Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#3281 PostWysłany: 01 Sty 2019 00:24 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
@Mio dziękuje za informacje.
W styczniu wybieram się do Izraela i zamierzam korzystać z karty revolut właśnie do pobrania gotówki z bankomatu.
Myślicie, że to dobry pomysł czy lepiej przywieźć szekle z Polski?

Do osób które były w Izraelu, gotówka czy karta jest głównie w obiegu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: revolut
#3282 PostWysłany: 01 Sty 2019 03:46 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Bez problemu wyplacalem revolutem szekle. Poszukaj takiego co nie bierze prowizji. Płatność revolutem też ok, jeśli sklep akceptuję karty. Myślę, że trochę gotówki z bankomatu nie będzie złym pomysłem.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3283 PostWysłany: 01 Sty 2019 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Gru 2012
Posty: 301
Loty: 509
Kilometry: 602 217
niebieski
Bankomat Bank Hapoalim na pewno nie pobiera prowizji. Sprawdzone za odbiorem bagażu przed wyjściem z hali przylotów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3284 PostWysłany: 01 Sty 2019 13:13 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
@KLL i Benias dziękuje za cenne rady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3285 PostWysłany: 01 Sty 2019 14:09 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
Bardzo dużo można znaleźć filmików i artykułów o otwarciu konta Revolut ale jak wyglada sprawa i procedura zamknięcia konta Revolut???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3286 PostWysłany: 01 Sty 2019 14:29 

https://www.revolut.com/help/profile/i- ... t-account/ ;)
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3287 PostWysłany: 01 Sty 2019 15:10 

Rejestracja: 16 Maj 2017
Posty: 27
@ted07
Ale po co zamykać? Przecież jeśli teraz nie używasz to może się kiedyś przydać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3288 PostWysłany: 01 Sty 2019 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
A płacił ktoś paypalem z podczepiona karta revoult?, musze przelać kase za nocleg i kolo upiera sie przy Paypal, ale oni maja złodziejski kurs USD ;(. to bym sobie na revo zamienił na dolki i przelał mu w dolkach. Ćwiczył ktoś?
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3289 PostWysłany: 01 Sty 2019 15:31 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
@Dryblas dużo razy płaciłem Paypalem. Domyślnie PayPal będzie chciał w GBP pobrać ale można to zmienić podczas płacenia
Góra
 Profil Relacje PM off
Dryblas lubi ten post.
Dryblas uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3290 PostWysłany: 01 Sty 2019 15:31 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
@kloose84 dziękuje za link.

Doładowałem konto revolut z karty mBanku w zł. I teraz mam pytanie czy mam je jakoś wymieniać na inną walutę jeżeli wybieram się do Izraela i będę potrzebował wyciągnąć trochę z bankomatu i ewentualnie płacić kartą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3291 PostWysłany: 01 Sty 2019 15:49 

Rejestracja: 02 Sty 2018
Posty: 23
Loty: 18
Kilometry: 24 437
Witam

Mam takie pytanie, próbowałem założyć konto, wysłałem nr telefonu na który miał przyjść link i nic, powtórka po 2 dniach również nie dała efektu.
Co robię nie tak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3292 PostWysłany: 01 Sty 2019 15:54 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 197
Link do czego? Do aplikacji?
Po co utrudniać sobie zycie skoro mozna wejsc w sklep i pobrac apke revolut? Jak masz androida to google play.
Dalej to juz sobie poradzisz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3293 PostWysłany: 01 Sty 2019 16:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
-- 01 Sty 2019 16:15 --

A płacił ktoś paypalem z podczepiona karta revoult?, musze przelać kase za nocleg i kolo upiera sie przy Paypal, ale oni maja złodziejski kurs USD ;(. to bym sobie na revo zamienił na dolki i przelał mu w dolkach. Ćwiczył ktoś?

-- 01 Sty 2019 16:18 --

@radko93 dzięki, na razie mam zgryz na etapie autoryzacji karty paypal pobrał próbny przelew i na wyciągu powinien pojawić się kod autoryzacji, ale jak wchodzę w revo nic nie znajduje w zakładce wyciąg jest kwota , data itp ale kodu nie ma.
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3294 PostWysłany: 01 Sty 2019 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
ted07 napisał(a):
@kloose84 dziękuje za link.

