Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 192 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Lut 2013 11:25 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 82
Cześć!
Chciałbym zrobić prezent narzeczonej i zorganizować tygodniowy wyjazd do Toskanii.
Na razie zaplanowałem, że będzie to koniec kwietnia, samolot Ryanair Warszawa-Piza.
Czy moglibyście mi pomóc w sensownym zaplanowaniu trasy w Toskanii (myślę o wynajmie auta na lotnisku w Pizie) ?
Czy ktoś zna może jakieś niedrogie, a sensowne noclegi?

Wstępnie jak patrzyłęm to na liście do zobaczenia na pewno są: Florencja, Siena, Cinque Terre, San Gimignano, Piza.

Za każdą radę będę bardzo wdzięczny!
Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast
Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie
#2 PostWysłany: 06 Lut 2013 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2012
Posty: 42
Cześć
Rok temu w podobnym terminie byłem w Toskanii ze znajomymi (4 dni).
Tutaj relacja zdjęciowa: http://www.wiktor.ch/pod-sloncem-toskanii/

Lądowanie w Pizie i wynajem samochodu na lotnisku (Hertz na promocji).
Zaliczyliśmy kilka małych miasteczek: San Gimignano, Volterra, Bolgheri, Casale Marittimo oraz Siena.

Zdecydowanie polecam dwa pierwsze ;)

Nocowaliśmy w miasteczku VADA nad morzem. Fajny kompleks domków: http://www.borgoverdevacanze.it/
Cena w kwietniu akurat dla 11 osób była baaardzo atrakcyjna - wychodziło po 36zł/os/noc.
Noclegów szukaliśmy poprzez polską agencję: http://www.toscana-avventure.pl/
Pani Aleksandra przygotuje dla Was dobrą ofertę ;)

W tym roku chętnie wybrałbym się do serca Toskanii: Val d'Orcia ;)

Pozdrawiam, Vittorio ;)
_________________
Mój blog: http://www.wiktor.ch
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Lut 2013 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Proponuję obejrzeć film "Pod słońcem Toskanii" , lub przeczytać książkę o tym samym tytule, ale bardzo odmiennej od filmu.

_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Lut 2013 22:32 

Rejestracja: 19 Sty 2012
Posty: 77
W Pizie można się skupić tylko na Placu Cudów, w mieście nie ma nic ciekawego i szkoda na nie czasu.
W Sienie byłem 2 razy - zdecydowanie warto, swego rodzaju podróż w czasie, dużo wąskich uroczych uliczek. Rozwój miasta przez wieki był blokowany przez dominującą w regionie Florencję i w efekcie będąc tam przenosimy się kilka wieków wstecz. No i coś dla narzeczonej - maja dziewczyna za każdym razem przywiozła stamtąd skórzaną torebkę. Podobno ładne i niedrogie :D
Florencja oczywiście obowiązkowa. Polecam wejść na kopułę Duomo - widać "pomarańczowe miasto", Giardino di Boboli - wielki ogród na wzgórzu z widokiem na całe miasto, Piazzale Michelangelo - najlepszy punkt widokowy na całe miasto i rzekę Arno. I koniecznie spróbujcie lodów w Bar Vivoli, o których napisałem w dziale o jedzeniu.
Możesz też w ramach przygotowań pograć w Assassin's Creed 2 - akcja gry toczy się we Florencji i San Gimignano :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Lut 2013 22:52 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Lucca jest super i bardzo blisko Pisy. I nie wolno zapomnieć o winie w czasie tej podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Lut 2013 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2012
Posty: 42
W San Gimignano polecam wino VERNACIA ;)
_________________
Mój blog: http://www.wiktor.ch
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Lut 2013 12:09 

Rejestracja: 26 Cze 2011
Posty: 19
Cytuj:
koniecznie spróbujcie lodów w Bar Vivoli, o których napisałem w dziale o jedzeniu.

Mnie akurat te lody kompletnie nie przekonały. Mocno przereklamowane.
Natomiast Gelateria Santa Trinita jest mega :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Lut 2013 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 57
Najlepszym sposobem na zwiedzanie Toskanii jest pociąg uzupełniony o samochód. Koleje włoskie nie są drogie wbrew pozorom i kursują a) bardzo często b) Piza jest świetnym węzłem kolejowym z 5 kierunkami
My byliśmy w Toskanii na 10 dni i właśnie z Pizy codziennie wypad w różną stronę. Ale dużo lepiej chyba jest zrobić sobie pętelkę
Pytanie - jakimi jesteście turystami?
Oprócz miejsc obowiązkowych (Florencja, San Gimignano, Piza, Lukka, Siena i oczywiście cud świata - Cinque Terre) polecamy trochę "urozmaicaczy". Np:

Jak Florencja do Fiesole. Dojedziecie tam autobusem miejskim. Dawna osada etruska i miejsce, gdzie Leonardo Da Vinci testował swoje maszyny latające. Klimatyczne miasteczko ze świetnym widokiem na Florencję. Obecnie rezerwat przyrody - geologiczny.

