Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 192 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 31 Lip 2016 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 797
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
......zapomniałeś o Sienie.... Absolutny mus i na oświadczyny dobre miejsce

W Florencji fajne mieście to Piazza Michaelangelo wieczorem. Nie wiem jak tam logistycznie Ci się uda ale widok o zachodzie na całą Florencję jest wyśmienity w sam raz na taka okazje. Sprawdź jak to wygląda w Google Maps.
Góra
 Profil Relacje PM off
kamjan uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#142 PostWysłany: 31 Lip 2016 18:58 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 7
Loty: 4
Kilometry: 3 164
Dokładnie...całkiem zapomniałem o Sienie:) Dziękuję za poradę z tym wzgórzem. Rzeczywiście fajny pomysł:) Na zdjęciach wieczornych panorama Florencji wygląda wręcz oszałamiająco.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 03 Sie 2016 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 797
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
.... musisz być tam około 20:30 i ...... na pewno będzie "trochę" ludzi - ale winko na schodkach z jakąś włoską przekąską .... luba będzie w siódmym niebie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 03 Sie 2016 22:59 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 7
Loty: 4
Kilometry: 3 164
To się muszę wykazać:) W sumie ostatni pociag powrotny do Pisy, jest o 23, to da radę być tam o tej godzinie, którą polecasz.
Ale i tak szczerze dziękuję za porady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 20 Sie 2016 02:25 

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 8
Loty: 18
Kilometry: 17 941
Witam również i ja.
Na wrzesień mamy zaplanowaną podróż poślubną po Włoszech i jedną z atrakcji są 4 dni w Pizie (jako 4 dni w Toskanii).
Moje kochanie chciałaby zobaczyć Toskanię, ale także poleżeć w tym czasie nad morzem.
Wymyśliłem sobie 2 dni nad morzem i 2 dni Lucca i Florencja pociągiem.
Nadal nie mam pewności gdzie nad morze (coraz częściej skłaniam się do 1 dnia w Cinque Terre, ale czy to nie za daleko i 1 dnia Marina di Pisa. Ewentualnie 2 dni bliżej Pizy w Marina albo gdzieś indziej - help :) ).
Poza tym nie wiem, czy nie poszukam spokojniejszej i wolniejszej opcji i nie zamienię Florencji na Sienę.
Przyjazd do Pizy 14-09 o 12:17 Pisa Centrale wyjazd 18-09 11:06.
Czy myślicie, że jak pojadę do Lukki w pierwszy dzień autobusem ok 15 do wieczora, to będzie ok? Jeszcze nie patrzyłem na połączenia, ale wtedy chciałbym pobyć tam do ok 22.
Ogólnie nie chcę nadmiernego pośpiechu, bo to jest wyjazd dla niej, a ona ceni spokój. Ale wiem, że jest gotowa jechać 1,5 godz dla "widoków", ale potem chcę jej dać spokój na plaży (Cinque?).
Jakieś inne pomysły? Zwłaszcza na "morskie opowieści"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 20 Sie 2016 11:40 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 7
Loty: 4
Kilometry: 3 164
Witaj:) Ja wrócę 2 września, wiec 3 z rana dam znać "na świeżo" jak z Lukką i Marina di Pisa:) Jakby ktoś jeszcze mógł polecić jakaś stronę z autobusami, bo strony które znalazłem są lekko mówiąc beznadziejne.
Pytam, bo do Florencji z rana tj. ok 9 chciałbym pojechać autobusem, i zobaczyć trochę Toskanii w ten sposób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 21 Sie 2016 18:02 

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 8
Loty: 18
Kilometry: 17 941
Do Florencji jeździ dużo pociągów Regionale za 8,4 Eur.
Myślę, że z okien pociągu też będą fajne widoki.
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
#148 PostWysłany: 21 Sie 2016 19:47 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 7
Loty: 4
Kilometry: 3 164
kemoth napisał(a):
Do Florencji jeździ dużo pociągów Regionale za 8,4 Eur.
Myślę, że z okien pociągu też będą fajne widoki.


Tak tak..wiem o tym:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 21 Sie 2016 21:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 797
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
kamjan napisał(a):
To się muszę wykazać:) W sumie ostatni pociag powrotny do Pisy, jest o 23, to da radę być tam o tej godzinie, którą polecasz.
Ale i tak szczerze dziękuję za porady.



godzinka na winko, fotki i Twoje sprawy ....... bez komunikacji miejskiej chyba się nie obejdzie jednak!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 24 Sie 2016 18:23 

Rejestracja: 15 Cze 2015
Posty: 6
Mam prośbę o radę. Samolot z KRK ląduje w Pizie o 22.50. Czy można sie wówczas jakoś korzystnie dostać do miasta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 25 Sie 2016 07:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 195
Loty: 131
Kilometry: 208 382
niebieski
Można na piechotę, bo spacer z lotniska do centrum to jakieś 15 minut.
_________________
moje podróże: https://acotamjest.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 25 Sie 2016 12:07 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 192
Loty: 118
Kilometry: 241 266
Jakiś czas temu kupiłem tanie loty Berlin - Piza - Berlin na nasz długi weekend w listopadzie (11.11 - 13.11). Powoli zaczynam sobie wszystko planować czytając wątki o Toskanii, choć w międzyczasie jest kilka innych podróży, więc jeszcze konkretnego planu nie mam :) W Pizie lądujemy w piątek o 10:55, natomiast wylot z Pizy mamy w niedzielę o 18:20 - więc godziny całkiem w porządku. Mój wstępny plan jest taki:

11 listopada - od razu po lądowaniu wsiąść w pociąg i zwiedzić całe Cinque Terre (obawiam się czy zdążymy, ale chciałbym spróbować), być może powrót do Pizy na nocleg, a może lepiej gdzieś indziej przenocować? La Spezia? Chciałbym prosić o poradę.
12 listopada - przejazd pociągiem do Florencji i tam cały dzień zwiedzania. Również nie jestem pewien w tym momencie co do noclegu - czy we Florencji, czy może lepiej w Pizie, w Lucce lub innej, mniejszej miejscowości w pobliżu Pizy?
13 listopada - myślę, że od około południa zwiedzanie wizytówki Pizy + spacer po mieście/obiad i około 16:30 na lotnisko.

Będę wdzięczny za uwagi co do planu i propozycji w których miastach planować noclegi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 02 Wrz 2016 21:12 

Rejestracja: 02 Wrz 2016
Posty: 2
Luccę mogę polecić z czystym sumieniem. A właściwie stare miasto zamknięte murami. Idealnie tam znaleźć kwaterę i wtedy wszystko jest w zasięgu spaceru :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 03 Wrz 2016 21:42 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 7
Loty: 4
Kilometry: 3 164
kemoth napisał(a):
Witam również i ja.
Na wrzesień mamy zaplanowaną podróż poślubną po Włoszech i jedną z atrakcji są 4 dni w Pizie (jako 4 dni w Toskanii).
Moje kochanie chciałaby zobaczyć Toskanię, ale także poleżeć w tym czasie nad morzem.
Wymyśliłem sobie 2 dni nad morzem i 2 dni Lucca i Florencja pociągiem.
Nadal nie mam pewności gdzie nad morze (coraz częściej skłaniam się do 1 dnia w Cinque Terre, ale czy to nie za daleko i 1 dnia Marina di Pisa. Ewentualnie 2 dni bliżej Pizy w Marina albo gdzieś indziej - help :) ).
Poza tym nie wiem, czy nie poszukam spokojniejszej i wolniejszej opcji i nie zamienię Florencji na Sienę.
Przyjazd do Pizy 14-09 o 12:17 Pisa Centrale wyjazd 18-09 11:06.
Czy myślicie, że jak pojadę do Lukki w pierwszy dzień autobusem ok 15 do wieczora, to będzie ok? Jeszcze nie patrzyłem na połączenia, ale wtedy chciałbym pobyć tam do ok 22.
Ogólnie nie chcę nadmiernego pośpiechu, bo to jest wyjazd dla niej, a ona ceni spokój. Ale wiem, że jest gotowa jechać 1,5 godz dla "widoków", ale potem chcę jej dać spokój na plaży (Cinque?).
Jakieś inne pomysły? Zwłaszcza na "morskie opowieści"?



