Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 149 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 02 Lut 2016 10:45 

O Tiger Temple krążą skrajne opinie - że zwierzęta nafaszerowane prochami na potrzeby turystów - żeby mogli pogłaskać tygrysy. Byłem i powiem szczerze że dla mnie must see - mnisi wyprowadzają ogromne zwierzęta prowadząc je w 3,4 osoby. przeżycie niesamowite polecam. Na erwan Falls też byłęm ale jeśli masz mało czasu to można sobie to odpuścić - niewiele wody - trekking trwał jakieś 2 godzinki z kąpielą w jednym wodospadzie. wszędzie pełno małpek na drzewach :)
Powodzonka !!! Enjoy Asia :)
 Relacje PM off  

#82 PostWysłany: 02 Lut 2016 11:45 
Awatar użytkownika

Loty: 79
Kilometry: 82 424
niebieski
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. A co sądzicie o Ko Samui? Marzyło mi się po prostu zobaczenie zarówno wschodniego jak i zachodniego wybrzeża, wiem że to trudne ale do zrobienia więc chyba ten 1 dzień mogę poświęcić na transport z jednego miejsca do drugiego, ale zobaczymy. Ludzie na podróż poślubną polecali nam Ko Tao i Ko Phangan, stamtąd myśleliśmy o transporcie w okolice właśnie Krabi i tam już pozostać na resztę czasu. Ale skoro mówicie, że to za dużo to chyba ciekawszą opcją są okolice właśnie Ao Nang i Phi Phi?

#83 PostWysłany: 02 Lut 2016 13:20 
Awatar użytkownika

Loty: 282
Kilometry: 466 810
srebrny
Co do wypowiedzi o parku Erawan - wszystko zależy od pory, ja brodziłem niemal cały czas w wodzie, która była niemal wszędzie, a wszystkie wodospady "czynne". Więc nie zgodzę się, że to nic specjalnego, lekko zbaczając ze ścieżki można poczuć się jak w środku dżungli.

Jeśli chodzi o południe/wybrzeże andamańskie to byłem na Ko Phi Phi i półwyspie Railay. O Ko Phi Phi oczywiście zdania są podzielone. Na pewno jest to dość imprezowa wyspa, choć będziesz na początku wysokiego sezonu. W tzw "centrum" na przewężeniu wiadomo, że jest gwarno i tłoczno, podobnie na plaży, która widnieje na milionie zdjęć w internecie, ale.... dla chcącego nic trudnego. Naprawdę w szczycie sezonu starczył mi 15 minutowy spacer, żeby mieć jedną plaże jedynie dla siebie (nawet gdzieś na forum wrzucane było zdjęcie na potwierdzenie tej tezy), a na kolejnej zaraz obok było raptem kilka osób. Tam też jest świetnie wyglądający Viking Nature Resort, składający się z kilku bungalowów porozrzucanych po lesie. Nie spałem w nim, ale plażowałem obok i wygląda świetnie. W dodatku tak jak mówie, 15 minut od centrum więc zapewnia odizolowanie od zgiełku. Plusem Ko Phi Phi, jest możliwość wycieczki na mniejszą siostrę Ko Phi Phi Leh ze słynna Maya Bay, oraz na inne okoliczne wysepki jak np na genialną Bamboo Island. Częścią Ko Phi Phi jest tzw Monkey Beach osiągalna kajakiem w około 25 minut. Jeśli nie będziesz jechał do Lopburi to tam masz dużą szansę na intensywny kontakt z tymi zwierzakami. Choć pewnie spotkasz je podczas trekkingu w Chiang Mai.
Także nie demonizowałbym Ko Phi Phi, chociaż w pobliżu są też polecane Ko Lanta czy Ko Jum.

Drugą cześć "rajskiego" etapu w Tajlandii spędziłem na Railay. Również mogę polecić, choć tam są w zasadzie dwie plaże i wszyscy walą na Phra Nang Beach, uważaną za jedną z najpiękniejszych na świecie (słusznie). I tam tłumów nie da się za bardzo uniknąć bo w ciągu dnia przybywają łodkami ludzie z Ao Nang. Nieco spokojniej jest po zmierzchu jak wszyscy odpłyną, a Ty zdecydujesz się nocować w półwyspie (jedyna droga dotarcia na Railay to wodą). Wtedy jest bardzo spokojnie. Ale na Railay spokojnie starczą 2-3 dni. Podobnie jak na Ko Phi Phi można "przespacerować" się na dość spektakularnego "view pointa", przy czym na Railay ten spacer to miejscami ostra, niemal pionowa wspinaczka.

