Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 182 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 12 Kwi 2022 12:29 

Dziękuję za odpowiedzi! Co do terminu urlopu, to był ciężki temat i niestety tylko sierpień nam pozostał. Bolonię i Wenecję myślałem po drodze odwiedzić.
No nic, pozostaje mi przeszukać noclegi i zobaczyć jakie są możliwości i koszty.
 Relacje PM off  

#182 PostWysłany: 24 Maj 2022 11:24 
Awatar użytkownika

srebrny
rw30 napisał(a):
-- 25 Mar 2022 15:19 --

<do usuniecia>

-- 25 Mar 2022 15:30 --

cześć

planuję podróż do Toskanii.

Przylot - do Pizy, w piątek wieczorem
Wylot - z Bolonii, w niedzielę wieczorem, 9 dni po przylocie.

Teraz - uwaga - z tego okresu 4 dni (w 'tygodniu') będę pracował, ten okres planuję spędzić w jednym i tym samym miejscu, najprawdopodobniej we Florencji.
Ale nawet podczas dni wolnych nie chcę się zabijać i objechać wszystkich urokliwych miasteczek i atrakcji. Nie planuję też wynajmu samochodu. Absolutnie nie planuję też pobytu na plaży (poza ew. Cinque Terre).

Mój wstępny plan jest taki:
sobota - Pisa
niedziela - Cinque Terre
poniedziałek - przyjazd do Florencji, w poniedziałek (wolne) obczajka miasta, potem wtorek - piątek praca stamtąd, jakieś spacery wieczorem, ew jakieś muzeum w ciągu dnia, ale to max, raczej skupienie na pracy
sobota - w sumie nie wiem, w wielu miejscach czytam że Siena jest ciekawa, warto? czy może lepiej na chillu pochodzić jeszcze po Florencji
niedziela - Bolonia, wylot

noclegi: od piątku do poniedziałku w Pizie, od poniedziałku do niedzieli (soboty?) we Florencji, być może ostatnia noc w Bolonii, ale może niekoniecznie tylko pojadę do Bolonii dopiero w niedzielę wcześnie rano.

dajcie znać co sądzicie i czy to ma sens. Nie wiem jak z tą Sieną, naprawdę warto? I czy może warto jedną noc spędzić w Cinque Terre by móc tam spokojnie spędzić więcej czasu?

i jeszcze - lepiej tam polecieć koło 20 maja czy koło 10 czerwca? akurat na przełomie maja i czerwca muszę być w PL, więc wtedy nie.

z góry dzięki, pozdrawiam

całkiem dobry był ten plan, choć, mimo że ostatecznie miałem dwa dni wolnego, nie wszystko zrealizowałem - nie dotarłem do Sieny ani do Lucci, bo miałem sporo dodatkowych atrakcji w pracy.
Ogólne uwagi:
* Piza ma kiepską opinię tu na forum (i nie tylko), i może i faktycznie, poza Piazza Dei Miracoli nie ma tam zbyt wielu must-see miejsc, ale klimat jest bardzo fajny i mi się osobiście całkiem podobało.

* Cinque Terre OBOWIĄZKOWO. Więcej szczegółów w temacie o Cinque Terre.

* Florencja jest świetna. Jedyny potencjalny minus - strasznie gorąco. Ja tam byłem 17-22 maja i między 13:00 a 17:00 odczuwalna temperatura była sporo powyżej 30C.

* Bolonia nie jest zła, ale po Florencji trudno się nią zachwycić, do tego jest tam już trochę brudu & syfu na ulicach (a'la Sycylia). Choć samo centrum jest ładne, zwłaszcza dzielnica (nie umiem przypomnieć sobie nazwy, ta tuż po prawej - patrząc na mapę - od głównego placu, z wieloma restos i knajpkami)
* na twin Towers w Bolonii bilety trzeba rezerwować z wyprzedzeniem. Nie wiem jak w tygodniu, ja bylem w niedzielę koło 12 i już nie można było na ten dzień kupić.

* włoskie pociągi są świetne. Bilety na pociągi regionalne (tylko takimi jeździłem) można kupować przez oficjalną apkę trenItalia nawet kilka minut przed odjazdem pociągu
 Relacje PM off  

[ 182 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 3 gości