Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 04 Gru 2018 23:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2016
Posty: 161
Loty: 128
Kilometry: 159 737
1. Moskwa, po 5 dniowym pobycie w tym roku zaledwie "liznąłem" to miasto.
2. Macedonia, przepiękne krajobrazy i klimat byłej Jugosławii w powietrzu
3. Lwów, ze względu na rodzinę i pyszną kuchnię.
4. Izrael, miejsca które zapisały się w historii świata oraz murowana pogoda

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#22 PostWysłany: 04 Gru 2018 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
cccc napisał(a):
...sa fajne zabytki, miedzy innymi katedra, cerkiew prawoslawna, zamek, jak rowniez chcialbym zobaczyc egzotarium etc.

Fajne zabytki czasem są na wyciągniecie ręki tylko często wolimy jechać na drugi koniec świata niż przejechać się po okolicy. Oczywiście mało kto jedzie do Gwatemali żeby kościoły oglądać. Dochodzą do tego inne aspekty, takie jak zmiana otoczenia (ludzie, zabudowa), inny klimat, artykuły dostępne w miejscowych sklepach, zwyczaje i wiele, wiele innych.
A mówienie, że jest fajnie/cudownie/magicznie to tak jak by powiedzieć, że lubię kluski, bo jak po zjem pełną michę to nie jestem głodny.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 04 Gru 2018 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
Algieria: totalne przeciwieństwo Tunezji, w wielu miejscach nie uświadczysz żadnych turystów z Zachodu.
Iran ten z przed kliku lat (byłem tam w 2014 roku): lokalsi po prostu niesamowici!
Oman: luz, piękne i praktycznie bezludne plaże, miejscowi bardzo życzliwi, słońce!
Krym: wszystko w jednym miejscu: ciepłe morze, przyroda, ciekawe miejsca, historia, ludzie
Ghana: tam czas płynie innym rytmem
Uganda i Rwanda: przyroda, zwierzaki, ludzie!
Długo tu jeszcze można wymieniać: Ukraina (za wszystko), Rumunia (zamki!), Włochy (zabytki!), Budapeszt ................................
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 05 Gru 2018 00:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
namteH napisał(a):
Fajne zabytki czasem są na wyciągniecie ręki tylko często wolimy jechać na drugi koniec świata niż przejechać się po okolicy. Oczywiście mało kto jedzie do Gwatemali żeby kościoły oglądać. Dochodzą do tego inne aspekty, takie jak zmiana otoczenia (ludzie, zabudowa), inny klimat, artykuły dostępne w miejscowych sklepach, zwyczaje i wiele, wiele innych.
A mówienie, że jest fajnie/cudownie/magicznie to tak jak by powiedzieć, że lubię kluski, bo jak po zjem pełną michę to nie jestem głodny.

@namteH mysle, ze ludzie roznie tykaja, jeden pojedzie do Tajlandii, aby ogladac motyle, inny chcialby zobaczyc dzikie slonie czy swiatynie, z kolei inny plazowo lub kulinarnie, a jeszcze inny spedzi czas w barach podrywajac mlode Panienki i kazdy moze twierdzic, ze mu sie podobalo i chcialby znow pojechac. :D
A zabytki, ktore sa na wyciagniecie reki moga akurat nie przedstawiac zainteresowania.
Magia jakiegos miejsca na tej planecie moze na rozne sposoby przyciagac i niekoniecznie trzeba, jak to okresliles "napchac sie pelna micha", gdyz w tym wypadku mozemy poczuc przesyt, a w watku chodzi raczej o niedosyt. ;)
Pamietam, raz bylem w przypadkowej kafejce nad morzem we Wloszech i saczylem wspaniale winko i tak mi smakowalo, ze kupilem 2 butelki, ale gdy po powrocie otworzylem w domu, niestety nie ten smak. Prawdopodobnie brakowalo tej atmosfery, klimatu, powiewu przyjemnego morskiego wiatru, zachodu slonca...
Poza tym jedni beda sie podniecac np. Krugerem, a dla innych moze sie wydawac zbyt skomercjalizowany i wola poszukac innych, bardziej dzikich miejsc. 8-)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
micnur lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 06 Gru 2018 16:08 

Rejestracja: 29 Lis 2012
Posty: 97
Valencia w Hiszpanii. To miejsce gdzie z mężem moglibyśmy się przenieść na emeryturze. A do tego czasu dostarcza rozrywki i relaksu dla nas i dzieciaków. Jest plaża, jest miasto nauki, są zabytki, parki...
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 06 Gru 2018 16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Czarnogóra - Ulcinj byłem 5 razy i chętnie wrócę jeszcze z 10
Malezja - Kocham KL jedzenie, jedzenie, jedzenie
Tajlandia - cała, ale najbardziej Koh Lipe
Cypr- Larnaka mogę tam latać kilka razy w roku :)
Norwegia - weekendowy wypad, pięknie, chcę jeszcze raz i raz.....
Portugalia - klika dni w Porto i Lizbonie i wracamy w tym roku znowu :)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 06 Gru 2018 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
@cccc Jesteś chyba jedyną osobą, która chce wrócić do Sosnowca, krążą plotki, że nawet mieszkańcy nie chcą tam wracać :lol: :lol:

Wracając do tematu to puki co w moim zestawieniu są:
- Watykan, Rzym jak i chyba całe Włochy - Dlaczego? Byłem tam za dzieciaka, wiele rzeczy nie pamiętam a jeszcze więcej daje piękne wspomnienia. Miasto, państwo jedno i drugie zrobiły na mnie ogromne wrażenie pod względem wszechobecnych zabytków, kwestii religijnych. Do chęci powrotu przyczynia się również włoska kuchnia.
- Norwegia jak i cała Skandynawia - Tylko i wyłącznie ze względu na widoki, których nigdy dotąd nie widziałem, mało świata człowiek puki co zwiedzi. No i druga kwestia kraje Skandynawskie sprawiają wrażenie takich hmm... jakby to powiedzieć poukładanych pod względem życia, zabudowy itd. co bardzo ciekawi i leży w guście.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 06 Gru 2018 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@peta, mnie akurat ciekawi to wszystko co innych nie interesuje, a najbardziej czlowiek, ktorego uwazam za dosc zagadkowa istote. :roll:
Poza tym ludzie maja temdencje stawiania sobie takich czy innych pulapow.
Dla mnie poprzeczka jest Sosnowiec i sam nie rozumiem czemu latwiej poleciec np. na weekend do HK niz do Sosnowca. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
peta lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 08 Gru 2018 20:57 

Rejestracja: 09 Cze 2015
Posty: 166
Loty: 90
Kilometry: 124 797
Miejsca, do których na pewno wrócę to:
-Gruzja dzięki całokształtowi:ludzi, klimatu, krajobrazów,kuchni. Byłam krótko, bardzo intensywnie i wrócę nie tylko drugi raz ale wiele, wiele razy.
-Stambuł dzięki pomocnym. pracowitym ludziom, kolorytowi miasta i najlepszym kebabom jakie jadłam.
-jaskinie morawskiego krasu dla koncertu w Katarinskiej i widoku rzucającego na kolana z Punkevni na Przepaść Macochy. No i dla czeskiego karaoke w knajpie w centrum Blanska ;)
-Wiedeń do którego jeżdżę od tak średnio 2x do roku i który uwielbiam sama nie wiem za co.
_________________
Ciemność to Twój strach, światło jest wszędzie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 09 Gru 2018 02:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
U mnie o dziwo jest tak, że prawie zawsze chcę poznawać coś nowego. Mimo, że często wracałem w te same miejsca to nie czułem, żeby było tak samo jak za pierwszym razem. Zawsze jest u mnie ta chęć poznawania nowych miejsc, bo jak do jednego wracam to mam wyrzuty sumienia, że świat jest tak duży, że szkoda wracać w te same miejsca :) choć za kilka dni będę wracał na Maltę, w której już byłem rok temu. Tym razem mam plany zobaczyć te zakątki, do których nie dotarłem w tamtym roku ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 09 Gru 2018 02:47 

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 209
Loty: 53
Kilometry: 102 387
niebieski
bardzo chciałbym odwiedzić Japonię po raz drugi i to nie na 3 tygodnie ale co najmniej na 6 miesięcy. Fascynująca kultura, piękno natury i różnorodność. To wszystko sprawiło, że chciałbym tam wrócić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 09 Gru 2018 03:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Moim skromnym zdaniem magia pewnych miejsc wlasnie na tym polega, ze z chetnie powracamy, nawet kosztem innych miejsc czy krajow. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 09 Gru 2018 05:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Po pierwsze będę mało oryginalny.
A po drugie w miejsca gdzie chce pojechać kolejny raz mam już oczywiście kupione bilety.

1. Lwów 3 raz
2. Gruzja 2 raz
3. Grecja 8 raz
4. Filipiny 6 raz

Ponownie odwiedzam ww kraje, bo lubię przede wszystkim ich kuchnie, ludzi , a cenowo są atrakcyjne.
Na Filipiny jeżdżę co roku przezimować na 1-2 miesiace, bo jest tanio, ciepło, a może nie uwierzycie , ale tez na świetne jedzenie.

Nie ciągnie mnie do ponownego odwiedzenia krajów zachodniej Europy .
No może Rzym czy włochy , ale obecnie nie planuje.
Nie ciągnie mnie do ponownego odwiedzania krajów pod-wsch Azji, bo jest co raz drożej, a mln chińskich turystów mnie wkurzają.
Mógłbym pojechać ponownie do Ameryki pld czy północnej, bo Są tak wielkie , ze życia zabraknie na ich eksplorację, ale wolę odkrywać nowe dla mnie terytoria jak bliski wschód , Rosja i byle państwa sowieckie czy Afryka. Bo ciagle jest tam mało turystów , a ceny jeszcze nie zwariowały.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 09 Gru 2018 10:19 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 342
niebieski
Azory, byłem na czterech wyspach, chcę być na wszystkich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 09 Gru 2018 15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
1. Barcelona - lecę piąty raz w styczniu. Miasto jest po prostu kompleksowe - architektura, plaże, jedzenie, sporty, parki. I ludzie!
2. Porto (2x na razie) - świetny klimat, zwiedzania jest na jeden dzień, później można delektować się oceanem i winem:)
3. Budapeszt (również 2x) - coś jest w tym mieście, poza tym poznałem świetnych ludzi na CS. I następnym razem skorzystam wreszcie z atrakcji wodnych:)
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group