Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Minimalny czas przesiadki (ang. Minimum Connecting Time) na lotnisku w Monachium wynosi 30 minut.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 174 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 11 Kwi 2022 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
tropikey napisał(a):
samolot z GDN będzie zapewne obsługiwany przez busa, a nie rękaw, domyślam się, że będę musiał wykazać się dużą sprawnością fizyczną :D
Zastanawiam się tylko, czy tam oprócz kontroli paszportowej w zw. z opuszczaniem Schengen jest jeszcze jakaś kontrola bezpieczeństwa?

Jesli samolot z GDN nie spozni sie bardzo, nie powinno byc problemu; lotnisko podstawi minibusa, ktory zawiezie cie do ekspresowej kontroli paszportowej, a potem od razu pod samolot.
I kolejna dobra wiadomosc - w MUC w granicach T2 oraz T2s nie ma dodatkowej kontroli bezpieczenstwa. Ani S-NS, ani NS-S.

Załączniki:
20220220_150448.jpg
20220220_150448.jpg [ 118.23 KiB | Obejrzany 2013 razy ]
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN
Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów
#142 PostWysłany: 11 Kwi 2022 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Za poradą dobrych ludzi z forum spojrzałem na historię LH 1643 (GDN-MUC) z ostatniego czasu i wygląda to kiepsko. Notoryczne opóźnienie od kilkunastu minut do pół godziny. Gdyby i w moim przypadku tak się stało, mógłby być niezły pasztet, bo tego dnia nie załapałbym się już na lot do ICN ani z MUC, ani z FRA. Pozostałaby ewentualnie opcja z Asianą z FRA, ale żal byłoby utraconych mil statusowych X2.
Zadzwoniłem więc na infolinię LH, czy nie mogliby mnie przenieść na poranny z GDN o 6:10. Na polskiej infolinii chcieli za to 10k PLN dopłaty. Telefon na infolinię dla senatorów w DE i w 5 minut, bez najmniejszej dyskusji (a wręcz ze zrozumieniem), no i bez dopłaty, lot zmieniony na poranny. Kurczę, naprawdę doceniłem dziś ten status.
Nie wiem, może niepotrzebnie się przejmuję i nawet lecąc z 45-minutową przesiadką byłoby wszystko w porządku, ale wolę jednak to rozwiązanie po zmianie.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#143 PostWysłany: 12 Kwi 2022 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@tropikey, uwazam, ze dobrze zrobiles zmieniajac lot z GDN - dla pewnosci zgodnego z rozkladem wylotu do Korei.
Jasne, w przypadku spoznienia dostalbys hotel, nowy bilet, ale to jednak zawsze strata dnia, zmiana planu wycieczki, etc.
Mam takie swoje ulubione polaczenie z DUB do/z KRK z przesiadka 45 minut w MUC w srodku dnia.
W sumie nie mialbym nic przeciwko, zeby sie czasem na nim nie wyrobic, ale chocby nie wiem co, zawsze "zdanżam" (vide minibus na zdjeciu powyzej) ;)
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#144 PostWysłany: 07 Lip 2022 12:36 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Ma może ktoś doświadczenie, czy na krótkiej przesiadce 55 min mój bagaż się załapie na kolejny lot? Lufa sprzedaje takie bilety z krótkimi przesiadkami, więc teoretycznie powinno się udać. Ale jestem pełna obaw więc będę zobowiązana gdy ktoś się podzieli swoim opiniami w tym temacie.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 07 Lip 2022 12:43 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3242
srebrny
W normalnych czasach bez problemu, ale nie wiem na ile pogorszyła się sytuacja tego lata.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#146 PostWysłany: 07 Lip 2022 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
sprawa analogiczna do mojej, ciut wyżej. Z powodu tego samego rodzaju obaw zmieniłem lot tak, żeby przerwa była dużo dłuższa. W praktyce okazało się, że i ta krótka byłaby OK (patrzyłem na FR24), co jest - co do zasady - zrozumiałe, bo w MUC taki czas przerwy jest (formalnie) prawidłowy, ale im więcej słyszę o kłopotach LH (ale i innych linii) w dotrzymywaniu terminów w tych czasach, tym bardziej jestem zdania, że lepiej jest organizować sobie przerwy dłuższe, niż takie kilkadziesiąt minut. Zwłaszcza, jeśli dla kolejnego lotu, w razie nie zdążenia nań, trudno będzie znaleźć rozsądną alternatywę w tym samym dniu (nie wiem, czy taka sytuacja jest u Ciebie).
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#147 PostWysłany: 07 Lip 2022 12:55 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Po lekturze tego wątku wiem, że ja powinnam bez problemu zdążyć na kolejny lot na tak krótkiej przesiadce. Ale właśnie martwię się o bagaż. Bo już kiedyś moja walizka została właśnie w Monachium. Lecę służbowo więc muszę mieć ciuchy na zmianę.
_________________
Ιαπόνκα76


Ostatnio edytowany przez macio106, 06 Lip 2023 16:20, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 07 Lip 2022 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4095
HON fly4free
@Japonka76 Albo zakupy nowych na koszt linii ;-)
E: ja bym zaryzykował, kiedyś w USA zrobilem najlepsze zakupy w ten sposob. Jakieś 300usd wydane w jednym z malli w New Jersey.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#149 PostWysłany: 01 Sty 2023 12:14 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
Planuję kupić bilet na trasie LPA-Waw z przesiadką w Monachium. Przylot z Kanarów o godz. 20:00, wylot donWaw o 21:05 plus zmiana terminala. Nigdy nie byłem w Monachium i się zastanawiam czy ta przesiadka jest do ogarnięcia z żoną nie lubiącą biegać po lotniskach plus 7 latkiem. Skoro to na jednym bilecie to zakładam że Lufa uważa że to realne ale co będzie jak np pobłądzimy albo będziemy iść nie wystarczająco szybko i nie zdążymy? Lot na Kanary ma 2 godzinną przesiadkę i bez zmiany terminala więc doświadczenia w temacie zmiany terminala na locie tam nie zdobędziemy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 01 Sty 2023 13:56 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
W Monachium chyba jest 50 min minimalnie, zatem jeśli na jednym bilecie, spokojnie zdążycie. Często już w samolocie mówią, z któej bramki będą nastęone loty, zaraz przy schodach ruchomych, również jest tablica. Krok spacerowy i zakupy raczej nie, ale bieg również nie.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 01 Sty 2023 14:39 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
A ten transfer pomiędzy terminalami? Czytałem na stronie lotniska że tam jak bus jeździ, o tej porze co 10 min, no aleczas wyjścia z samolotu, dojście do busa, czekanie na odjazd, sama jazda, dotarcie do Gate...w sumie na to jest tylko 30 min bo pewnie z pół godziny przed startem zamykają Gate.
Pytanie czy gdybym był ostatnim fajtłapą i mimo wszystko nie zdążył to mi przebookuja lot na rano czy powierza żebym kupował nowy bilet no bo to moja wina że nie zdążyłem??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 01 Sty 2023 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5658
HON fly4free
Lecisz Lufą w układzie Schengen-Schengen i masz transfer między terminalami? Coś mi tu nie gra...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#153 PostWysłany: 01 Sty 2023 14:56 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1874
HON fly4free
Jeśli nie będzie opóźnienia, to 1h 5 min to jest sporo czasu na przesiadkę, oczywiście przesiadkę na zasadzie maszerujemy od razu do celu, a nie robimy dłuższe przystanki typu "siku mi się chce". Ja miewałem przesiadki 35 min, przy spóźnieniu 10 min miałem efektywnie 25 min... i byłem w lekkim szoku ;-) że taki bilet mi sprzedawali, ze zmianą terminala (w moim przypadku podjazd kolejką wewnętrzną) i dawałem radę. Jak najbardziej zdarzają się zmiany terminala (albo ściślej, grupy bramek co i tak daje spore odległości do pokonania) w ramach lotów LH, ale to można wcześniej sprawdzić. Mój przykład to GVA-MUC przylot bramka K9, MUC-KRK wylot bramka G16. Bramki A-D... są w Terminalu 1, bramki G-H w Terminalu 2, K-L w satelickiej części Terminalu 2, ale przejazd jest prawie taki sam jak do Terminalu 1 (po prostu stacja wcześniej).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 01 Sty 2023 15:17 

Rejestracja: 18 Sty 2017
Posty: 167
JJ2010 napisał(a):
przesiadką w Monachium. Przylot z Kanarów o godz. 20:00, wylot donWaw o 21:05 plus zmiana terminala.


Wyjaśnijmy sobie kilka spraw. Cała Lufthansa (i znakomita większość Star Alliance) korzysta z terminala 2. Terminal 2 składa się z głównego budynku (bramki G - Schengen i bramki H - non-Schengen) oraz budynku satelitarnego (odpowiednio bramki K i L). Pomiędzy tymi dwoma budynkami jeździ sobie Pendelzug (taka kolejka), która kursuje bodaj co dwie minuty, a jedzie netto minutę. Żadnych, powiadam żadnych obaw.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
JJ2010 uważa post za pomocny.
 
      
#155 PostWysłany: 01 Sty 2023 16:05 

Rejestracja: 08 Gru 2022
Posty: 144
Miałem przesiadkę jakieś 1,5h i spokojnie zdążyłem. A zbytnio się nie spieszyłem. Miałem jeszcze chyba jakieś 40-50 min luzu.
Też musiałem zmienić terminal. Leciałem z WAW do ORD i z przesiadka w Monachium.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 01 Sty 2023 17:24 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
@kemot Taka zmiana terminala widnieje na stronie LH.

Załączniki:
screen 2.png
screen 2.png [ 165.41 KiB | Obejrzany 1107 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 01 Sty 2023 17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5658
HON fly4free
Bo na pierwszym rejsie nie Lufthansa tylko Eurowings.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 06 Lip 2023 12:09 

Rejestracja: 06 Lip 2023
Posty: 4
Hej,

Chciałabym odświeżyć temat.

Pomóżcie proszę... Zachęcona opiniami o możliwości szybkiej przesiadki w Monachium, zarezerwowałam bilet z Krakowa do Bostonu, z krótką przesiadką, która ma 55 minut. Oba loty z terminala 2. Sprawdziłam jednak historię obu lotów i trochę nijak to wygląda...

To połączenie z Krakowa jest notorycznie opóźnione, czasem opóźnienie jest niewielkie, a czasem 40 minut... podobnie z Monachium do Bostonu niemal zawsze wylot jest o godzinę spóźniony...

I teraz nie wiem, czy zostawić tę rezerwację tak jak jest - jeśli tak, to kogo informować i kiedy o mojej przesiadce aby to się udało?
Czy może próbować zmienić tę rezerwację w Lufthansie na inną?
Mój dylemat polega na tym, że moja jedyna alternatywa to wylot wcześniejszy (o 6 rano z Krakowa) i oczekiwanie 7 godzin na kolejny lot w Monachium...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 06 Lip 2023 12:18 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
Ile razy można wałkować jedno i to samo?

Minimum Connecting Time – Munich Airport has been designed for smooth connections and it has a pretty well unbeatable minimum connecting time of just 30 minutes.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 06 Lip 2023 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1883
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
Wylot do Bostonu prawdpodobnie bywa opóźniony właśnie z powodu opóźnień na trasach dowożących pasażerów z regionów do MUC. A to znaczy, że z jakimśtam prawdopodobieństwem można założyć, że poczekają na Ciebie. Jeśli bilet jest kupiony w najtańszej taryfie to nie zmienisz godziny wylotu tak łatwo i tak tanio. 55 minut to rzeczywiście niewiele ale jeśli linia taki bilet sprzedała to znaczy że jest to do zrobienia. Na wszelki wypadek od razu obczaj sobie następne loty do Bostonu różnymi liniami z sojuszu Star Aliance żebyś wiedziała czego się domagać od Lufthansy w razie minięcia się z Twoim samolotem.
Nikomu nic nie musisz zgłaszać - oni doskonale wiedzą kto, skąd i dokąd się przesiada. Jeśli lecąc z KRK będziesz już wiedzieć ze wylądujesz z opóźnieniem to możesz ewentualnie podpytać stewardessy czy są w stanie Ci pomóc - czasami mogą się skontaktować z lotniskiem i powiedzieć Ci czy następny samolot będzie czekać i masz lecieć biegiem do niego czy może od razu się zgłosić do transfer desku w celu znalezienia następnego połączenia.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 174 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group