Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 477 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna
Autor Wiadomość
#401 PostWysłany: 21 Sty 2019 08:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
@gucio25 byłem w grudniu i nie było wcale kolejek. Przychodzisz, wchodzisz, zwiedzasz i wychodzisz. Ludzi sporo ale wszystko sprawnie przy wejściu a i przy zwiedzaniu nie ma tragedii.
Góra
 Profil Relacje PM off
gucio25 lubi ten post.
gucio25 uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#402 PostWysłany: 01 Lut 2019 18:22 

Rejestracja: 15 Gru 2013
Posty: 95
Loty: 36
Kilometry: 42 582
Dzięki, oby tak własnie było.

A czy ktoś może wie, czy Stadion Panateński również się łapie na darmowe niedzielne zwiedzanie? @Zeus? Na ichniejszej stronie nie znalazłem takiej informacji, a może ktoś próbował..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#403 PostWysłany: 01 Lut 2019 18:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 435
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Z tego co kojarzę, to niestety nie.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
gucio25 uważa post za pomocny.
 
      
#404 PostWysłany: 01 Lut 2019 19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
stadion panatenajski nie podlega ministerstwu kultury jak inne muzea
"The Panathenaic Stadium belongs to the Hellenic Olympic Committee, which administers, manages and ensures the maintenance of facilities."
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
gucio25 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Ateny, co zobaczyć?
#405 PostWysłany: 05 Lut 2019 11:52 

Rejestracja: 25 Sie 2018
Posty: 15
Loty: 25
Kilometry: 54 583
Witam wszystkich, 9 lutego wylatuję na 4 dni do Aten. Moje pytanie odnosi się do atrakcji turystycznych - co warto zobaczyć w Atenach? Jedna z osób, z którą lecę chcę zobaczyć parlament grecki, dla mnie jest to bez sensu. Oprócz tych najsłynniejszych atrakcji typu Akropol, chciałbym zobaczyć jakieś fajne widoki, prawdziwe greckie widoki. Chodzi mi o jakieś ulice, charakterystyczne miejsca przyrodnicze itd. Strasznie spodobala mi się opcja przylądka sounion oraz jeziora vouliagmeni. Czy macie jakieś dodatkowe propozycje? Plus jak dojechać w wyżej wymienione przeze mnie miejsca?
Z góry dziękuję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#406 PostWysłany: 05 Lut 2019 11:56 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Zacznij od przejrzenia tematu Ateny - Atrakcje, który znajduje się w tym samym dziale kawałek niżej niż Twój temat ;)

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#407 PostWysłany: 07 Lut 2019 15:27 

Rejestracja: 15 Gru 2013
Posty: 95
Loty: 36
Kilometry: 42 582
Już po powrocie mogę potwierdzić, że wszędzie bez kolejek i dosyć luźno, wejście bezproblemowe w niedzielne popołudnie.
Ateny teraz w Lutym jeszcze nie aż z takimi tłumami jak w sezonie (oprócz niedzieli, gdzie i tak wszędzie jak na tą porę roku sporo ludzi) i z pogodą fajną do zwiedzania - mieliśmy w każdy dzień słońce przeplatane chmurami i ok. 16-18 stopni (jedynie wiatr momentami doskwierał) bardzo warte odwiedzenia.

Szczególnie nam podobał się widok z dwóch wzgórz o których już wspominaliście: Filippou - lepszy widok na Akropol, Lykabitus - lepszy na całe miasto, ale równie oszałamiający (zdecydowanie nie opłaca się płacić za kolejkę - warto wejść niedługim spacerem na samą górę!). Z mojego punktu widzenia warto w normalny dzień zapłacić za wejście na Akropol (wiadomo), Ateńską Agorę, Stadion Panatejski (5 euro, warto, można się przebiec po bieżni czy stanąć na podium :) ), ale np. Rzymska Agora czy Świątynia Zeusa to miejsca które można zobaczyć z zewnątrz i w środku nic lepszego nie doświadczymy (chyba że jesteś archeologiem).

Oprócz Aten byliśmy na trzech plażach nieopodal, z których najładniejsza dla nas była Akti tou Iliou (tłumaczone jako Costa del Sol, dojazd np. autobusem A2) - od biedy można się było nawet kąpać, woda bardzo ładna i plaża nawet teraz wyglądała na zadbaną - warto się wybrać! Glyfada też niezła, najgorzej wyglądało to na wspominanym Voula Beach - oczywiście wszystko to z perspektywy pozasezonowej.

edit: jeszcze jedno mi się przypomniało. Ulica Adrianou na której są tanie pamiątki - rzeczywiście warto, dużo sklepików i przeróżnych rzeczy w dobrych cenach. ALE równie dużo i równie tanich, a nawet w niektórych przypadkach jeszcze tańszych pamiątek znajdziecie na ulicy Pandrossou - polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#408 PostWysłany: 18 Lut 2019 00:50 

