Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 110 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Sty 2014 15:20 

Rejestracja: 18 Paź 2010
Posty: 248
Loty: 62
Kilometry: 145 353
niebieski
Witam,

Chciałbym się dowiedzieć jakie obowiązkowe koszty musimy ponieść przy wejściu na Kilimandżaro. W związku z tym, że na TUI można znaleźć tanie czartery do Mombasy, zastanawiam się czy nie skorzystać i wybrać się do Tanzanii. Wiem o wizach i szczepieniach jednak -zastanawia mnie:
-koszt wejścia do parku,
-jak się to "załatwia"
-czy koniecznie tragarze?
-ile za przewodników(samemu pewnie nie wolno)?

a później na Zanzibar odpocząć;)

Pozdrawiam,
Marcin


Ostatnio edytowany przez puhacz, 19 Sie 2020 09:32, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#2 PostWysłany: 20 Sty 2014 15:42 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Bierzesz cały pakiet z biurem podróży. Kupujesz to albo na miejscu albo on-line (drożej). To dość droga impreza - ponad 1200 USD za osobę. Wygooglujesz sobie oferty lokalnych biur bez większych problemów i sprawdzisz, co wchodzi w skład pakietów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Sty 2014 15:49 

Rejestracja: 22 Paź 2012
Posty: 69
Zapewne jakies 2tys zielonych plus przeloty no i z dwa tygodnie bobto prawie 6k i trzeba sie zaaklimatyzować w poszczególnych campach ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Sty 2014 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 264
niebieski
Swojego czasu kolega Robert z http://www.gerber.d7.pl dal mi namiary na sprawdzonego przewodnika w tym rejonie.
Joseph Nchereri.
Adres kuriasafarisbase@gmail.com. Jego biuro nazywa się Kuriasafaris.
Moge jedynie potwierdzic ze Joseph jest przewodnikiem pierwsza klasa. Lepiej doplacic troche wiecej a nie naciac sie na jakis oszustow ktorych jest tam wielu. Najlepsze jest to ze masz wyjazd dopasowyany do twoich warunkow, a nie ty dopasowujesz sie do warunkow z biura.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Sty 2014 16:05 

Rejestracja: 18 Paź 2010
Posty: 248
Loty: 62
Kilometry: 145 353
niebieski
blasto napisał(a):
Bierzesz cały pakiet z biurem podróży. Kupujesz to albo na miejscu albo on-line (drożej). To dość droga impreza - ponad 1200 USD za osobę. Wygooglujesz sobie oferty lokalnych biur bez większych problemów i sprawdzisz, co wchodzi w skład pakietów.


Heh, 1200usd trochę drogo. Poszukam trochę, jak coś znajdę to napiszę. Czekam też na dalsze porady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Sty 2014 16:15 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 365
@marcinmd: taniej niz 1000USD nie znajdziesz ....przeloty moze sa tanie, ale korzytanie z ich naturalnych przybytkow jak parki narodowe czy gory jest niesamowicie drogie. Zobacz koszty jedno,dwu- lub trzydniowych safari :)
Nie zapominaj o ubezpieczeniu :)

http://www.lonelyplanet.com/tanzania/mount-kilimanjaro/practical-information/money-costs
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Sty 2014 16:18 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
marcind napisał(a):
blasto napisał(a):
Bierzesz cały pakiet z biurem podróży. Kupujesz to albo na miejscu albo on-line (drożej). To dość droga impreza - ponad 1200 USD za osobę. Wygooglujesz sobie oferty lokalnych biur bez większych problemów i sprawdzisz, co wchodzi w skład pakietów.


Heh, 1200usd trochę drogo. Poszukam trochę, jak coś znajdę to napiszę. Czekam też na dalsze porady.


To połącz kilkudniowe Safari z wypoczynkiem na Zanzibarze, jeśli Ci bardzo nie zależy na Kili. Wyjdzie taniej, a doświadczenie fantastyczne. Ja na Kili nie wchodziłem, ale opcję Safari + Zanzi przerabiałem i szczerze polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Kwi 2014 07:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 73
Loty: 50
Kilometry: 142 548
Właśnie zauważyłem, że ktoś wspomniał moje polecenie Josepha, jako organizatora trekkingu w Tanzanii.
Tak - potwierdzam, że Joseph jest ok.
Podróżowałem z nim trzykrotnie po Tanzanii.
Byłem z nim na Kilimanjaro.
Byłem z nim nawet w Nepalu ;-)
Polecałem jego usługi kilku osobom - i jak widać - sprawdza się.

Co do ceny - naprawdę nie nastawiajcie się na to, że w Tanzanii trekkingi, czy safari są tanie.
Nie są, choć wszyscy tego by chcieli.
Tanzańczycy z tego żyją i przede wszystkim dyktują wysokie ceny za wizyty w parkach narodowych (które nie są negocjowalne).

To jest podsumowanie minimalnych kosztów dla Kili, które kiedyś robiłem i z którymi musicie się liczyć:

Na tej stronie można znaleźć większość cen (obowiązujące ceny za wizytę w parkach narodowych):

http://www.tanzaniaparks.com/regulation ... _fees.html

Z opłat stałych wychodzi przy 2 osobach za 6 dni Machame Route:

1. Opłata dla 1 osoby za 1 dzień pobytu w parku = 70USD. Razem = 840 USD
2. Opłata dla 1 osoby za nocleg = 50 USD. Razem = 500 USD
3. Rescue fee = 20 USD od osoby. Razem = 40 USD
4. Przewodnik = przynajmniej 30 USD za dzień (w cenniku jest 20 USD za wszystkie parki poza Kili, więc można się spodziewać wyższej ceny). Razem = 180 USD
5. Kucharz = 15 USD za dzień. Razem = 90 USD
6. Tragarz = 10 USD za dzień. Zakładam 4 tragarzy. Razem = 240 USD

Nie wiem ile kosztuje asystent kucharza i asystent przewodnika, ale założyłbym tyle samo co przewodnik i kucharz czyli dodatkowe 45 USD za dzień. Razem 270 USD.

Do tego dojazd (nie mniej niż 50 USD). Autobusy tam nie jeżdżą.
Do tego trzeba dorzucić napiwki (do 10% kosztów), czyli łącznie wychodzi 2210 USD + napiwki.
Agencje nie biorą dużo więcej. Przy kilkuosobowej (pewnie koło 6) grupie cena z agencji wyjdzie około 1200 - 1300 USD.

Przy organizacji trekkingu samemu dojdą koszty organizacji pozwolenia na wejście, noclegów, sprzętu do nocowania (namiotów), jedzenia, ewentualnie wody, baniaków, tragarzy (mają limity na wagę niesionego bagażu!), przewodnika (o ile są potrzebni), kucharza (o ile jest potrzebny) itd.
Zdecydowanie polecam ze względu na czas i dodatkowy koszt polecam jednak skorzystać z jakiegoś lokalnego biura, bo zejdzie się ze 2 - 3 dni żeby wszystko zorganizować, skompletować, umówić itd, a zysk będzie niewielki - o ile będzie.
Poza tym w cenie przy zorganizowanym przez nich trekkingu jest przeważnie dojazd z lotniska do miasta i czasem nawet nocleg w Moshi albo Arushy.
Więc nie opłaca się na pewno samemu tego ogarniać, bo niewiele na tym zaoszczędzicie.

Więc jak ktoś chciałby więcej info na jego temat albo na na temat Kilimanjaro, czy Mount Meru - zapraszam do kontaktu.
Postaram się pomóc w miarę możliwości (kontakt na mojej stronie): http://www.szczytyafryki.pl
_________________
Pozdrawiam
Gerber
http://www.szczytyafryki.pl
http://www.facebook.pl/SzczytyAfryki
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 19 Maj 2014 12:43 

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 96
Jakie miesiące polecacie na wejście a jakie na pewno odradzacie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Cze 2014 06:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 73
Loty: 50
Kilometry: 142 548
Dobre miesiące na Kili to styczeń - marzec i lipiec - wrzesień. Co nie oznacza, że w tym czasie nie będzie padało.
_________________
Pozdrawiam
Gerber
http://www.szczytyafryki.pl
http://www.facebook.pl/SzczytyAfryki
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 23 Cze 2014 10:34 

