Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Lut 2012 18:56 

Ma ktos jakies doswiadczenia w przemieszczaniu sie z Toronto Pearsons do Downtown?

Ostatnio edytowany przez koncentrator, 19 Sie 2014 17:47, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 06 Mar 2012 17:19 

wlasnie wrocilem z podrozy wiec odpowiem sobie sam, moze ktos skorzysta. Jest autobus komunikacji miejskiej 192 ktory wyjezdza sprzed stacji na Kipling station gdzie mozna kontynuowac do centrum. Kosztuje 3,10 dolara (kierowca nie wydaje reszty) i kursuje dosyc czesto
janosik lubi ten post.

#3 PostWysłany: 18 Kwi 2012 19:59 

wsiadasz do subway'a na Kipling Station, przesiadasz sie na Bay i jedziesz na St.Patricks. Pozniej juz z buta.
ja placilem tylko $3,1 , na kipling nie widzialem bramek i wejscie do metra jest otwarte

#4 PostWysłany: 19 Sie 2014 16:46 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Loty: 228
Kilometry: 534 135
Dokładnie tak jak pisze Pele. Jednym z najtańszych sposobów na dostanie się z/na lotnisku z/do centrum Toronto to skorzystanie z połączenia autobus+metro.
Autobus 192 (Airport Rocket) kursuje na trasie Kipling (ostatnia stacja zielonej linii metra) - Terminal 1 oraz Terminal 3.
Cena jednorazowego przejazdu to koszt 3 CAD. Ważne aby mieć odliczoną gotówkę, kierowca nie wydaje reszty.
Jeżeli chcemy podróżować dalej metrem, kierowca wręczy nam specjalny kwitek upoważniający do przejazdu metrem. Tą samą trasę można także pokonać na całodziennym bilecie ważnym do 5:30 następnego dnia. Koszt takiego biletu to 11 CAD, korzystając z tego biletu możecie poruszać się autobusami, tramwajami oraz metrem.

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 19 Sie 2014 17:47 
Awatar użytkownika

srebrny
Ja jadąc kombinacją 192+metro nie dostałem kwitka "transfer" od kierowcy z tej racji, że autobus podjeżdżał na ogrodzony teren stacji Kipling i wysadzał prawie bezpośrednio na perony metra.
Piszę informacyjnie, jeśli ktoś się spotka z taką sytuacją, żeby się nie urwać głowy kierowcy jak nie będzie chciał dać kwita. :twisted:
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 19 Sie 2014 18:17 
Awatar użytkownika

platynowy
Natomiast wracając z centrum na lotnisko kwitek "transfer" odbierzecie ze stojaka tuz za kołowrotkami wpuszczającymi na peron metra.
Image
 Relacje PM off
krasnal uważa post za pomocny.

#7 PostWysłany: 08 Wrz 2015 14:53 

Loty: 289
Kilometry: 666 331
srebrny
JIK napisał(a):
Tą samą trasę można także pokonać na całodziennym bilecie ważnym do 5:30 następnego dnia. Koszt takiego biletu to 11 CAD, korzystając z tego biletu możecie poruszać się autobusami, tramwajami oraz metrem.

a czy ten dobowy bilet obejmuje tez rejs na wyspy?

#8 PostWysłany: 28 Kwi 2016 09:35 

srebrny
Z tego co kojarzę to niestety nie. Cena promu w dwie strony to 7,5 CAD.

#9 PostWysłany: 01 Maj 2016 21:02 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Aktualizacja. Bilet z lotniska do centrum teraz kosstuje 3.25 CAD

Relacje PM off
szymonpoznan1 lubi ten post.

#10 PostWysłany: 10 Cze 2016 12:07 
Awatar użytkownika

Loty: 651
Kilometry: 1 617 242
złoty
Jaki jest mniej więcej czas przejazdu? Będę miał przesiadkę 5h i nie wiem czy wybywać na spacer po centrum ;)

#11 PostWysłany: 10 Cze 2016 12:38 

platynowy
Wedlug mnie nie ma sensu. Kontrola paszportowa na wyjsciu z lotniska, ok godzina jazdy do miasta, powrot na lotnisko i ponowna kontrola paszportowa / bezpieczenstwa. Na spacer nie zostanie wiele czasu.
Do tego moze dojsc remont metra, jeszcze pare miesiecy temu w weekend na czesci trasy zamiast pociagu kursowal autobus zastepczy.

Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 19 Cze 2016 12:12 

Dwa pytanka. Ile mniej więcej trwa jazda lotnisko->centrum i czy autobusy/metro kursują w nocy lub wczesnym porankiem? Będę miał ok 20 godzinną przesiadkę w Toronto i zastanawiam się, czy o 3-5 rano dostanę się jakoś do centrum.
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 12 Paź 2016 00:05 

pbak napisał(a):
Wedlug mnie nie ma sensu. Kontrola paszportowa na wyjsciu z lotniska, ok godzina jazdy do miasta, powrot na lotnisko i ponowna kontrola paszportowa / bezpieczenstwa. Na spacer nie zostanie wiele czasu.
Do tego moze dojsc remont metra, jeszcze pare miesiecy temu w weekend na czesci trasy zamiast pociagu kursowal autobus zastepczy.

Info dla ludzi z krótką przesiadką, ale chcących zobaczyć Toronto. Opcja mniej ekonomiczna, ale o połowę krótsza (25 minut pod samo CN Tower).

UP Express. Odjeżdża co 15 minut (kursuje od 5:30 do 01:00) z terminalu nr 1. Cena 24 CAD w dwie strony. Nieekonomiczna, ale najszybsza opcja.
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 16 Paź 2017 16:41 

Czy mógłby ktoś z Was pięknie wyjaśnić:
1) gdzie wsiadać w autobus 192 i jaki kierunek będzie na autobusie napisany?
2) przesiadka na metro jest na stacji Kipling?
3) metro jest jedna linia do centrum?
4) w drodze z centrum na lotnisko po przejściu kołowrotka kupuję bilet-transfer?

dzieki z góry za rzetelną odpowiedź :)
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 16 Paź 2017 16:45 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

1. Strefa przylotów (droga przed terminalem) ostatni poziom 192 Kipiling (http://www.ttc.ca/Riding_the_TTC/airpor ... tional.jsp)
2. tak
3. tak
4. tego nie wiem

Relacje PM off
Anna Mańko uważa post za pomocny.

#16 PostWysłany: 27 Paź 2017 13:25 

Z doświadczenia: bilet kupiony w 192 obowiązuje także w metro a potem tez w innych autobusach tak by dojechać do celu :) nie można jedynie jechac na tym bilecie np z powrotem na lotnisko. Jadąc na lotnisko kupiłam bilet za 3,25 CASw autobusie, jechałam na nim później metrem a także autobusem 192. Na stacji metro jest „bramka” przez która przechodzi się za okazaniem biletu sprzedawcy z „kiosku” :)
Dla rodzin polecam bilet za 12,50 CAD - w weekendy i święta na tym bilecie jadą 2 oś dorosłe plus kilkoro dzieci
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 27 Paź 2017 21:10 

niebieski
Z tego co widzę ze w godzinach wczesne rano 3-4 można pojechać autobus nr 300 do lotniska ? Może ktoś potwierdzi ?

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

Temat postu: Toronto
#18 PostWysłany: 30 Paź 2017 21:52 

niebieski
Witam.

Za tydzień lecę do NYC ale będę miał długa przesiadkę w Toronto (YYZ), dotrę ok. 15 a mam samolot następnego ranka o 6.40. Chciałbym jechać do miasta żeby trochę zwiedzić i wracać do lotniska po godz 3.30. Kilka Kanadyjczycy odradzili bo w nocy najlepsza opcja na dotarcie do lotniska to drogi taxi , ew. Uber. Radzili żebym zarezerwował nocleg w pobliżu lotniska, z tego co sprawdziłem że ceny nie są atrakcyjne. Myślę że może tak że zwiedzam miasto przez 4-5 godzin a później wracam do hotelu w pobliżu lotniska ale gospodarz z couchsurfingu który odwiedził Polskę dwie miesiące temu bardzo chce zaprosić mnie na wspólne zwiedzanie i odpoczynek klika godzin w domu... Wkrótce sam podejmuję decyzję ale chciałbym dowiedzieć co byście zrobili na moim miejscu?
 Relacje PM off  

#19 PostWysłany: 15 Lis 2017 14:49 

Loty: 33
Kilometry: 54 573
Anna Mańko napisał(a):
Z doświadczenia: bilet kupiony w 192 obowiązuje także w metro a potem tez w innych autobusach tak by dojechać do celu :)

Mam nocleg koło stacji Kipling i czy jeśli wysiądę z 192 aby się tam zameldować to muszę kupić nowy bilet czy ten z autobusu dalej będzie ważny po dajmy na to 30 minutach (tyle pewnie to zajmie)?
 Relacje PM off  

#20 PostWysłany: 15 Lis 2017 16:04 
Awatar użytkownika

Loty: 169
Kilometry: 241 913
HON fly4free
Teoretycznie na bilecie transferowym nie można mieć przerw w podróży.
 Relacje PM off
Korbol lubi ten post.
Korbol uważa post za pomocny.

[ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości