Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Mapa zakażeń covid19

https://covid19.saglik.gov.tr/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 653 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#81 PostWysłany: 19 Lis 2020 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, czy na terenie hoteli oraz plaz trzeba bedzie rowniez nosic maseczke:

''Nowe obostrzenia mogą wywołać u turystów będących w Turcji panikę i strach ale proszę się nie martwić! Hotele będą dalej funkcjonować tak jak dotychczas. W hotelu będzie można normalnie poruszać się bez żadnych specjalnych ograniczeń, będzie można korzystać z prywatnej plaży, posiłki będzie można zjeść w hotelowej restauracji (nie dostaniecie na wynos do pokoju hotelowego :))oraz cieszyć się wakacjami. Wychodząc poza teren hotelu, niestety będzie trzeba stosować się do nowych nakazów. Rodziny z dziećmi będą musiały pilnować godzin, w których dzieci będą mogły normalnie wychodzić z poza hotelu, dotyczy to także osób starszych powyżej 65 roku życia. W weekend także trzeba pilnować godzin policyjnych.''
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#82 PostWysłany: 19 Lis 2020 17:46 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 184
niebieski
Osobiście mnie denerwują takie informacje, od tych lokalnych przewodników, biur wycieczek itp itd...
No ale Business is business. Nie mogli napisać nic innego.
Podsumowując mogli napisać krótko: Don't worry. Przylatujcie i koniecznie kupcie wycieczkę w naszej firmie XYZ.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#83 PostWysłany: 20 Lis 2020 12:23 

Rejestracja: 16 Lis 2020
Posty: 16
Po raz kolejny dzisiaj dzwoniłam do Turkish Airlines. Zapytałam się ponownie czy negatywny test PCR jest potrzebny jeżeli dany kraj jego nie wymaga. Zapytałam, czy linie same z siebie mogą zażądać testu i nie wpuścić mnie na pokład, twierdzą, że nie. Jak wiemy Niemcy nie wymagają testów na wjeździe tylko obowiązuje kwarantanna i możesz zostać poproszony o zrobienie testu w ciągu 10 dni. W tranzycie w ogóle to nie obowiązuje. Czy ktoś ostatnio leciał z Turcji do Niemiec, czy coś się zmieniło? Czy Turcy nadal sobie robią co chcą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#84 PostWysłany: 20 Lis 2020 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
@elsylwio, wystarczy poczytać poprzednią stronę
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#85 PostWysłany: 20 Lis 2020 13:24 

Rejestracja: 16 Lis 2020
Posty: 16
@kostek966 dzięki za radę ale wierz mi, że nie piszę sobie tego od czapy tylko dobrze znam ten wątek. I niestety nie wystarczy poczytać poprzedniej strony bo regulacje się co chwilę zmieniają i aktualnie od 8.11 testy w Niemczech nie są wymagane a jedynie kwarantanna (ew test po 5 dniach kwarantanny). Potrzebuję najświeższych informacji, może ktoś leciał i znowu wbił się na minę na trasie Turcja-Niemcy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#86 PostWysłany: 20 Lis 2020 13:27 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Lecialem 15-16.11 Pegazus nie wpuscil, Turkish nie chcial wystawic biletu bo i tak by nie wpuscili.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
elsylwio uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#87 PostWysłany: 20 Lis 2020 13:44 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
Jak mozesz zmienić na WAW to po jakiego dalej chcesz lecieć do BER?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#88 PostWysłany: 20 Lis 2020 14:21 

Rejestracja: 16 Lis 2020
Posty: 16
Ja nie wiem z czego to wynika, ustanawiają sobie prawo poza oficjalnymi regulacjami danego państwa, nie mogę tego zrozumieć :roll: Nigdzie oprócz strony Pegazusa czy też lotniska IST nie ma tej informacji. Sami sobie to wymyślili i egzekwują, nie wiadomo dlaczego...Fajnie, że Turkish Airlines odsyła mnie do IATA, nie udzielając jednoznacznej informacji.
gruby_inversia napisał(a):
Lecialem 15-16.11 Pegazus nie wpuscil, Turkish nie chcial wystawic biletu bo i tak by nie wpuscili.


Gorszy lot jeżeli chodzi o długość lotu i przesiadki + daty mniej mi odpowiadają.
Zeus napisał(a):
Jak mozesz zmienić na WAW to po jakiego dalej chcesz lecieć do BER?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#89 PostWysłany: 20 Lis 2020 14:58 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
No to zrób test w Bogocie i po problemie będzie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#90 PostWysłany: 20 Lis 2020 16:06 

Rejestracja: 16 Lis 2020
Posty: 16
Uff w końcu udało mi się dotrzeć do prawdy ;) Może komuś to pomoże w podobnej sytuacji więc zamieszczam:
https://www.auswaertiges-amt.de/de/Reis ... eit/201962
Są to wytyczne niemieckiego ministerstwa spraw zagranicznych i wyraźnie jest napisane "W przypadku podróży powrotnej do Niemiec Turcja wymaga przedłożenia negatywnego wyniku testu PCR, który nie może być starszy niż 48 godzin. Władze tureckie przeprowadzają kontrolę. Podróżujący muszą sami ponieść koszty. Osoby, które uzyskały pozytywny wynik, muszą przejść kwarantannę lub poddać się leczeniu w Turcji. Ten obowiązkowy test przed wyjazdem nie zwalnia Cię z obowiązku kwarantanny w Niemczech" (z translatora)
Dalej nic o tranzycie ale to już się nie dowiem :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Chupacabra uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#91 PostWysłany: 20 Lis 2020 16:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
I to jest efekt tego jak się teraz te dwa kraje, a raczej rządy się lubią, a kiedyś im zazdrościłem jak stałem w kolejce po wizę, a Niemcy przechodzili na dowód osobisty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#92 PostWysłany: 20 Lis 2020 16:35 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Zamiana w TK na inna datę była we wrzesniu (pewnie jest dalej ) za darmo. Za zmianę miejsa przylotowego z Berlina na Warszawę TK chciał ok. 100 euro dopłaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#93 PostWysłany: 20 Lis 2020 18:12 

Rejestracja: 16 Lis 2020
Posty: 16
Ja chcę zmienić na wylot z Warszawy i przylot też do Warszawy. Przy próbie zmiany lotu mam napisane, że to be paid 140EUR oraz to be refunded 150EUR, więc niby 10EUR do przodu. Aczkolwiek beznadziejne przesiadki z 11h tranzytem w Stanbule :evil:
samaki9 napisał(a):
Zamiana w TK na inna datę była we wrzesniu (pewnie jest dalej ) za darmo. Za zmianę miejsa przylotowego z Berlina na Warszawę TK chciał ok. 100 euro dopłaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#94 PostWysłany: 20 Lis 2020 18:17 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
Jak godziny pasują

https://www.turkishairlines.com/en-tr/f ... -schedule/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#95 PostWysłany: 20 Lis 2020 22:29 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
https://www.gov.uk/foreign-travel-advic ... oronavirus

Cytuj:
Nationwide weekend curfews are being introduced from 21 November as follows:

8pm on Saturday evening until 10am on Sunday morning
8pm on Sunday evening until 5am on Monday morning
There remains an ongoing curfew for those who have a chronic medical condition. If you are a Residence Permit holder aged over 65 you are only allowed to go outside between 10am and 1pm unless you are going out to work. If you are a Residence Permit holder born after 1 January 2001 you are only allowed to go outside between 1pm and 4pm unless you are going out to work.

These restrictions do not apply to those visiting for tourism.


Nie jestem pewien czy "These restrictions" odnosi się tylko do akapitu opisującego zasady dla osób powyżej 65 roku życia, czy do całości tekstu o godzinie policyjnej. Oznaczałoby to, że turystom wolno wychodzić na ulice 24 godziny na dobę. Podejrzewam że jedyne co to może dać, to okazje na niezłe fotki pustych tureckich miast w niedziele rano.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#96 PostWysłany: 21 Lis 2020 00:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Zerknij na post #80
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#97 PostWysłany: 22 Lis 2020 13:20 

Rejestracja: 04 Paź 2020
Posty: 86
Loty: 120
Kilometry: 251 156
Tak, pojawiła się informacja, że turyści podobno są zwolnieni z godziny policyjnej.
Opowiem wam jak to wyglądało w piątek godz 20:00 - dzień zamknięcia restauracji, kawiarni, barów,pubów -> gastro
W restauracji, w której byliśmy tego dnia w Modzie (Kadikoy) kuchnia przyjmowała zamówienia tylko do 18:45 a czynna restauracja była do 20.Więc udało nam się szybko zamówić i zjeść ostatni raz poza domem ze znajomymi :) poźniej już nie można było nawet herbaty ani kawy zamówić
Poszliśmy do kawiarnii na ostatnie Turkish çay.
Godzina 20:05 pojawiło się pełno policji na ulicy, tajniaków, umundurowanych i z kamerą, zaczęli wszystko nagrywać i kazali sprzątać i zamykać lokale.
Na Taksim podobnie, prewencja pilnuje.

EDIT obostrzeń:
1.maseczka
2.dezynfekcja
3.godzina policyjna w weekendy (sobota, niedziela)
4.sklepy spożywcze, centra handlowe do 20
5.transport publiczny normalnie funkcjonuje

NBE322 napisał(a):
https://www.gov.uk/foreign-travel-advice/turkey/coronavirus

Cytuj:
Nationwide weekend curfews are being introduced from 21 November as follows:

8pm on Saturday evening until 10am on Sunday morning
8pm on Sunday evening until 5am on Monday morning
There remains an ongoing curfew for those who have a chronic medical condition. If you are a Residence Permit holder aged over 65 you are only allowed to go outside between 10am and 1pm unless you are going out to work. If you are a Residence Permit holder born after 1 January 2001 you are only allowed to go outside between 1pm and 4pm unless you are going out to work.

These restrictions do not apply to those visiting for tourism.


Nie jestem pewien czy "These restrictions" odnosi się tylko do akapitu opisującego zasady dla osób powyżej 65 roku życia, czy do całości tekstu o godzinie policyjnej. Oznaczałoby to, że turystom wolno wychodzić na ulice 24 godziny na dobę. Podejrzewam że jedyne co to może dać, to okazje na niezłe fotki pustych tureckich miast w niedziele rano.
_________________
Chętnie pomogę jeśli ktoś ma pytania dotyczące zwiedzania, praktycznych informacji w Stambule :) -> częściej jestem dostępna na instagramie lalaura1901
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#98 PostWysłany: 23 Lis 2020 00:04 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
@LA19 A jak to wygląda w praktyce teraz z restauracjami? Wszystkie przestawiły się na tryb pracy "tylko na wynos" czy raczej lokale pozamykane w ogóle? Food courty w centrach handlowych są otwarte / Simita "do ręki" da radę jeszcze kupić na ulicy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#99 PostWysłany: 23 Lis 2020 11:18 

Rejestracja: 27 Lip 2010
Posty: 238
niebieski
Do centrów handlowych możesz nie wejść - sprawdzają (-li jeszcze w czwartek) nr HES którego turyści de facto nie muszą posiadać. Ale tłumacz to ochronie.. Nam wejście do muzum archeo w Antiochii zajęło 30minut bo ochrona czekała na info "z góry" czy może nas wpuścić na same nr paszportów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#100 PostWysłany: 23 Lis 2020 11:34 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
W Antaly i blisko lotniska SAW w centrach handlowych tylko mierzyli mi temperature, ale to bylo 15.11 wiec mogla sie zmienic wszystko. Moi rodzice jada 5.12 jeszcze raz to bede mial swieze informacje z rejonow turystycznych ;)
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 653 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 33  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group