Rejestracja: 14 Kwi 2010
Posty: 99
Ja byłem na Kilimanjaro z Kilimanjaro Heroes Adventures i było naprawdę super. Chłopaki założyli samodzielnie firmę, przez co odpadają koszty pośredników (nawet lokalne biura podróży to w większości de facto pośrednicy). Oczywiście Kili Heroes mają wszelkie uprawnienia, co ważne mają też stały zespół tragarzy i kucharzy, więc nie ma historii jak w innych biurach, że tragarzom nie zapłacili, albo że powolny tragarz spóźnił się na obiad i przez to nic nie zjadł... Wbrew pozorom to nie jest rzadka sytuacja, sam schodząc ostatniego dnia spotkałem takiego tragarza, który zemdlał ze względu na to, że zabrakło dla niego jedzenia. Pozbyłem się z plecaka całego zapasu suszonych owoców, których i tak nie zjadłem po drodze...
Polecam film na ich stronce http://www.kilimanjaroheroes.com.pl (nieskromnie dodam, że jestem autorem zarówno filmiku jak i strony, co nie znaczy wcale, że jest to reklama :) Chłopaki naprawdę przypadli mi do gustu, starali się bardzo i wzięli naprawdę mało, mimo, że wchodziłem sam (zorganizowali całą wyprawę dla jednej osoby)
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 17 Gru 2015 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
@jok, jakie ceny są u Was?
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 18 Gru 2015 08:28 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 709
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
jak dobrze poszukasz w internecie, trafisz na relacje osoby która weszła na górę w 3 dni, tylko z przewodnikiem ' bez żadnych tragarzy ' kucharzy i innych ''czarnych plecaków', które każą ci nieść na sile ze sobą,
z tego co pamiętam miał problemy by znaleźć kogoś kto się na to zgodzi, ale jakoś mu się udało. Wszytko w celu ograniczenia kosztów.
Z tych wszystkich chorych opłat to może żyją skorumpowani urzędnicy albo biali dyrektorzy parków bo chyba nie ludność.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
JanuszJanuszewski lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 18 Gru 2015 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
sratatata
kilimadzaro ma jedna z gorszych statystyk smiertelnych zejsc podczas wspinaczki
a wszystko to przez noobow ktorym sie wydaje ze wbiegna na gore pomiedzy jednym piwkiem a drugim
bezpieczna wycieczka to 5-6 dni
jakis % ludzi robi to szybciej ale to naprawdę pojedyncze przypadki
http://thinkglobalschool.org/six-intere ... limanjaro/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 18 Gru 2015 18:57 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 709
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
Nie miedzy jednym piwkiem a 2 tylko z wcześniej zrobiona aklimatyzacja, gdzies na 5tys, idziesz długo głównie dla aklimatyzacji, a nei dlatego ze sie nie da szybko
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 18 Gru 2015 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
"Jedynie 25 procent osób wychodzących na Kilimandżaro zdobywa szczyt. Główną przyczyną niepowodzeń jest brak aklimatyzacji, pośpiech, zbyt duże tempo wspinaczki i mała liczba dni, które turyści przeznaczają na zdobycie góry. W pogodny dzień na szczyt Kilimandżaro wchodzi około 300 osób."

sa tez tacy
Rekord czasowy zdobycia Białego Dachu Czarnego Lądu należy do Bruno Brunoda. W 2001 roku dystans od Marangu Gate – bramy wejściowej Parku Narodowego Kilimandżaro do Uhuru Peak Włoch pokonał w 5 godzin, 38 minut i 4 sekundy
zgadnij ,ktorych jest wiecej :?:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 18 Gru 2015 20:18 

To nie lepiej wejść na najwyższy szczyt Iranu, niż pchać się na Kilimandżaro z całą "restauracją", tragarzami, opiekunami, przewodnikami, ludźmi od podcierania nosa i nalewania Pepsi? Nie to żebym krytykował samą wycieczkę ale odnoszę wrażenie, że za odpowiednie pieniądze znajdzie się murzyn, który mnie tam wniesie i postawi 10 m. przed szczytem bym mógł atak szczytowy wykonać "samodzielnie". Z tego jest jakaś satysfakcja?
Góra
 PM off
cypel lubi ten post.
Garmond uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 18 Gru 2015 20:59 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
A propos zbijania cen: wchodzilem na Kili pare lat temu i z tego, co widzialem koszt wejscia do parku narodowego to bylo mniej wiecej 75% ogolnej ceny, jaka zaplacilismy (wtedy 1000usd za 6 dni). Do tego dochodzi transport, tragarze, itd wiec pole do negocjacji pozostaje niewielkie. My poszlismy w kierunku uzsykania dodatkowych korzysci od agencji turystycznej np drmowy nocleg przed i po trekkinu w ich hotelah w Arusha i Moshi, znizki na safari itd.

Wchodzilem z tym biurem: http://www.kindorokotour.com/, wszystko zalatwione na miejscu w Moshi.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 16 Sie 2017 18:19 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 6
Pisałem do polecanego tutaj Josepha na podany adres, odpowiedź otrzymałem od josephkuria85@yahoo.com + numery +255 789 311 999 / +255 762 237 119 - to dalej ta sama osoba?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 05 Gru 2018 23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 73
Loty: 50
Kilometry: 142 548
Jakiś czas temu polecałem w tym wątku usługi Josepha, z którym podróżowałem po Tanzanii kilkukrotnie.
Niestety Joseph w tej chwili nie wywiązuje się ze zobowiązań (otrzymałem niedawno kilka wiadomości od kilku osób, które chciały skorzystać z jego usług), a dodatkowo kilkukrotnie ktoś się też pod Josepha podszywał, więc zdecydowanie nie polecam korzystania z jego usług.
_________________
Pozdrawiam
Gerber
http://www.szczytyafryki.pl
http://www.facebook.pl/SzczytyAfryki
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 110 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group