Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 110 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 07 Gru 2018 07:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@gerber niestety, jest duzo nieprofesjonalnych i nieodpowiedzialnych przewodnikow i agencji. ;)
Przewodnicy coraz czesciej sie nie przejmuja i z czasem zakladaja wlasne agencje.
Btw koszt wejscia to nie tylko finanse, ja zdobylem Uhuru, ale schodzilem z lekko pokiereszowanym kolanem.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#22 PostWysłany: 09 Sty 2019 00:24 

Rejestracja: 09 Sty 2019
Posty: 1
gerber napisał(a):
Jakiś czas temu polecałem w tym wątku usługi Josepha, z którym podróżowałem po Tanzanii kilkukrotnie.
Niestety Joseph w tej chwili nie wywiązuje się ze zobowiązań (otrzymałem niedawno kilka wiadomości od kilku osób, które chciały skorzystać z jego usług), a dodatkowo kilkukrotnie ktoś się też pod Josepha podszywał, więc zdecydowanie nie polecam korzystania z jego usług.


Cześć, właśnie kontaktujemy się z Joseph. Planujemy naszą podróż na luty 2019, czy mógłbyś coś więcej opisać na temat nie wywiązywania się ze zobowiązań? Proszę o kontakt w miarę możliwości (iwona.k.bialecka@gmail.com).
Pozdrawiam, Iwona
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 09 Sty 2019 10:45 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
@iwonaw

Ty na serio? Ktoś wyżej informuje, że facet nie wywiązuje się z zobowiązań a ty właśnie chcesz z nim wchodzić na Kili? :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
micnur lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 09 Sty 2019 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
no tak, potem założy temat pt. UWAGA NA OSZUSTA, żeby przestrzec innych :!:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 09 Sty 2019 11:43 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Podobno Joseph założył pod Kili biuro...GoldCar i teraz troszku inszą profesją się zajmuje :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 09 Sty 2019 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@HandSome to raczej standard, byli przewodnicy z czasem otwieraja wlasne agencje i sa osiagalni, ale pod innym numerem tel. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 09 Sty 2019 19:06 

Rejestracja: 26 Sty 2018
Posty: 5
Loty: 22
Kilometry: 51 352
Czy jest ktoś tutaj kto "ostatnio" wchodził na Kilimandżaro i może podzielić się ile wyniósł go całkowity koszt?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 09 Sty 2019 19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Kamil Twardowski, 2 lata temu spedzalem NR na szczycie, 6 dni private whiskey route, cena z transferem z lotniska i hotelem w Arusha $2490 (niby cena specjalna) + napiwki $500, ale mialem droga agencje i bardziej luxusowy service. :D
Po drodze przypadkowo spotkalem Polaka, ktory zaplacil ok. $1400, o ile pamietam + oczywiscie napiwki, ktore powinno sie z gory wkalkulowac w cene, gdyz tragarze maja glodowe stawki.
Agencje placa porterom 10,000 - 20,000 TSH (ok. $4-8) dziennie, ale niestety niektore agencje mocno obcinaja stawki, aby utrzymac max. niska cene.
Niektore agencje wykorzystuja do tego stopnia, ze zero wynagrodzenia, tylko napiwek bedzie wynagrodzeniem za ciezka i mozolna harowke, dzwigajac b. ciezki ekwipunek np. butle z gazem. :mrgreen:
Nawet ich nie stac na odpowiednie obuwie, widzialem porterow wchodzacych po skale w sandalach. Po drodze padaja z wyczerpania, sa nawet przypadki smiertelne, ale ministerstwo Tanzanii stara sie tego nie naglasniac. ;)
Pamietajmy prosze, ze kazda niska cena jest kosztem mizernego wynagrdodzenia miejscowych.
Ja trafilem na beznadziejna pogode, deszcz, lalo codziennie, a u gory padal snieg oraz mieszany z deszczem.
Kolega z Polski sie przez to rozchorowal.
Powodzenia!
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita lubi ten post.
malawita uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 26 Kwi 2019 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
becek napisał(a):
sratatata
kilimadzaro ma jedna z gorszych statystyk smiertelnych zejsc podczas wspinaczki
a wszystko to przez noobow ktorym sie wydaje ze wbiegna na gore pomiedzy jednym piwkiem a drugim
bezpieczna wycieczka to 5-6 dni
jakis % ludzi robi to szybciej ale to naprawdę pojedyncze przypadki
http://thinkglobalschool.org/six-intere ... limanjaro/


Mam poważne wątpliwości czy nawet te 5-6 dni to jest wystarczający czas na porządną aklimatyzacja.
Problemy z chorobą wysokościową najczęściej zaczynają przeszkadzać na wysokości 3000 metrów.
To jest zaledwie połowa drogi.
Zakładając, że powyżej tej wysokości nie powinno się wchodzić więcej niż 300-500 metrów dziennie i co kilka dni wypadałoby zrobić sobie odpoczynek, 5-6 dni na wejście od samego dołu i zejście brzmi nadal jak niebezpiecznie krótki czas.
Nie wiem czy jakieś biura robią to wszystko jak należ, stąd faktycznie tak wysoki odsetek śmiertelności.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 08 Wrz 2019 09:18 

