Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 66  Następna
Autor Wiadomość
#741 PostWysłany: 11 Gru 2021 21:32 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Ciekawe bo strony rządowe milczą na ten temat.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#742 PostWysłany: 12 Gru 2021 03:38 

Rejestracja: 27 Lis 2015
Posty: 164
niebieski
2 dni temu w JFK na granicy nikt nie chciał od nas żadnych papierów poza paszportem. Nie chcieli nawet deklaracji celnej. A LOT kazał dodatkowo wypełnić nieaktualny formularz sprzed otwarcia USA z informacją o konieczności kwarantanny. Po co tyle papieru marnować?
_________________
Islandzki album: https://www.flickr.com/photos/jaz99/alb ... 7963495014
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#743 PostWysłany: 12 Gru 2021 18:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Leciałem kilka dni temu z Peru do MIA by American Airlines. Przy check-in sprawdzili niezbędne dokumenty (test, szczepienie + wyjeżdżając z peru jurada) przy przylocie 2h w kolejce na imigration, sam kontroler tylko sprawdził paszporty i welcome in US
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#744 PostWysłany: 13 Gru 2021 01:11 

Rejestracja: 12 Lut 2021
Posty: 119
@makdeb
Welcome to the U S :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#745 PostWysłany: 13 Gru 2021 04:49 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
U mnie wjazd do USA szybki i bezproblemowy (no prawie, bo po wylądowaniu okazało się, że rękaw jest niesprawny, trzeba było kołować do innego, co zajęło godzinę czasu).
Na wylocie z Warszawy musiałem pokazać test i certyfikat, w Kopenhadze tylko oddać formularz zdrowotny, a na lotnisku w Chicago niczego nie chcieli - 20 minut w kolejce, pytanie o cel wizyty i nawet pieczątki do paszportu mi nie dali... 🙂
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#746 PostWysłany: 13 Gru 2021 09:39 

Rejestracja: 18 Sty 2015
Posty: 108
Runo-88 napisał(a):
U mnie wjazd do USA szybki i bezproblemowy (no prawie, bo po wylądowaniu okazało się, że rękaw jest niesprawny, trzeba było kołować do innego, co zajęło godzinę czasu).
Na wylocie z Warszawy musiałem pokazać test i certyfikat, w Kopenhadze tylko oddać formularz zdrowotny, a na lotnisku w Chicago niczego nie chcieli - 20 minut w kolejce, pytanie o cel wizyty i nawet pieczątki do paszportu mi nie dali... 🙂


Jaki test zrobiłeś? I gdzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#747 PostWysłany: 13 Gru 2021 12:07 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
@surinnnn konieczne jest zrobienie testu PCR lub antygenowego dzień przed podróżą.
U mnie w mieście test antygenowy kosztuje 120zł.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#748 PostWysłany: 13 Gru 2021 14:43 

Rejestracja: 18 Sty 2015
Posty: 108
super, dzięki :-)
umówiona jestem 30 grudnia na Okęciu na test antygenowy. lecę 31.
Góra
 Profil Relacje PM off
Runo-88 lubi ten post.
 
      
#749 PostWysłany: 13 Gru 2021 14:45 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Runo-88 napisał(a):
U mnie wjazd do USA szybki i bezproblemowy (no prawie, bo po wylądowaniu okazało się, że rękaw jest niesprawny, trzeba było kołować do innego, co zajęło godzinę czasu).
Na wylocie z Warszawy musiałem pokazać test i certyfikat, w Kopenhadze tylko oddać formularz zdrowotny, a na lotnisku w Chicago niczego nie chcieli - 20 minut w kolejce, pytanie o cel wizyty i nawet pieczątki do paszportu mi nie dali... 🙂


Jaki formularz zdrowotny?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#750 PostWysłany: 13 Gru 2021 14:46 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Pewnie ten, który linkowałem ze strony lotu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#751 PostWysłany: 15 Gru 2021 08:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@ansbach1 & @witekkowal Te strony na LOT.com nie wiem kto pisal. I czy ktokolwiek sprawdzal i weryfikowal przed publikacja. Oprocz oczywistych oczywistosci sa tu tez takie kwiatki.... https://www.lot.com/pl/pl/podrozuj/spec ... podroz-usa
Cytuj:
W związku z wdrożeniami nowego programu elektronicznego na lotniskach docelowych PLL LOT w USA pasażerowie nie są już zobowiązani do wypełniania obecnie używanego papierowego formularza I-94. To rozwiązanie ułatwi pasażerom przejście przez punkt kontroli celnej i imigracyjnej w USA. Otrzymaną od stewardes deklarację celną prosimy wypełnić czytelnie (pismem drukowanym) długopisem lub wiecznym piórem. [...]
Wiec bazujac tylko na powyzszym interpretowac mozna w kazda strone... :-(


