Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 477 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 24  Następna
Autor Wiadomość
#341 PostWysłany: 05 Lip 2017 22:04 

Rejestracja: 13 Paź 2016
Posty: 44
Jak wygląda transport z Aten na Santorini wrzesień/październik? I jakie to są koszta plus w jaki czas się tam dostanę?
No i czy generalnie warto podzielic taką wycieczkę na np 3 dni Ateny 4 dni Santorini, czy lepiej więcej czasu poświęcić obu miejscom?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#342 PostWysłany: 05 Lip 2017 22:12 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Prom: viva.gr
Samolot: Ryanair, Olympic, Volotea
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#343 PostWysłany: 05 Lip 2017 22:29 

Rejestracja: 13 Paź 2016
Posty: 44
Troszkę szersza wypowiedź?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#344 PostWysłany: 05 Lip 2017 22:33 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Masz wędkę. Odpalasz strony i szukasz.
Nie wspomnę ze na forum są informacje jak i za ile.
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#345 PostWysłany: 10 Lip 2017 22:39 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
Czy ktoś z Was wie kiedy w Grecji w tym roku są wrześniowe europejskie dni dziedzictwa ? Czy jest to weekend 22,23,24.09 ? Nigdzie nie mogę potwierdzić tej informacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#346 PostWysłany: 24 Lip 2017 10:14 

Rejestracja: 10 Mar 2015
Posty: 47
Wybieramy się na sylwestra do Aten (30.12 - 1.04).
Lecimy w 4 osoby. Polecacie jakieś fajne miejsca na spędzenie sylwestra?
Czy nocleg w tym okresie w okolicy placu Omonia to dobry pomysł?

Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#347 PostWysłany: 26 Lip 2017 08:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2016
Posty: 241
Okolice placu Omonia to słabe miejsce na noclegi....poczytaj forum i przewodniki.
Tymbardziej Sylwestra - to czas imprez, nie będzie pewnie ciekawie....i bezpiecznie :o
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#348 PostWysłany: 26 Lip 2017 08:28 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 427
niebieski
Nie wypowiem się co do czasu Sylwestra, bo nie wiem, ale Omonia wcale nie jest złym miejscem. Już wiele osób spało w hotelach w tych okolicach i później pisało, że było wszystko ok. Ja sama spałam w hotelu Dorian, blisko placu i bardzo byłam zadowolona. Wiadomo, że w każdym miejscu trzeba zachowywać się rozsądnie i nie szukać guza. Nie demonizujmy Omonii :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#349 PostWysłany: 26 Lip 2017 08:52 

Rejestracja: 10 Mar 2015
Posty: 47
Ostatecznie znalazłem fajny i tani nocleg bliżej starej części miasta na skrzyżowaniu ulic Evripidou i Athinas.
Więc pytanie o plac Omonia już nie aktualne.

Teraz pozostaje pytanie co fajnego dzieje się w mieście w sylwestra? Gdzie można fajnie przywitać nowy rok?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#350 PostWysłany: 26 Lip 2017 08:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
N wzgórzu Świętego Pawła
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#351 PostWysłany: 26 Lip 2017 09:45 

Rejestracja: 10 Mar 2015
Posty: 47
Hm... A gdzie jest wzgórze św Pawła? Bo na google maps nie mogę znaleźć (czy to będzie areopagus hill? bo szukając w google znajduję na tym wzgórzu wzmianki o św Pawle, ale nie wiem czy o to wzgórze chodzi).
Co tam się będzie działo w sylwestra?

A nie wiesz czy w Atenach jest organizowana jakaś ogólnodostępna impreza sylwestrowa lub coś podobnego?

Może trochę za wcześnie pytam, bo dopiero lipiec, ale wzorem poprzednich lat pewnie można już coś przewidzieć.


Ostatnio edytowany przez Zeus, 26 Lip 2017 09:52, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#352 PostWysłany: 26 Lip 2017 09:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Inaczej się nazywa Pnyka

Ładny widok na Ateny z fajewerkami. Jakieś tam koncerty są, ale na razie nic nie wiadomo kto zaśpiewa i gdzie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#353 PostWysłany: 28 Sie 2017 10:36 

Rejestracja: 05 Paź 2016
Posty: 198
Loty: 128
Kilometry: 202 920
@Zeus

Zeusie, pytanie do Ciebie- akurat tak się złożyło, że będę w Atenach w dniach 16-18 listopada 2017 czyli podczas rocznicy strajku na Politechnice. Jak wygląda w tych dniach miasto pod kątem turystycznym, można bezpiecznie zwiedzać zabytki pieszo (omijając oczywiście plac Exarchii), czy protesty w tych dniach przenoszą się także na inne części miasta (np. Plac Omonia albo Plac Syntagma)?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#354 PostWysłany: 28 Sie 2017 10:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Zazwyczaj zaczyna się pod Polytechneio i idą do ambasady USA przez Syntagmę. Tego dnia bym wybrał albo wycieczkę poza Atenami, albo Akropol (17 listopada)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#355 PostWysłany: 28 Sie 2017 11:42 