We wschodniej części byłem krótko - raptem 3 dni na Ko Samui. Mi się podobało, aczkolwiek podobno Phangan i Tao są ładniejsze i spokojniejsze.
szczota1992 lubi ten post.

#84 PostWysłany: 02 Lut 2016 14:34 
Awatar użytkownika

Loty: 154
Kilometry: 347 723
srebrny
Viking Nature Resort przetestuje z dzieciakami gdzieś za 20 dni to dam znać czy phi phi taka straszna czy nie :)

Najnowsza LIVE relacja na Forum F4F: Sto dni dookoła świata
A bardziej na żywo, więcej obrazu, mniej tekstu: https://www.instagram.com/fivetofly/
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#85 PostWysłany: 02 Lut 2016 21:29 
Awatar użytkownika

Loty: 70
Kilometry: 132 559
szczota1992 napisał(a):
A co sądzicie o Ko Samui?

Wg mnie Ko Samui jest jak najbardziej OK. Blisko na Ko Tao oraz do Ang Thong National Marine Park które w szczególności polecam.
Jeśli chcesz zobaczyć kilka zdjęć z Ko Samui oraz Ang Thong to zobacz na poniższą relację z naszego wyjazdu w sierpniu 2015

http://baggio777.fly4free.pl/blog/1697/tajlandia-i-kambodza-z-pit-stopem-w-dubaju/

#86 PostWysłany: 22 Lut 2016 09:15 
Awatar użytkownika

srebrny
Właśnie testuje Viking Natures Resort na Phi Phi i jest REWELACYJNY. Nie jest to tania atrakcja, ale domki są na wypasie, ogromne, trzy małe plaże dostępne od ręki, kolejne kawałek dalej. Wiadomo, mało budżetowa to atrakcja, ale akurat na tej wyspie nie wyobrażam sobie lepszego miejsca- dojdziesz do centrum jeśli trzeba, a z mojego domku (tuż przy Long Beach) nic nie słychać z imprezowego centrum.

...z tapatalka...

A bardziej na żywo, więcej obrazu, mniej tekstu: https://www.instagram.com/fivetofly/
 Relacje PM off  

#87 PostWysłany: 25 Lut 2016 21:14 
Awatar użytkownika

niebieski
Był ktoś z Was w okolicach Ko Samui w grudniu?
chodzi mi o pogodę, ponoć jest diametralnie inna od rejonu Phuket czy Krabi.

#88 PostWysłany: 26 Lut 2016 11:13 

szczota1992 napisał(a):
Był ktoś z Was w okolicach Ko Samui w grudniu?
chodzi mi o pogodę, ponoć jest diametralnie inna od rejonu Phuket czy Krabi.

http://mandalay.pl/tajlandia/pogoda/grudzien

Cytuj:
Wybrzeże południowo-wschodnie jest w grudniu najbardziej deszczowym regionem Tajlandii. Pod koniec roku monsun jest już jednak w odwrocie i mimo, że pada średnio co drugi dzień, nie można narzekać na brak pięknej, słonecznej pogody. Temperatura maksymalna w ciągu dnia zbliża się do 30 stopni i utrzymuje się dość wysoka wilgotność powietrza, ale da się przeżyć. Pomimo stosunkowo dużych opadów, grudzień jest już czasem wysokiego sezonu, co oznacza więcej turystów i wyższe ceny.
 Relacje PM off  

#89 PostWysłany: 27 Lut 2016 10:08 
Awatar użytkownika

niebieski
To czytałem oczywiście sporo wcześniej, i właśnie m.in. ta informacja mocno mnie zaniepokoiła. Chyba jednak skupie się na Krabi i Phi Phi.