A tu kwiatek z polskiego tlumaczenia: ja bym sie pod wnioskiem o kare dla siebie za podanie "kompletnych i dokladnych" informacji nie podpisywal... :-) https://www.lot.com/content/dam/lot/lot ... wnload.pdf
Cytuj:
Niniejszym oświadczam, że przekazane informacje („Oznaczone Informacje”) są kompletne i dokładne, co potwierdzam własnoręcznym podpisem. Jestem świadomy/a, że przedstawienie kompletnych i dokładnych informacji może skutkować nałożeniem kar kryminalnych na podstawie Zarządzenia Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC). [...]

Pewnie takich bzdur jest wiecej...ktos zdecydowanie ma problem z uzyciem "nie"...
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marcin.n lubi ten post.
 
      
#752 PostWysłany: 16 Gru 2021 10:34 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
Ok, wczoraj wieczorem wróciłem z Chicago, więc opiszę jak wyglądały procedury.

Jeśli chodzi o formularz zdrowotny, o który pytli niektórzy wcześniej, można go pobrać stąd:
https://www.cdc.gov/quarantine/pdf/NCEZID_FRM_ENG_Disclosure_Dec2021_508.pdf

Tak jak pisałem wcześniej, na odprawie w WAW musiałem pokazać wynik testu i dowód zaszczepienia, natomiast w CPH oddałem wypełniony powyższy formularz. W samolocie standardowo obsługa wydawała do wypełnienia deklarację celną.

Jeśli chodzi o powrót, to poszedłem za radą @billabong (dzięki serdeczne!) i prewencyjnie zrobiłem test w Chicago.
W mieście jest kilkanaście punktów, gdzie faktycznie można zrobić darmowy test antygenowy lub PCR.
Jeden z takich punktów w Chicago znajduje się przy stacji metra Clark/Lake, a więc w pobliżu centrum miasta.
Nie potrzeba się umawiać, wchodzi się z marszu, cała procedura trwa chwilę, ja wynik miałem na mailu po 10 minutach.

Na odprawie w ORD chcieli tylko zobaczyć dowód zaszczepienia, w CPH nie chcieli niczego.
W związku z tym, że do Warszawy przyleciałem z strefy Schengen, procedura była prosta - funkcjonariusze Straży Granicznej nawet nie siedzieli w swoich budkach, tylko stali na zewnątrz i pobieżnie sprawdzali certyfikaty unijne, nawet nie skanując kodów.

Jasno z tego wynika, że test wymagany jest tylko dla pasażerów przylatujących bezpośrednio spoza Schengen.
Oczywiście jest to stan na dzień 15.12.2021 r. i może ulec zmianie, dlatego mimo wszystko zalecam mieć zrobiony test, zwłaszcza jeśli da się go zrobić za darmo lub za niewielkie pieniądze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
10 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#753 PostWysłany: 16 Gru 2021 10:57 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Dzięki @Runo-88, rozumiem, że darmowy test w Chicago w lokalizacji z tej strony https://centerforcovidcontrol.org/?

Ja się zastanawiam czy przy locie bezpośrednim z WAW będę mógł jako ozdrowieniec przedstawić po polsku pozytywny test, z zaświadczeniem lekarskim, zamiast testu antygenowego. Niestety Lot na fb odsyła do SG lub (sic!) ambasady.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#754 PostWysłany: 16 Gru 2021 11:01 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
@witekkowal ozdrowieniec zwalnia Cię ze szczepionki ale nie nie testu
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.
witekkowal uważa post za pomocny.
 
      
#755 PostWysłany: 16 Gru 2021 11:05 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
@oskiboski, dzięki. To ja taki i taki, a test i tak muszę zrobić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#756 PostWysłany: 16 Gru 2021 11:35 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
witekkowal napisał(a):
Dzięki @Runo-88, rozumiem, że darmowy test w Chicago w lokalizacji z tej strony https://centerforcovidcontrol.org/?

Dokładnie tak.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.
witekkowal uważa post za pomocny.
 
