Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 149 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 30 Sie 2016 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Polecam sypialnie w domu. Do medytacji nie jest potrzebny żaden klasztor...
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off
nick uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
#102 PostWysłany: 05 Wrz 2016 21:05 

Rejestracja: 05 Wrz 2016
Posty: 20
Loty: 57
Kilometry: 149 562
A ja mam następujące wątpliwości:
Planuję lecieć do Tajlandii albo 01.11-21.11 albo 10.11-01.12 oczywiście w związku z tym pięknym planem nie załapałam się na ostatnią promocję w Qatarze. No życie.
Pierwsze pytanie o Full Moon Party, czy faktycznie jest taka masakra na wyspie wtedy i jak długo to trwa? Byłam na Koh Phangan na przełomie stycznia/lutego dokładnie pomiędzy FMP i było bardzo przyjaźnie, bez tłumów i generalnie pustawo a spałyśmy dokładnie koło plaży Haad Rin. Teraz chciałabym pojechać z lubym w to samo miejsce ale jeżeli tam przez tydzień będzie dziki tłum to może lepiej wybrać inną wyspę.
Pytanie drugie:
Jak najlepiej dostać się z Koh Phangan/ Koh Tao/Surat Tani w okolicę Koh Lipe? Wolałabym jednak nie przez Malezję.
I na koniec:
Czy ktoś podróżował po Tajlandii pociągiem i jakie wrażenia i jak kupić bilety bo z tego co kojarzę odebrać je można tylko w Bangkoku aczkolwiek mogłam coś pomylić.
Dziękuję, pozdrawiam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 06 Wrz 2016 09:44 

Rejestracja: 21 Kwi 2015
Posty: 18
@Aleksandra czy coś

Co do pociagow, to trzeba miec sporo szczescia zeby kupic bilet w kasie dworcowej, ale jest to mozliwe. Po wyladowaniu w Bangkoku warto podejsc na dworzec glowny i spytac kiedy maja wolne miejsce. Druga mozliwosc, to posrednicy np. internetowi, ale tym trzeba odpalic ich dzialke.

Co do Koh Lipe to polecilbym lot to Hat Yai, a potem busika do Pak Bara (ok.2 godzin jazdy z Hat Yai). Jezeli masz czas to polecilbym wziasc publiczny autobus do miasta Hat Yai i poprosic o zatrzymanie sie przy New Bus Station, z terminalu odjezdzaja mini - busiki do Pak Bara.

https://kirylucki.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 06 Wrz 2016 11:42 

Rejestracja: 21 Kwi 2015
Posty: 18
@manowce

Wystarczy isc do kosciola i kleknac. Albo wyjac sluchawki z uszu podczas powrotu do domu i byc chwile w ciszy. Szkoda kasy na wyjazd tak nadelko, gdy mozna doswiadczyc tego w domu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 14 Wrz 2016 09:50 

Rejestracja: 05 Wrz 2016
Posty: 20
Loty: 57
Kilometry: 149 562
@kirylucki

Bilety Waw - Bkk kupione. Lecimy 31.10-20.11
Póki co zmieniłam plany na Ko Ngai zamiast Lipe i kupiłam bilet Fly & ferry tamże.
Właśnie z tymi pociągami jakoś jest dziwnie u nich. Ewentualnie jakieś wygodne, ale naprawdę WYGODNE busy? W sensie jechałam czymś co miało w nazwie sleeper i LUX i takie nie było. Jestem w stanie pokonać trasę powrotną busem ale tylko w pozycji leżącej, nie półleżącej albo półsiedzącej i czy ktoś dysponuje takim pośrednikiem albo biurem w Tajlandii?
Jeszcze jedno: jak się zapatrujecie na Snake farm i oceanarium w BKK? Warto, nie warto? Wiem że ocena jest zawsze subiektywna ale może jakieś wskazówki, spostrzeżenia?
I czy orientuje się ktoś czy na Wat Arun nadal stoi rusztowanie?
Generalnie plan wygląda tak:
1.11 Lądujemy w Bangkoku
3.11 Lecimy na Ko Ngai (w zależności od poziomu zadowolenia z miejsca zostaniemy tam może 3 dni a może 8)
później chciałabym chociaż na 2-3 dni pojechać na Phangan (Ko Ngai - Ko Lanta - Surat Tani - Phangan)
I powrót do Bangkoku.
Jeżeli chodzi o Bkk i okolice w planie są:
- 3-4 świątynie
- Erawan
- Snake Farm
- Ayuttaya
- Chatuchak
w zależności jak pójdzie nam z czasem na wyspach będziemy modyfikować atrakcje w BKK.
Coś dodać, coś odjąć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 14 Wrz 2016 09:59 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Cytuj:
Chatuchak

Chcesz coś kupić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 14 Wrz 2016 10:10 

Rejestracja: 05 Wrz 2016
Posty: 20
Loty: 57
Kilometry: 149 562
Przyprawy i milion pierdółek. I lubię to miejsce. I mój facet nie był a chciałby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 14 Wrz 2016 10:22 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Na rynku będziesz 19 lub 20 listopada - wypatruj, pomacham Ci. ;-)
Cytuj:
oceanarium w BKK?

Chcesz tylko oglądać, czy również pływać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 14 Wrz 2016 10:26 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Z tymi pociągami i kupnem biletu w kasie, to zapewne mówicie o połączeniach dalekobieżnych, bo jeżeli chodzi o zwykłe pociągi, to oczywiście nie ma żadnego problemu z podejściem do kasy na dworcu i ot tak kupieniem biletu.

Jeżeli chodzi o autobusy, to jechałem nocnym z Chiang Mai do Bangkoku i stosunek jakości do ceny wg mnie rewelacja. Wygodne, rozkładane fotele (niestety @Aleksandra czy coś nie był to sleeper, ale fotele można było rozłożyć naprawdę mocno), do tego kocyk, catering podczas całej trasy chyba ze 3 razy + jeden postój na gorący posiłek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 14 Wrz 2016 10:36 

Rejestracja: 05 Wrz 2016
Posty: 20
Loty: 57
Kilometry: 149 562
Właśnie dalekobieżne sypialne. Ja też jechałam takim z rozkładanymi siedzeniami do/z Chiang Mai i do Surat Thani i z Krabi o różnym komforcie jazdy ale serio strasznie się męczę i później śpię pół dnia i jestem nie do życia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 14 Wrz 2016 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Jak najlepiej zaplanować 3 dni w Chiang Mai? Mam już tam zapłacone 3 noclegi.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 14 Wrz 2016 17:24 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
@Aleksandra czy coś
Cytuj:
Chcesz tylko oglądać, czy również pływać?


Pytałem poważnie, a mam wrażenie, że odebrałaś to inaczej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 14 Wrz 2016 21:31 

Rejestracja: 05 Wrz 2016
Posty: 20
Loty: 57
Kilometry: 149 562
Przypuszczam że chyba wolę popatrzeć. Pływanie z rekinami to może jednak innym razem. Ale chętnie pomacham! Tam na szczęście nie ma nigdy tłumów :]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 14 Wrz 2016 22:44 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
A zatem odpowiem na pytanie, czy warto: jeśli widziałaś tego typu atrakcje np. w Lizbonie lub choćby we Wrocławiu, to moim zdaniem to w Bangkoku możesz sobie odpuścić. Jeśli jednak chcesz popływać z rekinami, to jak najbardziej warto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 25 Wrz 2016 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 37
Loty: 11
Kilometry: 26 068
kirylucki napisał(a):
@manowce

Wystarczy isc do kosciola i kleknac. Albo wyjac sluchawki z uszu podczas powrotu do domu i byc chwile w ciszy. Szkoda kasy na wyjazd tak nadelko, gdy mozna doswiadczyc tego w domu.

w ogóle nie warto kasy wydawać na wyjazdy, można przecież wszystko obejrzeć w TV albo w internecie, jedzenie przyrządzić sobie w domu, a pamiątki zamówić z aliexpressu :roll: jadę do Tajlandii, to przy okazji chcę pobyć w klasztorze, nie tylko po to, żeby medytować, ale doświadczyć czegoś innego, pobyć w towarzystwie nowych ludzi, poczuć atmosferę danego miejsca. nie rozumiem Twojego podejścia absolutnie, a już w szczególności takich komentarzy pod tytułem "wujek dobra rada".

przemos74 napisał(a):
Jak najlepiej zaplanować 3 dni w Chiang Mai? Mam już tam zapłacone 3 noclegi.

proponuję kurs gotowania :) np. tu: http://www.thaifarmcooking.com/home/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 25 Wrz 2016 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
proponuje najpierw poczytac o medytacji, bo tam sie nie rozmawia, nie poznaje tylko medytuje
zatem jeśli jak piszesz chcesz pobyć w towarzystwie nowych ludzi to polecam nocleg na Khaosan Road
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 25 Wrz 2016 12:14 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Z tym noclegiem to przesadziłeś ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 25 Wrz 2016 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
dlaczego?
ja tam przez noc poznałem masę ludzi, wszystkich 3 płci ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#119 PostWysłany: 25 Wrz 2016 13:08 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Bo nocleg to synonim spania. A o spanie tam niełatwo...;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 25 Wrz 2016 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
Mam gdzieś zdjęcie białaski śpiącej o 5 rano w śmieciach, także można, trzeba tylko chcieć :?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 149 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group