Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Mapa zakażeń covid19

https://covid19.saglik.gov.tr/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 653 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#21 PostWysłany: 21 Wrz 2020 18:10 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Ja też próbowałem wmówić im , że na Txl mam tylko przesiadkę , ale byli nieugięci. Powiedzieli mi , że na txl bede miał kontrole paszportową ( bo tam wjeżdzam do Unii ) , a nie w Warszawie i to tam mam pokazać negatywny wynik testu , co okazało się nieprawdą , bo na txl oprócz paszportów nikomu nic nie sprawdzali. Nawet celników nie było , gdybym wiedział , to kupiłbym więcej niz 2 piękne leje witony...;). Reasumując - problem jest na lotnisku w Turcji , a nie w Niemczech...Na lotnisku SAW sprawdzali nam testy 3 razy.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#22 PostWysłany: 21 Wrz 2020 20:09 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
DLM-DUB linią Ryanair - test nie był wymagany aby dostać się na pokład.

Ciekawe czy da się jakoś wiarygodnie sprawdzić, czy będą od nas chcieli ten test czy nie czy wylocie z Turcji.... :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#23 PostWysłany: 21 Wrz 2020 20:46 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Z Dalamanu do Niemiec tez nie było. Ale ze Stambułu , Ankary był.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#24 PostWysłany: 22 Wrz 2020 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Na stronie KLM takie info na powrót do Polski

COVID-19 TRAVEL ALERTS
Passengers will be refused entry if they do not possess a negative PCR test result for novel coronavirus issued no more than 7 days prior to departure.
Passengers are required to fill a Passenger Locator Form during their flight to Poland.
Passengers with body temperature over 38°C are not permitted to board the flight.
Passengers are required to fill the Health Declaration Card due to the outbreak of novel coronavirus.


Dodatkowo informacja że wybierając się do Turcji jako podręczny nie można zabierać walizek

Passengers are only permitted purses, briefcases, laptop cases/bags, and baby carrier bags as carry-on baggage, due to the outbreak of novel coronavirus.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#25 PostWysłany: 22 Wrz 2020 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 839
srebrny
Jak już wskazano, kod HES nie jest potrzebny turystom i osobom które nie są obywatelami/rezydentami Turcji. Niektórzy mogą mieć jednak wątpliwości, bo bez kodu HES nie da się np. kupić biletu autobusowego online, a i kupując na miejscu taki kod jest generowany... Mogę jednak potwierdzić, że nie jest on potrzebny - wczoraj robiłem krajówkę i żadnych problemów. Linie lotnicze raczej nie generują kodu pasażerowi, chyba że go po prostu nie było widać na bilecie.

Co do bagażu to faktycznie podręczny jest ograniczony do przedmiotów osobistych, ale to już wiadomo od dawna. Dość przyjemne uczucie przy wysiadaniu z samolotu gdzie nikt nie rzuca się na półki zaraz po kołowaniu. Zdarzało się jednak, że ktoś się zapomniał i go wpuścili. Jak leciałem czarterem to dostałem info od biura, że gdybym zabrał ze sobą większy podręczny, to będzie można go nadać (takiej informacji nie podano na bilecie/rezerwacji).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#26 PostWysłany: 22 Wrz 2020 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Właśnie próbuję uzyskać info od KLM czy mogę nadać plecaki skoro ich nie mogę zabrać na pokład:(
EDIT:
Na infolinii miła pani potwierdziła że podstawowy bagaż podręczny będzie można nieodpłatnie nadać lecąc do Turcji, w drugą stronę ma być podobnie. Oczywiście obowiązują limity wagowe i wymiarowe bagażu podręcznego.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#27 PostWysłany: 30 Wrz 2020 18:32 

Rejestracja: 01 Gru 2011
Posty: 159
złoty
W ostatni piątek leciałem KLM GDN-AMS-IST i w poniedziałek wracałem IST-AMS-GDN

Co do samego lotu, to na trasie GDN-AMS brali wszystkie bagaże podręczne i kazali wypełnić kartę, którą wcześniej każdy dostał na maila, ale i tak nikt tej karty nie sprawdzał. W Amsterdamie na lotnisku mierzenie temperatury każdemu kto leci do Stambułu i trzeba było wypełnić kolejny formularz i pokazać na bramce przed wylotem. Do samolotu AMS-IST nie pozwolili wnosić podręcznego jeśli była to walizka na kółkach - zabierali je na bramce i leciały one w luku bagażowym. Inny podręczny jak plecaki, torebki itp. mogły lecieć normalnie na pokładzie. Dodatkowo w samolocie dali do wypełnienia kolejny formularz, który trzeba było oddać urzędnikowi podczas kontroli paszportowej już w IST. Sama kolejka do kontroli paszportowej trwała dobre 50 minut.
Na powrocie IST-AMS bez żadnej papierologii, w Amsterdamie przed odlotem do Gdańska trzeba było oddać wypełniony formularz (ten co dostało się na maila), a w samolocie wypełnić dwa kolejne formularze (PLF i jakiś jeszcze), które potem zbierały stewardessy.

W samym Stambule na ulicy większość ludzi w maseczkach, w komunikacji miejskiej maseczki obowiązkowe i mocno pilnują ich noszenia. Przed wejściem do niektórych sklepów/knajp obowiązkowe mierzenie temperatury ciała.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#28 PostWysłany: 30 Wrz 2020 20:17 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
To człowiek się teraz w czasie lotu nie nudzi tylko papiery wypełnia :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#29 PostWysłany: 30 Wrz 2020 20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
Ja także się pod tym podpiszę. Maseczki wszędzie. Kto nie zna tureckiego, ten nie zauważy, że nawet „cywile” potrafią głośno skomentować „maseczka na usta i nos”. Pilnują tego i np. w Darica robili łapankę, gdy ktoś nie miał maseczki także na nosie. Na lotnisku tylko zdejmiesz, podchodzą.
Na powrocie do Polski dwa formularze. Chwilkę pogadałem z cabin crew i mają teraz obowiązek zebrać tyle deklaracji, ilu pasażerów. Na pytanie co jeśli ktoś się nie zgodzi (wiemy, że nie spełniają wytycznych RODO), odpowiedziała, że ma obowiązek wezwać Służbę Celną, która wchodzi po delikwenta wraz z przedstawicielem sanepidu i dalej sobie rozmawiają (co dalej, ona nie wie). Faktycznie bardzo zliczają, ale poprawności danych w żadnym procencie (nawet imienia i nazwiska) już nie sprawdzają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#30 PostWysłany: 30 Wrz 2020 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 839
srebrny
Maseczki noszą wszyscy na ulicach, za wyjątkiem Antalii. Może jeszcze w innych miejscach, ale nie byłem. Oczywiście w pomieszczeniach zamkniętych są noszone wszędzie. W Adanie też nieco luźno do tego podchodzili i np. na dworcu autobusowym duża część ludzi w ogóle się tym nie przejmowała. Poza tym w innych miejscach ludzie są zdyscyplinowani do bólu, natomiast w Stambule w pustych miejscach sobie folgują i zdejmują. Nie wiem jak to wygląda od strony prawnej - widziałem informacje, że niby tylko w Bodrum na ulicy trzeba nosić maskę, ale było to info od biura podróży, więc może nie informowali o regionach których nie obsługują. Raz upomniała mnie policja gdzieś na uboczu i wtedy zapytałem czy na ulicach jest to obowiązkowe (wcześniej myślałem, że ludzie tak sami z siebie noszą na ulicach, więc też nosiłem, za wyjątkiem pustych miejsc), czy tylko w zamkniętych pomieszczeniach - powiedzieli, że wszędzie.

W zasadzie w każdym centrum handlowym i hotelu mierzą temperaturę, w restauracjach też się zdarza. Nie wiem tylko na ile to pomiary prawdziwe, bo czasami te temperatury dosyć niskie były, a i nie widziałem nikogo komu zrobiliby problem ze względu na temperaturę. Śmieszne są formularze w hotelach, gdzie zapewniamy, że nie mamy covid, ani określonych objawów. Czasami dają jednemu gościowi, czasami wszystkim. Deklaracje o braku kaszlu wystarczają i nawet gruźliczy charkot w restauracji nie budzi w obsłudze żadnego niepokoju (nie wiem czy może ja wcześniej nie zwracałem na to uwagi, czy może to jednak covid, bo bardzo często słyszałem podejrzanie ostry kaszel jak na taką porę roku).

Zrobiłem kilka lotów krajowych i w zasadzie nikt nie miał problemu z moim "podręcznym" (plecak), który pewnie trochę przekraczał dopuszczalny rozmiar, a może nawet wagę.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#31 PostWysłany: 10 Paź 2020 13:08 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 203
Kilometry: 369 695
niebieski
Cześć, leciał ktoś ostatnimi czasy z Turcji do Austrii? Są nieco rozbieżne informacje czy trzeba mieć test.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#32 PostWysłany: 10 Paź 2020 14:18 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
A skąd z Turcji? Do Niemiec było tak , że z południa nie trzeba było mieć testu na powrocie , a ze Stambułu , Ankary trzeba było mieć test. Z Austrią może być podobnie.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 11 Paź 2020 23:58, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#33 PostWysłany: 11 Paź 2020 08:07 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 118
Cześć, zastanawiam się jak to jest z Turcją...
Jestem właśnie w Antalya i dostałem informację od lini lotniczych Corendon, aby wrócić do Niemiec (lot z Rostock), muszę mieć przy sobie negatywny wynik testu.

Zastanawiam się co teraz zrobić, lot mam we wtorek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#34 PostWysłany: 11 Paź 2020 10:05 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Na lotnisku nie robią?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#35 PostWysłany: 11 Paź 2020 17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1551
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
Cytuj:
Departing passengers are able to get Covid-19 PCR test before their departure. The fee per test is 250 TL.

https://www.antalya-airport.aero/passen ... 9-measures
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#36 PostWysłany: 11 Paź 2020 17:42 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 203
Kilometry: 369 695
niebieski
Mamy kupione bilety Pegasusem z Berlina w przyszłą niedzielę (powrót 2 tygodnie później), ale Pegasus umożliwia darmową zmianę lotów, więc zastanawiamy się czy nie zmienić miejsca wylotu / powrotu na Wiedeń.
Nie chodzi o sam koszt testów bo on jest nieduży, ale o ewentualne ryzyko, że komuś wyjdzie pozytywny :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#37 PostWysłany: 11 Paź 2020 18:04 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
A przypadkiem Austria nie ma takiej samej polityki "testowej " jak Niemcy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#38 PostWysłany: 11 Paź 2020 19:12 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 203
Kilometry: 369 695
niebieski
Na stronie Austria.info można przeczytać, że w przypadku wjazdu z krajów wysokiego ryzyka (czyli np z Turcji) jest wymagane posiadanie negatywnego testu lub zrobienie go w ciągu 48 godzin od przylotu w Austrii. My po przylocie chcielibyśmy od razu jechać do Polski autem, więc może w przypadku takiego tranzytu test nie będzie wymagany. Na stronie Pegasusa odnośnie Austrii nie ma informacji o konieczności posiadania testu (w przypadku Niemiec jest taka informacja).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#39 PostWysłany: 11 Paź 2020 21:02 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Ja też chciałem jechać od razu autem z lotniska w Berlinie do Polski (kto niby by to sprawdził ) , ale na to nie pozwolili....Ma być test i koniec. Bez testu nie wpuszczą do samolotu.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 11 Paź 2020 23:59, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#40 PostWysłany: 11 Paź 2020 23:33 

Rejestracja: 27 Lip 2011
Posty: 44
Loty: 193
Kilometry: 335 259
No jeśli chodzi o Niemcy to już kilka osób potwierdziło, że bez testu nie wpuszczają do samolotu.
Dlatego szukamy kogoś kto z pierwszej ręki może powiedzieć jak jest z Austrią?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 653 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group