Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8118 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169 ... 406  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#3301 PostWysłany: 01 Sty 2019 23:22 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
@Dryblas zasiliłeś konto PLN i na miejscu w Izraelu pobierałeś z bankomatu szekle, dobrze rozumie? Nie robiłeś żadnej konwersji złotówek na € lub $ ?
Rozumiem, że transakcja była bez dodatkowych opłat. Czyli w przypadku szekli praktycznie wyglada to 1:1 bo kurs prawie się nie różni + opłata ze strony revoluta za weekend 1% od pobieranej kwoty. Poza weekendem rozumiem, że tej opłaty nie ma i wypłata z bankomatu (nie pobierającego oczywiscie dodatkowych opłat np. ten bank Hapolim) w Izraelu praktycznie 1:1 tak jakbym pobierał w PL???
Z tego co się dowiedziałem osoby które były i korzystały z bankomatów w Izraelu nie polecają sieci Euronet ze względu na dodatkowe koszty.

@bee dziękuje za informacje. Tak jeden z poprzedników właśnie rownież polecał mi Bank Hapoalim.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: revolut
#3302 PostWysłany: 02 Sty 2019 00:18 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 197
@ted07
A po co euro lub usd? Nie lepiej wymienic przed wyjazdem w dniach roboczych na ils i na miejscu nie martwic sie czy jest weekend czy tez nie? Pamietaj, ze po powrocie niewykorzystane ils mozesz z powrotem wymienic po korzystnym kursie na walute pierwotna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3303 PostWysłany: 02 Sty 2019 02:24 

Rejestracja: 02 Sty 2018
Posty: 23
Loty: 18
Kilometry: 24 437
VitalR napisał(a):
Juz wiem. Mowisz o 6 cyfrowym kodzie tak? Nie dostales ani razu smsa? Tak dla upewnienia. Numer polski? Jak tak to Powinien przyjsc, w innym przypadku pisz do supportu, bo tutaj nikt Ci nie pomoze.



Założyłem konto, jak to wygląda w praktyce jak mam kartę wirtualna?
Na stronie nie doczytałem się jak płacić telefonem :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3304 PostWysłany: 02 Sty 2019 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
@ted07 Tak miałem na koncie revo PLN, nie chciało mi sie zmieniać, w tym momencie było w miarę stabilnie z kursem
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3305 PostWysłany: 02 Sty 2019 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
radko93 napisał(a):
@Dryblas dużo razy płaciłem Paypalem. Domyślnie PayPal będzie chciał w GBP pobrać ale można to zmienić podczas płacenia

@radko93 A jak płaciłeś Paypalem spiętym z Revo co miałeś na koncie PLN czy np USD.
Ja zmieniłem na USD wybieram płatność w USD a i tak paypal chce przeliczać po swoim kurie jak bym płacił w PLN
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3306 PostWysłany: 02 Sty 2019 14:04 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
Ma znaczenie czy przewalutowanie 1pln czy 100 pln (w aplikacji revolut)na jakaś walutę patrząc pod kątem opłat i prowizji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3307 PostWysłany: 02 Sty 2019 14:06 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@ted07: nie (nie dotyczy wypłat z bankomatu - tu Cię trzyma limit)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3308 PostWysłany: 02 Sty 2019 14:17 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 208
niebieski
@Dryblas Zadzwoń na infolinię PayPal i poproś, aby ustawili Ci walutę karty Revolut na USD. Wtedy Paypal obciży ją w USD. Każda nowo dodana karta do Paypal domyślnie ustawiona jest na PLN.
Góra
 Profil Relacje PM off
Dryblas lubi ten post.
Dryblas uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3309 PostWysłany: 02 Sty 2019 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
@yarciak dzięki za podpowiedź, napisałem do nich bo z komórki sie tam nie dodzwonię
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3310 PostWysłany: 02 Sty 2019 15:34 

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 5
Nie jestem pewien czy o to chodzi, ale na tej stronie można ustawić opcje przeliczania dla każdej z kart powiązanej z PayPal:
https://www.paypal.com/pl/cgi-bin/websc ... &buyer_hub
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3311 PostWysłany: 02 Sty 2019 16:41 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
Czy chcąc pracować na darmowym koncie/aplikacji revolut muszę robić zdjęcie np. Prawa Jazdy + selfy ???
Czy można to jakość obejść?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3312 PostWysłany: 02 Sty 2019 16:43 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Nie można. Skąd maja wiedzieć czy nie zakładasz konta na świeżo skradzionej karcie albo jesteś osobą objęta powiedzmy specjalnym nadzorem?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3313 PostWysłany: 02 Sty 2019 17:45 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
Zastanawiam się czy używanie karty jak i konta revolut (konto założone jest w UK) jest to w Polsce legalne oraz czy z użytkowania takiego konta powinienem się jakoś rozliczać z Urzędem Skarbowym czy też wykazać posiadanie takiego konta???

