Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 440 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#321 PostWysłany: 31 Gru 2018 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 826
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Ja miałem plecak i kurtkę zimową nie puchową, na taśmę to wszystko i tyle, sprawdzili, chyba nawet wodę można wnieść nie pamiętam, chodziłem z kurtką i plecakiem.

Do muzeów Watykańskich płaciłem 3-4 lata temu 16ojro, standardowy bilet, informacje są na stronach muzeum. .
W lutym byłem na audiencji. Kategorycznie nie polecam PO audiencji stania w kolejce i wizyty w bazylice św. Piotra, rzeka ludzi, zero jakiejkolwiek atmosfery, gwar w każdym zakątku, aparat/tablet przed prawie każdym nosem, wszedłem tylko dlatego, że dziwnym trafem chwilowo NIE BYŁO KONTROLI bezpieczeństwa, otwarli barierki, prawdopodobnie było to spowodowane tym, że już podczas audiencji mówili, że nie mogli wszystkich wpuścić do auli i papież do nich wyjdzie w bazylice, chyba dlatego po wyjściu z auli zauważyłem poodsuwane barierki i zajrzałem do środka, nie miało to najmniejszego sensu zaraz stamtąd uciekałem. Co się dzieje przy muzeach w tym czasie? Stawiam, że lepiej nie będzie, na audiencje wpadają ludzie z całego świata, ale i wycieczki autokarowe z Włoch, od seniorów, po kluby sportowe itp (sporo takich grup na audiencji było). Byłem z inną osobą bo jej chciałem pokazać Rzym i zjawiliśmy się na drugi dzień po siódmej rano chyba, nie wiele osób, wejście przez bramki od strzała, msze święte w nawach bocznych w tym przy grobie Jana Pawła II, również po Polsku była, potem Polacy odeszli, przyszli turyści z Meksyku chyba i ich ksiądz. O tych mszach nie wiedziałem, przypadkowo trafiłem, nie wiem może gdzieś w internecie są informacje o ich konkretnych godzinach, a może to było tak, że zamówiony termin przez księdza który przyjechał z daleka z grupą pielgrzymów, w innych nawach były i msze co był tylko ksiądz i dwóch ministrantów i tyle, lub z 2-3 osoby jeszcze, ale nie po Polsku, po niemiecku, francusku.

https://www.fly4free.pl/watykan-ogranic ... -turystow/ zamieściłem tez komentarz pod tym tematem, gdzies tu na forum była dyskusja o tych muzeach moze pare postów wczesniej i ktos pisal jak w latach 70siatych za grosze wszedl do samej kaplicy sykstyńskiej pozniej to polaczyli z muzeami i przywalili duza cene. skok na kase i tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#322 PostWysłany: 20 Sty 2019 13:02 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 6
Mam pewien problem natury logistycznej może ktoś doradzi:) W marcu wybieramy się do Rzymu/Watykanu.
W Watykanie będziemy ok. 9 rano chcemy zwiedzić Bazylikę(bez kopuły) i Muzea Watykańskie(z rezerwacją biletu online)

Pytanie o kolejność zwiedzania, czy najpierw stanąć w kolejce do Bazyliki a Muzea zarezerwować na popołudnie(ok13-14)? Czy zrobić odwrotnie?
Jak Wy to rozplanowaliście?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#323 PostWysłany: 20 Sty 2019 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Sugerowałbym odwiedzenie Bazyliki z rana. Im wcześniej tym krótszy czas oczekiwania na wejście, a w ciągu dnia kolejka znaaacznie się wydłuża. Przynajmniej takie mam doświadczenie z dwukrotnych tam odwiedzin.
Góra
 Profil Relacje PM off
swiniarski uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#324 PostWysłany: 20 Sty 2019 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 826
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Nie wiem ale mam w pamięci dziwne odczucie, że z muzeów watykańskich, a konkretnie z Kaplicy Sykstyńskiej jest przejście na teren bazyliki, wychodzi się chyba koło kasy biletowej do wejścia/wyjazdu na kopułę, mogę się mylić, ale może ktoś potwierdzi? Wtedy z muzeów dostajesz się do bazyliki bez dodatkowej kolejki.

Aha ... już skojarzyłem, do tych drzwi w kaplicy sykstyńskiej wchodziła zorganizowana grupa z Japonii, i czytam, że tylko zorganizowane grupy mają taką możliwość, szczerze jak to wspominam to może gdyby wszyscy nie byli japończykami :D lub była to wycieczka np. z Polski czy Hiszpani to można by się jakoś dołączyć bez konsekwencji, ale nie wiem :D

Jeżeli bilety do M. Watykańskich są godzinowe, to dużo lepiej iść najpierw do Bazyliki, w okolicach godziny 9tej jeszcze tłumów nie powinno być, maruderzy wtedy wstają wg mnie, koło 11-12stej pewnie kolejka wydłuża się
Góra
 Profil Relacje PM off
swiniarski uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#325 PostWysłany: 20 Sty 2019 19:22 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 6
Dzięki za odpowiedzi. A jak kwestia transportu pomiędzy Fiumicino a Termini? Mam bilety na autobus Terravision, pytanie czy dużo jest takich osób z biletami? A może trzeba "walczyć", żeby dostać się do środka pomimo biletu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#326 PostWysłany: 20 Sty 2019 19:32 

swiniarski napisał(a):
Mam pewien problem natury logistycznej może ktoś doradzi:) W marcu wybieramy się do Rzymu/Watykanu.
W Watykanie będziemy ok. 9 rano chcemy zwiedzić Bazylikę(bez kopuły) i Muzea Watykańskie(z rezerwacją biletu online)

Pytanie o kolejność zwiedzania, czy najpierw stanąć w kolejce do Bazyliki a Muzea zarezerwować na popołudnie(ok13-14)? Czy zrobić odwrotnie?
Jak Wy to rozplanowaliście?

Muzeum Watykańskie rano, Bazylika popołudniu ponieważ rano nie dostaniecie się pod grób JPII liczne msze i rezerwacje za kotarą polskich grup oraz pielgrzymek
Góra
 PM off
swiniarski uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#327 PostWysłany: 20 Sty 2019 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 826
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Byłem w bazylice chyba o 7:30, rzeczywiście są wtedy msze święte w bocznych nawach w tym przy grobie naszego papieża. Można wtedy stanąć przy balaskach przed grobem, bo bliżej przy klęcznikach siedzą ludzie co są z grupą, oczywiście i przy balaskach stojąc można uczestniczyć. Poniżej zdjęcie jak to wygląda, jest zrobione stojąć przy balaskach. Będąc bliżej grobu jak klęczniki nie mozna fotografować. Nie wiem też czy obsługa robiła by problemy gdybym powiedział, ze jestem z Polski jak reszta grupy i czy by mnie dopuścili bliżej czy nie, choć nie miałem wtedy absolutnie takiej potrzeby, byłem tam trzy razy wcześniej, a 3-4 metry dalej to przecież żadna różnica.
Image

Temat dojazdu z Flumicino masz w temacie rzym-fiumicino-jak-dojechac-do,1272,9&start=460
Najszybciej Leonardo Express, chyba 30 minut, ale 16 euro, natomiast najtaniej to autobus Cotral z lotniska do Ostia Lido (nad morzem) 1.2 euro, a potem z Ostia Lido do Piramide chyba bilet 100 minutowy 1,5 euro, na piramide sie przesiadasz ale nie wychodzisz poza bramki i dojedziesz do Termini czy gdzie tam chcesz. Ale ta opcja z lotniska do samej Piramide to lekko i nawet 1,5 godziny, nie wiem jak Terravision
Góra
 Profil Relacje PM off
swiniarski uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#328 PostWysłany: 02 Lut 2019 10:26 

Rejestracja: 01 Lut 2019
Posty: 2
-- 02 Lut 2019 10:23 --

Byłam w bazylice i muzeach watykańskich dokładnie rok temu. Znajomi poszli do muzeum watykańskiego i bazyliki w niedzielę - stali w kolejkach, my chyba w poniedziałek - kolejek nie było, tzn do muzeum, bo do bazyliki niewielka była. Jak odwiedziłam Rzym z wycieczką kilka lat temu przechodziliśmy wyżej wspomnianym przejściem do bazyliki ale nie mogłam go odnaleźć. Jeśli spostrzeżenie przejście wystarczy się przykleić do wycieczki.

-- 02 Lut 2019 10:26 --

Jeszcze wspomnę, że niedzielę wykorzystaliśmy na bardzo miłą wycieczkę rowerową po Via appia - była piękna pogoda.

-- 02 Lut 2019 10:26 --

Jeszcze wspomnę, że niedzielę wykorzystaliśmy na bardzo miłą wycieczkę rowerową po Via appia - była piękna pogoda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#329 PostWysłany: 02 Lut 2019 10:37 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Na jaki dzień i jaką porę najlepiej kupić bilety do Muzeum Watykańskiego w kwietniu, tak aby uniknąć tłumów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#330 PostWysłany: 02 Lut 2019 14:26 

Rejestracja: 30 Gru 2018
Posty: 3
DonCorrado napisał(a):
Byłem w bazylice chyba o 7:30, rzeczywiście są wtedy msze święte w bocznych nawach w tym przy grobie naszego papieża. Można wtedy stanąć przy balaskach przed grobem, bo bliżej przy klęcznikach siedzą ludzie co są z grupą, oczywiście i przy balaskach stojąc można uczestniczyć. Poniżej zdjęcie jak to wygląda, jest zrobione stojąć przy balaskach. Będąc bliżej grobu jak klęczniki nie mozna fotografować. Nie wiem też czy obsługa robiła by problemy gdybym powiedział, ze jestem z Polski jak reszta grupy i czy by mnie dopuścili bliżej czy nie, choć nie miałem wtedy absolutnie takiej potrzeby, byłem tam trzy razy wcześniej, a 3-4 metry dalej to przecież żadna różnica.


My byliśmy w ubiegły wtorek w Bazylice i niestety gdy była msza polskiej grupy przy grobie Papieża to wszystko od każdej strony było zasłonięte kotarami i nie było żadnej szansy na dyskusję z obsługą (być może dlatego, że msza była w trakcie). Dodam, że nie była to msza dla jakichś VIPów, tylko zwykli turyści, ponieważ jeszcze kilka razy nasze drogi się przecięły.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#331 PostWysłany: 02 Lut 2019 14:41 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
Wczoraj i Pieta i grób JP II były zasłonięte kotarami, z boków nic nie było widać :(
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#332 PostWysłany: 02 Lut 2019 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 826
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
to chyba jakaś nowość, bo ja kotary to kojarze ale - nie wiem jak się nazywa to miejsce - chodzi mi o miejsce gdzie można wejść i się pomodlić w ciszy. Nie przypominam sobie jakichkolwiek kotar przy grobie JPII, nawet żeby stały obok, słabo więc to teraz wygląda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#333 PostWysłany: 11 Lut 2019 09:17 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
na jaką godzinę w kwietniu (czwartek) polecacie kupić bilety do Muzeum Watykańskiego? Lepiej na 08:30, czy później?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#334 PostWysłany: 11 Lut 2019 09:21 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Im wcześniej, tym lepiej. Najlepiej zaraz po otwarciu Muzeum, jeszcze tłumów nie będzie
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinelli uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#335 PostWysłany: 11 Lut 2019 10:30 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
DonCorrado napisał(a):
to chyba jakaś nowość, bo ja kotary to kojarze ale - nie wiem jak się nazywa to miejsce - chodzi mi o miejsce gdzie można wejść i się pomodlić w ciszy. Nie przypominam sobie jakichkolwiek kotar przy grobie JPII, nawet żeby stały obok, słabo więc to teraz wygląda.

niestety, z żadnej strony nie widać było możliwości podejścia z boku, modlenia się w ciszy. Kotary i dykta oraz strażnik :(
Z przodu ołtarza - owszem wpuszczali, tylko na modlitwę, tak samo akurat w Panteonie było
Ale i grób i pieta, były niedostępne. Może teraz już ściągnęli?
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#336 PostWysłany: 11 Lut 2019 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 826
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Nie wiem byłem prawie równo rok temu, a i wcześniej cztery lata i opisałem to co widziałem, jak widać pozmieniało się chyba na minus :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#337 PostWysłany: 12 Lut 2019 10:00 

Rejestracja: 19 Mar 2018
Posty: 33
Loty: 46
Kilometry: 63 891
Wizyta tydzień temu po 16.00. Nie było żadnych kotar, jednak prawy transept był wyłączony ze względu na spowiedź (nie wpuszczała obsługa, żadnych fizycznych przeszkód, zapewne sprawa tymczasowa). Grób JPII oddzielony barierkami, ale strażnik wpuszcza ma modlitwę, z czego skorzystało może ze 3 osoby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#338 PostWysłany: 26 Lut 2019 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1409
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Trochę taniej (15,5 GBP) można zakupić bilet ("skip the line") do Muzeów Watykańskich na stronie expedii, dzięki kodowi zniżkowemu (info na SG). Do wyboru 9:15 rano lub 14:15.
http://www.expedia.co.uk/things-to-do/s ... geNumber=1

Załączniki:
wa.JPG
wa.JPG [ 16.72 KiB | Obejrzany 944 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#339 PostWysłany: 14 Mar 2019 10:13 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 82
Czy orientujecie się od kiedy obowiązują nowe, wyższe ceny biletu do Koloseum, Forum Romanum i Palatynu?

Od którego z tych miejsc najlepiej zacząć i kupić bilety w możliwie najmniejszej kolejce?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#340 PostWysłany: 14 Mar 2019 10:26 

Rejestracja: 23 Kwi 2013
Posty: 80
Loty: 78
Kilometry: 169 142
Ja kupowałem dwa razy na Forum Romanum. Nigdy nie było tam tłumów do kasy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 440 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group