Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 504 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#341 PostWysłany: 31 Maj 2018 01:11 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
@Revolto : zalezy czego oczekujesz od danej lokalizacji. Zgadzam sie ze Bur Dubai i Deira nie jest najlepsza lokalizacja na dluzszy pobyt. Do tego dochodzi problem braku chodnikow i budow gdzie masz np. zablokowane chodniki wzdluz budowy. Tak wlasnie nacielismy sie majac zamiar przespacerowania sie z W Habtoor Hotel do Burj Kalifa niby niedaleko bo tylko jedna stacja metra do poczatkowej musimy dojsc przez most a z drugiej i tak idziemy kilometrami klimatyzowanych korytarzy wiec wygladalo ze krocej i lepiej bedzie ruszyc z buta pomijac metro, niestety nie byl to najlepszy pomysl bo co chwila jakies chodniki zablokowane lub waskie przesmyki pomiedzy budowami gdzie wogole nie bylo chodnika a betoniarki jezdzily jedna za druga. Spowrotem juz wracalismy normalnie metrem.

W taksowce placilem dwa razy Silver Card (jest provizja dodatkowa 3AED) i placilismy za parking wiec karty sie przydaja nie tylko na metro i autobusy.
Zerknij na tego FourPoints by Sheraton Downtown byl bardzo czysty i klima chodzila cicho. Do ABCD stacji jakies 13min a do duzego Carrefuor jakies 1400m.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#342 PostWysłany: 04 Lip 2018 16:39 

Rejestracja: 17 Lut 2016
Posty: 43
Loty: 74
Kilometry: 115 313
Witam.
Mam pytanie co do Atana Hotel. Na booking.com widnieje informacja (taka informacja jest przy wielu hotelach) : "Przed zameldowaniem wszyscy Goście muszą okazać ważny dokument tożsamości. Akceptowany jest dowód tożsamości wydany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich lub paszport."
Co mam przez taki zapis rozumieć, że przyjmują gości tylko z dokumentami z ZEA ? Chyba nie bo dużo jest opinii z Polski i z Europy.
Drugie pytanie, czy ktoś spotkał się w tym hotelu z problemem zameldowania pary nie będącej małżeństwem.
Z góry dzięki.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#343 PostWysłany: 04 Lip 2018 17:20 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
Nie będziesz miał żadnych problemów z zameldowaniem oraz dokumentami...
Byliśmy w tym hotelu w listopadzie 2017
Razem z moją drugą połową bez formalnego związku..
Nic się nie martw...Udanego wypoczynku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#344 PostWysłany: 13 Lip 2018 14:13 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Spedzilem pare dni w Best Western Dubai Creek. Opcji z jedzeniem nie polecam mimo taniej ceny. JedsJeOpcjaenie byle jakie i tskie na odwal sie. Opcja z samymi sniadaniami ok :) maly tip... warto skrobnac do nich bezposredniego maila z podaniem ceny z bookingu i zapytaniem,czy sa w stanie zaproponowac lepsza niz w internecie. Ja tym sposobem zlapalem rabat 8% :D fajna lokalizacja naprzeciwko postoju lodzi abra. Dojazd z lotniska taksa 23 aed. Fajny basen na tarasie chlodzony codziennie ( przydatne gdy temp powietrza,jest >42 stopnie.
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#345 PostWysłany: 19 Lip 2018 16:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2011
Posty: 234
Loty: 330
Kilometry: 690 493
niebieski
Witam, czy na którymś z portali dodatkowe opłaty (vat, opłata miejska, opłata za obsługę) są już wliczone w cenę? Wydaje się, że jest tak na Agodzie ale jak to wygląda w praktyce?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#346 PostWysłany: 20 Lip 2018 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2018
Posty: 58
-- 20 Lip 2018 12:18 --

czajnikk napisał(a):
Witam.
Mam pytanie co do Atana Hotel. Na booking.com widnieje informacja (taka informacja jest przy wielu hotelach) : "Przed zameldowaniem wszyscy Goście muszą okazać ważny dokument tożsamości. Akceptowany jest dowód tożsamości wydany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich lub paszport."
Co mam przez taki zapis rozumieć, że przyjmują gości tylko z dokumentami z ZEA ? Chyba nie bo dużo jest opinii z Polski i z Europy.
Drugie pytanie, czy ktoś spotkał się w tym hotelu z problemem zameldowania pary nie będącej małżeństwem.
Z góry dzięki.
Pozdrawiam


Rzeczywiście, ten wpis z dokumentami może być mylący. Z paszportem jednak lecisz i jego okażesz. Nie będzie też problemu z zameldowaniem pary bez ślubu. Zwróć uwagę, zapytaj jednak, czy czynny jest basen. Gdzieś czytałem, że czasami zamykają - pewnie głównie z uwagi na ramadan, ale nie tylko. A basen w Dubaju konieczny:) W szlafroczku z pokoju na basenik - bajka:)

-- 20 Lip 2018 12:22 --

kuba0999 napisał(a):
Witam, czy na którymś z portali dodatkowe opłaty (vat, opłata miejska, opłata za obsługę) są już wliczone w cenę? Wydaje się, że jest tak na Agodzie ale jak to wygląda w praktyce?


Na owe opłaty trzeba bardzo uważać, nawet na bookingu. Wielokrotnie czytałem o pretensjach ludzi, że nie wiedzieli o opłacie za sprzątanie, miejskiej, itp. A są to kwoty niekiedy spore. Szukam obecnie noclegów we Florencji, wiedzę niezłe ceny, a tu małym druczkiem - opłata za sprzątanie: 18 euro:) Niekiedy to i 10-20% kosztów całego noclegu. Wtedy już taka oferta przestaje być tak atrakcyjna.

Trzeba uważać też na czas zameldowania - jeżeli lot masz późno, może się okazać, że będzie ciężko z dojazdem na określoną godzinę.
_________________
***
Wskazówki podróżnicze, relacje z wypraw - często podane koszty
Citybrejki, wypady w góry, wyprawy rowerowe

https://jadziemlecim.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#347 PostWysłany: 27 Lip 2018 11:23 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Czy ktoś z Was spał może w Gulf Court Hotel Business Bay ? Nowy hotel , nie ma jeszcze żadnych opinii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#348 PostWysłany: 01 Sie 2018 13:41 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Fortune Plaza Hotel - zaplacilem ok 160 zl, logowałem się w hotelu po 22, opuszczałem o 5 rano...
zeby nie koczowac 11 godzin na DXB. Dojazd taksą z lotniska jakies 46 AED, powrot 24.
Blisko terminalu II. Łóżko wygodne, prysznic był, w pobliżu markety sklepiki i jakieś restauracyjki. W podziemiach 3 night-cluby - Hindu, Pakistani i Bangladesz, oraz info ze nie-goście nie mogą odwiedzać pokojów. Na dachu mały basenik. Za tą cenę, jeśli nie zalapaliście się na Dubaj connecta od Emirates - da radę :D
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#349 PostWysłany: 25 Wrz 2018 14:18 

Rejestracja: 25 Wrz 2018
Posty: 2
Cześć! Jestem na etapie przygotowań do wylotu do Dubaju :) Trochę przestraszyły mnie informacje, że hotele (zwłaszcza w Deirze) niechętnie przyjmują pary, które nie są małżeństwem... Lecę z chłopakiem i do tego z moim własnym bratem więc trochę pewniej się czuję ;) Hotel, który zarezerwowałam ma notatkę na booking.com, że nie akceptują par bez ślubu. Drobnym maczkiem. Nie zauważyłam i zarezerwowałam pokój dla 3 osób... Oferta bezzwrotna. Czy ktoś coś wie jak to jest obecnie z tym nocowaniem w konkubinacie? ;-) 
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#350 PostWysłany: 25 Wrz 2018 14:26 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Polecieć i zobaczyć na miejscu? Raczej nie będzie z tym problemem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#351 PostWysłany: 25 Wrz 2018 14:29 

Rejestracja: 25 Wrz 2018
Posty: 2
Haha, dzięki! To jedyny pomysł i rozwiązanie jakie mogę teraz mieć.


Ostatnio edytowany przez Zeus, 25 Wrz 2018 14:29, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#352 PostWysłany: 25 Wrz 2018 14:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Inna opcja: gogle -> imie hotelu -> poczytać opinie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#353 PostWysłany: 09 Lis 2018 20:47 

Rejestracja: 03 Lis 2018
Posty: 19
Z meldunkiem małżeństw w hotelach nie przesadzajcie, tym bardziej, że w Emiratach wcale kobiety nie przyjmują nazwiska męża jak u nas i bez problemu można się meldować w hotelu. Im więcej gwiazdek tym większa prywatność i kultura. W razie "W" zawsze możecie powiedzieć, że jesteście rodzeństwem ale nigdy nie słyszałam, żeby się ktoś czepiał :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#354 PostWysłany: 09 Lis 2018 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Ines1404 napisał(a):
Cześć! Jestem na etapie przygotowań do wylotu do Dubaju :) Trochę przestraszyły mnie informacje, że hotele (zwłaszcza w Deirze) niechętnie przyjmują pary, które nie są małżeństwem... Lecę z chłopakiem i do tego z moim własnym bratem więc trochę pewniej się czuję ;) Hotel, który zarezerwowałam ma notatkę na booking.com, że nie akceptują par bez ślubu. Drobnym maczkiem. Nie zauważyłam i zarezerwowałam pokój dla 3 osób... Oferta bezzwrotna. Czy ktoś coś wie jak to jest obecnie z tym nocowaniem w konkubinacie? ;-) 

W 99,9% nie bedzie problemu, gdyz na terenie hoteli nie ma kontroli czy zostal zawarty zwiazek malzenski pomiedzy osobami dzielacymi ten sam pokoj, poza tym w recepcjach pracuja Filipinczycy, obywatele Indii, Europy Wschodniej i Zachodniej etc., ktorym jest to obojetne. ;)
Jezeli nie bedziemy wszczynac klotni w recepcji to nie beda stwarzac zadnych problemow.
Btw gdyby doszlo do popelnienia jakiegokolwiek przestepstwa na terenie Emiratow, czy tez znalezc sie w niewlasciwym miejscu o niewlasciwym czasie, gdzie bedzie wszczete dochodzenie policji, wtedy moze byc problemem.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#355 PostWysłany: 10 Lis 2018 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1409
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Tradycyjnie wysyp dobrych cen na hotele na maj, w tym długi weekend. Wiem, że gorąco, ale niektórzy lubią... Może komuś się przyda nawet na 1 noc tranzytowo.
Np. opcja niskobudżetowa na 1-5.05. (bez śniadania) w 4* Best Western Premier Deira za 603 zł/2 osoby.
http://www.amoma.com/hotel.php?key=2019 ... =899719691

Opcja luksusowa: 5* Swissotel Al Ghurair za 1398 zł z HB, za 4 noce dla 2 os. Terminy: maj-czerwiec. Rezerwacja do poniedziałku.
http://www.voyage-prive.co.uk/ppl/holid ... urce=ppurl

Załączniki:
sw.JPG
sw.JPG [ 100.78 KiB | Obejrzany 1213 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#356 PostWysłany: 11 Gru 2018 15:21 

Rejestracja: 21 Mar 2011
Posty: 72
Witam,
Poszukję hotelu w dubaju w terminie 5-8 stycznia.
Budżet max 1000 + 300 podatki za 3 dni
Po przejrzeniu wątku odrzuciłem już dzielnice DEIRA
Znalazłem poniższe hotele.
Wydaje mi się że lokalizacja jest ok - prosze o podpowiedź.
Wybieram opcje z darmową rezygnacja - może pojawi się jeszcze coś ciekawego tuż przed wylotem.
Czy jest sens dopłacać 300-500 pln za nocleg w marinie?
Z góry dzięki za pomoc.
https://sp.booking.com/hotel/ae/raviz-c ... &#tab-main
https://sp.booking.com/hotel/ae/roda-li ... al;ucfs=1&
https://sp.booking.com/hotel/ae/ibis-on ... map_opened
a może tu??
https://sp.booking.com/hotel/ae/donatel ... map_opened
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#357 PostWysłany: 11 Gru 2018 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
gembski napisał(a):
Po przejrzeniu wątku odrzuciłem już dzielnice DEIRA

To akurat moja ulubiona dzielnica. :D
A nie racysz polukac opinie o tych hotelach i jako dorosly sam podjac decyzje, zamiast pozniej byc zlym, ze ktos zle doradzil? ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#358 PostWysłany: 11 Gru 2018 15:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Niskobudżetowym ale nienajgorszym rozwiązaniem może być Accor Ibis Styles Sharjah. NIE LEŻY ON W DUBAJU, NAWET NIE LEŻY W EMIRACIE DUBAJU, na co zwracam uwagę. Podczas gdy w naszym terminie ceny w Accorach w Dubaju wynosiły 320 zł i więcej, w Sharjah zapłaciliśmy 180 zł za dobę (wszystkie ceny PO podatkach). Dojazd taksówką do metra w Dubaju jakieś 35-40 dirhamów (pobierana jest opłata 20d. za przekroczenie granicy emiratu). Dojazd do metra Deiry autobusem 307 za 10 d/osoba, trwa on 25 minut. Płatność kartą NOL srebrną. Autobusów jest sporo i jeżdzą w różne części Dubaju. Z lotniska DXB, konkretnie z Terminalu 2 (flydubai z KRK) jeździ bezpośredni autobus 315. Przystanek blisko hotelu (szczególnie odjazdowy), blisko droższe ale i tańsze jadłodajnie, sporo marketów. Ogólnie chyba taniej, niż w Dubaju.

Z plusów, to emirat Sharjah też jest wart odwiedzin, a na dodatek z hotelu jeździ na plażę w Sharjah bezpłatny autobus (10 na plażę, 14 z powrotem). Tak podrzucam, może się komuś spodoba. HOTEL NA GOOGLE STREET VIEW

PS: Ibis Al Rigga czy Al Barsha są jakościowo lepsze niż Ibis Styles Sharjah. Nie czepiają się par mieszanych bez ślubu. Emirat Sharjah ma całkowitą prohibicję na alkohol i nie ma go w sklepach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#359 PostWysłany: 11 Gru 2018 15:52 

Rejestracja: 21 Mar 2011
Posty: 72
cccc napisał(a):
gembski napisał(a):
Po przejrzeniu wątku odrzuciłem już dzielnice DEIRA

To akurat moja ulubiona dzielnica. :D
A nie racysz polukac opinie o tych hotelach i jako dorosly sam podjac decyzje, zamiast pozniej byc zlym, ze ktos zle doradzil? ;)


Dzięki za radę.
Już to zrobiłem i wybrałem krótką listę.
Może ktoś z własnego doświadczenia potwierdzi wybór lub zaproponuje coś ciekawszego w takim budżecie

Czy możesz podać listę pytań o które można pytać w tym wątku :D
z góry dzięki za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#360 PostWysłany: 11 Gru 2018 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@gembski, a moglbys nakreslic prosze, jakie kryteria poza cena powinien spelniac hotel, ktorego szukasz? ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 504 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group