#90 PostWysłany: 05 Mar 2016 10:58 

Loty: 113
Kilometry: 222 169
zawiert napisał(a):
Właśnie testuje Viking Natures Resort na Phi Phi i jest REWELACYJNY. Nie jest to tania atrakcja, ale domki są na wypasie, ogromne, trzy małe plaże dostępne od ręki, kolejne kawałek dalej. Wiadomo, mało budżetowa to atrakcja, ale akurat na tej wyspie nie wyobrażam sobie lepszego miejsca- dojdziesz do centrum jeśli trzeba, a z mojego domku (tuż przy Long Beach) nic nie słychać z imprezowego centrum.

...z tapatalka...

My też niedawno byliśmy w Vikingu. Po prostu rewelacja.
W okolicy bardzo fajne plaże, gdzie nawet na Long Beach nie było jakiś tłumów. Bardzo fajna restauracja hotelowa ze znośnymi cenami, w której codziennie przez godzinę można było za darmo popróbować różnych potraw.

Widok z hamaku na tarasie mieliśmy na morze, więc po prostu bajka, a pobudka pierwszego dnia przez rodzinkę małp, która się chciała włamać do naszego domku to po prostu bezcenne :)

Jakby ktoś był w najbliższym czasie to może troszkę dokarmić kotkę z młodymi, która mieszka przy domku M10, tuż obok stromego zejścia na Long Beach, bo biedactwo strasznie wychodzone, w porównaniu do pozostałych tamtejszych kotów.
Solek93 lubi ten post.

#91 PostWysłany: 06 Mar 2016 21:32 

Samui wg mnie piekne. My nocowaliśmy z dala od tłumów turystów, w małej zatoczce Crystal bay, kilka kilometrów od Lamai beach. Bylo bosko!
Bylismy w Tiger Kingdom w Chang Mai, według mnie średnia atrakcja, ale zrobiliśmy to ze względu na dzieci. Jakoś tak nieetycznie się czulam po wizycie w miejscu, gdzie wbrew zapewnieniom tygrysy sa otumaniane i trzymane w niewoli
No i drogo, coć i tak taniej niż na Phuket
 Relacje PM off  

#92 PostWysłany: 07 Mar 2016 08:37 
Awatar użytkownika

srebrny
Ludzie przestrzegają przed PhiPhi, a ja jakoś tej całej komercji nie odczułem. Khao Lak za to okazało się mega porażką.

@cimek - też mieliśmy m10 ;)

...z tapatalka...

Relacje PM off
Solek93 lubi ten post.

#93 PostWysłany: 07 Mar 2016 11:41 

A kotka była? :-) Pisałeś, że to nie jest budżetowa atrakcja, ale warto. Możesz zatem zdradzić ile Was kosztowała?
 Relacje PM off  

#94 PostWysłany: 07 Mar 2016 18:50 
Awatar użytkownika

srebrny
Deluxe room with a/c + 2x extra bed (na którym spały wszystkie dzieci) 14500thb za 3 noce. Niestety, szczyt sezonu :(

I chyba mi buchnęli z portfela 40EUR (a 124 RM zostawili). Przynajmniej tam stwierdziłem brak tych EUR (może buchnęli w Mikey Monkey), ale np telefon nie zginął, choć zostawiałem w pokoju.

Ale jak leci większa grupa to można wynająć taki gigantyczny dom ;)

...z tapatalka...

Relacje PM off
asiasz uważa post za pomocny.

#95 PostWysłany: 04 Lip 2016 00:39 

Witam :)

Planując z żoną urlop wpadliśmy na pomysł odwiedzenia malowniczej Tajlandi na przełomie listopada i grudnia. Chcielibyśmy troszkę pozwiedzać Bangkok(Świątynia Złotego Buddy,Pałac Królewski itp) i póżniej mały wypad na wysepkę Ko Samet. Miejscówka w Ao Prao na kilku dniowe plażowanie i podładowanie baterii i powrót do Bangkoku na lot do Warszawy. Mam w związku z tym pytanie czy ktoś z Was był w tym okresie na Ko Samet - jaka wtedy jest pogoda?można tam spokojnie odpocząć?:)...i czy można na wyspie wynająć jakiś skuter i zwiedzić przy okazji wyspę?
 Relacje PM off  

#96 PostWysłany: 17 Lip 2016 17:34 

Loty: 77
Kilometry: 194 843
zawiert napisał(a):
Ludzie przestrzegają przed PhiPhi, a ja jakoś tej całej komercji nie odczułem. Khao Lak za to okazało się mega porażką.

