Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Maj 2014 17:31 

Rejestracja: 08 Kwi 2011
Posty: 39
Witam
Rozsypał mi się dotychczasowy plan wakacyjny i piszę do Was z prośbą o sugestie na wakacje poza Europą, najchętniej w Azji, choć wiem, że ze względu na monsun to średnio ciekawa pora.

Czas: 2-3 tygodnie
Termin: lipiec/sierpień
Osób: 2
Budżet na osobę 4000-4500 zł

Z góry dziękuję!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 26 Maj 2014 17:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Monsun nie panuje wtedy całej Azji! Co się tak wszyscy uwzieli, że Azja w nasze lato jest niedobra... :D
Wschodnia Malezja, południowo-wschodnia Tajlandia są suche, a wręcz to wysoki sezon w tych rejonach. Z uwagi na sytuację w Tajlandii i ogólnie z uwagi na szczególne piękno polecam jednak Indonezję w ten czas. Budżet wystarczy, najlepiej jednak poszukać lotów do Bangkoku i dalej uderzać na Bali low-costami jak Air Asia lub TigerAir. Loty bezpośrednie na Bali są dość drogie, można za to poszukać lotow do Jakarty jeśli chcesz ominąć Bangkok i dalej lokalne linie. Loty do Kuala Lumpur lub Singapuru są nieco droższe niż Bangkok, ale też warto poszukać.
Z innej beczki - północny wschód Sri Lanki też ma wtedy dobrą pogodę.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelGa lubi ten post.
PawelGa uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 01 Cze 2014 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 12
Witajcie
Pozwolę sobie podpiąć pod wątek koleżanki, bo mój byłby dość podobny, a w tym jest cicho od kilku dni. ;)

Poszukujemy czegoś w Azji na ten okres dla 2 osób. Największy problem to wolne tylko w 2 tygodniach: od 26 lipca do 10 sierpnia (jedyny urlop w firmie). Śledzę wszystkie promocje, ale od dłuższego czasu loty po 1800zł przypadają na pół miesiąca przed lub pół miesiąca po tych dniach. W tych dniach trzeba dać minimum 600zł na osobę więcej.
Za całą wycieczkę chcielibyśmy się zmieścić w 3000-3500pln na osobę, dlatego polowałem na Tajlandię, ale jestem otwarty na inne kraje (poza Indiami).

Czy jest ktoś w stanie coś nam doradzić? Będziemy wdzięczni za wszelkie propozycje, bo czasu zostało niewiele. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Cze 2014 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
sobolk napisał(a):
Witajcie
Pozwolę sobie podpiąć pod wątek koleżanki, bo mój byłby dość podobny, a w tym jest cicho od kilku dni. ;)

Poszukujemy czegoś w Azji na ten okres dla 2 osób. Największy problem to wolne tylko w 2 tygodniach: od 26 lipca do 10 sierpnia (jedyny urlop w firmie). Śledzę wszystkie promocje, ale od dłuższego czasu loty po 1800zł przypadają na pół miesiąca przed lub pół miesiąca po tych dniach. W tych dniach trzeba dać minimum 600zł na osobę więcej.
Za całą wycieczkę chcielibyśmy się zmieścić w 3000-3500pln na osobę, dlatego polowałem na Tajlandię, ale jestem otwarty na inne kraje (poza Indiami).

Czy jest ktoś w stanie coś nam doradzić? Będziemy wdzięczni za wszelkie propozycje, bo czasu zostało niewiele. :)


