Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Mapa zakażeń covid19

https://covid19.saglik.gov.tr/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 653 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#141 PostWysłany: 10 Gru 2020 12:51 

Rejestracja: 21 Gru 2019
Posty: 46
Hej, czy ma ktoś aktualne informacje jak wygląda sytuacja w okolicach Alanya? Jest jakiś podział kraju na strefy czy są takie same obostrzenia jak w Stambule?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#142 PostWysłany: 10 Gru 2020 15:01 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Moi rodzice sa w Antaly. Wszystko tak jak w Istambule, tyle ze w centrach handlowych nikt o kod HES nie pyta.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#143 PostWysłany: 13 Gru 2020 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2017
Posty: 156
Loty: 156
Kilometry: 264 238
Wróciłem z objazdówki w Turcji.
W małych miejscowościach covid się nie przyjął. W dużych (Konya, Ankara) przestrzegają.

Ograniczenia NIE obowiązują turystów. Jak masz paszport i maseczkę robisz co chcesz.

HES potrzebny w niektórych hotelach, ale na recepcji go wygenerują.

Booking.com działa przez vpn tylko.

BARDZO WAŻNA SPRAWA. Zakaz sprzedaży alkoholu w weekend w sklepach. Nie spotkałem się nigdy z tak rażącym łamaniem praw turysty.

Ogólnie coronospokój.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#144 PostWysłany: 13 Gru 2020 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
Ja z kolei miałem na odwrót. Maski nosili wszyscy i tu i tu, bez wyjątku i miałem wrażenie, że wszędzie "dotarło".
Tak jak pisałem na poprzedniej stronie - w dużych miastach ani razu nie zaczepiła nas policja, wszyscy podchodzili do nas jak turystów i przymykali oko na wszystko, jednak w mniejszych miastach natomiast kilka kontroli, kazali nam raz wyrzucić grzane wino, które piliśmy, bo stwierdzili, że przez to nie przestrzegamy wtedy nakazu noszenia maseczek. Sprzedaż prowadzona tylko na wynos, więc innej opcji nie było ;).

Kody HES potrzebne były nam tylko do zakupu biletów na obliet, jednak hotel lub biura sprzedaży przewoźników na dworcach pomagają w tym temacie.
Przy wejściach do centrum handlowego, lotniska itp wystarczyło rzucać - "tourists".

Z taksówkami nie ma problemu zarówno w weekend, jak i w nocy, ich zakazy nie obowiązują i mają specjalne zezwolenia. Nocne busy również kursują. Obłożenie na naszych 2 kursach po około 35-40%. Większość lokalnych. Na drogach widać było częste kontrole - w szczególności po 21. Autostop funkcjonuje dalej bez większych problemów.

Balony w Kapadocji w baardzo przyjaznej cenie. Płaciliśmy po 45 euro od osoby.
Paragliding w Alanyi cenowo rzucali na początek od 20 euro, więc pewnie do zbicia, ale nie trafiłem w okno pogodowe..
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#145 PostWysłany: 14 Gru 2020 21:39 

Rejestracja: 04 Paź 2020
Posty: 86
Loty: 120
Kilometry: 251 156
nowe restrykcje na Sylwester i Nowy rok
https://www.dailysabah.com/turkey/turkey-to-impose-coronavirus-curfew-on-new-years-eve/news

od 31.12 do 4.01 - całkowity lockdown
Pojawią się pytania czy dotyczy turystów ???
Moja odpowiedź odrazu brzmi : Nie wiem tego, dopiero sprawdzam w tym momencie informuje tylko o nowej sytuacji
Pozdrawiam
Laura
_________________
Chętnie pomogę jeśli ktoś ma pytania dotyczące zwiedzania, praktycznych informacji w Stambule :) -> częściej jestem dostępna na instagramie lalaura1901
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#146 PostWysłany: 19 Gru 2020 21:19 

Rejestracja: 04 Paź 2020
Posty: 86
Loty: 120
Kilometry: 251 156
Hej
jestem na wycieczce Adana-Tarsus-Mersin-i wzdłuż wybrzeża aż do Anamur się wybraliśmy.
Sytuacja 1
wypożyczone auto logiczne, że na tureckich rejestracjach no i zatrzymała nas w piątek policja, pokazanie paszportu i mówienie "yabanci" "tourists" niewiele pomagało.Pan policjant był wyjątkowo niemiły i restrykcyjny - jednym słowem chciał nam wlepić mandat na 3150TL, bo twierdził, że nas turystów też obowiązuje zakaz przebywania poza domem po 21 w tygodniu
Skończyło się szczęśliwie ale to była stresująca sytuacja

Sytuacja 2
bezpiecznie jechać taksówką, bo na kontrolach a mieliśmy ich 4, taksówkarz rozmawia z policjantem po turecku i nas puszczali

Podsumowując - wszystko to jedna wielka loteria i zależy od policjanta

Pozdrawiam ze słonecznego Mersin ;)
Laura
_________________
Chętnie pomogę jeśli ktoś ma pytania dotyczące zwiedzania, praktycznych informacji w Stambule :) -> częściej jestem dostępna na instagramie lalaura1901
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
ZbyszekP uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#147 PostWysłany: 20 Gru 2020 17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2876
platynowy
LA19 napisał(a):
nowe restrykcje na Sylwester i Nowy rok
https://www.dailysabah.com/turkey/turkey-to-impose-coronavirus-curfew-on-new-years-eve/news

od 31.12 do 4.01 - całkowity lockdown
Pojawią się pytania czy dotyczy turystów ???
Moja odpowiedź odrazu brzmi : Nie wiem tego, dopiero sprawdzam w tym momencie informuje tylko o nowej sytuacji
Pozdrawiam
Laura


Udalo Ci sie zweryfikowac informacje ktore tu zamiescilas?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#148 PostWysłany: 20 Gru 2020 21:18 

Rejestracja: 04 Paź 2020
Posty: 86
Loty: 120
Kilometry: 251 156
Na ten moment niestety dalej nic nie wiadomo przepisy są niejasne i policjanci też różnie je interpretują -> jak widać po mojej ostaniej przygodzie :(
Nadal staram się sprawdzić, żeby podać wam konkretne informacje
Obiecuje, dam znać! :)
Pozdrawiam
Laura

quote="Flyguy"]
LA19 napisał(a):
nowe restrykcje na Sylwester i Nowy rok
https://www.dailysabah.com/turkey/turkey-to-impose-coronavirus-curfew-on-new-years-eve/news

od 31.12 do 4.01 - całkowity lockdown
Pojawią się pytania czy dotyczy turystów ???
Moja odpowiedź odrazu brzmi : Nie wiem tego, dopiero sprawdzam w tym momencie informuje tylko o nowej sytuacji
Pozdrawiam
Laura


Udalo Ci sie zweryfikowac informacje ktore tu zamiescilas?[/quote]
_________________
Chętnie pomogę jeśli ktoś ma pytania dotyczące zwiedzania, praktycznych informacji w Stambule :) -> częściej jestem dostępna na instagramie lalaura1901
Góra
 Profil Relacje PM off
juggler5 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#149 PostWysłany: 20 Gru 2020 21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g ... urkey.html

Z tego co można wyczytać z relacji ludzi w Internecie, to ograniczenie również NIE DOTYCZY turystów. Jeżeli jednak ktoś chce mieć to na piśmie jak kolega niżej, to myślę, że można zrobić podobnie;
Załącznik:
6474640E-512E-4168-ADCD-FE241D8BD4D5.jpeg
6474640E-512E-4168-ADCD-FE241D8BD4D5.jpeg [ 136.82 KiB | Obejrzany 2005 razy ]


Jednak pismo pismem, a życie życiem. Nie wiadomo na jakich trafi się policjantów i czy trochę nerwów nie będzie Was to wyjaśnienie kosztowało.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
LA19 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#150 PostWysłany: 25 Gru 2020 22:21 

Rejestracja: 01 Lut 2015
Posty: 152
https://korrespondent.net/world/4310515 ... a-COVID-19 już nawet Turcja wymaga testu od 28 grudnia...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#151 PostWysłany: 26 Gru 2020 13:01 

Rejestracja: 04 Paź 2020
Posty: 86
Loty: 120
Kilometry: 251 156
EDIT: od 28.12 do 1.03.2021 Turcja wymaga testu PCR ważnego do 72 godzin

As of December 28, 2020, passengers arriving from abroad are required to have taken a PCR test with a negative result within 72 hours prior to their flight, and the test result should be submitted during check-in. Passengers failing to submit a negative PCR test are not allowed to board the flights. This application is valid until March 1, 2021.
https://www.dailysabah.com/business/tur ... ngers/news

