Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 440 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#261 PostWysłany: 21 Wrz 2016 16:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1365
Loty: 246
Kilometry: 399 411
srebrny
@chris0o prawda. Nie wiem, czy łatwo będzie się dostać bez rezerwacji. A zarezerwować na konkretną godzinę można tu https://biglietteriamusei.vatican.va/mu ... 124&step=2 (4€ od osoby to opłata rezerwacyjna)
Góra
 Profil Relacje PM off
chris0o uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#262 PostWysłany: 21 Wrz 2016 16:41 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 986
niebieski
Czyli warto sobie kupić te bilety online bo inaczej mogę "ugrząźć" na dłuższy czas w kolejce? W sumie skoro normalnie są to co dopiero wtedy...


Zna ktoś co jeszcze warto odwiedzić tego dnia w ramach Dnia Turystyki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#263 PostWysłany: 24 Lut 2018 00:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 826
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Czy są osobne bilety do Forum Romanum, ewentualnie Forum Romanum + Palatyn czy trzeba kupić ten łączony z Koloseum za 11 ojro? Nie planuje Koloseum, a jakiejś tańszej opcji na samo forum romanum nie moge znalesc :x
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#264 PostWysłany: 24 Lut 2018 15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Obawiam się, że nie ma takich osobnych biletów tylko do Forum Romanum, bez Koloseum :( Ewentualnie można się zastanowić nad kupieniem Karty Roma Pass. W przypadku karty dwudniowej wejście do pierwszego muzeum państwowego jest bezpłatne - to może być np. Zamek św. Anioła, a kolejne wejścia są zniżkowe, wtedy obowiązuje ulgowy bilet do Forum Romanum za 7,5 euro. Tylko musisz policzyć czy to się Tobie opłaca.
W ostateczności można po zwiedzeniu Forum Romanum spróbować podejść pod Koloseum i odsprzedać bilet za pół ceny tylko na samo Koloseum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#265 PostWysłany: 24 Lut 2018 15:32 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 309
Loty: 24
Kilometry: 30 624
Forum Romanum i Palatyn jest na jednej wejściówce. Nie ma możliwości wykupienia wejścia tylko na Palatyn, albo tylko Forum Romanum. Z tego co wiem, to również nie ma opcji zakupu biletu bez wejściówki do Collosseum. Jedynie możesz sobie wejścia do Collosseum i Forum Romanum+Palatyn rozbić na dwa kolejne dni (ale spokojnie jest to do zrobienia w jeden dzień)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#266 PostWysłany: 13 Mar 2018 15:26 

Rejestracja: 07 Lip 2014
Posty: 51
Po raz pierwszy jadę do Rzymu, taka trochę szybka akcja. Zależy mi na zobaczeniu kaplicy Sykstyńskiej, ale na oficjalnej stronie brak dostępnych biletów. Natomiast znalazłam coś takiego https://www.getyourguide.pl
Czy ktoś korzystał z biletów za pośrednictwem tego serwisu? Czy nie jest to jakieś oszustwo?
Czy lepiej z tej strony kupić?
https://www.ticketsrome.com/en/museum-r ... ine-chapel

Jeśli dobrze rozumiem jedyna oficjalna strona to: https://biglietteriamusei.vatican.va/mu ... rioMensile

Ta oferta z pierwszego linku zachwala, że nie trzeba stać w kolejkach, ale rozumiem, że jeśli kupuję sobie bilet online na konkretną godzinę to nie utknę w jakiejś wielkiej kolejce?

Przepraszam jeśli głupie pytanie ale jakoś dużo tych stron oferujących bilety i nie chciałabym się naciąć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#267 PostWysłany: 12 Kwi 2018 15:57 

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 2739
Loty: 15
Kilometry: 12 258
niebieski
Czy to jest jedyna strona przez którą można zakupić bilet na przejście Passetto di Borgo?
http://www.tosc.it/tickets.htm?affiliat ... id=1965891
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#268 PostWysłany: 12 Kwi 2018 17:11 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 309
Loty: 24
Kilometry: 30 624
A czy jesteś pewien, że to bilety na przejście Passetto di Borgo? Wydaje mi się, że to "zwykłe" wejściówki do zamku Sant'Angelo. Na miejscu kupisz bilety o 1€ taniej, w zeszłym roku byłem na koniec maja i jakiś wielkich kolejek nie było, wszedłem bez żadnego czasu oczekiwania.
Gdzieś czytałem, że Passeto di Borgo jest udostępnianie w trakcie nocnego zwiedzania zamku. Na "normalnym" wejściu możesz sobie co najwyżej popatrzeć na wejście do Passeto od strony zamku - i to jeszcze przez szybę... No i oczywiście jeszcze zostają widoki na Passeto z góry z różnych części zamku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#269 PostWysłany: 10 Maj 2018 10:28 

Rejestracja: 07 Lip 2014
Posty: 51
Ile czasu wcześniej muszę się pojawić na miejscu jeśli mam już zakupione bilety do muzeów Watykańskich na konkretną godzinę? Wiem, że to osobna kolejka ale nie chciałabym się zdziwić na miejscu, poza tym, czy mogą mnie nie wpuścić w przypadku spóźnienia, gdyby była jakaś duża kolejka, czy to możliwe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#270 PostWysłany: 10 Maj 2018 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@Polin,
Wystarczy, jak bedziesz o czasie. Zreszta nie robia problemow z wpuszczaniem, nawet jesli sie przyjdzie troche pozniej (albo wczesniej).
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#271 PostWysłany: 10 Maj 2018 13:21 