W Waszych datach Bangkok z Emirates za 2300 PLN RT. Szału nie ma, ale jak się ma sztywne daty to bywa ciężko wstrzelić się w dobre promo. Mimo wszystko nie jest to zła cena ;) Przy budżecie 7000 za 2os zostaje na miejscu do wydania 2400, więc wystarczy, by spędzić fajny urlop - sensowne noclegi, trochę atrakcji, ale bez specjalnych ekstrawagancji jak np. kurs nurkowy, kilkudniowe kurs gotowania, codzienne wypady łodzią itp. W przypadku takich wydatków budżet może się nie dopiąć, ale w końcu to urlop, można coś dołożyć czasem ;)
Ciężko o dobrą cenę na Sri Lankę w tych datach, ale można poszukać jakiegoś składaka przez Dubaj itp. ale sztywne daty i dość mało czasu, więc nie wiem czy jest sens.
Inne opcje - bliższe, ale ciekawe.
Izrael + Jordania - oba kraje są dość drogie, zwłaszcza Izrael, ale loty do Tel Avivu znacznie tańsze niż Bangkok. Sporo ciekawych miejsc do zobaczenia, dobra rafa koralowa itp. w Jordanii (trochę taniej niż w Izraelu), Petra itp.
Gruzja lub Gruzja + Turcja. Można poszukać lotu do Gruzji z WizzAir, potem drogą lądową lub samolotem do Turcji, trochę gór, Kapadocja, plażowanie i Stambuł na koniec. Z/do Stambułu WizzAir przez Budapeszt lub Pegasus Airlines bezpośrednio do Pragi lub Berlina. Dwa tygodnie to nie za dużo na taki trip, ale da radę.
Zamiast Turcji może Armenia, Azerbejdżan...
Opcji poza tym multum w samej Europie z takim budżetem.
Iran - fajne, ale zależy czy to w Waszym klimacie no i słabo z plażowaniem.
Indie - budżet ok, ale jak rozumiem nie chcecie, ale może Ladakh - to w sumie jak nie Indie no i tam nie ma monsunu. Plażowanie w tym okresie - lipa.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 02 Cze 2014 21:14 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 5
Zbanowany
bonieq2 - lepiej tego już się nie dało chyba rozpisać. Czapki z głów ;)
Od siebie dodam tylko, że Izrael mimo iż jest ciekawym krajem, jest co oglądać to mnie w żaden sposób nie zachwycił. Odhaczone miejsce, ale nie mam zamiaru tam już nigdy więcej wracać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Cze 2014 21:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
extratiara93 napisał(a):
Od siebie dodam tylko, że Izrael mimo iż jest ciekawym krajem, jest co oglądać to mnie w żaden sposób nie zachwycił. Odhaczone miejsce, ale nie mam zamiaru tam już nigdy więcej wracać

W moim przypadku zależy co w Izraelu. Jerozolima mnie i mojej żonie bardzo się podobała, ale to też z uwagi na zainteresowania kulturoznawcze i religie - jakby nie patrzeć dla milionów wyznawców trzech religii na całym świecie miasto to jest tak ważne. Mieszkaliśmy na starym mieście i chociaż bywaliśmy już wcześniej na bliskim wschodzie to jednak zrobiła wrażenie. Tel Aviv to już inaczej - zobaczyć, poplażować parę godzin i wystarczy. Autonomia Palestyńska czy też miejsca kultów religijnych (wszystkich) to co innego. Jordania - super, ale my ogólnie lubimy Arabowo, a Jordańczycy są przesympatyczni.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Sty 2016 22:11 

Rejestracja: 21 Sty 2016
Posty: 2
Podbijam temat :) i proszę o radę.
mam plany wybrać się w tym roku na przełomie lipca/sierpnia w okolice Bali. Jak faktycznie wygląda tam wtedy pogoda i sezon?
I czy polecacie jakąś konkretną plażę/miejscowość? Bardziej zależy nam na słonecznym wypoczynku na naprawdę ładnej plaży, pozwiedzaniu np. światyń i pooglądaniu przyrody. Bardziej w naturę niż w tłum turystów.
Nie chcę też wydać srogiej fortuny, ale zależy mi na urokliwym miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Sty 2016 22:39 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 88
Loty: 274
Kilometry: 806 939
Poluj na Tajlandię, pozwiedzać Bangkok (noclegi w hotelu Baiyoke Sky), a potem Airasia na plaże (nie do Patayi i nie Phuket), polecam Khao Lak i Ao Nang, jest też wiele innych pięknych plaż, znajdziesz w relacjach i innych postach. Zobaczysz coś fajnego i poleniuchujesz...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Sty 2016 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
Byłem na przełomie lipca/sierpnia w Tajlandii, dokładnie na Koh Phangan polecam szczególnie okolice plaży Haad Yao lub Haad Salad , pięknie no i pogoda w tym czasie dopisuje w tamtych rejonach Tajlandii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 21 Sty 2016 23:23 

Rejestracja: 07 Kwi 2011
Posty: 66
Loty: 80
Kilometry: 142 920
Armenia - można lecieć bezpośrednio z Warszawy, na miejscu ciepełko, fajni ludzie, można wejść na najwyższą górę Armenii (wersja dla niedzielnych alpinistów), przenocować spontanicznie w opuszczonym obserwatorium astronomicznym i obejrzeć w nocy przez teleskop kratery na Księżycu. Dla chętnych można też wyskoczyć do Iranu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 23 Sty 2016 01:53 

Rejestracja: 21 Sty 2016
Posty: 2
a co z tym monsumem? w których rejonach nie ma wtedy deszczów?
jednak zależy mi na okolicach indonezji :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Sty 2017 11:45 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Teraz ja podbijam i proszę o poradę jeśli chodzi o wybór miejsca na spędzenie letniego urlopu w Azji SE :D Liczę,że odezwie się też tutaj @‌bonieq2‌,który pomógł mi zaplanować trek w Nepalu :D

Zamierzam z dwójką 7-letnich dzieci spedzić 2 tygodnie tak żeby pozwiedzać ale też poplażować i nie martwić się pogodą. Zdaję sobie sprawę z tego,że wybór w tym okresie jest ograniczony.