Z Pisy warto pojechać pociągiem do Carrary i udać się na wycieczkę zorganizowaną wewnątrz kamieniołomów słynnych. Niesamowite wrażenia. Co człowiek potrafił w środku skał zrobić! Obok znajduje się Collonata, zapomniana wioseczka kamienna, słynąca z najlepszej szynki w regionie :)

Abbetone i Pistoia - to jakbyście bardzo chcieli zobaczyć soczystą, zieloną, górską Toskanię i śnieżne szczyty w kwietniu :)

Volterra - Absolutnie najpiękniejsze miasto o dziedzictwie etruskim. I Położone niczym "balkon" zwrócony w stronę Morza tyrreńskiego

Riwiera Etrusca - tańsza i ładniejsza od plaż Toskańskich na północ od Livorno. Znajduje się na południe od Livorno. Skały, klify, baseniki skalne, kraby. Było świetnie

Montereggioni - Jak ktoś grał w Assasins Creed - wie o co chodzi. Mikromiasteczko otoczone murami blisko drogi Florencja-Siena. Właściwie można w nim krecić każdy film w stylu "Imię Róży"

Dolina Garfagnana i Barga. Górska dolina na północ od Lukki (Lukkę tez polecamy) a w niej niesamowity "Diabelski Most" oraz najpiękniejsze z wszystkich górskich miasteczek naszym zdaniem - Barga. Niestety straciliśmy z niej fotki :(

San Piero a Grado - niedaleko Pizy. Bazylika z X wieku! Niesamowity klimat ciemnych wnętrz. Po drugiej stronie rzeki Arno natomiast znajduje się rezerwat ścisły dzikich wydm - San Rossore

To tak na szybko. Trochę tych miejsc jeszcze było (jeździliśmy pociągi+busy+stop)

Ważne! Z lotniska w Pizie kursują pociągi normalnie dalekobieżne. Specjalnie podciągnięto linię pod dworzec "Pisa-Aeroporto"

Co do cen noclegów - cóż... jedziecie ekipą, więc polujcie. W 2 osoby to jednak nie jest "niskobudżetowa" część wyprawy. Nad samym morzem np. w okolicach Tirreni czy Mariny jest trochę tanich "bagno" na namioty np.

p.s. a propos Cinque Terre. Z Pizy jedzie się do La Spezia pociągiem zaledwie godzinkę z hakiem. Tam przesiadka na autobus miejski P do Portovenere. Pomijając, że Portovenere wymiata - tam możemy wsiąść w niedrogi statek i przedostać się do którejś z wiszących wiosek od strony morza - i to jest coś! a potem wrócić do Pizy pociągiem z którejkolwiek z wciśniętych pomiędzy skały stacji kolejowych:

Image
_________________
Ania i Marcin, pozdrawiamy. Nasza galeria zdjęć na flickr
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 12 Lip 2014 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 806
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Do listy stworzonej przez annomano od siebie dorzucę:

Borgo a Mozzano z mostem "Ponte del Diavolo" - kierunek na północ od Lukki
Montefioralle - kamienne miasteczko - jeszcze nieodkryte przez turystów - kierunek Siena
Certaldo Alto - ceglane miasteczko - kierunek Siena
Badia di Passignano - opactwo - dojazd po szutrze - jak na degustację wina to tam
Prato - miasto z piękną katedrą z amboną na zewnątrz - okolice Florencji

Masz w czym wybierać - żeby to wszystko zobaczyć i poczuć klimat - tydzień to za krótko

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Lis 2014 11:51 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
Powiedzcie czy warto jechac na 4 dni we wrzesniu do Toskanii czy i termin i ilosc dni bedzie srednio trafiona? Czy jest szansa na fajna pogode? Tak zeby wziac auto i zabrac żonę vo caly czas o tym mowi. Czy lepiej zaplanowac tydzien w maju/czerwcu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 23 Lis 2014 12:27 