Doładowałem konto revolut z karty mBanku w zł. I teraz mam pytanie czy mam je jakoś wymieniać na inną walutę jeżeli wybieram się do Izraela i będę potrzebował wyciągnąć trochę z bankomatu i ewentualnie płacić kartą?


To zależy od Twoich preferencji i podejścia. Możesz założyć sobie revolutowy rachunek w ILS i wymienić złotówki na szekle przed wyjazdem. W ten sposób masz pewność, że nie będzie żadnych niespodzianek, jeśli chodzi wahania kursu, marży (dla ILS to będzie 0.5%, OIP) za wymianę w weekendy etc. Jeśli tego nie zrobisz i będziesz płacił/wypłacał, to revolut automatycznie przeliczy Ci z PLNów na szekle wg. aktualnego kursu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3295 PostWysłany: 01 Sty 2019 16:51 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 208
niebieski
@Dryblas U mnie PayPal pobrał 1$, którego od razu zwrócił, a potem 1 Funt, a jako odbiorca widnieje Pp ****code /zwrot po 3 dniach/, dzięki temu mogłem powiązać Revoluta z PayPalem.


Ostatnio edytowany przez yarciak, 01 Sty 2019 17:13, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Dryblas lubi ten post.
Dryblas uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3296 PostWysłany: 01 Sty 2019 17:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Ja w czerwcu korzystałem z Revo w Izraelu bez zmiany PLN na ILS i było ok.
Jest trochę problemów z bankomatami (nie każdy akceptuje Revo), najpopularniejszy nie pamiętam już na 100% to chyba Euronet (takie metalowe skrzynie stoją prawie wszędzie) trzeba wyjąć i włożyć kartę ponownie inaczej komunikat że nie akceptuje.

@yarck już mam powiązaną kartę revo z Paypalem, na wyciągu w apce nie było tego nr. ale konsultant na chacie revo podał bez problemu ten nr.
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off
yarciak lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3297 PostWysłany: 01 Sty 2019 18:00 

Rejestracja: 02 Sty 2018
Posty: 23
Loty: 18
Kilometry: 24 437
VitalR napisał(a):
Link do czego? Do aplikacji?
Po co utrudniać sobie zycie skoro mozna wejsc w sklep i pobrac apke revolut? Jak masz androida to google play.
Dalej to juz sobie poradzisz



No właśnie w tym problem że nie wysyła mi jakiegoś tam potwierdzenia na nr tel który podaje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3298 PostWysłany: 01 Sty 2019 20:09 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 197
Juz wiem. Mowisz o 6 cyfrowym kodzie tak? Nie dostales ani razu smsa? Tak dla upewnienia. Numer polski? Jak tak to Powinien przyjsc, w innym przypadku pisz do supportu, bo tutaj nikt Ci nie pomoze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3299 PostWysłany: 01 Sty 2019 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
W bułgarskim euronecie wypłaciłem gotówkę bez prowizji.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3300 PostWysłany: 01 Sty 2019 23:05 

Rejestracja: 06 Lut 2018
Posty: 17
Loty: 34
Kilometry: 73 910
ted07 napisał(a):
@Mio dziękuje za informacje.
W styczniu wybieram się do Izraela i zamierzam korzystać z karty revolut właśnie do pobrania gotówki z bankomatu.
Myślicie, że to dobry pomysł czy lepiej przywieźć szekle z Polski?

Do osób które były w Izraelu, gotówka czy karta jest głównie w obiegu?


Kupno szekli w Polsce wiąże się z bandyckim kursem. Lepiej wypłacić na lotnisku w bankomacie. Karta jest powszechna w sklepach żydowskich. W arabskich czasem nie ma terminali. Co do wypłat z bankomatów to lepiej wybierać te należące do banków, bo nie pobierają prowizji. Np. Bank Hapoalim nie pobiera prowizji za wypłatę gotówki. W bankomatach należących do prywatnych operatorów (najczęściej spotykane np. przenośne urządzenia stawiane przy sklepach) pobierana jest stała prowizja w wys. 5,70 ILS od każdej wypłaty. Informuje o tym komunikat na ekranie. Nie jest to prowizja pobierana przez revolut tylko przez właściciela bankomatu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group