Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 15 Paź 2018 21:12 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
To nie jest zniżka. Poprostu dostaje się 20% więcej, przy doładowaniu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#142 PostWysłany: 16 Paź 2018 00:50 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
OK, może "zniżka" jest nieprecyzyjna. W każdym razie z Rav Kav jest o 20% taniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 16 Paź 2018 12:35 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 879
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
9 października jechałem nowym pociągiem z lotniska do Jerozolimy na anonimowej karcie Rav Kav.
Niby dlaczego ma być z tym problem z wyjazdem z lotniska? Restrykcje są tylko przy wyjeździe z Jerozolimy, bo bilety są darmowe i trzeba rezerwoać.
Przestrzegam jednak przed tym pociągiem, bo 9 października się popsuł na kilka godzin i nikt nawet z rezerwacją nie dostał powiadomienia. Załapaliśmy się zaraz po przywróceniu połączeń. Czasem (piątki) bez ostrzeżenia nie ma połączeń, bo trasa jest ciągle naprawiana.
To połączenie jest absolutnie niegodne zaufania i lepiej mieć plan B. Do tego brak informacji i nikt nic nigdzie nie wie.
Kartą RavKav nie można płacić za 2 osoby tam gdzie nie płaci się przy wejściu u kierowcy (czyli także tramwaj w Jerozolimie).
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 16 Paź 2018 17:39 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
kojot_lubin napisał(a):
Ja kilka dni temu podróżowałem na anonimowej karcie za darmo z Ben Gurion do Jerozolimy Yitzchak Navon Train Station.
Normalna cena 17 ISL
Rav Kav da się kupić od razu na lotnisku - w hali przylotów jest Public Transportation Information Center z zielonym szyldem.

To chyba przypadkiem się tobie udało :) Przyleciałam dzisiaj na Ben Gurion i powiedziano mi, że darmowa kolej jest tylko z Jerozolimy. By dojechać do Jerozolimy za 17 i tak trzeba mieć Rav Kav (sprzedają razem z biletem).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 17 Paź 2018 19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 259
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
Bardzo możliwe. Chyba jeszcze dopinają wszystko.
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 06 Lis 2018 21:11 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Wrzucę tu, jak to nie ten wątek to niech admini gdzieś przerzucą: do oddania są trz karty Rav + jeden papierowy bilet na tramwaj w Jerozolimie. Do odbioru osobistego jak ktoś będzie jutro w godzinach wczesnopopołudniowych na Okęciu ew za kosz wysyłki pocztowej (z Niemiec).
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
hanysek81 lubi ten post.
hanysek81 uważa post za pomocny.
 
      
#147 PostWysłany: 25 Gru 2018 23:01 

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 11
Jechaliśmy dzisiaj w cztery osoby z lotniska do Jerozolimy za darmo szybkim pociągiem na anonimowych kartach. W okienku z biletami należało tylko okazać karty i dostawało się
druczek na darmowy przejazd. Więc jednak się da, albo dało, bo ktoś pisał, że chyba tylko do 25.12 to działa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 28 Gru 2018 06:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2015
Posty: 493
Loty: 76
Kilometry: 104 894
Bezpłatny przejazd pociągiem na trasie lotnisko Ben Gurion - Yitzhak Navon Jerusalem obowiązuje przez 90 dni od otwarcia tej trasy bo jest to czas prób i testów a za utrudnienia i niedogodności przepraszają podróżnych. Niestety ostatni odjazd z lotniska do Jerozolimy jest o 19:30 i przylatując W6 z WAW ciężko zdążyć na ten pociąg. Przy okienku z "zielonym szyldem" gdzie wyrabiamy karty Rav Kav po przylocie z bagażem rejestrowym byłem 20:10, a tu kartka wracam 20:05. Czekaliśmy 30 minut jak miła pani wróciła z przerwy i wyrobiła karty dla mojej grupy. Na przystanku autobusu 485 o tej porze było wyjątkowo tłoczno ( jeszcze nie widziałem takiego tłoku), podjechał autobus o 21:00 i wiele ludzi zostało na przystanku bo kierowca nie chciał ruszyć dopóki nie wysiedli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 02 Sty 2019 00:23 