Czy lockdown dotyczy turystów tutaj macie odp :(
Dokładnie tak nie dostaliśmy żadnego potwierdzenia, że turystów nie dotyczy sylwestrowy (31.12 od 21 do 4.01 do 5 rano) lockdown.
Sama się przekonałam na własnej skórze, że pismo pismem i turyści są zwolnieni a jednak pan policjant uważał inaczej
Podobno dobrą opcją jest posiadanie potwierdzenia, że turyści są zwolnieni z obostrzeń i używanie tylko i wyłącznie angielskiego i wybieranie taxi - żadne Merhaba, teşekkür
Mniej jeździ autobusów i ciężko złapać ostanie taksówkę przez weekend :(
Pozdrawiam


wasil10 napisał(a):
https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g293969-i367-k13447892-o10-New_Year_Curfew_o-Turkey.html

Z tego co można wyczytać z relacji ludzi w Internecie, to ograniczenie również NIE DOTYCZY turystów. Jeżeli jednak ktoś chce mieć to na piśmie jak kolega niżej, to myślę, że można zrobić podobnie;
Załącznik:
6474640E-512E-4168-ADCD-FE241D8BD4D5.jpeg


Jednak pismo pismem, a życie życiem. Nie wiadomo na jakich trafi się policjantów i czy trochę nerwów nie będzie Was to wyjaśnienie kosztowało.
_________________
Chętnie pomogę jeśli ktoś ma pytania dotyczące zwiedzania, praktycznych informacji w Stambule :) -> częściej jestem dostępna na instagramie lalaura1901
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#152 PostWysłany: 26 Gru 2020 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
W nawiązaniu do:

https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=11&t=151716&p=1401223#p1401191

wygląda na to to, że - dopóki nie pojawi się coś nowego w tej sprawie - założyć trzeba, że do 1.03.2021 test wymagany będzie również od pasażerów w tranzycie, bo zgodnie z:

"NOTAM A6712/20 (Issued for LTAA LTBB) — COVID-19 / NOTAM REGARDING FLIGHTS TO TURKEY

1. STARTING FROM 29 DECEMBER 2020 21:00 UTC HOURS ALL PASSENGERS
THAT ARE 6 YEARS OLD AND OLDER WILL BE REQUIRED TO SUBMIT A NEGATIVE
SARS-COV-2 PCR TEST RESULT DONE WITHIN THE LAST 72-HOURS PRIOR TO
THEIR ENTRANCE TO TURKEY. PASSENGERS THAT DO NOT SHOW NEGATIVE
SARS-COV-2 PCR TEST RESULT WILL NOT BE ACCEPTED TO FLIGHT. THIS
REQUIREMENT IS APPLICABLE ALSO FOR TRANSIT AND TRANSFER PASSENGERS
.

2. THESE MEASURES WILL BE IN FORCE UNTIL 01 MARCH 2021.

29 DEC 21:00 2020 UNTIL 28 FEB 21:00 2021 ESTIMATED. CREATED: 26 DEC 11:01 2020"

(wzięte z https://www.avianews.com/world/2020/12/26/turkey_posponed_pcr_rules_for_airpassengers/)

@woy - nawiązując do Twojego wpisu w innym wątku, to chyba Ci się upiekło, bo wchodzi to od 30.12, więc już po Twoim przylocie do IST :)
Góra
 Profil Relacje PM off
LA19 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#153 PostWysłany: 26 Gru 2020 23:27 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 483
złoty
@tropikey czytalem już wszystkie mozliwe newsy - w jedną stronę to może mi się upiecze, ale będę musiał szukać testu w Aruszy na drogę powrotną. Tak czy inaczej, więcej zainwestowalem niż ten test warty, więc chyba zaryzykuję.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#154 PostWysłany: 26 Gru 2020 23:52 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 105
jbc to w Arusha testują tu:
https://www.teamkilimanjaro.com/blog/de ... -in-arusha
ale 72 h czekania na wynik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#155 PostWysłany: 27 Gru 2020 19:19 

Rejestracja: 04 Paź 2020
Posty: 86
Loty: 120
Kilometry: 251 156
EDIT: testy wymagane od 30.12 data została przesunięta z 28.12 na 30.12 ;)

LA19 napisał(a):
EDIT: od 28.12 do 1.03.2021 Turcja wymaga testu PCR ważnego do 72 godzin

As of December 28, 2020, passengers arriving from abroad are required to have taken a PCR test with a negative result within 72 hours prior to their flight, and the test result should be submitted during check-in. Passengers failing to submit a negative PCR test are not allowed to board the flights. This application is valid until March 1, 2021.
https://www.dailysabah.com/business/tur ... ngers/news

Czy lockdown dotyczy turystów tutaj macie odp :(
Dokładnie tak nie dostaliśmy żadnego potwierdzenia, że turystów nie dotyczy sylwestrowy (31.12 od 21 do 4.01 do 5 rano) lockdown.
Sama się przekonałam na własnej skórze, że pismo pismem i turyści są zwolnieni a jednak pan policjant uważał inaczej
Podobno dobrą opcją jest posiadanie potwierdzenia, że turyści są zwolnieni z obostrzeń i używanie tylko i wyłącznie angielskiego i wybieranie taxi - żadne Merhaba, teşekkür
Mniej jeździ autobusów i ciężko złapać ostanie taksówkę przez weekend :(
Pozdrawiam


wasil10 napisał(a):
https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g293969-i367-k13447892-o10-New_Year_Curfew_o-Turkey.html

Z tego co można wyczytać z relacji ludzi w Internecie, to ograniczenie również NIE DOTYCZY turystów. Jeżeli jednak ktoś chce mieć to na piśmie jak kolega niżej, to myślę, że można zrobić podobnie;
Załącznik:
6474640E-512E-4168-ADCD-FE241D8BD4D5.jpeg


Jednak pismo pismem, a życie życiem. Nie wiadomo na jakich trafi się policjantów i czy trochę nerwów nie będzie Was to wyjaśnienie kosztowało.
_________________
Chętnie pomogę jeśli ktoś ma pytania dotyczące zwiedzania, praktycznych informacji w Stambule :) -> częściej jestem dostępna na instagramie lalaura1901
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#156 PostWysłany: 27 Gru 2020 19:48 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Czy jest jakaś informacja na temat wymogu posiadania testu, jeśli przekraczamy granice lądem (z Bułgarii)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#157 PostWysłany: 27 Gru 2020 19:57 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 483
złoty
@NBE322 Tak, na granicy lądowej test też obowiązuje od 30.12.
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#158 PostWysłany: 31 Gru 2020 08:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Tymczasem, dziś mail od TK, który znowu miesza i zostawia pole do interpretacji, zamiast jednoznacznie wyjaśnić sytuację (wytłuszczenie moje):

"Dear Passengers,

For flights to our country which have STD (schedule time of departure) 30 December ‪2020 00‬:00 or later with the dates and times of the countries where the flights are operated , 6 years and older passengers who will enter Turkey must submit negative PCR test documents taken 72 hours before the schedule time of departure of the flight (maximum 72 hours between the sample delivery time and the schedule time of departure of the flight). It must be nucleic acid test. Transit passengers who will not enter Turkey only should pay attention to the destination country regulations. This implementation is valid until March 1, 2021. "

Potem jest jeszcze o podróżnych z UK, DK i RPA.
Czy oni nie mogli tego napisać jednoznacznie, że dla pasażerów tranzytowych test lub nie jest wymagany? Co to w ogóle za komunikat? Współczuję wszystkim lecącym na dniach.

Na szczęście, jest jeszcze Pegasus, a u nich:

"Dear Guests,

According to the measures taken by the official authorities, the requirement for transit passengers having a connecting flight through Turkey to other countries to submit a PCR test with a negative result made within 72 hours prior to arrival has been canceled. Transit passengers will be accepted to the flight according to the rules of the final destination country.

Please read the information regarding entry rules for the country you are visiting, PCR test rules, and the forms to be completed."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#159 PostWysłany: 31 Gru 2020 10:46 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 506
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Kurde niech się zdecydują bo nie wiem czy potrzeba testu na powrocie czy nie ;p
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#160 PostWysłany: 31 Gru 2020 10:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
na dziś jest brak wymogu testu w tranzycie - jak będzie jutro, za tydzień i za miesiąc, się okaże ;)
A na serio, mam wrażenie, że zorientowali się, jaki bajzel powstał z tymi testami w tranzycie i wycofali się z tego na stałe (chyba, że dojdzie do jakiegoś gwałtownego pogorszenia się sytuacji covidowej). Dobrze byłoby, gdyby jeszcze w Holandii tak samo sobie to przemyśleli, a obserwując komentarze nap. na flyertalku, sądzę, że jest na to szansa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 653 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 33  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group