Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi Citi Handlowy jest obciążone prowizją 8%, min 10zł!

Lista darmowych bankomatów na świecie: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0

Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

[ 4813 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170 ... 241  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#3321 PostWysłany: 02 Sty 2019 15:34 

Nie jestem pewien czy o to chodzi, ale na tej stronie można ustawić opcje przeliczania dla każdej z kart powiązanej z PayPal:
https://www.paypal.com/pl/cgi-bin/websc ... &buyer_hub
 Relacje PM off  

#3322 PostWysłany: 02 Sty 2019 16:41 

niebieski
Czy chcąc pracować na darmowym koncie/aplikacji revolut muszę robić zdjęcie np. Prawa Jazdy + selfy ???
Czy można to jakość obejść?
 Relacje PM off  

#3323 PostWysłany: 02 Sty 2019 16:43 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Nie można. Skąd maja wiedzieć czy nie zakładasz konta na świeżo skradzionej karcie albo jesteś osobą objęta powiedzmy specjalnym nadzorem?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
2 ludzi lubi ten post.

#3324 PostWysłany: 02 Sty 2019 17:45 

niebieski
Zastanawiam się czy używanie karty jak i konta revolut (konto założone jest w UK) jest to w Polsce legalne oraz czy z użytkowania takiego konta powinienem się jakoś rozliczać z Urzędem Skarbowym czy też wykazać posiadanie takiego konta???

Są to dla mnie istotne sprawy i prosiłbym o sensowne odpowiedzi.
 Relacje PM off  

Temat postu: revolut
#3325 PostWysłany: 02 Sty 2019 17:58 
Moderator forum
Awatar użytkownika

A czy pare miesięcy temu nie było zmiany konta na konto w Polsce? Czy to tylko konto do przelewów wychodzących coś takiego ma? Z tego co pamietam sama apka ma litewska licencje bankowa, wiec raczej legalne to jest

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

#3326 PostWysłany: 02 Sty 2019 18:15 

platynowy
ted07 napisał(a):
czy z użytkowania takiego konta powinienem się jakoś rozliczać z Urzędem Skarbowym

z jakiego powodu? jak zarabiasz na kupnie/sprzedazy walut, to pewnie tak.

Cytuj:
Zastanawiam się czy używanie karty jak i konta revolut (konto założone jest w UK) jest to w Polsce legalne

jest legalny

Cytuj:
W ramach unijnej swobody świadczenia usług i na zasadzie tzw. „jednego paszportu europejskiego”, Revolut Ltd jest uprawniony do prowadzenia działalności na terytorium innych państw członkowskich Unii Europejskiej, w tym w Polsce (zgodnie z zawiadomieniem otrzymanym przez KNF od Financial Conduct Authority w dniu 06 czerwca 2016 r.).

https://www.knf.gov.pl/knf/pl/komponent ... _62312.pdf
 Relacje PM off  

#3327 PostWysłany: 02 Sty 2019 19:33 
Awatar użytkownika

Loty: 476
Kilometry: 1 056 407
srebrny
ted07 napisał(a):
czy jest to w Polsce legalne

Ty nie masz poważniejszych zmartwień?

A co do podatków - Ładujesz 10 000zł na Revoluta. Kupujesz bitcoiny. Sprzedajesz je za 30 000zł. Zamiast przelewać kasę na polskie konto po prostu wypłacasz w bankomacie albo wydajesz robiąc transakcje revolutem i nikt się o tym nie dowie...

#3328 PostWysłany: 02 Sty 2019 20:09 
Awatar użytkownika

Loty: 9
Kilometry: 21 836
srebrny
Postanowiłem popełnić mały tutorial jak ustawić płatność według przeliczenia po kursie wystawcy karty.
Po wybraniu płatności z naszego rachunku w walucie jaką chcemy w moim wypadku USD przy polu "przelicz walutę w systemie Paypal" wybieramy opcje zmień
Załącznik:
paypal 1.jpg

Następnie wybieramy "przeliczenie walut przez wystawcę karty" i klikamy kontunuuj.
Załącznik:
paypal 2.jpg

Prowizja jaka sie pojawiła w kwocie 19,98 jest tylko dla tego że wybraliśmy opcję wparcia rodziny (życzenie odbiorcy kasy).
W wypadku mojej płatności różnicą na transakcji na korzyść Revo vs Kurs Paypalowy to prawie 230 PLN
3 ludzi lubi ten post.
Korek_fly uważa post za pomocny.

#3329 PostWysłany: 02 Sty 2019 20:33 

platynowy
Czy mozna to ustawic na stale czy dla kazdej platnosci trzeba to klikac?
Przez aplikacje tez mozna ?

Tapniete z telefonu
 Relacje PM off  

#3330 PostWysłany: 02 Sty 2019 21:10 

niebieski
https://www.paypal.com/pl/cgi-bin/websc ... &buyer_hub

klikamy "Opcje przeliczania" przy wybranej karcie

Załącznik:
2.png

i wybieramy "Proszę obciążyć mój rachunek w walucie wykazanej na fakturze wystawionej przez sprzedającego"

Załącznik:
1.png

pozdrawiam
 Relacje PM off
Dryblas lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#3331 PostWysłany: 02 Sty 2019 23:26 

Testowo zrobiłem dziś (środa) Przy kursie CHF=3,8193 PLN...żaby kupić 1CHF musiałem sprzedać 3,83 PLN...bo kiedy robiłem 3,82 to pokazywali mi że dostanę 0,99 CHF...a już po kupnie w cenie jw. jak chciałem odsprzedać tego 1 franka (praktycznie przy identycznym kursie) to pokazało mi, że dostanę za niego 3,81 PLN :) Czy ktoś mądry może mi to wytłumaczyć ?

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#3332 PostWysłany: 03 Sty 2019 22:01 
Awatar użytkownika

Loty: 31
Kilometry: 61 615
Właśnie wróciłem z Kijowa.Płatności dokonywałem w większości Revolutem, również w pociągu-wszystko bez problemów.Wyplacałem pieniądze z bankomatu Paribas bez prowizji,po kursie 0,138.

#3333 PostWysłany: 03 Sty 2019 22:12 

W nawiązaniu do mojego #3331
Czy na Revolucie wymiana walut jest "spreadowa" czy następuje po jednym kursie (kupno i sprzedaż) ?

Relacje PM off  

#3334 PostWysłany: 03 Sty 2019 22:19 

Loty: 42
Kilometry: 37 884
W weekend masz spread dodatkowy. W tygodniu po kursie międzybankowym.

#3335 PostWysłany: 04 Sty 2019 02:02 

niebieski
siecky napisał(a):
W nawiązaniu do mojego #3331
Czy na Revolucie wymiana walut jest "spreadowa" czy następuje po jednym kursie (kupno i sprzedaż) ?

jest różnica

np. wymiana 10$

kupno
Załącznik:
1.png

sprzedaż
Załącznik:
2.png
 Relacje PM off  

#3336 PostWysłany: 04 Sty 2019 03:45 
Awatar użytkownika

Loty: 37
Kilometry: 95 449
niebieski
siecky napisał(a):
Testowo zrobiłem dziś (środa) Przy kursie CHF=3,8193 PLN...żaby kupić 1CHF musiałem sprzedać 3,83 PLN...bo kiedy robiłem 3,82 to pokazywali mi że dostanę 0,99 CHF...a już po kupnie w cenie jw. jak chciałem odsprzedać tego 1 franka (praktycznie przy identycznym kursie) to pokazało mi, że dostanę za niego 3,81 PLN :) Czy ktoś mądry może mi to wytłumaczyć ?

Zawsze jest spread (w weekendy większy), z tym że znacznie mniejszy niż w kantorach etc.
Jest to szczególnie odczuwalne przy wymianie takich wolumenów jak np. 1 CHF ;), kiedy kursy zaokrąglają się do pełnych groszy.
 Relacje PM off  

#3337 PostWysłany: 04 Sty 2019 21:43 

Moje pytanie dotyczyło także revolut, bo jemu obojętne jakiej waluty użyłeś
 Relacje PM off  

#3338 PostWysłany: 04 Sty 2019 23:32 

Loty: 135
Kilometry: 370 479
niebieski
To jest proste. Każda transakcja, która zostanie wykonana w weekend i WYMAGA przewalutowania przez Curve jest obciążona prowizją 0,5%-1,5% i tej prowizji nie unikniemy nawet jeśli później w tygodniu przeniesiemy transakcję na inną kartę. Jedynym rozwiązaniem jest obciążenie podpiętej karty w takiej samej walucie jak płatność i przeniesienie jej w tygodniu na Revoluta. W normalnym banku w weekend na karcie pewnie będzie wisieć blokada, która najczęściej rozliczana jest w drugi dzień roboczy, czyli przy płatności w weekend wypada na wtorek, ale jak przeniesiemy płatność na revoluta w poniedziałek, to transakcja w banku nie powinna zostać rozliczona tylko zdjęta będzie blokada, a więc i nie będzie pobrana prowizja za przewalutowanie.
 Relacje PM off  

#3339 PostWysłany: 04 Sty 2019 23:51 

srebrny
Ta metoda jest ryzykowna, ostatecznie można wyjść sporo gorzej niż decydując się na 1,5% opłaty Curve za weekendowe przewalutowanie (przykładowo w takim T-Mobile odchylenie od kursu średniego wynosiło ok. 7,5%). No i miałem niedawno przypadek zakupu biletów w Ryanair, gdzie transakcja w Curve miała status "pending", a wtedy nie da się zrobić "back in time" i trzeba swoje odczekać.
 Relacje PM off
opo uważa post za pomocny.

#3340 PostWysłany: 05 Sty 2019 00:23 

niebieski
parasite napisał(a):
To jest proste. Każda transakcja, która zostanie wykonana w weekend i WYMAGA przewalutowania przez Curve jest obciążona prowizją 0,5%-1,5% i tej prowizji nie unikniemy nawet jeśli później w tygodniu przeniesiemy transakcję na inną kartę. Jedynym rozwiązaniem jest obciążenie podpiętej karty w takiej samej walucie jak płatność i przeniesienie jej w tygodniu na Revoluta. W normalnym banku w weekend na karcie pewnie będzie wisieć blokada, która najczęściej rozliczana jest w drugi dzień roboczy, czyli przy płatności w weekend wypada na wtorek, ale jak przeniesiemy płatność na revoluta w poniedziałek, to transakcja w banku nie powinna zostać rozliczona tylko zdjęta będzie blokada, a więc i nie będzie pobrana prowizja za przewalutowanie.

a sprawdzałeś opcję z blokadą ?
według mnie nieważne kiedy zrobisz back in time
transakcja i tak się zaksięguje, curve zrobi zwrot ( stracisz na przewalutowaniu ) i obciąży revoluta
 Relacje PM off  

[ 4813 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170 ... 241  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 3 gości