Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Minimalny czas przesiadki (ang. Minimum Connecting Time) na lotnisku w Monachium wynosi 30 minut.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 18 Sty 2018 00:57 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Tak - to bedzie na jednym bilecie. Przesiadka w 45 min jest mozliwa w MUC - inaczej by Ci takich biletow nie sprzedano.

Przy odprawie on-line powinno wam przydzielic miejsca kolo siebie, ale moze sie zdarzyc, ze tak nie bedzie, rowniez zalezy to od konfiguracji maszyny. Zawsze jednak mozesz poprosic na lotnisku zeby was usadzili razem, jak bedzie taka mozliwosc to na pewno nie beda robic problemow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#82 PostWysłany: 18 Sty 2018 07:38 

Rejestracja: 17 Sty 2018
Posty: 26
Czy możecie mi przybliżyć jak wygląda taka przesiadka. Wysiadamy z samolotu i od raz szukamy bramki do naszego drugiego lotu czy jeszcze trzeba będzie coś zrobić? Czy możliwe jest faktycznie nasze nieogarnięcie które spowoduje że nie wsiądziemy do samolotu do Toronto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 18 Sty 2018 08:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Jak najbardziej w MUC mozna zrobic przesiadke w 45minut. Na lotach europejskich zajmuje to nawet realnie tylko 10-15 minut, jesli obydwa samoloty staja przy rekawach. W waszym przypadku dodatkowo dochodzi odprawa imigracyjna, extra security - to sa elementy lotu do USA. w zaleznosci od okolicznosci moze to zajac 5-10minut razem, albo nawet 30. Ale: samoloty czesto laduja kilka-kilkanascie minut przed czasem (wlasnie ze wgledu na pozniejsze connecting flights), jak bedzie przez przypadek opoznienie, to pytajcie od razu obslugi po wyjsciu do terminala, co i jak, jak bedzie naprawde krotko, to jest duze prawdopodobienstwo, ze was przepchna "szybka sciezka", albo skrotami lotniskowymi, albo extra busem, albo dostaniecie czlowieka do pomocy. Tak bynajmniej kiedys bywalo. Ale te wszyskie extrasy sa potrzebne tylko jesli sie cos bedzie dzialo. Standardowo powinno sie udac bez problemu, bo i samolot do USA czasami czeka nawet pol godziny, aby zebrac wszystkich z connecting flight. Lufie zalezy, aby pasazerowie byli zadowoleni i aby oni sami nie mieli problemu z niepotrzebna obsluga bagazu lub organizowaniem zamienncyh lotow. W najgorszym razie jak juz sie wszystko posypie (np. warunki pogodowe itp), to zawsze Lufa wezmie na siebie cala zmiane na nastepny lot, wystarczy sie tylko ustawic w kolejce do ich service center w terminalu. Ale to jest ostatecznosc...A statystyki lotu RZE-MUC wygladaja bardziej niz OK: https://flightaware.com/live/flight/CLH1619/history
PS. Niemiecki nie jest potrzebny, wystarczy znajomosc angielskiego. PS2. podczas odprawy na 23h przed odlotem wynierzecie sobie miejsca bok siebie za free. Wystarczy to zrobic zaraz po otwarciu 23h okna czasowego. Pozniej, np. juz na lotnisku na 2-3h przed odlotem dostepnosc fajnych (albo kolo siebie) miejsc jest znacznie mniejsza. A samolot do USA ma na tyle duzo miejsc ze dacie rade usiasc razem. :-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Fasolkas uważa post za pomocny.
 
      
#84 PostWysłany: 18 Sty 2018 11:18 

Rejestracja: 17 Sty 2018
Posty: 26
-- 18 Sty 2018 10:59 --

Dzięki za naprawdę wyczerpująca odpowiedz. Lecimy do Toronto czyli Kanada ale pewnie procedury zbliżone tylko bez wiz. Dzięki jeszcze raz

-- 18 Sty 2018 11:18 --

Czy można w ten sposób podejrzeć statystyki lotów do Toronto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 18 Sty 2018 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Jak najbardziej. Prawie wszystkich lot na swiecie...wystarczy na stronie glown jwpisac pare lotnisk i potem wejsc w szczegoly interesujacego przewoznika/lotu. Po zalozeniu darmowego konta dostepne dane zdaje sie za 3 miesiace. Albo wpisujesz w linku nr lotu.
https://flightaware.com/live/flight/ACA ... /EDDM/CYYZ
lub
https://flightaware.com/live/flight/ACA847/history
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 21 Sty 2018 01:53 

Rejestracja: 17 Sty 2018
Posty: 26
Powiedzcie mi proszę czy ogarnięcie przesiadki na lotnicku w Mnachium będzie trudne dla osoby bez doświadczenia w lataniu? niemieckiego ni w ząb a angieslki tak sobie. zrobiłam rezerwację ale w poniedziałęk muszę opłącić bilet, bo inaczej rezerwacja przepadnie. jak przepadni to tyolko 121 zeta a jak nie zdąże się przesiąść to cała podróż. Przyszedł sąsiad i mnie trochę nastraszył , że bez doświadczenia to nam będzie trudno. próbowałąm analizować statystyki lotu z monachium do toronto LH494 ALE WIDZĘ ŻE teraz nie lata. ostatni lot 27 października, ale żaden w okresie od 26 września do 27 października nie wystartował o czasie ((15.200. czy możliwe że wtedy miał inny rozkład czy to po prostu norma że startuje ok 40 min później ? Sorki że zawracam głowe ale ten lot to dla mnie duże przeżycie i zastanawiam się teraz czy nie dpopłacć 2,5 tyś i polecieć lotem z przesiadką w WAWIE. Jak to tam wygląda w praktyce na tym lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 21 Sty 2018 08:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@Fasolkas,
Nie sluchaj sasiada-wytrawnego frequent flyera :lol:
O lotnisko MUC nie musisz sie martwic, jest bardzo przyjazne pasazerom, takze tym w tranzycie. Nie sposob sie na nim zgubic albo nie trafic do wlasciwej bramki. Do tego darmowa kawa i gazety 8-)
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
Fasolkas lubi ten post.
Fasolkas uważa post za pomocny.
 
      
#88 PostWysłany: 20 Lut 2018 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
Czy taka przesiadka jest fizycznie wykonalna?

Załączniki:
222222.PNG
222222.PNG [ 48.31 KiB | Obejrzany 5912 razy ]
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 20 Lut 2018 11:34 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
Jeżeli na jednym bilecie, to tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 20 Lut 2018 11:34 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@piotrek_89 tak. Jeśli samolot się spóźni lub będzie brakowało czasu, przy wyjściu z samolotu (rękawa) będzie czekał ktoś z obsługi z kartką z Twoim nazwiskiem i przeprowadzi/przewiezie Cię do następnego samolotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 20 Lut 2018 11:34 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 254
niebieski
W obrębie Terminala 2 jak najbardziej (rozumiem LH5XXX to code share LO)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 19 Kwi 2018 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
Nawiązując do listopadowej dyskusji o możliwości skorzystania z saloników PP w Terminalu 1 w przypadku, gdy przylatujemy i wylatujemy z Terminala 2 (np. przy lotach LH) chciałbym zapytać, czy ktoś od tamtej pory ćwiczył po przylocie do T2 rozwiązanie polegające na udaniu się do Atlantic lub Europe w T1 i potem powrót do T2 na dalszy lot? Ma to sens przy prawie 3-godzinnej przesiadce w MUC?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 28 Maj 2018 21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
O tym że MUC ma swój browar pewnie każdy wie, ale ostatnio szukałem informacji czy jest do niego dostęp na airside. A więc dostępu do browaru nie ma, ale jest lokal w którym można się napić tamtejszego piwa, nazywa się Airbräu Next to Heaven.

A co do krótkich przesiadek to z doświadczeń bliskich mi osób udało się to tylko raz na 3:
-KRK-MUC-DUS - pod samolot podjechał busik i zabrał od razu do drugiego samolotu
-KRK-MUC-ORD - opoźniony pierwsy lot o kilkanaście minut - nie udało się, nie poczekali, ale była wtedy jakaś awaria systemu, przebookowali na następny dzień na innej trasie
-GVA-MUC-POZ - pierwszy lot opoźnony o 30 minut, nie poczekali, przebookowali na następny lot za 6 godzin
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 31 Lip 2018 21:41 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
@tropikey, jestem wlasnie na MUC i temat korzystania z Atlantica tez mnie interesuje wiec dopytalem bezposrednio obslugi. Z terminalu 2 do 1 mozna sie dostac shuttle busem, i tylko shuttle busem. Tym razem nie przetestuje bo za krotka przesiadka ale w przyszlosci to jest do sprawdzenia. Klopot w tym, jesli przylatujesz do bramek K,L to najpierw musisz dojechac do G,H i dopiero potem lapac shuttle busa do terminalu 1. Wszystko razem moze troche zajac.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#95 PostWysłany: 31 Lip 2018 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
dzięki za zainteresowanie sprawą. My już jesteśmy po (majówka). Skończyło się na tym, że najpierw powylegiwaliśmy się rodzinnie na trawce w ostatnich promieniach słońca (przy parkingu wielopoziomowym są fajne trawiaste "wzgórki" nadające się idealnie do tego celu), a potem posnułem się trochę po lotnisku, gdy żona z córką siedziały w saloniku LH (swoją drogą dość przeciętnym). Ale może ktoś kiedyś będzie jeszcze w potrzebie skorzystania z jakiegoś tamtejszego salonika PP przy jednoczesnym locie z terminala LH i podejmie dziarską próbę połączenia tych dwóch spraw. Będziemy wdzięczni za podzielenie się doświadczeniami w tej materii :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 04 Sie 2018 00:53 