Niestety będę jedną z nich... mniej lub bardziej tak wyglądają plaże w tamtym rejonie
Image

kontra np. plaże na ko Phagan

Image
 Relacje PM off  

#97 PostWysłany: 17 Lip 2016 18:48 
Awatar użytkownika

srebrny
Mówiąc żartobliwie i bez żadnego przytyku - powyższy post to idealny przykład tendencyjnego doboru zdjęć pod tezę.

Nie przeczę, że plaże Ko Phi Phi są bardziej zatłoczone niż gdzie indziej, tylko są pewne ale... (też dobiorę tendencyjnie zdjęcia :mrgreen:

Zdjęcie @AJAJ nr 1 przedstawia z tego co widzę Maya Bay na Ko Phi Phi Leh, absolutny "hit" w tamtym regionie, który każdy chce zobaczyć i tam niemal zawsze będzie masa ludzi, docierających na 1-2h. Niemal zawsze, bo zawsze można wynegocjować z "panem kapitanem" łódki wczesne wypłynięcie i dotarcie do Maya z samego rana. Wtedy łodzi mniej, tłum mniejszy i można wygospodarować kawałek miejsca dla siebie.

Załącznik:
3.jpg

Załącznik:
4.jpg

:) Ale fakt faktem, na poczucie się jak Leoś nie ma co liczyć

Co do stwierdzenia, że plaże w tamtym regionie tak wyglądają - proszę, obie plaże oddalone są od centrum Ko Phi Phi Don o 12 minut spacerem.

Załącznik:
1.jpg

Załącznik:
2.jpg

Wszystkie zdjęcia są z pobytu w zimie (luty) czyli "high season".

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

#98 PostWysłany: 17 Lip 2016 19:09 

Loty: 77
Kilometry: 194 843
@Tom K może i masz rację trzeba spedzić tam chwilę i znaleźć te ciekawsze miejsca. My na dzień dobry zrobilismy objazdówkę po tamtych rejonach, przeraził nas tłum i uciekliśmy.

Tom K napisał(a):
Niemal zawsze, bo zawsze można wynegocjować z "panem kapitanem" łódki wczesne wypłynięcie i dotarcie do Maya z samego rana. Wtedy łodzi mniej, tłum mniejszy i można wygospodarować kawałek miejsca dla siebie.

no bo na wakacjach chodzi przecież o to, żeby wstawać wcześnie i zajmować kolejką ;)
owszem sami czasami udajemy się w jakiejś miejsce o świcie, aby uniknąc stania i czekania, ale to przy zwiedzaniu zabytków... zdecydowanie nie jesli mowa o plażowaniu i relaxie :)
Szczególnie, że wiekszośc z nas dociera tam na kilka ostatnich dni po objazdówce po kraju i chyba liczy na pełen chill out:)
 Relacje PM off  

#99 PostWysłany: 17 Lip 2016 19:17 
Awatar użytkownika

srebrny
Dlatego pisałem to na luzie:) Natomiast warto pokazać to owe zło z dwóch stron. Stąd mój post.

Nie wiem o jakiej kolejce mowa. Wieczór przed planowaną wycieczką idzie się do "biura" czyli pana z łódką. Dzień dobry, chcemy wycieczkę po okolicy, tu, tu i tu, ale na Maya Bay rano, więc wypływamy przed 9, okej? Okej :) I tyle. Jednorazowa pobudka o 8, w czasie plażowania nie jest jakąś tragedią :D
manowce lubi ten post.
shalwia uważa post za pomocny.

#100 PostWysłany: 20 Sie 2016 16:20 
Awatar użytkownika

Loty: 11
Kilometry: 26 068
czy ktoś może polecić dobre miejsce do medytowania? interesuje mnie pobyt 3-dniowy, ale nie w żadnych resortach pod turystów, tylko w świątyni albo klasztorze. będę wdzięczna za opinie (:
 Relacje PM off  

[ 149 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości