Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Mapa zakażeń covid19

https://covid19.saglik.gov.tr/

[ 642 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#61 PostWysłany: 16 Lis 2020 15:44 

Loty: 82
Kilometry: 172 381
Hej
Na chwilę obecną do Turcji testy nie są wymagane.Najlepiej śledzić informacje na stronach ambasady i lini lotniczych.
Powrót z Turcji - na lotnisku w Stambule SAW z biletem podróżnym można wykonać test za 250 TL.(kolejki są duże i czas oczekiwania na wynik siłą rzeczy się wydłuża) np.Niemcy wymagają testu na powrocie z Turcji
Do podróży po Turcji wymagany jest HES kod -> aplikacja Hayat Eve Sığar
link do pegasus:https://www.flypgs.com/en/where-can-i-fly
Pozdrawiam
kostek966 napisał(a):
Czy coś się zmieniło ostatnio w sprawie testów po przylocie z Polski do Turcji, rozumiem że do Antalyi bez problemu, a Stambuł?
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#62 PostWysłany: 16 Lis 2020 17:06 

złoty
Zaczynam rozważać opcję Turcji z Pragi.
Wygląda na to że po powrocie można zabrać auto z parkingu i odjechać do PL.
 Relacje PM off  

#63 PostWysłany: 16 Lis 2020 19:41 

niebieski
Jestem w Turcji w górach od 6dni. Lot Waw-Ist Lot-em, do Antalyi TK. Żadnych wymagań dotyczących testów,kwarantanny, numerów HES NIE MA. Jest za to piękna pogoda, tania lira, świetne jedzenie i przyroda. Wszystko działa, na ulicach maseczki noszą prawie wszyscy.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#64 PostWysłany: 16 Lis 2020 19:57 
Awatar użytkownika

Loty: 2
Kilometry: 1 126
LA19 napisał(a):
Hej
Na chwilę obecną do Turcji testy nie są wymagane.Najlepiej śledzić informacje na stronach ambasady i lini lotniczych.
Powrót z Turcji - na lotnisku w Stambule SAW z biletem podróżnym można wykonać test za 250 TL.(kolejki są duże i czas oczekiwania na wynik siłą rzeczy się wydłuża) np.Niemcy wymagają testu na powrocie z Turcji
Do podróży po Turcji wymagany jest HES kod -> aplikacja Hayat Eve Sığar
link do pegasus:https://www.flypgs.com/en/where-can-i-fly
Pozdrawiam
kostek966 napisał(a):
Czy coś się zmieniło ostatnio w sprawie testów po przylocie z Polski do Turcji, rozumiem że do Antalyi bez problemu, a Stambuł?

Kod HES jest tylko dla Turków. Nie jest wymagany dla obcokrajowców. Jedynie gdzie mnie o to pytali to przy zakupie biletu na autobus Metro , taki miedzymiastowy.

Ostatnio edytowany przez Abcn, 16 Lis 2020 20:57, edytowano w sumie 1 raz
T
 Relacje PM off  

#65 PostWysłany: 16 Lis 2020 22:49 

ehh zmartwiły mnie informacje o teście w drodze powrotnej z Turcji do Niemiec. Mam bilety na trasie Bogota - Berlin Turkish Airlines z przesiadką w Istanbule. Mam tylko 2h na przesiadkę. Czy to oznacza, że będąc tylko na chwilę w tranzycie również muszę okazać negatywny test PCR, bo inaczej nie wpuszczą mnie do samololotu IST-BER? Z Berlina oczywiście wracam do PL samochodem, ale nie ma to chyba znaczeni skoro to Turcy robią takie problemy..
 Relacje PM off  

#66 PostWysłany: 17 Lis 2020 00:00 

Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Jak wracałem ze Stambułu do Berlina we wrzesniu to przed gejtem też sprawdzali testy.
 Relacje PM off  

#67 PostWysłany: 17 Lis 2020 14:04 

Według mnie to nie Turcy robią problem, a właśnie Niemcy. Niemcy wymagają testów od pasażerów przylatujących z Turcji do nich.
W sprawie tranzytu to najlepiej skontaktuj się z linią lotniczą :)

elsylwio napisał(a):
ehh zmartwiły mnie informacje o teście w drodze powrotnej z Turcji do Niemiec. Mam bilety na trasie Bogota - Berlin Turkish Airlines z przesiadką w Istanbule. Mam tylko 2h na przesiadkę. Czy to oznacza, że będąc tylko na chwilę w tranzycie również muszę okazać negatywny test PCR, bo inaczej nie wpuszczą mnie do samololotu IST-BER? Z Berlina oczywiście wracam do PL samochodem, ale nie ma to chyba znaczeni skoro to Turcy robią takie problemy..

#68 PostWysłany: 17 Lis 2020 14:16 

Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Nie przejdzie w zadnej lini. Przerobilem to w zeszly wekend, jak mi Pegazus odmowil wejscia na poklad, a reszta sie wypiela(TK i jakas inna ich czarterowa linia). Hotel, test (120zl) i 20€ (+\-) za zmiane biletu. Niesamowicie mylace jest to, ze Niemcy wskazują wprost na swojej rzadowej stronie mozliwosc odbycia tranzytu z kraju objetego nakazem testu/kwarantanny, poprzez uzycie wlasnego samochodu/pociagu. Dziwne to wszystko.
Edit!
W twojej sytuacji moze nie wszystko stracone! Lecial z nami ziomek bez testu (wiem bo paszportowke robil przedemna), tyle ze on mial jeszcze dalej z Berlina bilet na kolejny samolot i bez zbednego gadania niemiecki pogranicznik go wpuscil, tyle ze musial pokazac bilet. Co ciekawe musial zmienic terminal z 5 (byly SXF) na nowe terminale BER. Takie to wszystko bezsensu.
 Relacje PM off
Chupacabra uważa post za pomocny.

#69 PostWysłany: 17 Lis 2020 14:54 

LA19 napisał(a):
Według mnie to nie Turcy robią problem, a właśnie Niemcy. Niemcy wymagają testów od pasażerów przylatujących z Turcji do nich.
W sprawie tranzytu to najlepiej skontaktuj się z linią lotniczą :)

No właśnie to jest problem bo na infolinii Turkish Airlines są w ogóle niedoinformowani, na fb nie odpisują. Dają linki do stron, które są mylące, bo jako Polak mogę wylądować bez testu będąc w tranzycie do Polski. Powiedzieli mi, że muszę mieć negatywny test PCR przed wlotem do Bogoty, mimo, ze jest to nieprawda i Kolumbia zniosła testy 4 listopada. Pani na infolinii (bardzo niemiła zresztą) nie miała zielonego pojęcia o czy mówi, twierdząc, że jak wracam w styczniu to ona nie wie jakie będą regulacje, że może juz w ogóle koronawirusa nie będzie :lol: Na tę chwilę utrzymywała, że potrzebuję testu do wjazdu do Niemiec, nawet jak jestem w tranzycie.

gruby_inversia napisał(a):
Niesamowicie mylace jest to, ze Niemcy wskazują wprost na swojej rzadowej stronie mozliwosc odbycia tranzytu z kraju objetego nakazem testu/kwarantanny, poprzez uzycie wlasnego samochodu/pociagu. Dziwne to wszystko.
Edit!
W twojej sytuacji moze nie wszystko stracone! Lecial z nami ziomek bez testu (wiem bo paszportowke robil przedemna), tyle ze on mial jeszcze dalej z Berlina bilet na kolejny samolot i bez zbednego gadania niemiecki pogranicznik go wpuscil, tyle ze musial pokazac bilet. Co ciekawe musial zmienic terminal z 5 (byly SXF) na nowe terminale BER. Takie to wszystko bezsensu.

Dokładnie, to mnie zmyliło totalnie!! Podobno jak się leci dalej z tranzytem w Niemczech to nie ma problemu. Tylko w moim wypadku Berlin jest moją finalną destynacją skąd odjadę dopiero samochodem. A jeszcze dopytam - czyli problem miałeś z wejściem na pokład i to linie Cię cofnęły, czy już przy odprawie paszportowej zostałeś cofnięty przez niemieckiego celnika?
 Relacje PM off  

#70 PostWysłany: 17 Lis 2020 15:01 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

elsylwio napisał(a):
Pani na infolinii (bardzo niemiła zresztą) nie miała zielonego pojęcia o czy mówi, twierdząc, że jak wracam w styczniu to ona nie wie jakie będą regulacje, że może juz w ogóle koronawirusa nie będzie :lol: Na tę chwilę utrzymywała, że potrzebuję testu do wjazdu do Niemiec, nawet jak jestem w tranzycie.