Rejestracja: 07 Lip 2014
Posty: 51
@p.wl
dzięki :) jakaś taka jestem niepewna tego Rzymu, żaden wyjazd nie budził we mnie do tej pory tyle wątpliwości, wszyscy piszą o jakiś szalonych tłumach w maju i czerwcu, że aż się jechać odechciewa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#272 PostWysłany: 10 Maj 2018 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@Polin,
Nie ma co sie stresowac. Muzea Watykanskie odwiedzilem poki co trzykrotnie i mialem same pozytywne doswiadczenia.
Najwieksze tlumy w Rzymie sa podobno w... pazdzierniku.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#273 PostWysłany: 10 Maj 2018 13:26 

Rejestracja: 07 Lip 2014
Posty: 51
@p.wl to mnie trochę pocieszyłeś :) Skoro masz doświadczenia to jeszcze o jedną rzecz podpytam - mam wejście na 10.30 i planuję wcześniej od rana wejść sobie na kopułę bazyliki św. Piotra, myślisz że to dobry pomysł czy lepiej zostawić to na później?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#274 PostWysłany: 10 Maj 2018 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@Polin,
Poszedlbym przed poludniem albo rano.
W lecie wstep na kopule jest do 18, a najwieksze kolejki ustawiaja sie po 15-16.
Z drugiej strony widoki na Rzym sa najciekawsze pod koniec dnia (slonce).
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#275 PostWysłany: 10 Maj 2018 14:18 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 309
Loty: 24
Kilometry: 30 624
Jak przyjdziesz rano to na kopułę wchodzisz sobie praktycznie sam, a wejście w tłumie wchodzących ludzi jest to średnia przyjemność, że nie wspomnę o małej ilości miejsca na samym szczycie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#276 PostWysłany: 10 Maj 2018 18:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 826
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Jak się wstaje o 11stej i wychodzi z hotelu o 12stej to wszędzie są tłumy, i żaden miesiąc ani dzień nie ma tu nic do rzeczy. Są miejsca w Rzymie, że w tłumie nie poczuję się "tego" klimatu, i po prostu trzeba do nich się udawać na 7 - 8 rano ... jakie to miejsca to już każdy ma inny gust. Dla przykładu bazylika św. Piotra ... w dzień sporo ludzi, po audiencji środowej RZEKA ludzi, o 7 rano garstka, i nie wiem czy zawsze ale mnie w wielu bocznych kaplicach, m.in po polsku.
Jeżeli chodzi o muzea watykańskie to dobrze by było przejrzeć ... nie wiem jakiś przewodnik? po prostu sam tam poszedłem ot tak, a jest tam tyle rzeczy, że dopiero po fakcie czytając jakąś książkę się o nich dowiedziałem, dobrze się wcześniej zainteresować, w muzeach by nie było źle gdyby nie kolejna rzeka azjatów którzy wszystko filmują i płyną tylko i wyłącznie w kierunku kaplicy sykstyńskiej ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#277 PostWysłany: 11 Maj 2018 10:04 

Rejestracja: 07 Lip 2014
Posty: 51
@DonCorrado
Dzięki za radę. Nie wiem natomiast skąd Twoje przypuszczenie, że jadę nieprzygotowana :lol: Po prostu naczytałam się dziwnych wpisów i trochę mnie Rzym przeraził. Oglądam sobie regularnie kamerki internetowe i tam czarno na białym widać, gdzie nie warto pojawiać się zbyt późno. Paryżem też straszą, że kolejki i tłumy, wszędzie, a ja to miasto kocham, byłam wiele razy, czuję się tam jak w domu i nigdy nie zdarzyło mi się nie poczuć tamtejszego klimatu, także zgadzam się, że wszystko zależy jak się człowiek organizuje i jaki ma w ogóle styl podróżowania :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#278 PostWysłany: 11 Maj 2018 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 826
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Ja przedstawiam swoje odczucia, nie daje Ci rad bo nie wiem co lubisz,
ja wolal bym np. siedziec przed wieza Eiffela i obserwowac tlum niz pchac sie na szczyt, inni wola ogladac kazdy eksponat w muzeum, ja za nimi nie przepadam,
sugeruje tylko ze w pewnych okresach odwiedzanie pewnych miejsc nie ma sensu po prostu bo moim zdaniem czlowiek bardziej sie umorduje.
A co do muzem watykanskiego to podaje na swoim przykladzie ze bylem choc nie lubie ale ta kaplica sykstynska kusi, a po fakcie wyczytalem co tam jest i w sumie bedac juz tam mozna sie bylo bardziej skupic i poogladac'
nie lubie wydawac wyrokow w radach bo kazdy ma inne gusta a chyba tak mnie odebralas,
przedstawiam swoj punkt widzenia


Ostatnio edytowany przez Abcn, 16 Maj 2018 16:59, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#279 PostWysłany: 15 Maj 2018 23:59 

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 37
Loty: 153
Kilometry: 372 974
bicyk1 napisał(a):
Osoba do 18 roku zycia z UE bilety na Colosseum sa gratis ale jak to jest w praktyce ? trzeba udac sie do kasy i fizycznie odebrac taki darmowy bilet ? czy przy wejsciu sie pokazuje tylko dowod potwierdzajacy tozsamosc ?

Dodaję pytanie:
Na stronie
https://www.rome.net/how-to-save
jest informacja, że darmowe bilety przysługują również seniorom (powyżej 65 lat) z krajów UE.

Na stronach muzeów nie ma potwierdzenia tej informacji. Jak jest z tym naprawdę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#280 PostWysłany: 16 Maj 2018 11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@cyryl99 Ja bym się kierowała oficjalnymi informacjami ze strony muzeów, a nie z innych stron internetowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 440 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group