Rejestracja: 17 Sty 2018
Posty: 26
p.wl napisał(a):
@Fasolkas,
Nie sluchaj sasiada-wytrawnego frequent flyera
O lotnisko MUC nie musisz sie martwic, jest bardzo przyjazne pasazerom, takze tym w tranzycie. Nie sposob sie na nim zgubic albo nie trafic do wlasciwej bramki. Do tego darmowa kawa i gazety 8-)
Juz jestem po lotach i przesiadkach. Lot z Rzeszowa do Monachium był opóźniony ale zdążyliśmy wsiąść do samolotu i jeszcze czekaliśmy na innych przesiadkowiczów z łączonych lotów. Lotnisko dobrz e oznaczone i nie ma problemów z odnalezieniem drogi. Ale linia lotnicza Lufthansa trochę pod podpadla bo mieliśmy zamówiona asystę z wózkiem inwalidzkim bo mąż po kontuzji nie mógł się szybko poruszać i okazało się po wyjściu z samolotu ze nikt na nas nie czeka chociaż samolot się spóźnił. Poszliśmy wiec sami . Ale chcę wam powiedzieć ze jak w Lufthansa zamawia się asystę dla osoby z trudnościami w poruszaniem to można za free zarezerwować miejsca w samolocie.

Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 30 Sie 2018 11:18 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 254
niebieski
ze strony M&M

Lufthansa recommends that all passengers departing from Munich should arrive at the airport early. Passengers whose flights will depart from gate areas K and L in the satellite building are requested to allow an extra 20 minutes for their journey time.

From 30 July to 6 September, a bus replacement service will run between Terminal 2 and the satellite building from 12:00 noon on Mondays to 12:00 noon on Thursdays. The underground railway, which connects the two terminal buildings, will not run during this time. The relevant bus stops are clearly signposted.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 04 Paź 2018 04:42 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 772
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
Takie info dla wszystkich posiadaczy Priority Pass i przesiadajacych sie w MUC na T2.
Ostatnio mialem przesiadke troche ponad 3h i postanowilem sprawdzic czy da rade dostac sie do salonikow PP (przesiadka w ramach Shengen - oba loty LH).
Po przylocie z POZ i przewiezieniu autobusem, szybko skierowalem sie do bramki ns koncu terminala, z ktorej odjezdza autobus do T1. Autobus po chwili podjechal i po kilku min znalazlem sie w T1. Salonik jest dosc blisko od bramki pod ktora podjezdza autobus. Najpierw po schodkach na pierwszy poziom, a nastepnie na kolejny, gdzie znjaduje sie salonik. Mysle ze cala podroz od wejscia do T2 do wejscia do saloniku zajelo mi ok 15 - 20 min. Podobnie czasowe wyszlo mi w druga strone od wyjscia z saloniku do znalezienia sie pod bramka. Odlatywalem z bramek G wiec odpadala mi podroz kolejka. W saloniku posiedzialem sobie ok 1,5h.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#99 PostWysłany: 06 Sty 2019 17:48 

Rejestracja: 06 Sty 2019
Posty: 4
Czesc,
Z tego co przeczytałem to 55 min na przesiadkę w MUC powinno wystarczyc (zakladajac ze leci się na jednym bilecie).
Ja lece na bilecie kupowanym w Qatar Airways z Gdanska do Dohy i dalej do Colombo. Pamietam z wczesniejszych lotow ze jesli samolot jest spozniony lub transfer jest dośc "ciasny" czasowo to przy samolocie juz czekaly busiki ktore wiozły pasazerow jak rozumiem do nastepnego samolotu. Pytanie: jak to wyglada jesli kolejny lot to non-schegen, potrzebna jest zatem odprawa paszportowa?
Pytanie drugie, czy przy 55 min transferze udaje sie MUC przetransferować bagaz do kolejnego samolotu? Chcialby uniknac sytuacji ze polece ja natomiast bagaz nie zdazy byc przeladowany? Jakie macie doswiadczenia w tym zakresie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 06 Sty 2019 17:50 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
Jeżeli sprzedali na jednym bilecie to znaczy ze tak.

Jak przeczytasz ten temat, znajdziesz odpowiedz na twoje pytanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group