Start z Dubaju (by Wizz) i dalej 2 tygodnie na miejscu. Najkorzystniej, o ile nie pojawi sie jakieś promo/błąd wychodzi flyDubai - Sri Lanka lub Bangkok.

Sri Lanka ma najlepsza pogodę w tym okresie na pn/wsch - czy to jest dobra opja jeśli chodzi o atrakcje/plaże/bezpieczeństwo? Czy pd/zach (chcemy jednak coś pozwiedzać) ma tragiczna pogodę, czy po prostu zdarzają się przelotne prysznice a ogólnie jest pogodnie?

Bangkok wychodzi ciut drożej + przelot gdzieś na plażing. Loty krajowe są tanie ale pojęcia nie mam gdzie uderzać. Tutaj proszę o porady, czy rejony dobre pogodowo są atrakcyjne plażowo/widokowo i co można zobaczyć. Kombinaty turystyczne niewskazane ;)

Trzecią opcją, które nie wykluczam jest Bali ale póki co opcja z Cebu przez Manilę jest najdroższa, z Bangkoku też szału nie ma...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Sty 2017 16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Sri Lanka - pn/wsch tak jak piszesz jest ok. Plaże ładne i jest bezpiecznie. Z pogoda na zachodzie i poludniu, to kto to wie. Pewnie bedzie sporo padac, ale nie non-stop. Woda niezbyt klarowna i morze zazwyczaj wzburzone.

Bangkok - w tym okresie wyspy grupy Samui - Koh Samui, Tao, Phangan beda spoko.

Bali - loty w tym okresie niezbyt tanie przez cokolwiek - przesiadki Kuala Lumpur, Bangkok, Singapur, Manila itp. Samo Bali na plażowanie rodzinne wymaga sensownego zaplanowania co do miejsca bo wiele regionow Bali nie jest wcale rajska jak z pocztowki. Do tego mozna dolozyc Lombok, wyspy Gilis oraz Lembongan.


Osobiscie i bardzo subiektywnie bralbym Bali, Gilis, Lombok. Na drugim miejscu poludniowo-wschodnia Tajlandia, a na 3 Sri Lanka. Oczywiscie kazda z nich bedzie ok, wiec co nie w tym roku to w nastepne lato ;) W razie czego pisz smialo tutaj lub na priv
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 26 Sty 2018 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2017
Posty: 100
Zbanowany
Panowie i Panie... co prawda to nie Azja....ale pozwolę sobie dopytać....

Zanzibar w lipcu pomysłem wybitnie średnim, dobrym/kiepskim czy wyśmienitym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Sty 2018 21:06 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
polecam indonezje. lot scootem z txl do sin za 1400 i dalej do np. dps za 250zl.... a pozniej jak budzet pozwoli to z dps do lbj i piekne wakacje
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 29 Sty 2018 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2017
Posty: 100
Zbanowany
Dzięki Kian

A ciut bliżej... malezyjska Langkawi...
Z siedmiolatkiem...

Mocno odradzacie czy ujdzie pogoda w tłoku ;) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 29 Sty 2018 22:58 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Malezja jest OK. Ja lecę w sierpniu..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 29 Sty 2018 23:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
dubaj1910 napisał(a):
Panowie i Panie... co prawda to nie Azja....ale pozwolę sobie dopytać....

Zanzibar w lipcu pomysłem wybitnie średnim, dobrym/kiepskim czy wyśmienitym?

Ja bylem w lipcu i bylo super, wydaje mi sie ze to idealny czas. ;)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
dubaj1910 uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 30 Sty 2018 09:58 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
dubaj1910- z SIN do DPS jest lot 2godz 40min a z SIN do LGK 3,30 z przesiadka

na Bali masz Waterbom Bali- super atrakcja dla dzieciaka.

zacznij od kupienia biletow do KUL lub SIN- dalej juz pojdzie
Góra
 Profil Relacje PM off
dubaj1910 uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 12 Lut 2018 20:55 

Rejestracja: 12 Lut 2018
Posty: 2
Hej !
Podpinam się z pytaniem.
Jako że podróżnik ze mnie jeszcze żaden w porównaniu do obecnych tutaj, potrzebuję porady…
Mamy dwa tygodnie urlopu ( 7-22 lipiec) i bardzo chcemy uderzyć w Azję. Przeczytałam już kilka wątków jeśli chodzi o miejsca docelowe ale bardziej interesują mnie na razie loty.

Skąd (z jakiego miasta w Polsce) najlepiej szukać lotów do Azji (Bangkok, Singapur,…) tak, żeby dalej polecieć regionalnymi tanimi liniami?
A może warto też rozważyć przesiadkę w Doha?
Budżet mamy po 4500-5000/os (2os.) - realny jeśli chcemy pozwiedzać?
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie informację, chcę kupić bilety jak najszybciej żeby nie było później odwrotu 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group