      
#757 PostWysłany: 16 Gru 2021 18:11 

Rejestracja: 29 Kwi 2018
Posty: 20
Czy wlatywał ktoś ostatnio do USA z niezaszczepionym dzieckiem i czy faktycznie trzeba wykonać ten test w 3-5 dniu wg oświadczenia? Czy może to oświadczenie które trzeba złożyć to tak tylko żeby było a potem już w USA po tych 3 dniach nikt tego nie sprawdza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#758 PostWysłany: 16 Gru 2021 19:33 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
oskiboski napisał(a):
@witekkowal ozdrowieniec zwalnia Cię ze szczepionki ale nie nie testu
Ciągle mam wątpliwości :-)
Ze strony: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-nc ... ml#general

"Yes, at this time all air passengers, 2 years or older, traveling to the US, regardless of vaccination or antibody status, are required to provide a negative COVID-19 viral test result or documentation of recovery unless exempted."
I jesscze tutaj:
"People who have recovered from COVID-19 can continue to test positive for up to 3 months after their infection. CDC does not recommend retesting within 3 months after a person with COVID-19 first developed symptoms of COVID-19 (or the date their sample was taken for their first positive viral diagnostic test if their infection was asymptomatic).

If you have had a positive viral test on a sample taken during the past 90 days, and you have met the criteria to end isolation, you may travel instead with your positive viral test results and a signed letter from a licensed healthcare provider or a public health official that states you have been cleared for travel. The positive test result and letter together are referred to as “documentation of recovery.”"

No i wychodzi, że dokumentacja nie musi być po angielsku, jeśli lecę LOTem:
" Airlines and other aircraft operators must be able to confirm the test result and proof of vaccination and review other required information and should determine when translation is necessary for these purposes. If your documents are in a language other than English, you should check with your airline or aircraft operator before travel."

Niestety odpowiedź LOTu (już dwa razy taką otrzymałem): "Dzień dobry, dziękuję za wiadomość oraz przepraszam za znacznie wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź. Uprzejmie informuję, że obsługa klienta PLL LOT nie jest upoważniona do przekazywania szczegółowych przepisów dotyczących podróży. W celu uzyskania aktualnych informacji odnośnie restrykcji i wymaganych dokumentów, bardzo prosimy o kontakt z odpowiednimi instytucjami, takimi jak straż graniczna lub ambasada. Zachęcamy też do sprawdzenia informacji na stronie https://apply.joinsherpa.com/travel-res ... uage=pl-PL

PLL LOT nie posiada własnych restrykcji odnośnie podróży, poza tymi, wymaganymi przez kraj docelowy. Proszę pamiętać, że ze względów bezpieczeństwa noszenie maseczki ochronnej jest obowiązkowe podczas całego lotu."

To jest śmiech na sali, przecież to na check-in pracownik dokonuje odprawy i sprawdza dokumenty, a nawet nie można uzyskać informacji czy dokumenty po polsku będą wystarczające. W tym systemie Sherpa też nie ma żadnych informacji dotyczących ozdrowieńców.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#759 PostWysłany: 19 Gru 2021 18:05 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
oskiboski napisał(a):
@witekkowal ozdrowieniec zwalnia Cię ze szczepionki ale nie nie testu



Z przepisów wyraźnie wynika, że wyjątki dotyczące testowania dotyczą osoby, które jest ozdrowieńcem. U ozdrowieńca PCR może wyjść dodatni, jeśli od choroby nie upłynęły 3 miesiące, dlatego logiczne wydaje się, że ozdrowieniec nie musi mieć testu, ale powinien być zaszczepiony.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#760 PostWysłany: 19 Gru 2021 18:11 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
No, ale właśnie rozmawiałem z gościem z check in przez telefon dzięki uprzejmości kolegi, a oni dalej twardo, że tak czy siak musi być negatywny antygen, nawet jak jest się ozdrowieńcem. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie stanowisko się wyklaruje.
Inna opcja to zawsze mogę na 24h przed odlotem pojechać na lotnisko i spróbować się odprawić i nadać bagaż. Jak mi będą kwestionowali test pozytywny oraz zezwolenie od lekarza to zdążę zrobić jeszcze antygen przed wylotem. No i pytanie czy dokumenty wystarczą jak będą po polsku. Zaświadczenie po angielsku od lekarza to nie problem, ale najgorsze to tłumaczyć wynik testu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 66  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group