Wróciłem wczoraj i jak obiecałem tak piszę. Do Marina di Pisa łatwo autobusem dojechać. Coś około 20 minut. Lecz w samej Marinie plaże kamieniste, a z tego co usłyszałem od innej pary w hotelu piaszczyste są w Tirrenia. Ten sam autobus tylko kawałek dalej. I pewniak dla was: SUNSET CAFE. Tylko ceny ciut droższe niż w Pizie.
Co do Lukki to chyba najwygodniej z Pizy pociągiem. I do tego klimatyzacja:) A do kursują prawie co godzinę. Ale watro sprawdzić na Trenitalia dokładne czasy. W samej Lucce do starówki z dworca to max 5 minut się idzie. I jeśli wieczorem będziesz zwiedzał to będzie spoko:)

PS. Powiedziała TAK:)

-- 03 Wrz 2016 21:47 --

ozim napisał(a):
Jakiś czas temu kupiłem tanie loty Berlin - Piza - Berlin na nasz długi weekend w listopadzie (11.11 - 13.11). Powoli zaczynam sobie wszystko planować czytając wątki o Toskanii, choć w międzyczasie jest kilka innych podróży, więc jeszcze konkretnego planu nie mam :) W Pizie lądujemy w piątek o 10:55, natomiast wylot z Pizy mamy w niedzielę o 18:20 - więc godziny całkiem w porządku. Mój wstępny plan jest taki:

11 listopada - od razu po lądowaniu wsiąść w pociąg i zwiedzić całe Cinque Terre (obawiam się czy zdążymy, ale chciałbym spróbować), być może powrót do Pizy na nocleg, a może lepiej gdzieś indziej przenocować? La Spezia? Chciałbym prosić o poradę.
12 listopada - przejazd pociągiem do Florencji i tam cały dzień zwiedzania. Również nie jestem pewien w tym momencie co do noclegu - czy we Florencji, czy może lepiej w Pizie, w Lucce lub innej, mniejszej miejscowości w pobliżu Pizy?
13 listopada - myślę, że od około południa zwiedzanie wizytówki Pizy + spacer po mieście/obiad i około 16:30 na lotnisko.

Będę wdzięczny za uwagi co do planu i propozycji w których miastach planować noclegi.


Skoro lądujesz w Pizie to mogę polecić hotel La Pace. Jest 5 minut od dworca kolejowego. Tylko nie wiem jak z cenami na ten okres, ale warto wykupić nocleg ze śniadaniem. Doba zaczyna się o 14 ale można u nich w przechowalni zostawić bagaże i wziąć je jak już wrocicie z Cinque i zameldujecie się.

Piza jest węzłem komunikacyjnym wiec to chyba optymalne miejsce na nocleg według mnie.
Piza jest wezłem komnikacyjnym wiec to chyba
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
wersus79 uważa post za pomocny.
 
      
#155 PostWysłany: 05 Wrz 2016 10:35 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 192
Loty: 118
Kilometry: 241 266
@kamjan gratuluję ;) Świetne miejsce na oświadczyny - narzeczona pewnie była zachwycona.
Co do mojego planu, już go trochę pozmieniałem :D dodam, że noclegi mam z opcją anulowania, więc jeszcze się tego planu tak sztywno nie trzymam.

11 listopada - od razu po lądowaniu rano jedziemy do Florencji i zwiedzamy cały dzień. Widziałem, że jeździ EasyBus spod lotniska Pizy do centrum Florencji i bilety w przedsprzedaży online kosztują 5 EUR/os. (jeszcze nie kupowałem ale pewnie na dniach to zrobię). Nocleg we Florencji na PIAZZA SANTA CROCE.
12 listopada - przejazd pociągiem z Florencji i zwiedzamy całe Cinque Terre w Ligurii, nocleg w ostatniej miejscowości Monterosso al Mare - nie jestem pewny czy to dobry wybór, ale miejscówka wydaję się fajna, a nocleg przy samym morzu.
13 listopada - pociąg do Pizy, krótkie zwiedzanie Pizy i około 16:30 na lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 05 Wrz 2016 11:09 

Rejestracja: 24 Maj 2016
Posty: 7
Loty: 1
Kilometry: 1 634
Hej,

Wydaje mi się że przy jakiejkolwiek wycieczce objazdowej sens ma tylko zmiana miejsca noclegu, tym bardziej korzystając z komunikacji publicznej.
Samo zwiedzanie Cinque Terre zajmie wam cały dzień więc pomysł nocowania w okolicach jak najbardziej słuszny.
Niestety w Cinque Terre nadal jest zamknięta ścieżka miłości, w ramach spaceru możecie się przejść kawałek do baru ( z Manaroli) ale i tak jest tam fantastycznie.
Góra
 Profil Relacje PM off
ozim lubi ten post.
 
      
#157 PostWysłany: 06 Wrz 2016 21:05 

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 8
Loty: 18
Kilometry: 17 941
Gratulacje :)
A jakieś namiary na konkretną plażę w Tirrenii?
Jaki przystanek, autobus?
Byłbym wdzięczny (i pewnie nie tylko ja) za dokładniejsze info :)
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 09 Wrz 2016 23:57 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 7
Loty: 4
Kilometry: 3 164
Żebym pamiętał, jakie tam są przystanki to bym poradził:) My dotarliśmy tylko do Senset, które było naszym celem, i z tego co widziałem, to do tego momentu to raczej plaże prywatne w ramach nadmorskich knajpek.
A dalej niestety nie byliśmy.
Może warto byłoby w recepcji spytać, czy czegoś nie polecają.

-- 10 Wrz 2016 00:06 --

kemoth napisał(a):
Gratulacje :)
A jakieś namiary na konkretną plażę w Tirrenii?
Jaki przystanek, autobus?
Byłbym wdzięczny (i pewnie nie tylko ja) za dokładniejsze info :)
Pozdrawiam


Miałem pamiętać na potrzeby forum jaki to konkretnie autobus...ale zapomniałem;/
Wiem,że jeździ na trasie Pisa - Marina di Pisa - Tirrenia - livorno. ALe chyba czasem tylko do Tirrenia. I chyba ze stanowiska drugiego. Rozpiskę dokładna na pewno znajdziesz na dworcu autobusowym w Pizie. Był chyba na prawo od wejścia do kasy. Jak będzie kolejka po bilety, to możesz je kupić w kiosku w głębi dworca - taki korytarz zaraz za kasami.
W szczycie autobusy na pewno jeżdżą co pół godziny. Możliwe, że częściej ale nie pamiętam dokładnie. Ostatni powrotny chyba parę minut po 23.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 10 Wrz 2016 12:19 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
ozim napisał(a):
11 listopada - od razu po lądowaniu rano jedziemy do Florencji i zwiedzamy cały dzień. Widziałem, że jeździ EasyBus spod lotniska Pizy do centrum Florencji i bilety w przedsprzedaży online kosztują 5 EUR/os. (jeszcze nie kupowałem ale pewnie na dniach to zrobię).


@ozim
chyba mała pomyłka się wkradła. Na tej trasie jeżdżą autobusy Terravision oraz Autostradale. EasyBus tam nie widziałem.

-------------------------------------------------------------

poprawiam mój błąd, właśnie sprawdziłem na stronie easybus, że taką nowość mają. W lipcu tego nie było.

Załączniki:
izibus.JPG
izibus.JPG [ 33.58 KiB | Obejrzany 3335 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 16 Sie 2017 20:38 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
Mam pytanie, czy z Pizy bądź z Florencji są bezpośrednie pociągi lub autobusy do np. San Gimignano bądź innych mniejszych miasteczek? Bo na necie nic takiego nie mogę znaleźć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 192 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group