Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 200 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 16 Sie 2017 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Bezpośrednio nie ma, z Florencji z jedną przesiadką w Poggibonsi (130/131).
http://www.busfox.com/timetable/
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
fredbb uważa post za pomocny.
 
      
8 dni na Zanzibarze za 2903 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami 8 dni na Zanzibarze za 2903 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje na Krecie za 1097 PLN. Loty z Gdańska i 5 noclegów blisko plaży Wakacje na Krecie za 1097 PLN. Loty z Gdańska i 5 noclegów blisko plaży
#162 PostWysłany: 13 Gru 2018 23:20 

Rejestracja: 10 Gru 2018
Posty: 4
Witam serdeczenie,

Proszę o poradę w temacie Toskanii, poniżej postaram się streścić temat krótko:

Wylot: Luty 2019, lotnisko Piza.
Plan zakwaterowania: Piza, Airbnb - z Pizy jeździć pociągami/busami/autobusami do innych miejsc.

Poniedziałek - pół dnia, plan: Piza
Wtorek - cały dzień, plan Piza,
Środa - cały dzień, plan Florencja
Czwartek - cały dzień, plan Cinque Terre lub Siena lub Lukka,
Piątek - powrót.

We Włoszech byłem raz, ale w Toskanii nigdy. Jak myślicie, jak wg was najlepiej rozplanować te dni? Tak jak napisałem powyżej jest okej? Biorę pod uwagę: Piza, Florencja (pewniak), Cinque Terre, Siena, Lukka (raczej), Bologna (opcjonalnie, wiem to już nie Toskania), Inne małe miasteczka o których dużo czytałem, trochę odstrasza mnie konieczność przesiadek, boję się że nie ogarnę z żoną i się pospóźniamy a nie wiem jak z punktualnością komunikacji regionalnej.

Proszę o wskazówki :)
Pozdrawiam,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 13 Gru 2018 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1214
złoty
Osobiście według mnie Piza to max jedno przed/popołudnie...
Ale to moje subiektywne odczucie....
Mnie to miasto nie urzekło, mają szczęście że mają wieżę pochyloną.... Nawet zaryzykuję, że jeśli komunikacja pozwoli to wolałbym do Florencji tego samego dnia dotrzeć...
Jeszcze raz podkreślam, że to moje subiektywne odczucie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 13 Gru 2018 23:29 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2255
@Rvdeknvwr

Piza z pewnością na pół dnia, dzięki czemu uda się wygospodarować dodatkowy dzień na ciekawsze miejsca :)

Toskania ma to do siebie, że z czego byś nie zrezygnował, to jednak szkoda. I przy takiej ograniczonej liczbie dni zawsze czegoś zabraknie.
Na pewno w pierwszej kolejności wyrzuciłbym myśli np o Bolonii.

Nie jestem wielkim fanem Florencji (choć na pewno jest to miasto warte odwiedzenia) - ale skoro dla Was jest to pewniak, to trzeba odwiedzić. Drugi pełny dzień moim zdaniem warto poświęcić na urokliwą Sienę (choć tu już kwestie logistyczne dają znać, z Pizy transportem publicznym nie jest to najwygodniejsza sprawa, choć oczywiście osiągalna). Trzeci wybrałbym pomiędzy Cinque Terre, a np zestawem Volterra+San Gimignano. Wszystko zależy od Twoich preferencji, czy wolisz urokliwe, średniowieczne miasteczka, czy raczej zupełnie inne doznania w nadmorskich okolicach (dojazd z Pizy łatwiejszy raczej do CT).

Łączę Twój post z większym wątkiem na ten temat - znajdziesz tu dużo wartościowych wskazówek!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 14 Wrz 2021 09:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1342
Loty: 136
Kilometry: 177 984
niebieski
Przeczytałem sporo stron w tym temacie i wymyśliłem coś takiego na mój 3-dniowy pobyt w Pizie. Przylatuję w poniedziałek o 8 rano, od razu bym poszedł do hotelu się zameldować i potem w pociąg za 2.5 Euro i pojechać do Livorno tam spędzić dzień i wrócić do Pizy. Drugiego dnia znowu pociągiem wybrać się do Florencji i tam siedzieć cały dzień, na powrocie do Pizy może wpaść na 2-3 godzinki do Empoli i ostatniego trzeciego dnia siedzieć do tej 15 w Pizie i wrócić do domu. Jak będzie czas to nawet na lotnisko przejdę się pieszo. Pytanie do was czy coś byście tutaj zmienili?
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 14 Wrz 2021 09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1677
Loty: 316
Kilometry: 573 578
platynowy
Livorno zamieniłbym na Sienę a ostatniego dnia, zamiast siedzieć w Pizie, pojechałbym do Lukki.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#167 PostWysłany: 14 Wrz 2021 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4617
złoty
Potwierdzam, zamiast livorno, siena, a nawet bardziej volterra czy San gimigiano jeśli da radę dojechać
Góra
 Profil Relacje PM off
macio106 lubi ten post.
 
      
#168 PostWysłany: 14 Wrz 2021 10:12 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 317
niebieski
Odpuść Livorno. Pojedź gdziekolwiek indziej nawet do małej miejscowości z zameczkiem niedaleko od noclegu i się poszwedaj, zjedz pizze i wypij kawę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 14 Wrz 2021 10:13 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 436
niebieski
Ja bym nawet żadnego całego dnia na Pize nie zostawiał tylko wykorzystać każdy dzień na wyjazd gdzieś i po powrocie spacerek w Piza.
Siena obowiązkowo ale mając w planie Florencje uważam że będzie mocny przesyt i zostawiłbym Florencje na cos więcej niż szybkie latanie przy okazji, to miasto zasługuje na 2-3 dni spokojnego oglądnięcia bo jest warto.

Jak ktoś lubi mniej zadeptywane przez turystów miejsca i chce Toskani w mikro skali to polecam Castelnuovo Magra Castle i Castello Malaspina, można to objechać w jeden dzień będąc też w Sarzana.
Góra
 Profil Relacje PM off
macio106 lubi ten post.
 
      
#170 PostWysłany: 14 Wrz 2021 11:58 

Rejestracja: 31 Sty 2018
Posty: 10
Florencja tak. Siena też może być. Piza tylko na kilka godzin. Polecam hostel Safestay. I nieśmiało bym zarzucił jeszcze temat Cinque Terre przez Spezię. Nawet kosztem Sieny, jak odhaczysz Florencję.
Góra
 Profil Relacje PM off
macio106 lubi ten post.
 
      
#171 PostWysłany: 25 Mar 2022 17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 25 Mar 2022 15:19 --

<do usuniecia>

-- 25 Mar 2022 15:30 --

cześć

planuję podróż do Toskanii.

Przylot - do Pizy, w piątek wieczorem
Wylot - z Bolonii, w niedzielę wieczorem, 9 dni po przylocie.

Teraz - uwaga - z tego okresu 4 dni (w 'tygodniu') będę pracował, ten okres planuję spędzić w jednym i tym samym miejscu, najprawdopodobniej we Florencji.
Ale nawet podczas dni wolnych nie chcę się zabijać i objechać wszystkich urokliwych miasteczek i atrakcji. Nie planuję też wynajmu samochodu. Absolutnie nie planuję też pobytu na plaży (poza ew. Cinque Terre).

Mój wstępny plan jest taki:
sobota - Pisa
niedziela - Cinque Terre
poniedziałek - przyjazd do Florencji, w poniedziałek (wolne) obczajka miasta, potem wtorek - piątek praca stamtąd, jakieś spacery wieczorem, ew jakieś muzeum w ciągu dnia, ale to max, raczej skupienie na pracy
sobota - w sumie nie wiem, w wielu miejscach czytam że Siena jest ciekawa, warto? czy może lepiej na chillu pochodzić jeszcze po Florencji
niedziela - Bolonia, wylot


noclegi: od piątku do poniedziałku w Pizie, od poniedziałku do niedzieli (soboty?) we Florencji, być może ostatnia noc w Bolonii, ale może niekoniecznie tylko pojadę do Bolonii dopiero w niedzielę wcześnie rano.

dajcie znać co sądzicie i czy to ma sens. Nie wiem jak z tą Sieną, naprawdę warto? I czy może warto jedną noc spędzić w Cinque Terre by móc tam spokojnie spędzić więcej czasu?

i jeszcze - lepiej tam polecieć koło 20 maja czy koło 10 czerwca? akurat na przełomie maja i czerwca muszę być w PL, więc wtedy nie.

z góry dzięki, pozdrawiam
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 25 Mar 2022 20:56 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2255
Niedziela w Cinque Terre może być wyzwaniem, no ale inaczej z pracą tego nie połączysz. W maju na pewno mniej ludzi, niż w czerwcu, a pogoda przyjemna.

Siena jak najbardziej warto. Mi się np bardziej podobała od Florencji
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#173 PostWysłany: 25 Mar 2022 21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1640
niebieski
W moich relacjach jest - jeszcze niedokończona - relacja z Toskanii, w której na samym początku opisywałam proces wyboru miejscówki na pierwszą część wyjazdu. Zamiast Florencji czy Sieny wybraliśmy Empoli, które jest bardzo dobrze skomunikowane z tymi dwoma miastami, jak również z Pizą. Jeżeli chcesz się skupić na pracy, to może będzie to opcja. Miasteczko nie jest duże, ale jest gdzie wieczorem pójść, napić się i zjeść.