No ale ma racje...
Do tego czasu 1000 nowych rzeczy powstanie
 Relacje PM off  

#71 PostWysłany: 17 Lis 2020 17:23 

Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
@elsylwio ,
niemiecki celnik by mnie wpuscil (przynajmniej tak stwierdzil jak go zagadalem, ale mogl mi odpowiedziec na odczepnego , bo byla kolejka). Natomiast mnie nie chcieli wpuscic w Antalya , ugralem zeby mnie chociaz to Istambulu puscili, tam ponownie sprobowalem swoich sil i uslyszalem ze nie ma zadnych szans bez testu wejsc na poklad samolotu.
 Relacje PM off  

#72 PostWysłany: 17 Lis 2020 18:27 

Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
@elsylwio - ja w Niemczech nie miałem zadnej kontroli związanej z posiadaniem/ nie posiadaniem testu...Po prostu cała robote odwalili za nich Turcy.
 Relacje PM off  

#73 PostWysłany: 17 Lis 2020 20:31 

dzięki wszystkim za odpowiedzi! pojawiła się iskierka nadziei i są loty w podobnej cenie i dacie na trasie WAW-IST-BOG. Mogę zmienić bezkosztowo, więc po prostu zmienię, żeby uniknąć obowiązkowego testu. Mam nadzieję, że Polska nie zamknie granic, bo wtedy czeka mnie lot do domu za kupę kasy :)
 Relacje PM off  

#74 PostWysłany: 17 Lis 2020 21:22 

złoty
https://www.dailysabah.com/turkey/turke ... cases/news
 Relacje PM off
tropikey lubi ten post.

#75 PostWysłany: 18 Lis 2020 00:24 

Hejka

EDIT obostrzeń niestety:

- sklepy otwarte od 10 do 20
-restauracje i kawiarnie - tylko take away
-kina,teatry,muzea,siłownie - zamknięte
-w tygodniu można wychodzić od 10 do 20 (przebywać poza domem)
- w weekendy pełny zakaz wychodzenia z domu od 20 do 10 rano

wszystko ma obowiązywać od jutra tj. 18.11.2020 ale info jeszcze nie potwierdzone dokońca
Prawdopodobnie obostrzenia będą obowiązywać do końca roku :(

#76 PostWysłany: 18 Lis 2020 07:47 

niebieski
LA19 napisał(a):
Hejka

(

Czym to się różni, jedno od drugiego? Wynikałoby z tego, że i w tygodniu między 20 a 10 wychodzić z domu nie można
 Relacje PM off
Chupacabra lubi ten post.

#77 PostWysłany: 18 Lis 2020 09:50 

Przepraszam wkradła się pomyłka:
w tygodniu można wychodzić normalnie, przypominam restauracje, kawiarnie ->take away
jedynie w weekendy obowiązuje zakaz wychodzenia z domu od 20 do 10 rano
będę was na bieżąco informować, bo sama nie wiem dokońca jak to będzie funkcjonować i jakie są moje nowe odczucia z tym lockdown->post będzie aktualizowany
pietia napisał(a):
LA19 napisał(a):
Hejka

(

Czym to się różni, jedno od drugiego? Wynikałoby z tego, że i w tygodniu między 20 a 10 wychodzić z domu nie można
3 ludzi lubi ten post.

#78 PostWysłany: 19 Lis 2020 11:47 
Awatar użytkownika

HON fly4free
@LA19

jak to wyglaa w odniesieniu do hotelowych restauracji? One funkjonuja w dalszym ciagu normalnie?

#79 PostWysłany: 19 Lis 2020 13:14 
Król Ż
Awatar użytkownika

Loty: 367
Kilometry: 743 263
Obstawiam,że tak. Knajpy otwarte do 22 a salon w Hiltonie działał do 23
2 ludzi uważa post za pomocny.

#80 PostWysłany: 19 Lis 2020 15:18 

Oj tutaj osobiście nie pomogę. Odsyłam do linków :)

https://www.gov.pl/web/turcja/ogranicze ... 0R1fZFcUg4

Napewno bezwględnie trzeba przestrzegać godzin przebywania poza domem.

tutaj więcej info dla turystów
https://alanyaonline.pl/alanya-koronawi ... tdcsrHxTY0

Flyguy napisał(a):
@LA19

jak to wyglaa w odniesieniu do hotelowych restauracji? One funkjonuja w dalszym ciagu normalnie?
Flyguy uważa post za pomocny.

[ 642 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 33  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość