Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 12 Gru 2019 00:07 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Ja chyba po innym Izraelu jeździłem bo nie miałem takich akcji.

Enviado desde mi moto g(7) power mediante Tapatalk
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#182 PostWysłany: 12 Gru 2019 00:07 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Ale nie wyjaśniłeś czy piszesz o Polsce czy Izraelu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 18 Gru 2019 15:14 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Wczoraj w nocy wróciłem z TLV (w piątek przylot do TLV) i nic się nie pozmieniało w kwestii szabatowych szerutów (tablica na filarze z cenami wisi w widocznym miejscu).
Myślę, że jeśli ktoś mieszka gdzieś w okolicy starówki po stronie Jaffa street to spokojnie można brać wersję za 40nis. Tak zrobiłem i potem wzdłuż torów tramwajowych (jak w Nie lubię poniedziałków) spacerkiem na miejsce.

Wiele osób pewnie wracając zalicza Tel Aviv - polecam powrót pociągiem na dziennym kontrakcie za 32,5nis (u mnie na tym zrobiłem odcinki tramwaj Jerozolima, Jerozolima - lotnisko, lotnisko - Tel Aviv, komunikacja Tel Aviv, Tel Aviv - lotnisko).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 07 Sty 2020 19:35 

Rejestracja: 07 Sty 2020
Posty: 3
Witam,
Czy ktoś może mi podpowiedzieć, czy w piątek jeżdżą autobusy z lotniska do Jerozolimy?
Jeśli tak, to o której jest ostatni? niestety nigdzie nie potrafię znaleźć takiej informacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 07 Sty 2020 23:55 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Jeżdżą, a to, o której jest ostatni, zależy od pory roku. Ogólnie kończą 1-2 h przed zmrokiem.
Można sprawdzić tu: https://www.bus.co.il/otobusimmvc? Linia 485 firmy Afikim. Rozkłady są umieszczane chyba tylko tydzień naprzód.
Jak nie załapiesz się na autobus, to zostają szeruty (busiki) Nesher, 67 szekli za osobę, za to odwożą w Jerozolimie pod wskazany adres.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mc_Gregor lubi ten post.
Mc_Gregor uważa post za pomocny.
 
      
#186 PostWysłany: 12 Sty 2020 10:40 

Rejestracja: 07 Sty 2020
Posty: 3
Dziękuje za odpowiedź.
Planowo mamy wylądować 12:15 w piątek, chyba zdążymy się przesłuchać, kupić Rav-Kav i na ostatni autobus do Jerozolimy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 12 Sty 2020 12:51 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 466
niebieski
Jak dobrze pójdzie, to zdążycie nawet na autobus o 13.
My lądowaliśmy w piątek o 13:10 i bez problemu zdążyliśmy na ten ostatni piątkowy autobus o 14 (wcześniej jeszcze kupując w automacie karty rav cav). W autobusie można też w razie czego zapłacić za bilet gotówką.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mc_Gregor lubi ten post.
Mc_Gregor uważa post za pomocny.
 
      
#188 PostWysłany: 12 Sty 2020 12:53 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Powinniście spokojnie zdążyć. Przy przylocie jest normalna kontrola paszportowa, to sławetne "przesłuchanie" jest przy wylocie. Swoją drogą to nie tyle przesłuchanie, ile pre-screening, przy którym dostajesz stopień bezpieczeństwa, od którego zależy dalsza kontrola. Nie ma co tego demonizować. W moim przypadku (już 4 podróże do Izraela) mimo wielu pieczątek krajów muzułmańskich w paszporcie za każdym razem było to kilka standardowych pytań, kilka minut, po czym skierowanie do standardowej kontroli niewiele odbiegającej od tego, co znamy z europejskich lotnisk. No może taka różnica, że wodę można przenosić przez kontrolę bezpieczeństwa i nikt się nie czepia :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Mc_Gregor lubi ten post.
Mc_Gregor uważa post za pomocny.
 
      
#189 PostWysłany: 12 Sty 2020 12:58 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Tak, ale nie do końca, bo ktoś kto nie był w Izraelu, po takim stwierdzeniu, że "tylko kontrola paszportowa" skojarzy to tylko ze skontrolowaniem paszportów, jak np. w PL po powrocie i Izraela. A tak nie jest!
Tak nie jest, to pogranicznik wypytuje z grubsza gdzie jedziemy, na ile i gdzie się zatrzymamy - jest zawsze chwila rozmowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 12 Sty 2020 13:11 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
No tak, to raczej tak, jak dla nas przy wyjeździe do Stanów, czy dla kogoś spoza UE na wjeździe do strefy Schengen - pogranicznik ma prawo spytać o cel podróży, środki utrzymania itp. Czytałem gdzieś, że w przypadku Ukraińców i Rosjan, którzy też mają ruch bezwizowy z Izraelem, dość często są problemy, bo Izraelczycy wielu osób nie wpuszczają ze względu na prawdziwe bądź wyimaginowane ryzyko pracy na czarno.
W naszym przypadku to było za każdym razem zeskanowanie paszportu, wydruk karteczki i "welcome to Israel". Na pytanie dokąd jedziemy wystarczyło "Jerusalem" bez żadnego dalszego przepytywania. Ostatnim razem chwilę sobie z pogranicznikiem pogadaliśmy, ale to dlatego, że na widok polskich paszportów sam się pochwalił podobieństwem do Grzegorza Laty, a był z pokolenia, które mogło w latach 70-tych śledzić mundiale :) Może to była przemyślna weryfikacja przez sprawdzanie znajomości podstawowych polskich kodów kulturowych, chociaż raczej podejrzewam, że pogranicznik chciał sobie po prostu uciąć pogawędkę przy robocie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#191 PostWysłany: 12 Sty 2020 17:16 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Ale zdarzało się też utknąć na dłużej, nawet kilka godzin w skrajnych przypadkach.

