzeum Akropolu, jeśli będzie niedosyt ruin - Agora Grecka, do tego z zewnątrz Agora Rzymska i Biblioteka Hadriana (a z Akropolu z góry ładnie widać Olympiejon - Świątynię Zeusa, Stadion Panatenajski oraz Areopag i Philopappos). Popatrzeć na wartowników (nie widziałem zmiany warty, ale zwykłą wartę i tak warto poobserwować). Pospacerować po uliczkach, popatrzeć na stare kościółki wciśnięte w nową zabudowę (czy właściwie obudowane przez nową zabudowę) - Kapnikarea, Agia Dynami czy Agios Eleutherios.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#469 PostWysłany: 22 Sie 2020 07:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 339
niebieski
Jeśli komuś chce się dużo oglądać i czytać to swego czasu popełniłem relację z Aten i Pireusu:
https://www.fly4free.pl/forum/ateny-to-nie-tylko-akropol,1504,142652

Kashpir napisał(a):
Wyjazd na tyle krótki, że Pireus bym odpuścił. Dodam jeszcze wzgórze Likavitos z widokiem na miasto - w wysokich temperaturach lepiej chyba wjechać kolejką (teleferik) i potem pieszo do centrum.


Do Centrum Stavrosa Niarchosa można dojechać spokojnie metrem, ale to rzeczywiście 4 godziny minimum. Z tym że Likavitos to też jakieś 4 godziny (z dojściem).
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#470 PostWysłany: 13 Wrz 2021 13:12 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 501
Czy dalej obowiązuje darmowe wejście dla osób z UE poniżej 25 roku życia na Akropolis i Partenon?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#471 PostWysłany: 29 Kwi 2022 20:40 

Rejestracja: 18 Paź 2012
Posty: 223
srebrny
Gdyby ktoś planował odwiedzić jezioro Vouliagmeni to niestety, ale jest aktualnie zamknięte:

Załącznik:
vouliagmeni.PNG
vouliagmeni.PNG [ 150.81 KiB | Obejrzany 5394 razy ]


Od administracji dowiedziałem się że otwarcie jest planowane na połowę maja 2022, ale konkretnej daty jeszcze nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#472 PostWysłany: 29 Kwi 2022 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
potylika napisał(a):
Czy dalej obowiązuje darmowe wejście dla osób z UE poniżej 25 roku życia na Akropolis i Partenon?


Trochę późna odpowiedź, ale może się komuś przyda: w czerwcu 2021 jak najbardziej było darmowe wejście.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#473 PostWysłany: 06 Lut 2023 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2505
Loty: 238
Kilometry: 532 947
platynowy
Utrudnienia w ruchu w Atenach
https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-a ... rp_state=1
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#474 PostWysłany: 06 Sie 2023 14:00 

Rejestracja: 29 Lis 2010
Posty: 66
@Zeus albo ktoś z Aten : polećcie jakieś miejsce gdzie można zobaczyć teatralny "grecki wieczór" typu przedstawienie z muzyką w Atenach ?

Może skorzystam też z polskiego przewodnika po najważniejszych atrakcjach Aten - polecicie kogoś ?

Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#475 PostWysłany: 26 Sie 2023 08:22 

Rejestracja: 15 Gru 2013
Posty: 33
potylika napisał(a):
Czy dalej obowiązuje darmowe wejście dla osób z UE poniżej 25 roku życia na Akropolis i Partenon?

Tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#476 PostWysłany: 26 Paź 2023 19:01 

Rejestracja: 17 Sty 2016
Posty: 135
niebieski
Jak działa darmowy dzień w muzeach dnia 28.10? Otwierają bramę i "wchodźta wszyscy", czy trzeba czekać w kolejce na jakiś darmowy bilet i dopiero wtedy wejść?

@Zeus , pewnie będziesz wiedział jak to wygląda.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#477 PostWysłany: 30 Paź 2023 09:12 

Rejestracja: 17 Sty 2016
Posty: 135
niebieski
Sam sobie odpowiem na pytanie z posta powyżej, może komuś się to przyda w przyszłości.

Na Akropolu rozdają bilety "0 eur" w kasach biletowych. Bilety są na konkretne godziny, np. około 10:10 dostałem bilety na godz. 11:00. Wejść można 15 minut przed czasem napisanym na bilecie. Do kasy biletowej brak kolejek, ale do samego wejścia już kolejka na max. 10 minut czekania.

Na innych zabytkach np. Agora Ateńska po prostu w kasie biletowej rozdawali darmowe bilety i od razu można było wejść do środka. Bez żadnych kolejek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 477 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group