Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 66  Następna
Autor Wiadomość
#761 PostWysłany: 20 Gru 2021 11:10 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
fixmin napisał(a):
Od 6 grudnia wjazd do Stanów Zjednoczonych wyłącznie z testem na Covid nie starszym niż 24h przed rozpoczęciem lotu lub zaświadczeniem o przechorowaniu Covid-19 w ostatnich 90 dniach.

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-nc ... elers.html
https://www.cdc.gov/quarantine/fr-proof ... -test.html


czyli osoby zaszczepione i tak testy.
a co w przypadku niezaszczepionego dziecka 11 lat ? ( nie ma wstępu do US ? )


Ostatnio edytowany przez Abcn, 20 Gru 2021 14:02, edytowano w sumie 1 raz
Przeniesiony
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy
Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum
#762 PostWysłany: 20 Gru 2021 12:30 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
Antygen z negatywnym wynikiem musi być tak czy inaczej.
To, że jesteś ozdrowieńcem nie oznacza wcale, że nie możesz się zarazić ponownie, tak samo szczepionka tego nie gwarantuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#763 PostWysłany: 20 Gru 2021 12:33 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
@Runo-88, przeczytaj informacje z CDC. Wyraźnie tam jest zapisane, że ma być szczepienie plus negatywny antygen LUB pozytywny test plus zaświadczenie od lekarza. Skoro takie wymagania ma USA to nie rozumiem po co jest wymyślanie zasad, które nie mają umocowania w regulacjach państwa docelowego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#764 PostWysłany: 20 Gru 2021 13:18 

Rejestracja: 22 Gru 2014
Posty: 98
Loty: 64
Kilometry: 210 376
Mam taki sam problem, jestem ozdrowieńcem (szczepionym) , za parę dni mam lot do Miami. Jedną z opcji opisaną jako wymóg wjazdu do USA jest sczepienie i "dokument" ozdrowieńca.
Pytanie tylko co to za dokument i czy np. certyfikat ozdrowieńca z IKP wystarczy ??
Cytat ze strony CDC
"f you have had a positive viral test on a sample taken during the past 90 days, and you have met the criteria to end isolation, you may travel instead with your positive viral test results and a signed letter from a licensed healthcare provider or a public health official that states you have been cleared for travel. The positive test result and letter together are referred to as “documentation of recovery.”"

Ktoś przerabiał co to jest dokładnie "signed letter from a licensed healthcare provider or a public health official that states you have been cleared for travel".

Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#765 PostWysłany: 20 Gru 2021 13:21 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
@alien657, myślę, że musisz przedstawić pozytywny test na Covid oraz zaświadczenie od lekarza, że jesteś cleared for travel. Ja dopiero w połowie stycznia będę tę ścieżkę testował.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#766 PostWysłany: 20 Gru 2021 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1265
srebrny
ncn napisał(a):
Macie wiedzę czy na Hawaje zasady wjazdu (lot wewnętrzny) są inne niż do pozostałych stanów? Wszedlem dziś na stronę Hawaiiana, a tam:

Cytuj:
Vaccinated

The State of Hawaii is allowing quarantine exemptions for U.S. domestic travelers who have been fully vaccinated in the United States or U.S. territories. Fully vaccinated is defined as 15 days after receiving the last recommended dose.


Odpowiem sobie sam, może komuś się przyda. Wg informacji które otrzymałem od Hawaiiana, wyspiarski stan dostosował zasady do Ameryki kontynentalnej i lecąc domestica, wystarczy mieć szczepienie zatwierdzone przez WHO i nie ma kwarantanny, nie trzeba też testu.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#767 PostWysłany: 20 Gru 2021 14:00 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6255
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
To samo z Guam, można wrócić na kontynent bez dodatkowego testu
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
adam1987 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#768 PostWysłany: 22 Gru 2021 01:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2634
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
witekkowal napisał(a):
Inna opcja to zawsze mogę na 24h przed odlotem pojechać na lotnisko i spróbować się odprawić i nadać bagaż.

Jak chcesz się odprawić na lotnisku i nadać bagaż aż 24h przed lotem, skoro odprawa lotniskowa dla Twojego lotu nie będzie jeszcze fizycznie otwarta? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#769 PostWysłany: 22 Gru 2021 07:05 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
@monroe, byłem przekonany, że będzie taka możliwość. Jeśli nie to na ile godzin przed odlotem otwarta jest odprawa do USA?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#770 PostWysłany: 22 Gru 2021 07:34 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Pewnie 3h
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#771 PostWysłany: 22 Gru 2021 10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2878
platynowy
Bede testowal to za kilka dni wiec dam znac jak wyglada to w praktyce z GUM i HNL oraz tranzyt przez NRT
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
Garmond uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#772 PostWysłany: 22 Gru 2021 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2714
HON fly4free
W imieniu dziesiątek osób zainteresowanych lotami do GUM prosimy o relację.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#773 PostWysłany: 22 Gru 2021 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2878
platynowy
U mnie trasa wyglada troche inaczej ale relacje zdam jak to wygladalo z testami. Ja lece PVD-EWR-NRT-GUM-HNL i pozniej mam HNL-DEN-IAD-PVD ale te odcinki opuszczam i zostaje w HNL
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#774 PostWysłany: 22 Gru 2021 12:26 

Rejestracja: 27 Lis 2019
Posty: 11
hej

jutro wylatuję do USA

bedę miec test antygenowy wykonany 1 dzien kalendarzowy przed przekroczeniem granicy USA ( więcej niż 24 h, ale ponoć wystarczy , że to 1 dzień kalendarzowy)

do tego certyfikat szczepienia COVID

oswiadczenie zdrowia ( ze strony LOT)

czy cos jeszcze jest potrzebne? czy beda problemy jesli okaze sie ze test ma np. waznosc juz 32 h?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#775 PostWysłany: 22 Gru 2021 12:54 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6255
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
Flyguy napisał(a):
U mnie trasa wyglada troche inaczej ale relacje zdam jak to wygladalo z testami. Ja lece PVD-EWR-NRT-GUM-HNL i pozniej mam HNL-DEN-IAD-PVD ale te odcinki opuszczam i zostaje w HNL
Najbardziej mnie zastanawia czy puszczą tak po prostu via NRT. Ile czasu na transfer na miejscu ?
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#776 PostWysłany: 22 Gru 2021 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2017
Posty: 114
Loty: 358
Kilometry: 525 566
w wiadomości od linii UNITED, ktorą dostałem jest napisane:
"A negative COVID-19 Molecular: PCR or Antigen/AG test. Test must be taken no more than 1 days before your departure from ..."
Zatem liczy sie 24h przed wylotem, a nie dolotem do USA.

2sqared napisał(a):
hej
jutro wylatuję do USA
bedę miec test antygenowy wykonany 1 dzien kalendarzowy przed przekroczeniem granicy USA ( więcej niż 24 h, ale ponoć wystarczy , że to 1 dzień kalendarzowy)
do tego certyfikat szczepienia COVID
oswiadczenie zdrowia ( ze strony LOT)
czy cos jeszcze jest potrzebne? czy beda problemy jesli okaze sie ze test ma np. waznosc juz 32 h?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#777 PostWysłany: 22 Gru 2021 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2878
platynowy
oskiboski napisał(a):
Flyguy napisał(a):
U mnie trasa wyglada troche inaczej ale relacje zdam jak to wygladalo z testami. Ja lece PVD-EWR-NRT-GUM-HNL i pozniej mam HNL-DEN-IAD-PVD ale te odcinki opuszczam i zostaje w HNL
Najbardziej mnie zastanawia czy puszczą tak po prostu via NRT. Ile czasu na transfer na miejscu ?


Wedlug informacji z lotniska i z tego co np. ma zamieszczone ANA na swojej stronie powinno byc OK. Mam 2,5h

Customers Connecting in Japan between International Flights
Travelers who are not entering Japan and transferring directly to a third country by transit, are not required to submit any documents and undergo inspections in Japan. Nonetheless, travelers are still subject to the travel/entry restrictions and requirements of their final destination.
However, the following cases require entry into Japan. Please be informed that foreign nationals arriving from prohibited countries will not be allowed to enter Japan.

Transferring between Tokyo International Airport (Haneda Airport) and Narita International Airport
Travelers with a connecting flight out of Narita International Airport the following day


https://www.ana.co.jp/en/jp/topics/coro ... migration/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#778 PostWysłany: 22 Gru 2021 15:02 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6255
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
To co wkleiłeś w sumie znam już na pamięć :) Trzymam kciuki. W sumie na jednym bilecie nie powinno byc dramatu
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#779 PostWysłany: 24 Gru 2021 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Amerykańskie linie lotnicze odwołują ponad 200 lotów w te święta.

Dwie amerykańskie linie lotnicze United Airlines i Delta muszą odwołać łącznie prawie 200 lotów na Boże Narodzenie, ponieważ członkowie załogi lotniczej i inni pracownicy zostali zainfekowani wariantem Omicron.

Delta twierdzi, że wyczerpała wszystkie opcje i zasoby, zanim linia lotnicza musiała odwołać około 90 lotów w piątek. United Airlines odwołały 120 lotów.

https://www.nau.ch/news/amerika/united- ... n-66073587

Btw Linie lotnicze z całego świata musiały odwołać ponad 2100 lotów, w tym około 500 lotów do iz USA. Powodem tego jest wysoki poziom absencji chorobowej wśród załóg lotniczych spowodowany nowym wariantem Omikron corona.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#780 PostWysłany: 24 Gru 2021 21:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2521
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Stany Zjednoczone znoszą zakaz podróży z Afryki
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-kor ... rp_state=1
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 66  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group