Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 12 Lut 2018 22:09 

Rejestracja: 12 Lut 2018
Posty: 2
Przepraszam, że w dwóch oddzielnych postach ale mam jeszcze jedno bardzo ważne pytanie:
Ile miesięcy wcześniej najlepiej szukać biletów do Azji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#22 PostWysłany: 13 Lut 2018 00:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
marmolada92 napisał(a):
Podpinam się z pytaniem.
Budżet mamy po 4500-5000/os (2os.) - realny jeśli chcemy pozwiedzać?
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie informację, chcę kupić bilety jak najszybciej żeby nie było później odwrotu 8-)


Rozwaz Bali, Lombok i powinno styknac. ;)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 03 Mar 2018 12:52 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 7
Witam.
Zaciekawił mnie również ten wątek ?
Ze względu na dzieci mamy też tylko lipiec do dyspozycji.
Przygladałem się Sri Lance ale trochę się naczytalem o potencjalnym ryzyku wystąpienia Dengi i Malarii w okresie monsunowym na wschodzie Sri Lanki i się ostudzilem ?

Jak wygląda sytuacja w tej sferze (i ogólnie też szczepień) w Indonezji? Chodzi mi głównie o dzieci - jakie macie doświadczenie? No i konkretnie też te wyspy wyżej wymienione.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 16 Maj 2018 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2014
Posty: 108
Loty: 195
Kilometry: 273 706
4500-5000 starczy na koniec sierpnia na wypad do Azji na dwie osoby? Pytam tylko o loty, jedli tak to jakie linie i kraj, poleci ktoś coś ciekawego?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 16 Maj 2018 19:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
raff1322 napisał(a):
Jak wygląda sytuacja w tej sferze (i ogólnie też szczepień) w Indonezji? Chodzi mi głównie o dzieci - jakie macie doświadczenie? No i konkretnie też te wyspy wyżej wymienione.

Szczepienia to drazliwy temat, na Bali czy Lombok nie ma szczepien obowiazkowych, ale mozna skontaktowac sie z centrum medycyny tropikalnej.
Pozdr. i zycze udanego pobytu.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 21 Cze 2018 14:11 

Rejestracja: 21 Cze 2018
Posty: 1
a co z pomysłem wyjazdu do Indii w czasie lipiec/sierpień? czy wtedy pogoda jest znośna? tzn jest ciepło 35-30 C? czy 7000 zł starczy na bilet lotniczy i przeżycie miesiąca? chodzi mi o warunki hostelowe, zywienie na ulicy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 01 Lut 2019 03:50 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 33
Loty: 27
Kilometry: 78 405
Odświeżę temat Azja termin mam do wyboru w widełkach 20.06-12.07 2tyg +/-2dni budżet 3,5tys na osobe,wstępnie myśle o Filipinach cebu,bohol,oczywiście noclegi w hostelach itd ale martwi mnie pogoda na Filipinach czy w tym budżecie ogarne coś innego z pewniejszą pogoda oprócz Tajlandii (Byłem w zeszłym roku),Bali chce uniknąć gdyż planuje lecieć na przełomie grudnia stycznia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 01 Lut 2019 11:05 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
Jeżeli chcesz sie kierować względami klimatycznymi - występowaniem pór suchych i deszczowych - to powinieneś odwróci kolejność planowanych wyjazdów. Piszesz, że chcesz na przełomie grudnia i stycznia odwiedzić Bali - to akurat środek pory monsunowej dla tej wyspy (i całego pasa od Jawy po Flores i Timor) więc pogoda będzie tam mocno loteryjna. Bali masz tez pewne różnice - południe wyspy jest dość suche i nawet w porze deszczowej nie jest tam specjalnie mokro choć może być często pochmurnie. Środek wyspy, a zwłaszcza północ (masyw wulkanu Agung) są już zdecydowanie bardziej deszczowe. Wyjazd w tym czasie na Bali i sąsiednie wyspy jest trochę loteryjny. Możesz mieć pecha - czego ja kiedyś doświadczyłem - i będą Cię gnębić intensywne deszcze. A jak dopisze szczęście to możesz trafić na wielodniową fazę ze słoneczną pogodą. Natomiast przy miej skrajnych zdarzenia, takiej przeciętnej aurze monsunowej będziesz miał prawie codziennie do czynienia z mieszaną pogodą - trochę słońca i niebieskiego nieba, zwłaszcza rano i w południe, potem narastające zachmurzeni i możliwe 1-2 krótkie, ale intensywne deszcze.

Z kolei na Filipinach pora sucha przypada w okresie naszych zimowych miesięcy.