Rejestracja: 09 Mar 2015
Posty: 73
Witam Forumowiczów!
W najbliższym czasie wybieram się z koleżanką do Aten i chcieliśmy tanio i dobrze zwiedzić miasto. Lecę WizzAir Katowice-Ateny i będę tam od 27.02.2019 g. 09:45 do 03.03.2019 g. 10:20 - powiedzmy 5 dni. Dlatego mam kilka pytań. W Rzymie, Paryżu i w Oslo korzystaliśmy z kart turystycznych (bo tam się to opłaciło http://www.romapass.it/ ). W Atenach tak naprawdę znalazłem tylko jeden rodzaj karty turystycznej https://www.turbopass.com/athens-city-p ... tages.html który nie powala mnie swoją proporcją ceny do oferowanej usługi (80 euro na bilety na Akropol i jazdę miejski autobusami to lekka przesada jak dla mnie).
PYTANIE 1: Czy ktoś zna jakąś inną lepszą kartę turystyczną w Atenach - lepsza proporcja ceny do oferowanej usługi? Bo standardowo 9 euro bilet 5 dniowy + 12 euro przejazd na lotnisko autobus w obie strony + 30 euro bilet Akropol PEŁNY (full opcja) = 51 euro i już wychodzi taniej.... I tu przychodzi 2 pytanie...
PYTANIE 2: Czy w okresie w którym będę od 27.02.2019 g. 09:45 do 03.03.2019 g. 10:20 pełny/full bilet na Akropol (wraz ze wszystkimi innymi obiektami) kosztuje 30 czy 15 euro dla osoby dorosłej bez zniżek? Bo zapoznając się z poniższą stroną http://odysseus.culture.gr/h/3/eh355.jsp?obj_id=2384 zrozumiałem że w czasie w którym będę ten rodzaj biletu który mnie interesuje będzie kosztował dla osoby dorosłej nie posiadającej zniżek 15 euro (pozasezonowa zniżka). Chciałem się upewnić że dobrze zrozumiałem... Podpowiecie?
Jeśli by to było te 15 euro to karta turystyczna coraz bardziej traci na atrakcyjności. Dajcie znać. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#409 PostWysłany: 18 Lut 2019 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
Ten bilet kosztuje 30 euro niezależnie od sezonu. Więc bardziej opłaca się kupować osobno bilety w okresie w, którym lecicie. 10 euro za akropol, 4 euro za Agorę, bo np niektóre inne muzea są dobrze widoczne z zewnątrz jak Rzymska Agora i biblioteka Hadriana.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zwierzak lubi ten post.
 
      
#410 PostWysłany: 19 Lut 2019 11:48 

Rejestracja: 09 Mar 2015
Posty: 73
Dzięki MacGyver za podpowiedź. Szkoda że tak jest bo komplikuje to trochę zwiedzanie - trzeba każdy obiekt rozpatrywać oddzielnie. Gdyby ktoś wiedział że jest inaczej dajcie znać, choć oczywiście rozumiem że nie należy się spodziewać zniżki pozasezonowej w tym okresie na ten bilet.
A co do karty turystycznej ktoś, coś wie? Dajcie znać. Pozdrawiam wszystkich.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#411 PostWysłany: 24 Lut 2019 13:18 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 115
Kilometry: 239 044
Pomysł na 4 dni/3 noce w Atenach:

Dzień 1 – Przylot do Aten, zakwaterowanie, odpoczynek i wizyta na wzgórzu Likawitos (kolejka - 30zł)
Dzień 2 – Zwiedzanie Akropolu i okolic. Wieczorem doświadczenie nocnego życia Aten w jednym z barów:
    a) Teatr Dionizosa
    b) Odeon Heroda Attyka
    c) Akropol (a-c = 90zł)
    d) Agora ateńska (35zł)
    e) Plac Monastiraki
    f) Dzielnica Plaka
    g) Stadion Panatenajski (20zł)
    h) 360 Cocktail bar (50zł)
Dzień 3 – Rano dalsze zwiedzanie Aten, a wieczorem relaks na plaży.
    a) Plac Sindagma i uroczysta zmiana warty pod parlamentem
    b) Narodowe Muzeum Archeologiczne (45zł)
    c) Anafiotika
    d) Zachód słońca na plaży Alimos
Dzień 4 – Wymeldowanie i samolot powrotny do Polski.

*w nawiasach ceny biletów do poszczególnych atrakcji

Mapa z wyżej wymienionymi atrakcjami: https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=14QviQI0QSftOlUtCWS_bqsi7a0jDsuj5&hl&ll4

Cały plan wyjazdu do Aten i wyspę Santorini: https://lovetravelwork.com/plan-podrozy-do-aten-i-na-wyspe-santorini/
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
 
      
#412 PostWysłany: 24 Lut 2019 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 604
Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
Nie polecam tej kolejki na Likawitos. Moim zdaniem warto wejść na piechotę, a jak już wjeżdżać to chyba lepiej i dużo taniej uberem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#413 PostWysłany: 24 Lut 2019 14:02 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Uber nie działa prawie rok w ATH
Góra
 Profil Relacje PM off
zwierzak lubi ten post.
 
