Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 15 Cze 2018 13:40 

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 2
Karta Rav Kav jest bezpłatna, jeśli ma być imienna. Nie trzeba żadnego. Wyrobienie karty na lotnisku to ok 2 min. Podróżowałem sporo różnymi środkami transportu i dzięki karcie zaoszczędziłem troszkę środków
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#122 PostWysłany: 14 Lip 2018 09:32 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
to mój pierwszy post na forum, zatem witam serdecznie :)

Natomiast zainteresował mnie wpis:
Mellaska napisał(a):
-- 02 Cze 2018 15:54 --

Wyjazd z Jerozolimy na lotnisko w szabas nie taki straszny jak go malują. Droższy na pewno. Od piątku popołudniu wszystko zamiera ale jeżdżą arabskie szeruty. Nasz host polecał Nesher. Koszt z Jerozolimy spod domu na.lostnisko 64 szekle. Najlepiej zamówić jeszcze przed szabasem, bo potem trudno się do nich dodzwonić. My się pofatygowalismy do biura(bo nikt nie odbierał mimo że na.stronie piszą 24/7), wystarczy stanąć pod oknem i krzyknąć Nesher albo poprosić lokalsa żeby wstukal na domofonie numer.


ok, a jak jest w drugą stronę? Trzeba u nich rezerwować transport, czy zgodnie z tym co piszą na stronie "znajdź nas, czekamy na ciebie pod lotniskiem" - po prostu wyjść z lotniska i udać się na postój?
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 06 Wrz 2018 09:51 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
Mellaska napisał(a):
-- 02 Cze 2018 15:54 --

Wyjazd z Jerozolimy na lotnisko w szabas nie taki straszny jak go malują. Droższy na pewno. Od piątku popołudniu wszystko zamiera ale jeżdżą arabskie szeruty. Nasz host polecał Nesher. Koszt z Jerozolimy spod domu na.lostnisko 64 szekle. Najlepiej zamówić jeszcze przed szabasem, bo potem trudno się do nich dodzwonić. My się pofatygowalismy do biura(bo nikt nie odbierał mimo że na.stronie piszą 24/7), wystarczy stanąć pod oknem i krzyknąć Nesher albo poprosić lokalsa żeby wstukal na domofonie numer.

-- 02 Cze 2018 16:01 --

Dodaje bo tego mi brakowało na tym forum.
Żółte szeruty Nesher
23 Ben Yehuda St., Jerusalem
Tel.: 1-599-500-205
Tel.: 02-6257227

W jaki sposób się z nimi umawiałaś? że na lotnisku musisz być o konkretnej godzinie i oni wyliczyli o której podjadą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 07 Wrz 2018 22:43 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Są szanse na to, że linia kolei wysokich prędkości między Tel Awiwem a Jerozolimą zostanie otwarta 23 września, na razie na odcinku między lotniskiem Ben Guriona a Jerozolimą.
https://www.timesofisrael.com/disasters ... n-3-weeks/
Bliższych informacji o rozkładzie i cenach na razie brak. Przy poprzednich przymiarkach do otwarcia w marcu miało być przez pierwszy miesiąc za darmo. Dalsze opóźnienia są jak najbardziej możliwe, ale jeżeli ktoś się wybiera w najbliższych miesiącach do Izraela, to warto to monitorować.
Stacja w Jerozolimie jest zaraz koło Central Bus Station, przy Jaffa Street, z łatwą przesiadką na tramwaj w stronę Starego Miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off
szarik uważa post za pomocny.
 
