Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 440 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#281 PostWysłany: 16 Maj 2018 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
@cyryl99
Ta informacja jest już nieaktualna.
Teraz darmowy bilet jest tylko dla obywateli EU poniżej 18 lat.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 16 Maj 2018 16:56, edytowano w sumie 1 raz
nieaktualna
Góra
 Profil Relacje PM off
cyryl99 uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#282 PostWysłany: 17 Maj 2018 11:57 

Rejestracja: 07 Lip 2014
Posty: 51
Wróciłam we wtorek z Rzymu i mogę powiedzieć, że bez kupienia biletów do Muzeów Watykańskich online po prostu nie byłoby szansy ich zobaczyć. Kolejka o godz. 10.00 była gigantyczna, jak opuszczaliśmy muzeum też nie było lepiej. Do Bazyliki i na kopułę również weszliśmy kulturalnie, bez kolejek, bez tłumów, po prostu rewelacja, ale było to przed 9.00, kiedy spojrzałam na Plac będąc w punkcie widokowym na kopule gdzieś o 9.15 kolejka do bramek już nieźle zawijała wzdłuż Placu, także bardzo bardzo polecam być tam możliwie jak najwcześniej.

To samo z Koloseum warto być wcześnie, bo później robi się dramat. Tłumy były naprawdę spore, większe niż się spodziewałam.

Niemniej nam udało się plan zrealizować dzięki dobrej organizacji. Kluczowe będzie ustalenie optymalnej kolejności. Główne atrakcje w godzinach "szczytu" odradzam bo to żadna przyjemność, już lepiej pospacerować po Zatybrzu i powdychać "włoski klimat" niż utknąć w tych dzikich tłumach.
Góra
 Profil Relacje PM off
DonCorrado lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#283 PostWysłany: 18 Maj 2018 20:53 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Czy dalej w ostatnią niedzielę miesiąca wejścia do muzeów są darmowe?
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#284 PostWysłany: 18 Maj 2018 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@potek7 Tak, jeśli chodzi Ci o Muzea Watykańskie. Poniżej masz rozpiskę z datami na rok 2018, która jednak nie uwzględnia World Tourism Day – WTD (27 September), a na oficjalnej stronie też jest opisany jako dzień bezpłatnego wstępu.
http://www.museivaticani.va/content/dam ... _musei.pdf
Zaś muzea włoskie w Rzymie oraz zabytki archeologiczne np. Koloseum oferują bezpłatny wstęp w pierwszą niedzielę miesiąca ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#285 PostWysłany: 18 Maj 2018 23:15 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 309
Loty: 24
Kilometry: 30 624
A konkretnie niemal wszystkie muzea państwowe we Włoszech oferują darmowe wejścia w pierwszą niedzielę miesiąca. Wykaz muzeów państwowych w Rzymie znajdziesz min. tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#286 PostWysłany: 19 Maj 2018 19:04 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Dzięki za informacje. Skorzystam w styczniu 2019 roku
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#287 PostWysłany: 23 Maj 2018 10:27 

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 37
Loty: 153
Kilometry: 372 974
Znalazłem informację, że w okresie od 20 kwietnia do 26 października 2018 we wszystkie piątki Muzea będą otwarte również w godzinach od 19:00 do 23:00 (ostatnie wejście o 21:30) a rezerwacja wejścia możliwa jest wyłącznie on line, jednakże w tym terminie będą otwarte jedynie następujące muzea: Museo Pio Clementino, Museo Egizio, Galerie: Kandelabrów, Arrasów i Map, Sale Rafaela, część Apartamentu Borgia z Kolekcją Nowoczesnej Sztuki Religijnej, Kaplica Sykstyńska, Galeria Biblioteki.
Tych którzy zwiedzali Muzea Watykańskie chciałbym spytać, czego z pełnego programu w tej opcji nie uwzględniono i czy warto zwiedzać Muzea w nocno-wieczorowej porze. Zapewne wszystkie sale są dobrze podświetlone, ale czy ludzi jest może mniej i czy warto skorzystać z tej opcji.


Ostatnio edytowany przez michzak, 23 Maj 2018 10:38, edytowano w sumie 1 raz
Podwójna treść
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#288 PostWysłany: 26 Maj 2018 04:04 

Rejestracja: 15 Gru 2013
Posty: 95
Loty: 36
Kilometry: 42 582
Roma, Roma..

kilka świeżych informacji ode mnie z przed kilku dni po powrocie z tego pięknego miasta:
- Panteon - gdzieś wyczytałem informacje o wprowadzeniu opłat od maja - nic się nie zmieniło i dalej wchodzimy bezpłatnie;
- Muzea Watykańskie - nie zdążyliśmy kupić wejściówki online, więc zameldowaliśmy się w kolejce o godz. 10 w poniedziałek, myślałem, że nie weekend, więc nie będzie tak źle z tą kolejką.. no cóż, przeliczyłem się :) weszliśmy do środka równo o 12:40 - szok. Czas na szczęście mijał dość przyjemnie, z kilkudziesięcioma pytaniami czy nie chcemy "skip de lajn", jednego nawet zapytałem jaka cena - 35 ojro - dobra przebitka ;) w każdym razie warto nawet tyle czekać, bo niesamowite wrażenia w środku, ok. 3,5h zwiedzania i to średnio dokładnego, bo chcieliśmy zdążyć na kopułę i do Bazyliki. Informacja pojawiająca się w tym temacie o możliwym przejściu z Sykstyńskiej do Bazyliki wyjściem grupowym aktualna - w ten sposób byliśmy po minucie w drodze do Bazyliki (można także iść prosto do Kopuły, która jest zamykana wcześniej, podrożały ceny biletów i teraz jest to 10 euro za windę, oraz 8 euro za schody. Szczerze, moim zdaniem nie warto nawet tych 2 euro dopłacać do windy, bo ta pierwsza część z 200 schodami jest bardzo wygodna i szybciutko mija.. lepiej za to kupić loda w Old Bridge Gelateria po wyjściu ;) Podsumowując, chcąć nie tracić dużo czasu w kolejce naprawdę warto być o 9 lub wcześniej.
- Forum Romanum, Koloseum, Palatyn - warto rzeczywiście wybrać się po bilety do Palatynu (łączony 12 euro), kolejki we wtorek ok. godz. 12 praktycznie brak, kupujemy bilecik i wchodzimy od razu, później możemy bez wychodzenia przejść do Forum Romanum, wcześniej mając wspaniały widok z góry na całość. Sam Palatyn raczej nie zachwyca, ale dla historii i widoku warto żwawo przejść moim zdaniem. Do Koloseum kolejka dla posiadających bilety o godz. 16 dosyć długa, ale szło to szybko i po ok. 20-30min. byliśmy w środku. Warto wspomnieć (nie spotkałem się z tym tutaj, może ktoś też nie będzie wiedział), że niedawno otwarte 3 piętro i podziemia są tylko dla grup z przewodnikiem, samemu niestety można wyjść jedynie na 1 piętro. Godzinkę później za to kolejek nie było w ogóle.

Ogólnie śmialiśmy się z tego, że zarówno do Koloseum czy Forum Romanum trzeba było stać krócej w kolejce niż do Ust Prawdy czy "Dziurki od klucza", tamte kolejki odpuściliśmy :)
Góra
 Profil Relacje PM off
cyryl99 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#289 PostWysłany: 04 Lip 2018 09:09 

Rejestracja: 01 Paź 2017
Posty: 569
niebieski
Moje wrażenia, wyjazd pod koniec czerwca 2018...

Lepiej kupić bilet do Muzeum Watykańskiego online, bo rzeczywiście kolejki są megagigantyczne, inna sprawa, że większość tych ludzi chce zobaczyć Kaplicę Sykstyńską, którą, a propos, kilkanaście lat temu można było zobaczyć wchodząc przez Bazylikę zdaje się za darmo (nie do samego środka, a do przedsionka z kratą, ale freski tak samo były widoczne, jak w samej, niewielkiej kaplicy). A teraz ta sama przyjemność za 20 eur. Po wejściu 40 minut w rzece (dosłownie) ludzi, po to aby dojść do kaplicy. Po drodze kilka znanych obrazów. Można wyjść do niewielkiego ogrodu obok Muzeum. Wg mnie lepsza była Galleria Borghese (też lepiej kupić online) - muzeum niewielkie, ale Bernini i Caravaggio i sam wystrój rewelacja.

A propos Bazyliki, byłam tam ok. 18 w dosyć deszczowy dzień, i było dosłownie kilka osób w kolejce do Security, a następnego dnia, ok. 12. totalnie zawijana kolejka...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#290 PostWysłany: 04 Lip 2018 09:30 

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 37
Loty: 153
Kilometry: 372 974
Galeria Borghese jest rzeczywiście super. Bilety są dostępne wyłącznie z wyprzedzeniem, chociaż niekoniecznie tylko online. Nie ma tłoku, bo na określoną godzinę sprzedają ograniczoną liczbę biletów, dopuszczalny czas zwiedzania to 2 godziny i po 1 godz 50 minutach zaczynają wszystkich wyrzucać robiąc miejsce dla następnej grupy. W kasie też można było kupić bilety, ale najbliższy oferowany termin był za 4 dni.
W Muzeum Watykańskim tradycyjnie tłumy, a najbardziej upierdliwe są grupy z przewodnikiem ze szmatą na kiju. W Kaplicy Sykstyńskiej ścisk jest największy, "pilnowacze" próbują ludzi przepychać do wyjścia - powiedziałem takiemu cieciowi, że zapłaciłem, żeby być w tym miejscu i zostanę tak długo, jak potrzebuję.
Cena biletu w przedsprzedaży - 21 euro. W 1976 roku za wstęp płaciłem 1500 lirów, czyli równowartość 0,75 euro. I komu to przeszkadzało...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#291 PostWysłany: 04 Lip 2018 18:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 822
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Z szmatami na kiju głownie chyba Azjaci,
a przed sobą tablet, i rzeka płynie ...


Ostatnio edytowany przez Abcn, 26 Lip 2018 14:57, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#292 PostWysłany: 04 Lip 2018 20:12 

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 37
Loty: 153
Kilometry: 372 974
No nie tylko Azjaci. Przewodnik każdej zorganizowanej grupy wycieczkowej ma taką kolorową szmatkę na kiju, po której uczestnicy jego grupy go rozpoznają i starają się trzymać blisko. To standard na wycieczkach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#293 PostWysłany: 04 Lip 2018 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 822
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Ja rozumiem, ale wydaje mi się, że Azjatów i tak najwięcej ...


Ostatnio edytowany przez Abcn, 26 Lip 2018 14:58, edytowano w sumie 1 raz
A
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#294 PostWysłany: 12 Lip 2018 08:05 

Rejestracja: 01 Paź 2017
Posty: 569
niebieski
Nie rozumiem polityki Muzeum Watykańskiego, totalnie chodzenie na ilość i oczywiście kaskę...czy to przystoi w Watykanie? W takich warunkach, w jakich można (a właściwie nie można) oglądać zbiory, to się mija z celem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#295 PostWysłany: 12 Lip 2018 08:51 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Nie ma znaczenia czy..anioł czy diabeł. Kasa jest najzważniejsza :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
Clementiaa lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#296 PostWysłany: 12 Lip 2018 09:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
@kate1974
Niestety ta firma tak ma, zawsze tak mieli :x
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#297 PostWysłany: 12 Lip 2018 09:17 

Rejestracja: 01 Paź 2017
Posty: 569
niebieski
No właśnie nie do końca, jak napisałam wcześniej i jak pisał Cyryl, wcześniej (dawno, dawno temu) można było obejrzeć Kaplicę Sykstyńską za małe pieniądze - nic nie ujmując zbiorom watykańskim, oprócz kaplicy i 3-4 bardzo znanych obrazów oglądanych w ogromnym tłoku, 20 EUR to chyba za dużo za gobeliny pokazujące podboje Watykanu i współczesną sztukę religijną...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#298 PostWysłany: 12 Lip 2018 09:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Dwóch Żydów ogląda zbiory watykańskie, muzea, obrazy a szczególnie skarbiec kapiący od złota i drogich kamieni.
- Ty, patrz, a zaczynali od stajenki...
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#299 PostWysłany: 12 Lip 2018 09:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
Tak się zastanawiam czy my oglądałyśmy te same Muzea Watykańskie, no ale co kto lubi. Nie wnikam w niczyje preferencje, nie oceniam. Wielką fanką sztuki sakralnej, religijnej itp. nie jestem ale w Muzeach Watykańskich spędziłam prawie 8 godzin (w Kaplicy Sykstyńskiej przesiedziałam z 40 minut głęboko w poważaniu mając nawoływania obsługi do wychodzenia żeby zrobić miejsce następnej grupie, wystarczy zadekować się w jakimś cichym kąciku ;) ), łącznie z muzem powozów - moim zdaniem warte obejrzenia, wspomniane przez mnie gdzieś w tym wątku.
Fakt, cena wstępu może powalić ale ile płacimy (w przeliczeniu) za wstępy do polskich muzeów i ile dostajemy w zamian. Moim zdaniem najlepiej wydane 20 euro, "na muzeum" :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#300 PostWysłany: 12 Lip 2018 09:44 

Rejestracja: 01 Paź 2017
Posty: 569
niebieski
To wspaniale, jednak dla większości odwiedzających, chodzi raczej o zobaczenie Kaplicy Sykstyńskiej. Wg mnie powinny być oddzielne bilety na Kaplicę i na Muzea Watykańskie, wtedy byłoby najsensowniej...Ale jak widać, ktoś w Watykanie pomyślał, jak zarobić niezłe pieniądze...IMHO 8-)
A poza tym oglądanie czegokolwiek w takim tłoku to chyba kiepski pomysł, nie ma żadnych limitów wejść? :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 440 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group