Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 66  Następna
Autor Wiadomość
#721 PostWysłany: 09 Gru 2021 15:26 

Rejestracja: 09 Gru 2021
Posty: 1
monroe napisał(a):
Jeśli ktoś liczy na to, że SG w PL nie wie skąd dokładnie przylatuje pasażer mający bilet z przesiadką na jednej rezerwacji, to szczerze gratuluję... ;)


Oczywiście, że nie wiedzą. Mało tego - jeśli nie jesteś zaszczepiony, zrobisz test w np. Dubaju, a następnie polecisz z Dubaju do Polski z przesiadką w Amsterdamie (lotnisko w UE), możesz pokazać test z Dubaju i nie kapną się, że coś jest nie tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#722 PostWysłany: 09 Gru 2021 15:30 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Cytuj:
Oczywiście, że nie wiedzą

Oczywiście, że piszesz bzdury,
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#723 PostWysłany: 09 Gru 2021 23:59 

Rejestracja: 18 Sty 2015
Posty: 109
Co jeśli zrobię test w USA przed lotem do polski i wyjdzie pozytywny?
Czy możecie polecić ubezpieczenie, które pokryje koszty kwarantanny/samoizolacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#724 PostWysłany: 10 Gru 2021 00:19 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
WARTA Travel pokrywa tego typu koszty.
Natomiast przed zawarciem polecam dokładnie się wczytać w warunki tego ubezpieczenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#725 PostWysłany: 10 Gru 2021 00:25 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Cytuj:
WARTA Travel pokrywa tego typu koszty

Podlinkujesz potwierdzający to zapis w OWU?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#726 PostWysłany: 10 Gru 2021 00:43 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Poniżej link do wyjaśnienia dot COVID-19 w Warta Travel:

https://warta24.pl/news/korona-wirus-a- ... ta-travel/

Na moje pytanie o tego typu ubezpieczenie multiagent polecił mi tę polisę, sam w warunki się nie wczytywałem, bo ostatecznie zrezygnowałem z ubezpieczenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#727 PostWysłany: 10 Gru 2021 00:51 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Czyli jednak udzieliłeś błędnej odpowiedzi i porady, prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#728 PostWysłany: 10 Gru 2021 01:26 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Nie sądzę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#729 PostWysłany: 10 Gru 2021 01:28 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Poważnie?
Cytuj:
Czy w przypadku konieczności poddania się kwarantannie są zwracane poniesione dodatkowe koszty, np. hotelu lub odwołanego lotu?
Nie, koszty związane z kwarantanną nie są pokrywane w ramach ubezpieczenia WARTA TRAVEL.

Link sam podałeś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#730 PostWysłany: 10 Gru 2021 01:53 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Poważnie.
Jak już pisałem wiedzę swoją opierałem na informacji od multiagenta.
Chciałeś link, więc znalazłem podstawowe informacje i umieściłem w poście powyżej. Jest tam napisane, że Covid traktują jako nagłe zachorowanie (co powinno wyjaśniać temat). Wyciągnąłeś z całego tekstu jeden fragment i twierdzisz, że nie mam racji.
Jakieś 5 sekund zajęło mi znalezienie linku, który przeczy temu co napisałeś (zapewne dlatego, że wyciągnąłeś punkt z kontekstu a jest tam wyszczególnienie "dodatkowe koszty").
Tak więc link kolejny poniżej:
https://online-warta.pl/ubezpieczenie-t ... id-19/#nr4
Przekleje też fragment tekstu dla jasności:
"Jeśli u Ubezpieczonego zostanie zdiagnozowany COVID-19 i zachorowanie będzie potwierdzone dodatnim wynikiem testu, Warta pokryje koszty kwarantanny oraz izolatorium wskazanego i zorganizowanego przez służby medyczne lub sanitarne danego kraju.
Jeśli jako miejsce izolatorium zostanie wskazany hotel, wówczas również pokryjemy koszty zakwaterowania i wyżywienia."
Wszystkie warunki, definicje i wyjaśnienia trzeba czytać bardzo dokładnie, szczególnie przy zakupie ubezpieczeń.
Na tym kończę temat Warty Travel.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiub lubi ten post.
 
      
#731 PostWysłany: 10 Gru 2021 02:14 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Pokaż mi taki zapis w OWU Warta Travel, a nie na jakiejś stronce informacyjnej dziwnej agencji ubezpieczeniowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#732 PostWysłany: 10 Gru 2021 02:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
surinnnn napisał(a):
Co jeśli zrobię test w USA przed lotem do polski i wyjdzie pozytywny?
Czy możecie polecić ubezpieczenie, które pokryje koszty kwarantanny/samoizolacji?