Ja byłam w październiku i było cieplutko i słonecznie więc wrzesień też powinien być ok choć wiadomo, ze zawsze może padać ale to jest możliwe i w maju, i w lipcu, i w każdym innym miesiącu. Wiadomo, że przez 4 dni całej Toskanii nie zwiedzicie ale na pierwszy raz 4 dni wystarczą ;)
Góra
 PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Lis 2014 12:31 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
No właśnie chodzi o to zeby poczuć ten klimat miejsca :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Lis 2014 12:35 

moim zdaniem do Toskanii warto jechać i na 2 dni. A niezależnie od tego ile dni tam spędzicie i tak będziecie chcieli wrócić :)
Góra
 PM off  
      
#14 PostWysłany: 23 Lis 2014 14:20 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 277
Czy moglibyście polecić konkretne miejscowości nadmorskie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 23 Lis 2014 15:01 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
Jak sie ksztaltowaly ostatnio ceny przelotu. Czy cena ok 150-180zl RT z Polski z rocznym wyprzedzeniem jest ok czy spokojnie mozna trafic taniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Lis 2014 12:24 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
czy lądując w Pizie daleko jest do widoczków z " Pod słońcem Toskanii" ? Darujcie sobie złośliwości :D żona obejrzała film i stwierdzila,że chce tam jechać . W miarę tanio można dolecieć do Pizy ( wrzesień,pażdziernik)
Jak sprawdzałem to chyba w tym czasie będzie idealna pogoda- będzie ciepło ale nie upalnie.
Był tam ktoś o tej porze roku?
Z góry dziękuję za wszytskie wskazówki i rady
Jak wygląda tam - cenowo. Jedzenie,paliwo itp.
Czy jest dużo drożej niż u nas? Nie chodzi mi o knajpy bo raczej chcemy znaleźć cośala agroturystyka z własnym wyżynieniem ( ewentualnie ze śniadaniami)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 27 Lis 2014 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Informacja Filmweb:
Większość scen kręcona była rzeczywiście w Toskanii, we Włoszech, m.in. w takich miastach jak Cortona, Arezzo, Montepulciano, Siena i Florencja.
Odległości niezbyt wielkie od Pizy. Nie wiem jakie tam widoczki są w tym filmie ale chyba nie nadmorskie, bo żadna z podanych miejscowości nie leży nad morzem.
Włochy są drogie - jeżeli chodzi o restauracje. Ale w sklepach ceny nie zabijają. relatywnie drożej niż w Polsce ale do przełknięcia. Paliwo w cenie podobnej do Polski - też trochę droższe.
Najkrócej mówiąc - jeżeli będziecie jedli wyłącznie to co sobie sami ugotujecie i jedzenie będziecie kupowali wyłącznie w marketach to można podobnie jak w Polsce. Tylko, że Włochy to kraj smaków, o których na samą myśl burczy mi w brzuchy. Włosi to świetni kucharze (na ogół) i warto chyba popróbować ich lokalnego jedzenia, owoców morza, najlepszych lodów świata, pysznych deserów bo to jest nierozerwalnie związane z Italią.
Ja byłam w Toskanii w czerwcu ale bywałam we Włoszech we wrześniu i masz rację - pogoda jest wtedy idealna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 27 Lis 2014 16:14 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
dokładnie po wylądowaniu chyba będę szukał noclego tak do 100km od Pizy. Póki co znalazłem fajny noceg w okolicach Lukka. Widzę,że i tak nie sposób zobaczyć wszystkiego więc skupimy się poprostu na podziwianiu przyrody ( a ta pewnie jest podobna w całym regionie - chyba,że się mylę)
Termin to dokładnie przełom września/października. Będziemy tam tydzień i na taki okres weźmiemy auto. Fajnie byłoby mieć śniadania a resztę faktycznie będziemy robić sami. No i miejsce chcę znaleźć gdzieś na wiosce gdzie będzie tylko domek i widoczki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 27 Lis 2014 16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Lucca jest uroczym miasteczkiem - otoczona wysokim murem ma naprawdę świetny klimat. Ale niedaleko od niej bo coś ok. 80 km jest la Spezia - punkt wypadowy do Cinque Terre. Ja dodatkowo mieszkałam w Riomaggiore. Nie będę się na ten temat rozpisywać bo wystarczy kliknąć w grafikę, żeby wiedzieć o czym mowa :D . Na forum też są informacje. No tylko to już nie Toskania:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 27 Lis 2014 16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Jakby ktoś szukał taniego miejsca w Toskanii do spędzenia urlopu, to polecam kemping Norcenni Girasole Club. Jeżeli macie status Genius to (3 moich znajomych tego też doświadczyła) zamiast małego domku dają większe, 2 pokojowe. Ja płaciłem 18 euro za dobę za domek. Najtańsze auto wypożyczałem w Budget za 48zł/doba przy 3 dniach (PT-PN) - wypożyczenie na 6 dni przed wylotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 192 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group