Są to dla mnie istotne sprawy i prosiłbym o sensowne odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: revolut
#3314 PostWysłany: 02 Sty 2019 17:58 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
A czy pare miesięcy temu nie było zmiany konta na konto w Polsce? Czy to tylko konto do przelewów wychodzących coś takiego ma? Z tego co pamietam sama apka ma litewska licencje bankowa, wiec raczej legalne to jest


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3315 PostWysłany: 02 Sty 2019 18:15 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
ted07 napisał(a):
czy z użytkowania takiego konta powinienem się jakoś rozliczać z Urzędem Skarbowym


z jakiego powodu? jak zarabiasz na kupnie/sprzedazy walut, to pewnie tak.

Cytuj:
Zastanawiam się czy używanie karty jak i konta revolut (konto założone jest w UK) jest to w Polsce legalne


jest legalny

Cytuj:
W ramach unijnej swobody świadczenia usług i na zasadzie tzw. „jednego paszportu europejskiego”, Revolut Ltd jest uprawniony do prowadzenia działalności na terytorium innych państw członkowskich Unii Europejskiej, w tym w Polsce (zgodnie z zawiadomieniem otrzymanym przez KNF od Financial Conduct Authority w dniu 06 czerwca 2016 r.).


https://www.knf.gov.pl/knf/pl/komponent ... _62312.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3316 PostWysłany: 02 Sty 2019 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
ted07 napisał(a):
czy jest to w Polsce legalne


Ty nie masz poważniejszych zmartwień?

A co do podatków - Ładujesz 10 000zł na Revoluta. Kupujesz bitcoiny. Sprzedajesz je za 30 000zł. Zamiast przelewać kasę na polskie konto po prostu wypłacasz w bankomacie albo wydajesz robiąc transakcje revolutem i nikt się o tym nie dowie...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3317 PostWysłany: 02 Sty 2019 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Postanowiłem popełnić mały tutorial jak ustawić płatność według przeliczenia po kursie wystawcy karty.
Po wybraniu płatności z naszego rachunku w walucie jaką chcemy w moim wypadku USD przy polu "przelicz walutę w systemie Paypal" wybieramy opcje zmień
Załącznik:
paypal 1.jpg

Następnie wybieramy "przeliczenie walut przez wystawcę karty" i klikamy kontunuuj.
Załącznik:
paypal 2.jpg

Prowizja jaka sie pojawiła w kwocie 19,98 jest tylko dla tego że wybraliśmy opcję wparcia rodziny (życzenie odbiorcy kasy).
W wypadku mojej płatności różnicą na transakcji na korzyść Revo vs Kurs Paypalowy to prawie 230 PLN
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Korek_fly uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3318 PostWysłany: 02 Sty 2019 20:33 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Czy mozna to ustawic na stale czy dla kazdej platnosci trzeba to klikac?
Przez aplikacje tez mozna ?

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3319 PostWysłany: 02 Sty 2019 21:10 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
https://www.paypal.com/pl/cgi-bin/websc ... &buyer_hub

klikamy "Opcje przeliczania" przy wybranej karcie

Załącznik:
2.png


i wybieramy "Proszę obciążyć mój rachunek w walucie wykazanej na fakturze wystawionej przez sprzedającego"

Załącznik:
1.png


pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
Dryblas lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3320 PostWysłany: 02 Sty 2019 23:26 

Rejestracja: 08 Gru 2018
Posty: 22
Testowo zrobiłem dziś (środa) Przy kursie CHF=3,8193 PLN...żaby kupić 1CHF musiałem sprzedać 3,83 PLN...bo kiedy robiłem 3,82 to pokazywali mi że dostanę 0,99 CHF...a już po kupnie w cenie jw. jak chciałem odsprzedać tego 1 franka (praktycznie przy identycznym kursie) to pokazało mi, że dostanę za niego 3,81 PLN :) Czy ktoś mądry może mi to wytłumaczyć ?

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8118 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169 ... 406  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group