Rejestracja: 08 Wrz 2019
Posty: 36
Loty: 1
Kilometry: 8 834
Czyli rozumiem że koszt około 6 tys + cena przelotu ? To trochę drogo .
Lecąc samemu dołączamy sie do jakiejś grupy czy osobno wynajmujemy tragarza i kucharza ?
Jak to jest z tymi szczepieniami? Jak to się załatwia i ile przed wyjazdem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 08 Wrz 2019 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
czytając twoje pytania to widzę ze potrzebujesz tylko duży foliowy worek
i wykup ubezpieczanie przewozu zwłok
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 12 Gru 2019 20:27 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1689
Czy ktoś był ostatnio na Kili? Poleca kogoś? Jakieś orientacyjne ceny na końcówkę roku?
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 13 Gru 2019 12:15 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 560
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
Od lat chodzi mi po głowie to Kilimandżaro... Byłem kiedyś w Tanzanii ale w zupełnie innym celu - nurkowanie na Zanzibarze...
Bardzo żałuję, że wtedy nie próbowaliśmy tego jakoś połączyć z wejściem na KM. Dziś nie bardzo mam sie z kim wybrać bo trudno znaleźć na taką wyprawę towarzystwo. Może jest ktoś już zorientowany w temacie kto się wybiera w drugiej połowie lutego 2020 i by mnie przygarnął? ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 16 Sie 2020 13:27 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 242
Kilometry: 472 277
niebieski
^^ Pewnie Twoja propozycja jest już mocno nieaktualna, ale promocja do Tanzanii, którą właśnie ujrzałem na fly4free.com, zainspirowała mnie do poszukiwań informacji na temat Kilimandżaro i bardzo intensywnie myślę teraz nad taką wyprawą, tyle że w styczniu/lutym 2021. Nienawidzę upałów, więc wspinaczki na wysokie szczyty to najlepszy sposób dla mnie na odkrywanie Afryki. Nie mam żadnych kłopotów z wysokościami, w ogóle nie odczuwam różnicy, choć najwyżej byłem na mniej więcej 5700 m bez praktycznie żadnej aklimatyzacji (jeepem z Chile do Boliwii), więc nie przewiduję problemów zdrowotnych. Jedyne co, to że jestem wolny we wspinaczkach (i nie tylko, we wszystkim praktycznie, hehe), za to wytrwały.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 16 Sie 2020 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
no jeepem z Chile do Boliwii to najwyżej pod 5k n.p.m. chyba, że wchodziłeś na jakiś wulkan okoliczny
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 16 Sie 2020 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Moze ma racje, ja bylem 10.2km* jeepem na Hawajach..

*wysokosc wzgledna 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 16 Sie 2020 17:01 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
@chartsman

Weź pod uwagę że wjechać a wejść to 2 różne sprawy - z tą samą grupą jadąc busem przez przełęcz w Peru > 5400m nikt nie miał problemów, a przy wejściu na wulkan Acatenango kilka osób zostało w obozie na 3500 m z lekkimi objawami choroby wysokościowej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 17 Sie 2020 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
chartsman napisał(a):
. Nie mam żadnych kłopotów z wysokościami, w ogóle nie odczuwam różnicy, choć najwyżej byłem na mniej więcej 5700 m bez praktycznie żadnej aklimatyzacji (jeepem z Chile do Boliwii), więc nie przewiduję problemów zdrowotnych.


Tak jak zostało wspomniane, jeepem to troche inna bajka jest. Bardzo dużo zależy od tego jak długo przebywałeś na dużej wysokości.
AMS praktycznie się nie objawia jeśli przebywasz na wysokości mniej niż 4 godziny. HAPE i HACE pojawia się praktycznie nie wcześniej niż po dniu przebywania na wysokościach.
Może być też tak, że AMS będzie dla Ciebie praktycznie nieodczuwalny, ale wraz z kontynuowaniem wycieczki pojawią się problemy np. z płucami

Właściwie to nie da się stwierdzić, że się nie ma kłopotów z wysokościami jeśli nie przebywało się dłużej na takich wysokościach (no chyba, że poza wspomnianym jeepem masz jeszcze jakieś inne wysokie wejścia). Tym bardziej na górce typu Kilimandżaro. Te wycieczki są zazwyczaj źle zaplanowane w czasie, process aklimatyzacji jest niepoprawny i nawet osoby, które wcześniej nie miały problemów z wysokościami zaczynają je miewać.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 17 Sie 2020 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
@LonDynia, 10,2k to w stopach było, a co do różnicy między jeepem a wejściem na nogach to decydujące jest zmęczenie organizmu
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 17 Sie 2020 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
10203 metrow wysokosc wzgledna, ale moje info zartem :) sam widzialem po sobie wjzedzajac tam na gore na 4000m (bezwgledna) to czulem sie normalnie, a na mont blanc wchodzac to porazka.. wiec sie zgadzam w pelni ze z buta co innego a autem.
Z reszta panna przy nas wjezdzajac jeepem padla jak kamien po 10 minutach wiec to jakis lekki wplyw tez ma ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 110 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group