Jeśli szukasz innych kierunków w okresie czerwca i lipca, a jednak wykluczasz Indonezję, to niezłym wyborem byłaby Sri Lanka. Wprawdzie w tym czasie tam także jest pora deszczowa, ale stosunkowo łagodna, a wschodnie wybrzeże ma bezwzględną przewagę dobrej pogody. Cejlon jest niezbyt dużą wyspą, z paroma ciekawymi zabytkami, kapitalnymi plantacjami herbaty, pięknymi plażami, wieloma ciekawostkami kulturowymi.

Całkiem dobrym wyborem w tym okresie jest też Malezja (kontynentalna, także Sarawak, mniej Sabah). Jeżeli w grę wchodzą destynacje nie tylko związane z morzem to bardzo dobrym wyborem w tym okresie jest Ladakh w Indiach..
Góra
 Profil Relacje PM off
Georgi lubi ten post.
Georgi uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 01 Lut 2019 13:29 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 33
Loty: 27
Kilometry: 78 405
Myślę ze sirlankato ciekawy pomysł ale niestety bilety są dużo droższe niż na Filipiny wiec pozostsje mi zostanie przy Filipinach i zaryzykuję.Ostatnio przeglądam różne blogi,vlogi z lipca na Filipinach i duzo ludzi mowi ze klimat sie zmienił i dużo słońca jest aczkolwiek nie da się wykluczyć deszczu.Czyli Bali mi odpadnie w Grudniu więc muszę pomyśleć nad innym miejsce na spędzenie świąt i sylwestra :D Niestety ale Indie w żadnym stopniu mnie nie interesują.A powiedz mi Sir Lanka jak wygląda w grudniu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 01 Lut 2019 16:12 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
Sri Lanka w grudniu znajduje się w zasięgu zimowego monsunu, który dla odmiany w tym czasie bardziej intensywny jest we wschodniej części wyspy i tam może solidnie popadać. Na południu i na zachodzie aura powinna być całkiem znośna. Z początkiem stycznia monsun powinien ustępować, ale w dzisiejszych czasach zdestabilizowanego klimatu to jest trochę wróżenie z kryształowej kuli.

Letni monsun na Sri Lance poznałem z autopsji, w zimowych (umownie) miesiącha tam nie byłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 01 Lut 2019 22:22 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 33
Loty: 27
Kilometry: 78 405
A gdzie byś polecieli pojechać?Najlepiej coś w stylu Sir Lanki/Bali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 02 Lut 2019 00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 491
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Hej, witam, czerwiec, lipiec, sierpień, Jordania, Azerbejdżan,Gruzja...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 07 Lut 2019 10:40 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
Georgi napisał(a):
A gdzie byś polecieli pojechać?Najlepiej coś w stylu Sir Lanki/Bali.


Rozumiem, że nadal w grę wchodzi termin grudniowo-styczniowy....

Z kierunków azjatyckich to najlepsza pora dla Indochin, czyli Tajlandii (w której już byłeś), Kambodży i Wietnamu (w tym ostatnim kraju zwłaszcza w południowej część jest słonecznie i ciepło. W środkowej części Wietnamu, tam gdzie jest Da Nang, Hue, jest w tym czasie pora deszczowa. Natomiast północ Wietnamu jest w tym czasie dość sucha, ale w górach jest zimno). Każdy z tych krajów ma sporo do zaoferowania morskich przyjemności. Jednak ich podstawową wadą jest to, że to dla nich okres wysokiego ruchu turystycznego.

Z innych krajów można by się zastanowić nad Birmą - w grudniu i styczniu jest tam pora sucha. Jednak na temat samego wybrzeża mam mniej informacji. Spędziłem miesiąc w tym kraju, ale morze widziałem tylko incydentalnie.


Jeżeli upierałbyś sie przy Indonezji to w tym czasie pora sucha (czy raczej o ograniczonych opadach, przy zdecydowanej przewadze dni pogodnych) występuje na Molukach. Jednak to jest trochę dalej niż na Bali....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 08 Lut 2019 23:01 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 33
Loty: 27
Kilometry: 78 405
Myśle ze Wietnam to bardzo dobry pomysł ! Więc nowy cel już obrany, wielkie dzięki !


Ostatnio edytowany przez marcino123, 09 Lut 2019 17:54, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 09 Lut 2019 13:24 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
Fajnie, że mogłem pomóc :D


Ostatnio edytowany przez marcino123, 09 Lut 2019 17:55, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 10 Lut 2019 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
https://www.selectiveasia.com/malaysia- ... her/august
Na tej stronie znajdziecie przegląd pogody w Azji z podziałem na regiony i niesiące.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group