      
#414 PostWysłany: 24 Lut 2019 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
zwierzak napisał(a):
Pomysł na 4 dni/3 noce w Atenach:

Dzień 1 – Przylot do Aten, zakwaterowanie, odpoczynek i wizyta na wzgórzu Likawitos (kolejka - 30zł)
Dzień 2 – Zwiedzanie Akropolu i okolic. Wieczorem doświadczenie nocnego życia Aten w jednym z barów:
    a) Teatr Dionizosa
    b) Odeon Heroda Attyka
    c) Akropol (a-c = 90zł)
    d) Agora ateńska (35zł)
    e) Plac Monastiraki
    f) Dzielnica Plaka
    g) Stadion Panatenajski (20zł)
    h) 360 Cocktail bar (50zł)
Dzień 3 – Rano dalsze zwiedzanie Aten, a wieczorem relaks na plaży.
    a) Plac Sindagma i uroczysta zmiana warty pod parlamentem
    b) Narodowe Muzeum Archeologiczne (45zł)
    c) Anafiotika
    d) Zachód słońca na plaży Alimos
Dzień 4 – Wymeldowanie i samolot powrotny do Polski.

*w nawiasach ceny biletów do poszczególnych atrakcji

Mapa z wyżej wymienionymi atrakcjami: https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=14QviQI0QSftOlUtCWS_bqsi7a0jDsuj5&hl&ll4

Cały plan wyjazdu do Aten i wyspę Santorini: https://lovetravelwork.com/plan-podrozy-do-aten-i-na-wyspe-santorini/


Komunikacja w Atenach (100 zł)? Bilet na pięć dni kosztuje 9 euro(39 zł), bo komunikacje z lotniskiem liczysz osobno. Bilet na wzgórze Likawitos kosztuje już 7.5 euro, a nie 7.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zwierzak lubi ten post.
 
      
#415 PostWysłany: 24 Lut 2019 15:20 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 115
Kilometry: 239 044
MacGyver napisał(a):
Komunikacja w Atenach (100 zł)? Bilet na pięć dni kosztuje 9 euro(39 zł), bo komunikacje z lotniskiem liczysz osobno. Bilet na wzgórze Likawitos kosztuje już 7.5 euro, a nie 7.

Komunikacja miejska - 22 Euro - budżet 100 zł
Powrót z Pireusu na lotnisko metrem 10 Euro - budżet - 50 zł

https://www.lycabettushill.com/cable-car/- z tej strony korzystałem podając cenę 7 Euro.

W każdym razie masz oczywiście rację, że liczby te mogą być niższe (2x6 Euro transfer z lotniska + bilet na 72h 9 Euro = 21 Euro całość).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#416 PostWysłany: 24 Lut 2019 18:06 

Rejestracja: 06 Gru 2016
Posty: 92
Loty: 31
Kilometry: 49 848
Te atrakcje trzeciego dnia to zamkną sie w dwóch-trzech godzinach, chyba że na muzeum zamierzasz poświęcić pół dnia. Ja bym wyskoczyła gdzieś poza Ateny, np. rejs na Eginę albo autobusem do Sounio, zobaczyć świątynię Posejona.
Choć ważne jest też, kiedy planujesz wyjazd. Podejrzewam, a nawet jestem pewna, że częstotliwość kursowania promów zależy od pory roku :D
I tak jak napisano wyżej - szkoda kasy na kolejkę na Likawitos ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
zwierzak lubi ten post.
 
      
#417 PostWysłany: 24 Lut 2019 19:29 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Anafiotikę i Plakę chyba prościej za jednym zamachem obejrzeć. Zwłaszcza, że plac Monastiraki to atrakcja typu "rzucić okiem" idąc z metra do Thanasisa :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#418 PostWysłany: 24 Lut 2019 20:04 

Rejestracja: 06 Gru 2016
Posty: 92
Loty: 31
Kilometry: 49 848
Dokładnie tak. A wszystko to po drodze na Akropol. Zatem ten trzeci dzień robi sie coraz luźniejszy :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#419 PostWysłany: 24 Lut 2019 22:29 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 378
niebieski
Hej, na Likawitos naprawdę spokojnie na piechotkę da radę - spokojny spacer od Syntagmy wieczorem nie zajął nam więcej, niż 30 minut. Także ja polecam na piechotę:)
Góra
 Profil Relacje PM off
zwierzak lubi ten post.
zwierzak uważa post za pomocny.
 
      
#420 PostWysłany: 03 Mar 2019 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2018
Posty: 4
Trzeciego dnia faktycznie lepiej zrobić sobie krótki trip na Sounion ze świątynią Posejdona - autobusem to 2 godziny w 1 stronę, po drodze warto zatrzymać się w Vouliagmeni z uzdrowiskiem termalnym i fajnymi plażami.
Z Aten do Sounion autobusem linii KTEL 6,90 euro w jedną stronę. Za odcinek Sounion – Vouliagmeni 4,60 €.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 477 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group