Rejestracja: 05 Paź 2016
Posty: 198
Loty: 128
Kilometry: 202 920
@ Zeus

Dzięki za odpowiedź, czyli 17 listopada przeznaczę na Akropol, bo nie planuję wyjazdu poza miasto. Napisz jeszcze proszę, czy polecasz wtedy podróż nocnym autobusem na lotnisko w sobotę 18 listopada około 4 rano z plac Syntagma? Będzie już spokojnie czy raczej zwykle zamieszki i protesty przeciągają się do późnych godzin? Mam zabookowany pokój około 300 metrów od przystanku więc nie będę się musiał jakoś specjalnie włóczyć po nocy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#356 PostWysłany: 28 Sie 2017 11:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Do 18-20 zazwyczaj. I potem spokojnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#357 PostWysłany: 10 Paź 2017 18:00 

Rejestracja: 26 Lip 2017
Posty: 2
Cześć wszystkim w moim pierwszym poście :)

Jedziemy 11-osobową grupą do Aten w terminie 16-19 listopada. Teoretycznie opracowałam już plan zwiedzania, ale jak przeczytałam info o protestach 17 listopada, to zaczęłam wątpić w mój cały plan i potrzebuję wsparcia :( Mam kilka kwestii w których potrzebuję doprecyzowania, pomożecie?

1. Przylatujemy 16 listopada o 23:15 na ATH, hotel mamy koło stacji metra Sygrou-Fix. Planowałam autobus X95 do pl. Syntagma i później chyba taksówka (nic już o takiej porze z komunikacji publicznej nie jeździ, co nie?) Czy ktoś obeznany wie, czy da rady złapać 3/4 taksówki(bo chyba w 3/4 się zmieścimy - mamy tylko podręczny bagaż) po północy z placu i ile mniej więcej powinien kosztować kurs w okolice przyst. Sygrou-Fix?

2. W piątek 17 listopada chciałam zwiedzać Stadion Olimpiady z 1896 roku-Akropol-Muzeum Akropolu-Agora Rzymska-Agora Grecka-Monastiriaki-luźne łażenie, ale teraz myślę, żeby tego dnia pojechać do Koryntu, a miasto w powyższej konfiguracji zwiedzać w sobotę. O której zaczynają się protesty? Czy zajmują one jakoś większą część miasta, czy tylko od Polytechneio do ambasady USA przez Syntagmę?

3. Do Koryntu oczywiście autobusem KTEL, dworzec jak rozumiem tu: Leof. Kifisou 100, Athina 104 42, Grecja, rozkład tu: https://www.ktelkorinthias.gr/gr/routes/winter-routes , cena w dwie strony 16 euro. Wysiadamy przy kanale, przystanek Isthmos, autobus do Nowego Koryntu, potem do Starożytnego Koryntu i wzgórze Akrokorynt (jeśli moim współtowarzyszom starczy sił, bo to trochę leniuszki) i wracamy do Aten. Czy bilet RT kupuje się na konkretną godzinę? Jeśli tak, to na mniej więcej jaką powinnam kupić, licząc, że wyjedziemy z Aten ok 10:00 i pomiędzy zwiedzaniem zatrzymamy się gdzieś na krótki obiad? Czy mogę wysiadać na przystanku Isthmos, ale wsiadać na innym? Jaki przystanek KTEL jest najbliżej Starożytnego Koryntu/Akrokoryntu? Nie mogę znaleźć trasy i przystanków pośrednich autobusów KTEL :(

4. Na niedzielę chciałam zostawić łażenie po greckich sklepach i sklepikach i zmianę warty przy parlamencie o 11, wyjeżdżamy z miasta ok 14:30 bo o 17:25 mamy lot powrotny z ATH. Czy to jest plan bardzo luzacki? Nie chcę moich współpodróżujących zamęczyć, bo już rok wypominają mi całodzienną, prawie pieszą wycieczkę po Barcelonie, ale jednocześnie chcę żebyśmy zobaczyli jak najwięcej.

5. Czy w soboty i niedziele sklepy mają czas otwarcia dużo krótszy niż tygodniu?

Jeśli macie jakiekolwiek sugestie to bardzo proszę o ich podanie, zaczęłam już się denerwować więc słowami otuchy nie pogardzę.
Z góry dziękuję za każdą pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#358 PostWysłany: 10 Paź 2017 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 604
Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
Co do samych Aten, to niżej wrzucam link do mapki którą zrobiłem przy moim wyjeździe. Jest na niej naniesiona większość atrakcji, polecanych knajp m.in. z fly4free, supermarkety, sklepy, dzielnice, punkty widokowe. Na telefonie po kliknięciu na dany punkt można od razu nawigować GPSem do kolejnych punktów - bardzo przydatne i oszczędza sporo czasu :)

Po lewej stronie można wyłączać warstwy, np. ze sklepami tak aby nie robił się bałagan. Mapkę można skopiować i edytować według uznania. Mapka oszczędza mnóstwo czasu, nie trzeba myśleć i szukać co dalej, tylko klikamy następną atrakcję i włączamy nawigację.

MAPKA:
https://drive.google.com/open?id=1s1y9d ... sp=sharing

Co do komunikacji w mieście, to jeśli jesteście w 3-4 osoby to taniej i wygodniej od autobusów wychodzi uber. Większość naszych kursów była po 3-5 euro. Kurs na lotnisko to stała kwota 29e, ale jako ciekawostka dodam, że my dość późno wyjechaliśmy z Aten i poprosilismy kierowcę o szybszą jazdę aby zdążyć na samolot. Nie spodziewałem się, że będzie jechał slalomem i buspasami :D Poza miastem jechał około 150kmh ścinając na zakręcie 3 pasy :mrgreen: Na koniec okazało się, że kurs kosztował około 26 eur, czyli taniej niż "stała" opłata. Szkoda, że tak późno to zauważyłem bo bym mu dał parę euro napiwku :)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#359 PostWysłany: 10 Paź 2017 20:20 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Z Syntagmy na Fiksa teoretycznie nocny autobus 040, a niewykluczone, że uda się złapać ostatni tramwaj lub metro, choć w czwartki jeżdżą krócej. Z tymi autobusami KTEL to jest tak, że regionalna komunikacja autobusowa w Grecji jest genialna i w Polsce jeszcze sto lat będziemy o takiej marzyć, ale trasy i przystanki pośrednie to wiedza tajemna. Jednak nie ma problemu - dojeżdżasz w Koryncie do dworca w samym centrum (choć bardziej przypomina kawiarnię, a autobusy stają ot tak, na środku skrzyżowania) i przesiadasz się na lokalne. Powrotne bilety będą pewnie na godzinę, choć często godzą się honorować w innym kursie. No i można też wrócić do Aten pociągiem, ale jeśli macie w planie kanał, to wyjdzie drożej, choć w cenie jest przesiadka na komunikację miejską w Atenach. A tak w ogóle, to bilet na metro na lotnisko dla trzech osób kosztuje 24 euro i też w cenie jest przesiadka z innego metra.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#360 PostWysłany: 10 Paź 2017 20:42 

Pozwolę dorzucić coś od siebie na twoje pytania w punktach. Więc
1 Jak dojedziecie całą grupą na Syntagmę to najlepszym rozwiązaniem bedzie spacer bo to 20 min jakieś 1,5 km do stacji metra Sygrou.
Lub dojedziecie tam tramwajem nr 5 który ma swój koniec trasy obok przystanku X95 gdzie wysiądziecie.Tramwaj kursuje do 1 godz.
2 To czy protesty się odbędą jeszcze nic nie przesądza.Mogą być odwołane i mogą być bardziej drastyczne w skutkach. Zazwyczaj są to rejony od politechniki do placu.Jak zakładasz na 17 tego zwiedzanie tych miejsc,to w/g mnie nic nie stoi na przeszkodzie,bo jak ma się coś zacząć to zacznie popołudniu.
3 Na linku Ktel jest zaznaczona godzina wyjazdu do Koryntu i z Koryntu w określone dni tygodnia oraz trasa autobusu. Trzeba jechać starą drogą i kurs o 8,40 bo póżniej już o 12 . Przy kupnie biletu online moze być tylko wybrane godziny z całego rozkładu ,jednak w kasie niby deklarujesz godzine powrotu ,ale mozesz jechać póżniejszym lub wcześniejszym kursem. Jednak wysiadka na trasie i póżniej inny autobus nie wchodzi w grę. Możesz tak zrobić jak pojedziesz pociągiem w odstępie chyba 6 godz.
https://tickets.trainose.gr/dromologia/#view=search koszt kolei powinien być niższy niż autobusu i online wynosi 7,2 + 7,2-30% przy zakupie RT. Trasy przystanków pośrednich w autobusach dalekobieżnych /międzymiastowych/ nie są praktykowane w Grecji.
4 na niedzielę nie zostawiaj łażenia po sklepach ,bowiem od tamtego roku 2016 obowiązuje w Grecji zakaz handlu w niedzielę z wyjątkami /właśnie to co mają Niemcy a u nas niby co drugą niedziela/ Pozostaje ulica Athinais z Omonii na Monastyraki i wszystko tam dookoła.
5 w sobotę wiekszość zamyka się o 18 nie uwzględniając turystycznych.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
cubanaaa uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 477 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 24  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: elzunia oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group