Co do Sieny - na pewno warto. Po drodze możesz wysiąść w Certaldo, ma urocze górne miasto, idealne na godzinę i obiad/kolację.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
ewaolivka uważa post za pomocny.
 
      
#174 PostWysłany: 26 Mar 2022 08:41 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 317
niebieski
dmirstek napisał(a):
Niedziela w Cinque Terre może być wyzwaniem, no ale inaczej z pracą tego nie połączysz. W maju na pewno mniej ludzi, niż w czerwcu, a pogoda przyjemna.

Siena jak najbardziej warto. Mi się np bardziej podobała od Florencji

Florencję trzeba zobaczyć, ale mi też Siena się bardziej podobala.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 28 Mar 2022 00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
dmirstek napisał(a):
Niedziela w Cinque Terre może być wyzwaniem


czy ludzi w 5Terre będzie znacznie mniej w dzień roboczy w porównaniu do dnia weekendowego?
myślę żeby tak to przeplanować żeby 5T zaliczyć w poniedziałek.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 28 Mar 2022 00:39 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2255
Zdecydowanie. A i wioski mają dużo więcej uroku, gdy są puste (pamiętajmy, że sa mało "pojemne")
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#177 PostWysłany: 12 Kwi 2022 07:17 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 310
niebieski
Hej, powoli zaczynam rozglądać się za kierunkiem na wakacje.
Niestety ale z planów urlopu we wrześniu nic nie wyszło wraz z partnerką mamy do dyspozycji 2 tygodnie początkiem sierpnia.
Jednym z rozpatrywanych kierunków są Włochy i właśnie Toskania. Chcielibyśmy jechać tam autem (w Polsce stacjonujemy w Małopolsce).
Czy sądzicie że budżet 12k PLN w sumie na 2 osoby dorosłe to będzie wystarczający na taki wyjazd na ok 12-13 dni (noclegów). Chcielibyśmy trochę pozwiedzać ale też móc pobyć trochę na morzem. Mogą być jakieś noclegi po drodze. Myślałem aby w drodze tam zwiedzić Wenecję, oraz może Bolonię.
Zaczynam to liczyć i się zastanawiam czy da radę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 12 Kwi 2022 11:27 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 436
niebieski
12-13 dni wydaje się dużo ale jak to ma być niby zwiedzenie całej Toskanii i jeszcze Bolonia, Wenecja plus że wszystko autem czyli strasznie dużo czasu traci się na szukanie parkingów i potem dojazd z nich, oby nie wyszedł z tego męczący maraton.
Włochy to świetna komunikacja pociągami, zwykłe regionalne jeżdżą 160-200km/h, do tego można korzystać z bardzo tanich ryanair między miastami bo często 8-12 euro bilet, a to pozwala na wygodną zmianę pobytu.
Co do kosztów to jak tego sam nie zaplanujesz wcześniej i nie poznasz cen to nikt raczej nie będzie bawił się w zgadywankę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 12 Kwi 2022 12:09 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11442
Loty: 487
Kilometry: 763 935
@xemi pierwsza rzecz, którą powinieneś zrobić to research noclegowy - sierpień we Włoszech bywa piekielnie drogi, ja z tego powodu staram się zwiedzać Italię poza sezonem wakacyjnym. Należy też pamiętać, że część plaż we Włoszech jest płatnych, czasami absurdalnie drogo jak na polskie warunki.
Wenecja w sierpniu to będzie koszmar - gorąco i dzikie tłumy (przy założeniu, że covid znowu nie zaatakuje znienacka i nie wprowadzą ponownie obostrzeń).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 12 Kwi 2022 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1640
niebieski
Jeżeli będziecie jechać samochodem, to do kosztów noclegów (wysokich - sierpień to sezon urlopy w samych Włoszech, więc będzie dwa razy drożej) trzeba jeszcze doliczyć - niemałe w dużych miastach - koszty parkingów. W zeszłym roku w trakcie wycieczki do północnej i środkowej Toskanii rozwiązaliśmy ten problem nocując w mniejszej miejscowości (Empoli) i dojeżdżając do Sieny czy Florencji pociągiem. Możecie rozważyć podobną opcję.

Nad morzem w sierpniu będzie z wspomnianego wyżej powodu niezły pierdolnik. Odpoczynku z tego nie będzie.

Co do pomysłu z dodaniem do wycieczki Bolonii czy Wenecji - no można, ale to są dodatkowe 2 dni na każde z tych miast (jednego dnia dojechać, drugiego zwiedzać).
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 200 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group