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 11
Wczoraj przejazd pociągiem z Jerozolimy na lotnisko Ben Guriona nadal był darmowy, więc wygląda na to, że promo się przedłużyło, ale nie wiem niestety do kiedy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 06 Sty 2019 21:48 

Rejestracja: 06 Sty 2019
Posty: 3
Hej,
bardzo proszę o poradę,
mamy przylot o 21 w czwartek 17.01 i chcielibyśmy w jakiś w miarę tani sposób dostać się do Jerozolimy i tam już przed wylotem zarezerwować nocleg. Czy jesteście w stanie doradzić z transportem oraz noclegiem, bo widziałem, że jeśli chodzi o pociąg to jedzie ostatni o 19.;
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 06 Sty 2019 22:04 

Rejestracja: 19 Lis 2016
Posty: 73
Loty: 66
Kilometry: 155 292
Dojazd masz z lotniska co godzinę linią 485 (https://www.bus.co.il) - jest to najtańsza opcja - coś koło 16 szekli. Jechałam w maju i też lądowałam o 21 - bez problemu zdążyłam na odjazd o 22 godzinie. Na miejscu coś po 23.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 06 Sty 2019 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Gru 2012
Posty: 301
Loty: 510
Kilometry: 603 047
niebieski
Pociąg jeździ co pół godziny i kosztuje 17 szekli
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 09 Sty 2019 09:22 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
"..
Pasażerowie mogą podróżować z Jerozolimy z nowej stacji Yitzhak Navon na lotnisko Ben Guriona w krótkim czasie - niewiele ponad 20 minut. Pociągi będą kursować co pół godziny. Na wczesnym etapie eksploatacji nowy pociąg jerozolimski jest bezpłatny. Według danych izraelskich kolei, po upływie 90 dni od uruchomienia tej linii, transport między stacją Yitzhak Navon i innymi miejscami w Izraelu nadal będzie bezpłatny, ale tylko dla pasażerów, którzy kupili bilet zakodowany na karcie Rav Kav, bezpośrednio na lotnisku.."

https://www.rp.pl/Linie-lotnicze-i-lotn ... riona.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 09 Sty 2019 12:37 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Artykuł niby z wczoraj, ale ktoś najwyraźniej przepisał informacje sprzed trzech miesięcy, kiedy linia była uruchamiana - nie ma w nim nic nowego. Na dzień dzisiejszy pociąg jeździ, ale wcześnie kończy kursować (ok. 19) i jest podobno bardzo zawodny, częste są opóźnienia i awarie. Na forum Tripadvisor Izraelczycy wręcz ostrzegają, żeby raczej nie korzystać z niego przy dojeździe na lotnisko i dla pewności jechać autobusem 485. Autobus 485 odjeżdża z lotniska o każdej pełnej godzinie, a z Jerozolimy (przystanek na bocznej uliczce zaraz koło Central Bus Station) kilka minut po pełnej godzinie.
Aktualny rozkład połączeń pociągu na dany dzień sprawdzałbym na stronie izraelskich kolei https://www.rail.co.il/en

W szabat jedynym sposobem przedostania się między Jerozolimą a lotniskiem poza drogą taksówką jest szerut (busik) firmy Nesher, koszt 67 szekli od osoby. Na lotnisku czekają na pasażerów, ale z Jerozolimy trzeba ich sobie zamówić dzień wcześniej (telefon na stronie http://www.neshertours.co.il/en albo w biurze przy ul. Ben Yehuda 23) i podjeżdżają w umówione miejsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 15 Sty 2019 19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5647
HON fly4free
Świeżutkie info z dzisiaj - pociągi między TLV a Jerozolimą w dalszym ciągu są bezpłatne (w taki własnie sposób w 100% legalnie pokonałem dzisiaj tę trasę) i jak udało mi się zaczerpnąć języka w puncie informacyjnym na lotnisku te bezpłatne przejazdy zostały przedłużone "for another 2 months", przy czym nie dopytałem już od jakiej daty liczymy te 2 miesiące, strzelam że od tego 25 grudnia czy kiedy to tam miało w pierwotnej wersji się zakończyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 17 Sty 2019 12:43 

Rejestracja: 22 Lis 2018
Posty: 10
kemot napisał(a):
Świeżutkie info z dzisiaj - pociągi między TLV a Jerozolimą w dalszym ciągu są bezpłatne (w taki własnie sposób w 100% legalnie pokonałem dzisiaj tę trasę) i jak udało mi się zaczerpnąć języka w puncie informacyjnym na lotnisku te bezpłatne przejazdy zostały przedłużone "for another 2 months", przy czym nie dopytałem już od jakiej daty liczymy te 2 miesiące, strzelam że od tego 25 grudnia czy kiedy to tam miało w pierwotnej wersji się zakończyć.



Według informacji zdobytej od radosnej uśmiechniętej życzliwej i przyjaznej dziewczyny/kobiety (nie takiej jak Polki)
pracującej na stacji kolejowej Yitzhak Navon w Jerozolimie - promocja - czyli darmowe przejazdy z Yitzhak Navon do dowolnego miejsca w Izraelu ( czyt. w tym do lotniska Ben Gurion , nie wiem czy też gdzieś indziej ) trwa do 24 marca 2019

13 stycznia 2019 rano sam jechałem tym pociągiem z Tel Aviv HaHagana do Jerozolimy Yitzhak Navon a następnie popołudniu z Yitzhak Navon do Ben Guriona i z mojej karty Rav Kav pobrało jedynie 13,5 ILS (jedynie za przejazd pomiędzy Tel Aviv HaHagana a lotniskiem Ben Gurion. Natomiast za przejazd między Yitzhak a Ben Gurion nic nie zostało pobrane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 17 Sty 2019 20:02 

Rejestracja: 15 Paź 2018
Posty: 6
Ja również w dniu dzisiejszym 17.01 jechałem pociągiem z lotniska do Jerozolimy i na zakupiona za 5 szekli karte rav kav zaladowalem w automacie darmowy bilet na pociag.

Sent from my Redmi 4A using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 17 Sty 2019 20:18 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
rugul wolisz żydówki od polek? Taka radość z przekazdu za free? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#159 PostWysłany: 17 Sty 2019 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5647
HON fly4free
Bezpłatne przejazdy z Jerozolimy do dowlonego miasta w Izraelu tam i z powrotem także działają bez zarzutu, trzeba tylko za każdym razem załadować sobie odpowiedni bilet na kartę - albo osobiście w automacie albo w okienku rękami kasjera.

W tej chwili ta nowa linia kolejowa jeśli chodzi o samą Jerozolimę działa można powiedzieć tylko na pół gwizdka ponieważ tam się cały czas coś buduje i na razie jedynym pociągiem tam kursującym jest Lotnisko-Jerozolima-Lotnisko (nonstop), w związku z czym gdy chcemy jechać bezpłatnie tą koleją do jakiejkolwiek stacji w Izraelu to zawsze musimy wykonać minimum jedną przesiadkę na stacji Ben Gurion Airport.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 18 Sty 2019 13:22 

Rejestracja: 22 Lis 2018
Posty: 10
-- 18 Sty 2019 13:16 --

Zeus napisał(a):
To nie jest zniżka. Poprostu dostaje się 20% więcej, przy doładowaniu...



dostaje się nie 20% ( jak napisał Zeus ) a 25% przy doładowaniu - np. doładowując Rav Kav za 50 ILS - dostałem dodatkowe 12,5 szekla - tym sposobem na karcie miałem 62,5 ILS.

-- 18 Sty 2019 13:22 --

meczko napisał(a):
Rav Kav da się kupić od razu na lotnisku. W hali przylotów jest Public Transportation Information Center z zielonym szyldem. Jeżeli jest nieczynne (w nocy albo w szabas), to przed nim stoi automat. Trzeba mieć oczywiście szekle w gotówce albo zapłacić kartą. Ładując na kartę 200 szekli dostaniecie 250 ILS na przejazdy.
Można też Rav Kav kupić i załadować u kierowcy w autobusach, ale tego nie testowałem.
Jeżeli chcecie z dziewczyną jeździć na jednej karcie, to zwróćcie uwagę na to, że to tak nie działa w tramwajach w Jerozolimie - piszę o tym kilka postów wyżej.



To Public Transportation Center w którym można nabyć Rav Kav (o którym pisze meczko) znajduje się przy wyjściu 0-1 z Terminala nr 3. Trzeba także wziąć pod uwagę to, że w piątek w godzinach 1:30 - 2:00 w nocy jest przerwa.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group