      
#125 PostWysłany: 09 Wrz 2018 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1392
niebieski
Hej.Od dzis do srody czy czwartku sa w Izraelu jakieś wakacje i komunikacja zamiera jak w szabas.Poza taxi z Tel Avivu na lotnisko nic nie wykombinuję?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 09 Wrz 2018 16:37 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
Wakacje?? :shock: wpisz sobie w wyszukiwarkę "Rosz Haszana". Nowy rok 5779 nastaje :)
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#127 PostWysłany: 09 Wrz 2018 17:09 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Za tydzien to samo juz pisalem. Jom Kipur
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 21 Wrz 2018 21:21 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Kolejna informacja o połączeniu kolejowym z lotniska do Jerozolimy. Ma ruszyć 25 września i chyba ten termin zostanie już dotrzymany, bo próbny przejazd z udziałem premiera Netanyahu i innych VIP-ów się już odbył.
https://www.jpost.com/Israel-News/Plane ... ess-567635
https://www.jpost.com/Israel-News/Overd ... pen-567590

Zła wiadomość jest taka, że skorzystanie z nowego połączenia może przynajmniej na początku wymagać spersonalizowanej karty Rav-Kav, której rzecz jasna zdecydowana większość turystów przybywających do Izraela nie posiada.
"Initially, two trains per hour will run between Jerusalem and Ben-Gurion Airport from Sunday to Thursday between 6 a.m. and 8 p.m., taking between 20-25 minutes to complete the journey.
Following the partial opening of the new line, passengers will be able to enjoy free journeys from Jerusalem for 90 days, but will need to order online one of a limited number of train tickets in advance and be in possession of a Rav-Kav travel card. Only 400 tickets will be available for each train."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 25 Wrz 2018 21:46 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Wygląda na to, że kolej z lotniska Ben Guriona do Jerozolimy ruszyła. Dla posiadaczy spersonalizowanej karty Rav Kav przez 3 miesiące za darmo, dla innych za 17 szekli - przynajmniej tak wynika ze strony izraelskich kolei:
https://www.rail.co.il/en/pages/updates ... ening.aspx
https://www.rail.co.il/en/taarif/pages/default.aspx
Na stronie można kupić bilet tylko mając kartę Rav Kav (chyba też anonimową), ale powinno się dać kupić też na stacji. Jest trochę zamieszania, ale chyba za chwilę to będzie główna opcja dojazdu z lotniska do Jerozolimy i z powrotem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Wintermute lubi ten post.
 
      
#130 PostWysłany: 29 Wrz 2018 20:27 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 35
Anonimowa przy darmowej podróży odpada. Pół anonimowa albo pełna. Tylko na jej podstawie można wystawić kwita na bezpłatną podróż. Szczegóły wkrótce. A no i ... chyba tylko bezpłatne to podróż z Jerusalem - Yitzhak Navon do jakiegokolwiek miejsca w Izraelu a nie do...Jerusalem, Prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 07 Paź 2018 20:27 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 56
W związku z przylotem w sobote i ograniczeniami komunikacyjnymi w szabas poszukuje osob, ktore by 13 października 2018 podzieliły koszty taksówki z lotniska Ben Gurion do centrum Tel Aviv ewentalnie do Jerozolimy . Analogicznie zezeli ktosz korzysta z rent car i zabrał by mnie do Jerozlomy lub Tela Aviv oczywiście partycypuje w kosztach Lece z Wrocławia w Izraelu planowo mam wylądować 11:40. Oczywiście moge troche poczekac jezeli ktos przylatuje troche później
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 09 Paź 2018 08:15 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 35
Ok sprawdzono. Wyrobienie personal Rav Kav - potrzebny paszport, robią zdjęcie do karty, kartę kodują wszystko bez opłat - 5 minut roboty + ewentualne stanie w kolejce. Mieszkańcy Jerozolimy masowo rzucili się za wyrabianie tej karty.

Czy karta daje jakieś nowe profity niż wcześniej? TAK

Posiadając taką kartę podróżujemy koleją za darmo z Jerozolimy Yitzchak Navon Train Station do jakiegokolwiek dworca kolejowego na terenie Izraela lub do Jerozolimy Yitzchak Navon Train Station i to wiele razy.

Warunkiem jest posiadanie karty Rav Kav, zabookowanie vouchera (do konkretnej podróży kolejowej) .... oraz na stacji kolejowej wydrukowanie sobie (z okazji posiadania vouchera) darmowego biletu.
Aby zabookować voucher potrzebny jest numer karty Rav Kav.
Sprawdzono osobiście. Wczoraj w 7 osób podróżowaliśmy za darmo do Ben Gurion Airport. Sama podróż to 23 minuty. Prędkość pociągu - do 150km/h.

Promocyjnie - z okazji oddania do użytku nowej stacji - Yitzchak Navon Train Station, darmowe podróżowanie trwa ... zdaje się do 25.12.2018r.

Więcej info tutaj http://www.egged.co.il/Article-786-Rav-Kav-Card.aspx - karta Rav Kav
tutaj https://www.rail.co.il/en/pages/updates/jerusalem-naovn-opening.aspx
no i regulamin promocji https://www.rail.co.il/Documents/voucher-charter-en.pdf

Okazuje się, że darmowe podróżowanie z/do Jerozolimy po Izraelu jest możliwe :)
Jakby jakieś pytania to śmiało - ale najpierw poczytaj ze zrozumieniem informacje z linków zanim zaczniesz zadawać pytania
Pozdro.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#133 PostWysłany: 09 Paź 2018 09:39 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Przyda sie za miesiac, dzieki!

Ciekawe tylko, jak to rzeczywiscie jest z darmowym biletem gdzie indziej, niz na lotnisko. W regulaminie promocji stoi wyraznie, ze "The voucher is valid only for a trip between the Ben Gurion Airport Train Station and the Yitzchak Navon Train Station in Jerusalem"
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 09 Paź 2018 11:07 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
@Dzordz1 wielkie dzięki za info! Przyda się już za tydzień :)
Szkoda że zaraz po przylocie na stacji przy lotnisku karty wyrobić nie można, chyba że źle szukam na stronie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 10 Paź 2018 15:44 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 56
Mellaska napisał(a):
-- 02 Cze 2018 15:54 --

Wyjazd z Jerozolimy na lotnisko w szabas nie taki straszny jak go malują. Droższy na pewno. Od piątku popołudniu wszystko zamiera ale jeżdżą arabskie szeruty. Nasz host polecał Nesher. Koszt z Jerozolimy spod domu na.lostnisko 64 szekle. Najlepiej zamówić jeszcze przed szabasem, bo potem trudno się do nich dodzwonić. My się pofatygowalismy do biura(bo nikt nie odbierał mimo że na.stronie piszą 24/7), wystarczy stanąć pod oknem i krzyknąć Nesher albo poprosić lokalsa żeby wstukal na domofonie numer.

-- 02 Cze 2018 16:01 --

Dodaje bo tego mi brakowało na tym forum.
Żółte szeruty Nesher
23 Ben Yehuda St., Jerusalem
Tel.: 1-599-500-205
Tel.: 02-6257227


Mam pytanie odnośnie szerutu kursującego z Ben Gurion do Jerozolimy gdzie znajduje się przystanek końcowy w Jerozolimie i jak daleko stamtod do starego miasta? Czy adres podany wyżej 23 Ben Yehuda to koncowy stop
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 11 Paź 2018 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 258
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
Ja kilka dni temu podróżowałem na anonimowej karcie za darmo z Ben Gurion do Jerozolimy Yitzchak Navon Train Station.
Normalna cena 17 ISL
Rav Kav da się kupić od razu na lotnisku - w hali przylotów jest Public Transportation Information Center z zielonym szyldem.
W autobusach korzystałem z jednej karty dla dwóch osób - niestety nie pozwolono mi tak skorzystać w pociągu np. z Tel Avivu na Ben Gurion.
Mimo iż miałem środki - musiałem kupić drugi bilet za 13,5 ISL - nie mogłem użyć jednej karty dla dwóch osób w pociągu tak jak w autobusie.
Dodatkowo załadowałem sobie na nią bilet całodzienny na pociągi i autobusy za 40 ISL i cały dzień jeździłem na trasie Tel Aviv - Hajfa - Akra (wysiadając i zwiedzając - korzystając także z autobusów miejskich w powyższych miejscowościach).
Normalny bilet na pociąg T.A. - Hajfa kosztował 37 ISL w jedną stronę.
Tylko nie wiem czemu Pani w okienku nie chciała mi załadować tego biletu szeklami które już miałem na karcie a musiałem jej dodatkowo doładować te 40 ISL w okienku.
Przy okazji: na punkt widokowy na ogrody ze stacji w Hajfie jedzie autobus 136
Na stare miasto ze stacji w Akrze autobus nr 3
Do Jaffy ze stacji T.A. HaHagana (właściwie z ulicy Levinski - obok dworca autobusowego jakieś 2-3 min pieszo prosto mostem ze stacji) jedzie autobus nr 41 i 83
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 11 Paź 2018 18:38 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
kojot_lubin napisał(a):
Ja kilka dni temu podróżowałem na anonimowej karcie za darmo z Ben Gurion do Jerozolimy Yitzchak Navon Train Station.
Normalna cena 17 ISL
Rav Kav da się kupić od razu na lotnisku - w hali przylotów jest Public Transportation Information Center z zielonym szyldem.


Udało Ci się pojechać nowym szybkim pociągiem na anonimowej Rav Kav? Rezerwowałeś wcześniej voucher przez internet, czy dało się dostać bilet na miejscu? To byłoby coś nowego - może w końcu się ogarnęli i zaczynają wprowadzać bardziej przyjazne zasady?

kojot_lubin napisał(a):
Tylko nie wiem czemu Pani w okienku nie chciała mi załadować tego biletu szeklami które już miałem na karcie a musiałem jej dodatkowo doładować te 40 ISL w okienku.


Na to jest akurat prosta odpowiedź - szekle, które masz na karcie, są do płacenia za pojedyncze przejazdy i zawierają automatyczną 20% zniżkę przyznawaną przy doładowaniu - za 30 szelki dostajesz 37.50 na karcie, za 50 - 62.50 itd. Na bilety całodzienne, tygodniowe itp. ta zniżka już nie przysługuje, więc trzeba je opłacić osobno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 12 Paź 2018 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 258
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
Miałem anonimową kartę Rav Kav - na miejscu w kasie przed bramkami pokazałem przed chwila kupiona kartę i Pani w okienku dała mi wejściówkę - z karty nic nie zniknęło - sprawdzałem kwotę po zakupie karty i po wyjściu za bramkę w Jerozolimie.
Nie dam gwarancji, że jest to standardowe działanie. Tym bardziej, że nie udawało mi się jeździć na jednej karcie pociągami (a gdzieś wyczytałem, że istnieje taka możliwość) - w autobusach natomiast bez problemów płaciłem za dwie osoby jedną kartą.
Dzięki za wyjaśnienie kwestii biletów całodniowych :)
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 15 Paź 2018 14:51 

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 1
Mam takie pytanie odnośnie tego nowego połączenia kolejowego Ben Gurion- Jerozolima. Jako ze na początku Listopada lecę do Izraela i mój samolot ląduje o 20.20 w niedzielę,chciałbym się dostać szybko do Jerozolimy ale według rozkładu jazdy tej kolei ostatni pociąg z Ben Gurion odjeżdża 19.31 Czy tak jest faktycznie? A drugie pytanie- czy jak bym chciał wracać z Jerozolimy na lotnisko to czy mogę nie posiadając karty Rav-Kav kupić bilet na ten nowy pociąg?Ktoś pisał wyżej że bilet kosztuje 17 szekli?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 15 Paź 2018 21:09 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Jeżeli wg rozkładu już nie ma pociągu, to zawsze można pojechać autobusem 485 - kosztuje 16 szekli, jedzie godzinę i dojeżdża w to samo miejsce - przystanek Binyanei ha-Uma zaraz obok głównego dworca autobusowego i stacji kolejowej Yitzhak Navon.
Co do jazdy powrotnej, to oficjalnie trzeba mieć spersonalizowaną Rav Kav, ale jak pokazuje przykład powyżej, może się dać też pojechać z anonimową. Najlepiej po prostu spróbować i spytać na stacji. Warto sobie wyrobić Rav Kav chociażby ze względu na 20% zniżki na wszystkie przejazdy jednorazowe. Bez Rav Kav chyba się w ogóle nie da jechać tym pociągiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group