Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Gru 2018 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Byl juz watek o miejscach ktore wcale nie sa fajne, ale mnie bardziej ciekawia miejsca, miasta (niekoniecznie kraje, bo juz bylo), ktore chcielibyscie odwiedzic po raz drugi, kolejny i przede wszystkim dlaczego. :)
Oto moja lista, oprocz lodow Arktyki czy Antarktydy, ktorych jestem wielkim fanem:

1.) Jerozolima, kocham to miasto, szczegolnie Stare Miasto, gdzie mozna zatankowac pozytywna energie
2.) Manama, spedzilem niesamowity, wspanialy czas, poznalem troche jezyk, kulture, nawet kuchnie oraz jesli sny potrafia byc rzeczywistoscia...
3.) znow na literke "B", Bhutan, poniewaz jest to jeden z najbardziej ciekawych, pociagajacych i fascynujacych krajow, szczegolnie poludniowo-wschodnie tereny oraz przezylem fajne momenty
4.) HK, uwielbiam to magiczne miasto oraz roznorodne wysepki gdzie mozna znalezc nawet cisze, przepadam za kuchnia, lubie rooftop bary... nawet jezyk kantonski mi sie podoba
5.) NY, poniewaz multi culti, lubie atmosfere, musicals, rooftop bary, browarek, roznorodna kuchnie, gdzie mam ulubione restauracje i moge zjesc np. wysmienitego lobstera
6.) Japonia, fascynujacy kraj i ludzie, z ciekawa jakby odrebna od reszty Azji kultura oraz lubie sushi, sashimi i dobre Shōchū, szczegolnie ze slodkich ziemniakow czy kasztanow
7.) Belgrad, nie tylko ze wzgledu na literke "B", ale za wysmienita kuchnie, domowa rakije, sliwowice, mile i sympatyczne Serbki oraz za wspaniala goscinnosc mieszkancow
8.) Burundi i znow "B", jeden z najbardziej egzotycznych i wyjatkowo luzackich krajow, nie tylko w Afryce, ale i na Swiecie
9.) Kijow, nie dlatego ze jest tanio i mozna polukac ladne dziewczyny, ale lubie to miasto, za kazdym razem odkrywam na nowo i wszedzie mozna porozumiec sie bez problemu w j. rosyjskim
10.) Sarajewo, malowniczo polozone, czarujace miasto, ktore jest Jerozolima Europy, de facto uwielbiam swiezo wyciskane soki z granatow oraz tamtejsza kuchnie, szczegolnie Klepe
11.) Fatima, Porto etc., Portugalia to jeden z moich ulubionych krajow w Europie, lubie tamtejsza kuchnie i wina
12.) Francja ze wzgledu na Swiete Miejsca, Katedry, Koscioly, zamki, wysmienite koniaki i wina oraz uwielbiam francuskie sniadania
13.) Kiruna, gdzie mozna nie tylko polukac zorze polarne, zjesc wysmienite mieso z renifera, pojezdzic w nocy na koniu czy poszalec na skuterkach snieznych, ale za spontanicznosc mieszkancow
14.) Ṣalalah za fascynujaca pusytnie, puste, kilometrowe plaze, wspaniale fale oraz lubie mleko i mieso wielbladzie
15.) Fascynujaca Jordania, nie tylko za wspaniala kuchnie, ciekawe, historyczne miejsca i cuda natury, ale rowniez za niespodziewana goscinnosc mieszkancow
16.) Sosnowiec i interesujace zabytki, raz tylko przejezdzalem, ale od dawna na mojej liscie
17.) Yekaterinburg, ciekawie polozony na granicy Europy i Azji, fajni ludzie i bardzo mi sie spodobal podczas podrozy koleja transsyberyjska, chociaz bylem tylko krotko
18.) Ticino, moim skromnym zdaniem najbardziej egzotyczna czesc Szwajcarii i wysmienite pizze
19.) Sloneczna Italia, malownicze miasta, wiele zabytkow, klimat méditerranée, dobre wina i grappa, szczegolnie Brunello
20.) Majestatyczne Andy, np. poludnie Chile czy Argentyny za dzikosc natury i przyrody
21.) Himalaje, za nieprzecietne widoki, szczegolnie w Nepalu
22.) Grenlandia zima i kiludniowa wyprawa z psami Husky, tym razem jeszcze bardziej hardcorowo na wschodzie albo polnocy
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc 04 Gru 2018 23:13, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 04 Gru 2018 15:48 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
Cypr - padł mi dysk ze zdjęciami stamtąd ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 04 Gru 2018 16:00 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Rzym , Berlin , Mediolan, Nicea, Malaga, Lizbona, La Maddalena ...we wszystkich tych miastach byłem kilka lub nawet ponad 100 razy(Berlin) i mam nadzieję wracać jeszcze wiele razy :P :P :P
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 04 Gru 2018 16:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Chyba jest za duzo takich miejsc, zeby je wymienic, moge napisc cos w losowej kolejnosci:

1. Szwajcaria, Niemcy, Belgia i inne kraje europejskie, standardowe miejsce wypadow.
2. Skandynawia, rozne kraje glownie z powodu przyrody i widokow. Kiruna tez jest na mojej liscie, zeby zobaczyc w lecie. Zima standardowo zorza, jesienia piekne kolory drzew.
3. Ameryka Pln: Alaska, Ontario (Niagara, Muskoka i inne miejsca), NYC, LAX, Seattle, Miami, Floryda. Kazde z tych miejsc ma cos co lubie lub podobalo mi sie.
4. Malediwy dla widokow pod woda
5. Egipt z tego samego powodu co wyzej
6. Mikronezja i okolice za bycie w nigdzie, spokoj i widoki.
7. Hong Kong - standardowe miejsce wypadow i dobre jedzenie
8. Tokyo - zeby znowu poogladac sobie ludzi i dobrze pojesc
9. Dubaj - dla parkow wodnych
10. Oman - bo nie jest skomercjalizowany, ma piekne widoki i przyrode i pare dobrych hoteli, ktore chetnie odwiedze ponownie.
11. Seul - bo lubie zatrzymywac sie w Conradzie, Busan - bo podoba mi sie widok na most z Hyatta.
12. Sydney - bo nie zdazylam wszystkiego zwiedzic, ale bilety musza byc super tanie i w biznes, zeby chcialo mi sie leciec taki kawal ponownie
13. Hawaje - standardowe miejsce wypadow, widoki, plywanie, itp.

Moje najblizsze planowane podroze beda do miejsc z tej listy, chyba ze bedzie super, mega promocja w jakies inne miejsce, gdzie jeszcze mnie nie bylo albo nie wpisalam go na te liste. Koncze zbierac mile na Mikronezje i okolice, tylko nie wiem kiedy bede miala czas pojechac. Skandynawia samochodem planowana na lato (od 6 lat, tylko jakos zawsze praca mi po drodze). Niagare chcialam wcisnac w Boze Narodzenie, ale nie moge zdecydowac sie na 100%. Czekam na jakies last minute.
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez Aga_podrozniczka 04 Gru 2018 16:04, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 04 Gru 2018 16:02 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Islandia - bo nie zdążyłam zobaczyć wszystkiego, co chciałam i chętnie wykąpałabym się jeszcze w dzikich gorących źródełkach ;)
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Gru 2018 16:24 

Rejestracja: 29 Lis 2016
Posty: 128
Loty: 77
Kilometry: 197 012
1. Bangkok - tam pokochałem Azję płd-wsch i wyprawy dalsze niż nasz kontynent (bo wyprawy jako takie, to kochałem zawsze - tyle, że wcześniej było to głównie auto i namiot, z którymi zwiedziłem z pół Europy - te południowe pół jako ciepłolubny). Ten klimat, kolorystyka, gwar - dla mnie wspaniałe i bije na głowę wszystkie kolejne odwiedzane - sam nie wiem na ile w tym odgrywa rola pierwszego wrażenia.
2. Rzym, Rzym, Rzym - na razie odwiedzony 4 razy, ale mógłbym tam wracać wciąż. Głównie dla zabytków, ale i reszta w tym jedzenie robi dobre wrażenie. Nie ma się co dziwić, że tam właśnie prowadzą wszystkie drogi :)
3. Włochy jako takie, w tym włoskie miasta - za to jedzenie i ten niepowtarzalny klimat (o zabytkach nie wspomnę).
4. Siem Reap - świątynie Angkoru nadal są moim numerem jeden wśród zabytków, które zrobiły na mnie największe wrażenie.
5. Nowy Jork - 26h stopover to ciut za mało nawet na szybkie zwiedzanie.
6. Paryż i Londyn - obleciane jako tako z zewnątrz, ale chciałbym jeszcze wrócić i odwiedzić Luwr i inne muzea. Do Londynu nie chciałbym jednak robić powtórki w listopadzie ;)
7. Korsyka - za piękne okoliczności przyrody i piwo kasztanowe.
8. Singapur - odwiedzić jak odwiedzić, mógłbym tam zamieszkać jak ktoś zaoferuje dobrą robotę. PS: W Rzymie też mogę :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 04 Gru 2018 16:42 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Cala Azja a w szczegolnosci Indir,Filipiny,Kambodza. wszystko mi pasuje tam.

z Europy to ukochany Lwow-zarcie,klimat,ceny
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 04 Gru 2018 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
1. Islandia - za dzikość i piękno natury.
2. Jezioro Ochrydzkie - również za to co na Islandii - ale tam to tylko na "nicnierobienie" na plaży z wieczornym spacerze po Ohrydzie.
3. Londyn - tak w zasadzie to nie wiem dlaczego - nie lubię tłumów, wielkich miast, ale do Londynu zawsze uwielbiam lecieć - choćby tylko na spacer po ulicach na jeden dzień.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 04 Gru 2018 18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1409
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Myślę, że jak ktoś lubi podróże i sam planuje miejsca, to wszędzie znajdzie coś pozytywnego i mile je wspomina. Niska cena biletu nie powinna być jedyną zachętą do wyjazdu.

Mile wspominam pierwsze autobusowe city-breaki:
1. Lwów - chyba największy metraż...przedwojennych elewacji w Europie. Baardzo przystępne koszty pobytu. Przynajmniej 2-3 razy w roku staram się odwiedzić. Ostatnio, częściej z przyjaciółmi.
2. Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś, Mołdawia - czas płynie tam trochę wolniej. Na Białorusi byłem tylko raz i być może znów tam zawitam w przyszłym roku, niekoniecznie do Mińska.

Samolotem:
1. Islandia - chyba największe wrażenie do tej pory, zwłaszcza interior. Energetyczne miejsce. Polecam planowanie, rezerwacje przynajmniej z 11-12 mies. wyprzedzeniem. Baza noclegowa nie jest zbyt bogata. Sporo można również zaoszczędzić na wynajmie auta.
2. Zachodnia Kanada - dzięki "promocji" WestJet tylko "liznęliśmy temat" - jednak z przekonaniem, że warto tam wrócić, głównie dla przyrody.
3. Dominikana - walory znane. Przyjaźnie nastawieni tubylcy. Poza kurortami można znaleźć również atrakcyjne miejsca, np. Playa Rincon.
Góra
 Profil Relacje PM off
macq91 lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 04 Gru 2018 18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Palau - tam doświadczenie pozwala dużo lepiej rozplanować pobyt, paradoksalnie wydłużając go można sporo...oszczędzić. Poza tym nie opłynąłem całego archipelagu kajakiem 8-)

Tajlandia - nie po raz drugi, ale w zasadzie 4-5. Niezmiennie świetnie się tam czuję.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Gru 2018 18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Lizbona a właściwie to cała Portugalia - muszę tam być co najmniej raz na dwa lata bo inaczej mnie wszystko boli
Sardynia - za najpiękniejsze plaże jakie widziałam w Europie
Tajwan - za gorący kociołek
Japonia - żeby zobaczyć niesamowite krajobrazy Hokkaido
Nowy Jork - bo tak!
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 04 Gru 2018 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
1. Rio de Janeiro, Sydney, Buenos Aires, Amsterdam, Kraków.
2. Iguasu, Góry Skaliste, Azja Środkowa, Bieszczady, Kaszuby.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 04 Gru 2018 18:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Sardynia, Plaża Villasimius. Było mi tam dobrze.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 04 Gru 2018 18:41 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 15
Loty: 28
Kilometry: 61 265
Ja bym chętnie wróciła w prawie każde miejsce, które odwiedziłam :D Ale ograniczając się do kilku, w które albo już wracałam i będę wracać, albo najbardziej chcę pojechać ponownie:
1. Kirgistan - wracałam i będę wracać, dla przestrzeni, gór i ludzi, no i trochę dla arbuzów ;) Poza tym kirgiskie dywany mi się zużywają przez szalejące na nich koty, muszę co kilka lat wracać po nowe ;)
2. Namibia - byłam raz i chciałabym jeszcze po wielokroć. Dla czerwonych wydm, niesamowitego klimatu Etoshy, dla olbrzymich kempingów z miejscami na 3 namioty i łazienką do każdego namiotu.
3. Londyn i Nowy Jork - dwa ukochane miasta, wracałam i będę wracać, dla bocznych uliczek, dzielnic daleko od centrum. Londyn - dla milionów księgarń, Nowy Jork - dlatego, że każde miejsce to gotowy kadr. I dla wariatów, którzy codziennie rano chodzą na ptaki do Central Parku i chętnie przygarniają do siebie nieznajomych :)
4. Xinjiang - najciekawsza dla mnie prowincja Chin, niby Chiny, ale nie do końca - dla obłędnej kuchni, dla gór, dla taksówkarzy, którzy nie potrafią znaleźć jednej z największych pustyni świata, ale nie tracą rezonu i próbują bez końca, albo pucują do połysku samochód, wiedząc, że za chwilę wjadą na zalaną błotem Karakorum Highway :)
5. Toskania - dla wschodów słońca, zapachu pecorino w Pienzy i wina Sangiovese.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 04 Gru 2018 19:33 

Hmm widzę, że mój temat: Miejsca, gdzie nie chce się Wam jechać, a mówią, że są fajne doczekał się młodszego brata :)

Ciężkie pytanie postawiłeś @cccc, bardzo ciężkie. Spróbujmy:

1) Włochy i Portugalia - bo pewna pogoda, pyszna kuchnia, przyjaźni ludzie a do tego katolicy, piękne krajobrazy i ciekawe zabytki gwarantują udane wakacje,
2) Iran - bo to najlepszy kraj, jaki do tej pory miałem przyjemność odwiedzić. Z rozmysłem zorganizowany.
3) Pakistan - bo góry wysokie są tam na wyciągnięcie ręki, a trekking po przełęczach nie wymaga specjalnych pozwoleń. Ludzie są po prostu ultrapozytywnie nastawieni i skromni, islam ma postać "zrelaksowaną" (za wyjątkiem wsi!), turystów jest mało, a jedzenie bardzo dobre. No i w Peszawarze można zobaczyć kobiety w błękitnych burkach,
4) Rosja - bo jest tam wszystko, a przede wszystkim kultura i normalność. Poza tym z Rosjanami łatwo złapać kontakt. W sumie to do Rosji wrócę bardzo szybko,
5) Tallinn - bo to jedno z moich największych pozytywnych podróżniczych zaskoczeń. Śliczne miasto.


Ostatnio edytowany przez michzak, 04 Gru 2018 21:43, edytowano w sumie 1 raz
Błąd ort w nazwie miasta ;)
Góra
 PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 04 Gru 2018 22:16 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Emilia Romania, ale teraz na spokojnie: samochód, przystanki z noclegiem w winnicach i wszystkich miejscach, gdzie można dobrze zjeść i napić się dobrego wina w ładnych okolicznościach przyrody.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 04 Gru 2018 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
1. Sao Paulo - opisałem w relacji
2. Lizbona - magiczna, chociaż nadmiar turystów ją zabija
3. Praga - problem jak w pkt. 2 ale Pilsner Urquell i czeska kuchnia są niesamowite.

Do trzech powyższych wracam co roku.

A chciałbym:

1. Kanada, bo właśnie zalegalizowali coś fajnego ;)
2. Urugwaj, j.w.
3. Wyspa Wielkanocna - bo jest tak cudownie daleko...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 04 Gru 2018 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Tak czytam i widzę, ze większość z Was chciałaby wrócić w dane miejsce, bo:
a) byliście za krótko
b) bo było fajnie/cudownie/uroczo (ale bez konkretów; fajnie w Sosnowcu = fajnie w Indiach (całych, wielkości pół Europy)). :?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 04 Gru 2018 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
namteH napisał(a):
bo było fajnie/cudownie/uroczo (ale bez konkretów; fajnie w Sosnowcu = ). :?

Znalem kiedys fajna dziewczyne z Sosnowca. :D
Anyway, sa fajne zabytki, miedzy innymi katedra, cerkiew prawoslawna, zamek, jak rowniez chcialbym zobaczyc egzotarium etc.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 04 Gru 2018 23:05 

Rejestracja: 05 Lis 2018
Posty: 45
W Sosnowcu nie byłem ale chodzą słuchy, że tam najlepszy jest... autobus do Katowic... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group