Najlepiej skontaktuj sie z agentka z ubezpieczenia w okolicy i popytaj, a tu 2 przyklady, gdyby nie chcialo sie pofatygowac:

1.) Allianz Travel allianz-assistance.ch
Wenn die versicherte Person oder eine mitreisende Person vor der Reise auf Anordnung oder sonstige Anforderung einer Regierung oder einer öffentlichen Behörde, aufgrund des Verdachts, dass die versicherte Person oder eine mitreisende Person einer ansteckenden Krankheit (einschliesslich der Diagnose einer epidemischen oder einer pandemischen Krankheit wie z. B. COVID-19) ausgesetzt war, unter Quarantäne gestellt wird.

2.) CAP captravelassistance.com
We’ve created a COVID-19 centric travel medical and security assistance plan. Key benefits include mandatory COVID-19 quarantine expense coverage for up to 14 days, and hospital-to-hospital transfer back to your country of origin for those that become hospitalized due to COVID-19 during a qualifying period of travel.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
JanuszJanuszewski lubi ten post.
JanuszJanuszewski uważa post za pomocny.
 
      
#733 PostWysłany: 10 Gru 2021 17:15 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2336
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Czy ktoś w praktyce sprawdził co to jest zaświadczenie właściwego organu stwierdzającym możliwość podróżowania? Zaświadczenie z sanepidu czy od lekarza etc.?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#734 PostWysłany: 10 Gru 2021 20:43 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 816
Kilometry: 1 221 101
srebrny
boots napisał(a):
Pokaż mi taki zapis w OWU Warta Travel, a nie na jakiejś stronce informacyjnej dziwnej agencji ubezpieczeniowej.

W OWU rzeczywiście tego nie ma. Ale na oficjalnej stronie Warty https://www.warta.pl/ubezpieczenie-tury ... szepytania
zakładka: ubezpieczenia - podróż zagraniczna - najczęstsze pytania
jest wyjaśnione:
"Czy w ramach ubezpieczenia Warta Travel są pokrywane koszty kwarantanny lub izolatorium?
Jeśli u Ubezpieczonego zostanie zdiagnozowany COVID-19 i zachorowanie będzie potwierdzone dodatnim wynikiem testu, Warta pokryje koszty kwarantanny oraz izolatorium wskazanego i zorganizowanego przez służby medyczne lub sanitarne danego kraju.
Jeśli jako miejsce izolatorium zostanie wskazany hotel, wówczas również pokryjemy koszty zakwaterowania i wyżywienia."
Potwierdzone przez pracownika na infolinii Warty.
Reasumując: @novart miałeś rację, Warta Travel pokrywa koszty kwarantanny


Ostatnio edytowany przez DMW 10 Gru 2021 20:57, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#735 PostWysłany: 10 Gru 2021 20:57 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
ansbach1 napisał(a):
Czy ktoś w praktyce sprawdził co to jest zaświadczenie właściwego organu stwierdzającym możliwość podróżowania? Zaświadczenie z sanepidu czy od lekarza etc.?
U nieletnich to pewnie matka
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
#736 PostWysłany: 11 Gru 2021 03:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
ansbach1 napisał(a):
Czy ktoś w praktyce sprawdził co to jest zaświadczenie właściwego organu stwierdzającym możliwość podróżowania? Zaświadczenie z sanepidu czy od lekarza etc.?


A mozna zapytac, kto pytal i do czego potrzebne?

Btw u seniorow to moze byc zgoda lekarza np. na wymagajacy kondycji, meczacy adventure trip, z utrudnionym dostepem do opieki medycznej.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#737 PostWysłany: 11 Gru 2021 12:19 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2336
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Warunkiem wjazdu do USA jest szczepienie i negatywny wynik testu albo status ozdrowieńca (pozytywny wynik testu), a wtedy nie trzeba przedstawiać testu 24 h przed, tylko dodatkowo jest mowa o zaświadczeniu właściwego organu stwierdzającym możliwość podróżowania. Nie mam pojęcia co to za organ i co musi być wpisane, aby wpuścili na pokład.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#738 PostWysłany: 11 Gru 2021 18:59 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
@ansbach1, gdzieś czytałem, że ma to być zaświadczenie lekarza POZ. Muszę poszperać i zgłębić temat, bo będzie mnie to też dotyczyło w styczniu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#739 PostWysłany: 11 Gru 2021 19:39 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2336
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Lufthansa podaje jeszcze: Formularz Combined Passenger Disclosure and Attestation to the US

https://www.lufthansa.com/pl/pl/faq-ent ... N_ITgff63Y
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#740 PostWysłany: 11 Gru 2021 19:55 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
To jest to oświadczenie o stanie zdrowia, które jest także podlinkowane na stronie Lotu: https://www.lot.com/pl/pl/podrozuj/spec ... podroz-usa
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 66  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group