Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Sie 2017 20:05 

Rejestracja: 02 Maj 2017
Posty: 8
Witam. W połowie listopada lecę do Bangkoku na równy miesiąc. Większość czasu spędzę zapewne w Tajlandii, ale jest w około tyle pięknych krajów, że dobrałem do tego jeszcze Wietnam. Zastanawiałem się czy może lepiej rozłożyć miesiąc na 4 równe tygodnie i zrobić Tajlandię Wietnam Kambodżę i Laos. Jednak doszedłem do wniosku ze lepiej zostać dłużej w Tajlandii i Wietnamie. Planuje spędzić 3 tygodnie w Tajlandi i 1 tydzien w Wietnamie. Będzie to moja pierwsza samodzielna podroż i nie mam żadnego doświadczenia z tymi krajami dlatego tez proszę Was o opinie a może kilka rad. Mniej więcej zaplanowałem glowny szkielet podroży i chciałbym się z Wami nim podzielić. Zapraszam do dyskusji.

15.11 - 19.11 Bangkok
20.11 - 24.11 Podróz lądem do Chiang Mai i trekking ( po drodze Ayuthaya i Sukhothai ?? )
Z Chiang Mai samolotem na południe i Wyspy
24.11 - 4.12 Wyspy. Nie mam jeszcze wybranych dokładnych wysp , muszę jeszcze trochę poczytać na ich temat, Chcialbym wybrac 5 wysp i na każdej spedzic 2 noce
4.12 - 12.12 Wietnam ( Hanoi, Sapa Ha Long Bay )

To dopiero początek mojego planowania :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 20 Sie 2017 08:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Pomyśl o Malezji.
Udajac sie na poludnie Tajlandii, to juz z takiej Kho Lipe godzina drogi na Langkawi.
Potem Pinang i Georgetown. Wizyta w Kuala Lumpur tez moze byc nie mniej atrakcyjna niz Bangkok.
Z KL tani samolot powrotny do Bangkoku .

Pamietaj, ze w Hanoi o tej porze roku moze byc zimno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Sie 2017 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Osobiście wolałbym spędzić 4 dni w świetnym i klimatycznym Hanoi niż w śmierdzącym i slamsowatym Bangkoku. Mówię tu o prawdziwym Bangkoku z Tajami a nie jakichś beznadziejnych skupiskach nachlanych białasów na Khaosan czy Rambuttri.
Hanoi jak dla mnie jedno z fajniejszych miast, mocno niedoceniane i traktowane po macoszemu.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Paź 2017 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2017
Posty: 104
Moim zdaniem też, za dużo tego Bangkoku na początek, góra dwa dni i leć dalej, dopiero na koniec wyjazdu zostaw sobie 2, 3 dni na zakupy i zwiedzanie i jak na pierwszy raz wystarczy. To miasto wciaga, mozesz i siedziec tam dwa tygodnie, czas bedzie Ci leciał szybko, tylko później gdy zobaczysz inne rejony Tajlandii, Wietnamu, Kambodzy?, będziesz żałował, ze Bangkok tak Cię wciągnął w swój wir :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Paź 2017 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@smajli czasu masz sporo, proponuje polaczyc z Kambodza. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Lis 2017 19:54 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 516
srebrny
Też uważam że te 4 dni w Bangkoku to dużo. Dwa max, myślę i leć dalej :)
Częściowo mój plan pokrywa się z Twoim, z tym że u mnie dochodzi Laos.
W Sapa będzie zimno! A w zatoce Ha long mgliście :(

10.12 - cały dzień od 7.15 zwiedzanie Hanoi, bilet do teatru kukiełek, bilet do Cat Ba + bilet do Sapa, nocleg Hanoi (zarezerwowany)
11.12 - zwiedzanie Hanoi, nocleg Hanoi (zar.)
12.12 - 2-dniowa wycieczka Ha Long Bay
13.12 - 2-dniowa wycieczka Ha Long Bay - powrót Hanoi, nocleg (zar.)
14.12 - po południu/wieczorem dotarcie do SAPA, nocleg SAPA (zar.)
15.12 - tarasy ryżowe, całodzienna wycieczka po okolicy, nocleg SAPA (zar.)
16.12 - dzień + noc przejazd do Luang Prabang (nocleg Dien Bien Phu?)
17.12 - LP wodospady, zakup treku na kolejne 2 dni, nocleg LP (zar.)
18.12 - okolice Luang Prabang trek
19.12 - okolice Luang Prabang trek
20.12 - wyjazd do Chiang Rai / spływ Mekongiem??
21.12 - cd. trasy, dotarcie i nocleg Chiang Rai (zar.)
22.12 - Chiang Rai, wycieczka okolice rowerem, nocleg (zar.)
23.12 - Chiang Rai, White Temple, nocleg (zar.)
24.12 - lot chiang rai - BKK
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group