Mój pierwszy wjazd do Izraela to półtorej godziny tej "kontroli paszportowej".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 12 Sty 2020 17:28 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Jakieś ryzyko utknięcia na dłużej na pewno jest. Teoretycznie mogą nawet nie wpuścić, jak zresztą na całym świecie - polscy pogranicznicy czasem zawracają Ukraińców mimo ważnego paszportu i ruchu bezwizowego, amerykańscy Polaków, do wejścia do UE Polacy mieli też często przejścia na granicy UK (nie wiadomo jak będzie po Brexicie).
Chociaż w Izraelu z reguły bardziej rygorystyczna jest kontrola na wylocie (= przed lotem) z tym pre-screeningiem, niż imigracyjna po przylocie.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#193 PostWysłany: 12 Sty 2020 19:51 

Rejestracja: 07 Sty 2020
Posty: 3
Panowie, naprawdę wielkie dzięki za info. Choć jestem tu nowy, to nie brak chętnych do pomocy :-)
Trochę podróżujemy tu i tam w 2+1, ale do Izraela pierwszy raz, więc obawy zawsze jakieś są.
No i oczywiście chodzi o kalkulację budżetu, bo tanio nie jest. A jak się dobrze skroi, to zostanie na następny wyjazd. Lecimy 7.02.2020 z Modlina (piątek) Ryan zrobił nam prezent, gdyż lot miał być o 15:40, a przełożyli nam na 7:20, wiec mamy 1/2 dnia więcej na zwiedzanie i nie musimy płacić za szerut :-).

Czy ktoś ma wiedzę na temat zniżek na komunikację miejską dla dzieci lub osób niepełnosprawnych?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 12 Sty 2020 22:26 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Z tego co wiem (ale to zasłyszane, nie testowane samodzielnie), to dzieci do 5 lat podróżują za free, od 5 lat płacą jak dorośli. Co do osób niepełnosprawnych to nie wiem.

Jeszcze jedno co do zdążenia na ostatni autobus 485 z lotniska do Jerozolimy. Gdybyście z jakiegokolwiek powodu (opóźnione lądowanie, dłuższa kontrola) wyszli do hali przylotów "na styk", to nie bawcie się kupowanie w kart Rav Kav, tylko biegnijcie prosto do autobusu. Przystanek jest zaraz przy wyjściu z terminala, dobrze oznaczony. Bilety można też kupić u kierowcy za gotówkę, cena ta sama, 16 szekli. Kierowca wydaje resztę, więc nie musicie mieć odliczonej kwoty. Kartę Rav Kav możecie sobie potem na spokojnie ogarnąć już w Jerozolimie po szabacie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#195 PostWysłany: 08 Wrz 2022 18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 944
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Zapowiedź nowego nocnego połączenia kolejowego z Tel Avivu do Jerozolimy z przystankiem na lotnisku Ben Guriona (TLV):

https://m.jpost.com/breaking-news/article-716308
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 lubi ten post.
 
      
#196 PostWysłany: 19 Lis 2022 08:20 

Rejestracja: 02 Lut 2022
Posty: 1
Witam, czy jest możliwość dokonania zakupu biletu na pociąg z lotniska do jerozolimy płacąc kartà w automacie biletowym? To samo z przejazdem kolejką/tramwajem nr 1 z dworca kolejowego jerozolima na stare miasto? Pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 08 Gru 2022 00:33 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Pociąg z lotniska do Jerozolimy to super opcja. Odjeżdża ze stacji przy terminalu 3. Bilet kosztuje 18 NIS, kupić można w automacie przy wejściu na perony, można oczywiście płacić kartą. Czas przejazdu do stacji Yitzhak Navon ok. 25 minut. Pociąg komfortowy, są gniazdka przy siedzeniach.
Aktualne rozkłady można sprawdzać na stronie https://www.rail.co.il/en - stacja przy lotnisku to nie TLV czy Tel Aviv airport, lecz Ben Gurion airport.
W piątki kursy co godzinę, ostatni pociąg przed szabatem obecnie jest 14:56, czyli prawie godzinę później niż ostatni autobus. Po szabacie kursy są wznawiane w sobotę ok. 21. Wygląda na to, że w pozostałe dni tygodnia pociągi jeżdżą co pół godziny (wracaliśmy na lotnisko we wtorek). Jeśli odlatujecie z terminala 1, to co 15 minut jeździ darmowy shuttle bus między terminalami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#198 PostWysłany: 08 Gru 2022 13:36 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 421
niebieski
Witam
za miesiąc wybieramy się w 5 osób do Izraela. Z tego co doczytałam, to najtaniej można dostać się bezpośrednio z lotniska na dworzec w Jerozolimie pociągiem w cenie 18 szekli. Czy ta cena ulega zmniejszeniu jeśli załaduję środki na kartę RAV? Proszę o wytłumaczenie , bo przy 5 osobach robi to dużą różnicę.
Na głównej stronie forum przeczytałam przed chwilą, że z lotniska do Jerozolimy mogę dojechać też autobusem za 10 zł. Mógłby ktoś napisać coś więcej? Jaki numer autobusu? Skąd odjeżdża i gdzie mogę kupic bilet?
Z góry serdecznie dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 08 Gru 2022 13:38 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
@yaris21 autobus 485, 12 NIS, bilet możesz kupić np w aplikacji moovit
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 08 Gru 2022 13:47 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 421
niebieski
Dziekuję serdecznie:)
A czy mogę kupić bilet gdzieś na lotnisku lub u kierowcy? Gdzie znajduje się przystanek tego autobusu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group