Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 149 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 26 Wrz 2016 12:45 
Awatar użytkownika

Loty: 11
Kilometry: 26 068
becek napisał(a):
proponuje najpierw poczytac o medytacji, bo tam sie nie rozmawia, nie poznaje tylko medytuje
zatem jeśli jak piszesz chcesz pobyć w towarzystwie nowych ludzi to polecam nocleg na Khaosan Road

a napisałam, że chcę rozmawiać? albo zawierać znajomości? tam, gdzie się wybieram, medytuje się w grupie, co jak dla mnie jest przebywaniem wśród ludzi. zależy mi na poczuciu klimatu, którego raczej we własnym salonie nie uświadczę. czemu tak konkretnie mają służyć Twoje komentarze? bo po raz kolejny przekonuję się, że w naturze ludzkiej leży przyczepianie się do wszystkiego bez wyraźnego powodu :roll:
 Relacje PM off  

#122 PostWysłany: 26 Wrz 2016 14:23 

Loty: 89
Kilometry: 252 650
Jest tez coś takiego jak meditation retreat, gdzie tak, rozmawia się, najczęściej z kimś mądrym, ale też w grupie osób z którymi się tam jest. Nie rozumiem takiego czepiania się, byłeś? masz jakieś konkretne rady w temacie czy po prostu musisz sobie popisać?

@manowce zależy Ci na krótkim pobycie, czy coś dłuższego? takich na tydzień to jest mnóstwo z tego co się orientowałam, ale już takich 3-dniowych jest mało, też mnie to interesuje, ale nie wcisnę całego tygodnia bo jednak nie jest to mój główny cel wyjazdu.
 Relacje PM off
manowce lubi ten post.
manowce uważa post za pomocny.

#123 PostWysłany: 26 Wrz 2016 21:25 
Awatar użytkownika

Loty: 11
Kilometry: 26 068
DJADKJGU napisał(a):
@manowce zależy Ci na krótkim pobycie, czy coś dłuższego?

raczej coś 3-dniowego, bo mam 4 tygodnie do dyspozycji, a dużo do zobaczenia i tydzień to trochę zbyt długo. ja znalazłam coś takiego i chyba się wybiorę: http://dipabhavan.weebly.com. ale jeszcze rozważam http://www.mindfulfarmers.org, ktoś mi tu na forum podrzucił, wydaje się super, a łączy w sobie kilka rzeczy.
 Relacje PM off
arturro lubi ten post.
DJADKJGU uważa post za pomocny.

#124 PostWysłany: 27 Wrz 2016 07:49 
Awatar użytkownika

Loty: 135
Kilometry: 254 896
niebieski
@‌Aleksandra czy coś‌ nie wiem czy jeszcze potrzebne Ci informacje na temat Full Moon, ale jeśli tak to spieszę z pomocą.
My byliśmy w sierpniu w czasie Full Moon i w żaden sposób nie było to odczuwalne. Tyle tylko, że mieszkaliśmy w innej części wyspy bo na Haad Yao . W dzień w którym było Full Moon byliśmy na wycieczce w AngThong, na samej wyciecze która skończyła się dość późno bo o 22 było mnóstwo młodych ludzi i raczej nikt specjalnie nie szykował się na Full Moon. Jedyne ślady imprezy to fakt znalezione na plaży rano "zwłoki" imprezowiczów którzy jakoś nie dotarli do swoich domków:)
Robiliśmy sobie wycieczki na skuterze w okolice plaży na której jest impreza i faktycznie im bliżej Full Moon tym ludzi było znacząco więcej. Ale w innych częściach wyspy jest to zupełnie nieodczuwalne.

#125 PostWysłany: 30 Wrz 2016 01:15 

Loty: 57
Kilometry: 149 562
W sumie i tak pojedziemy na Phangan bo jakoś mi się bardzo spodobała ta wyspa. Poprzednio byłam na Haad Rin ale w okresie między FMP więc było powiedziałabym nawet że dość pusto. Wstępnie Planuję zakotwiczyć w okolicy Baan Tai. Myślisz że to wystarczy, czy jednak całkiem przenieść się za zachodnią lub nawet północną część wyspy? W ogóle wstępnie planowaliśmy pojechać na FMP ale wizja braku transportu powrotnego i tabunu nawalonych do odcinki ludzi jakoś działa średnio stymulująco jednak. A orientujesz się może czy jest szansa powrotu z Phangan pociągiem? Tzn coś w stylu Ferry & Train? Bo kupowanie oddzielnie łodzi i pociągu i kombinowanie jak dostać się z przystani na stację kolejową chyba średnio ma sens.
 Relacje PM off  

#126 PostWysłany: 30 Wrz 2016 07:41 
Awatar użytkownika

Loty: 135
Kilometry: 254 896
niebieski
Lepiej wracaą autobusem wtedy jest połączenie prom+ bus.
Co do części wyspy wg mnie skoro już mieszkaliście w jednej przenieście się w inną. Tym bardziej że te inne są często ładniejsze niż okolice Haad Rin

#127 PostWysłany: 03 Paź 2016 11:35 

Loty: 57
Kilometry: 149 562
Nie ma opcji żebym jechała autobusem bo się strasznie mnie męczy - pociąg albo samolot, ale wolałabym pociąg. A Phangan i tak już całą zjeździłam dookoła a Baan Tai by mi pasowało logistycznie bo blisko do portu i na ten bazarek ichniejszy a gdzieś indziej zawsze można pojechać skuterem.
 Relacje PM off  

#128 PostWysłany: 09 Paź 2016 23:58 

Loty: 89
Kilometry: 252 650
manowce napisał(a):
DJADKJGU napisał(a):
@manowce zależy Ci na krótkim pobycie, czy coś dłuższego?

raczej coś 3-dniowego, bo mam 4 tygodnie do dyspozycji, a dużo do zobaczenia i tydzień to trochę zbyt długo. ja znalazłam coś takiego i chyba się wybiorę: http://dipabhavan.weebly.com. ale jeszcze rozważam http://www.mindfulfarmers.org, ktoś mi tu na forum podrzucił, wydaje się super, a łączy w sobie kilka rzeczy.

wow, ten pierwszy link ten fajnie wyglada i idealnie by sie wpisal w moje plany! do CM tym razem sie nie wybieram, chociaz farma tez brzmi ekstra! Kiedy Ty planujesz wyjazd?
 Relacje PM off  

#129 PostWysłany: 08 Cze 2018 18:38 

niebieski
Hej, rozważam Tajlandię na 2 tyg na początku października i po przeczytaniu tego i kilku innych wątków mam trochę mętlik na co się zdecydować. Wyjazd raczej pod kątem relaksacyjnym, ale też zwykły smażing-plażing to raczej nie nasz styl. Z tego co widzę praktycznie wszędzie jest tłoczno i komercyjnie, ale chwilowo przemawia do mnie koncepcja pierwszego tygodnia w okolicach phuket/phi phi/railay/similany, a na drugi przenieść się w rejon Koh Chang. Ma to sens? Czy w którejś z tych lokacji pływał na kite'cie albo poleca jakieś konkretne miejscówki do nurkowania? Ewentualnie inne fajne wodne (i nie tylko) aktywności?
Trekking w okolicach Chang Mai brzmi interesująco, ale chyba za duży rozstrzał na 2 tygodnie, więc pewnie tym razem odpuścimy. Bangkok raczej w minimalnym wymiarze, tyle co przed wylotem.
 Relacje PM off  

#130 PostWysłany: 08 Cze 2018 19:24 

srebrny
na podroz Phuket - Ko Chang ladem stracisz ze 2 dni z noclegiem po drodze, wiec zostaje albo lot z przesiadka w Bangkoku, albo cos blizej, np Samui po drugiej stronie. ja bym odpuscil i zostal w okolicy na 2 tyg.

byl prom hua hin - pattaya, wiec mozna skrocic droge, ale nie wiem czy dalej dziala. hua hin nie polecam.
 Relacje PM off  

#131 PostWysłany: 13 Cze 2018 13:25 

witam. może mi ktoś pomóc w zaplanowaniu mojej małej podróży po Tajlandii na ok. 14 dni? początkowo plan był taki, lecieć do Bangkoku tam spędzić dwa dni. Następnie lot do Krabi, a stamtąd transport do Ao Nang. Spędzenie tam 3-4 dni na plażowaniu i zwiedzaniu okolicy prawdopodobnie skuterem. Następnie promem jeśli jest taka opcja na Phi Phi. Tam 2-3 noclegi oraz zwiedzanie okolicznych wysp i ciekawych miejsc (może jest ktoś w stanie coś doradzić i polecić). Później powrót na Krabi 1 noc, lot do Bangkoku tam 1 noc i powrót do domu z Bangkoku. Plan nie jest zbyt rozbudowany, w Tajlandii będziemy pierwszy raz. Jest tyle miejsc do zobaczenia, że ciężko się na coś zdecydować. Będę wdzięczny za każdą poradę co warto zobaczyć, może na jakieś wycieczki zorganizowane warto się udać w tych rejonach. Każda pomoc się przyda. Pozdrawiam
 Relacje PM off  

#132 PostWysłany: 01 Paź 2018 16:10 
Awatar użytkownika

niebieski
Pytanie. Pierwszy raz lecę do Tajlandii (BKK) na 17 dni, 4 osoby.
Czy możecie powiedzieć gdzie na pierwszy raz warto się wybrać, aby zobaczyć najfajniejsze miejsca ale uniknąć rozczarowań?
Skłaniamy się ku temu by uniknąć Phuket bo wszędzie piszą o zatłoczeniu turystycznym.
Czytam, że wiele osób jeździ do Chiang Mai jednak jak googluję o atrakcjach to nie widzę tam jakiejś spektakularnej atrakcji, poza możliwością zdobycia najwyższej góry Tajlandii i ładnych świątyń po drodze. Na ile warto tam polecieć?
Czy wydaje się sensowne aby polecieć po 2-3 dniach pobytu w BKK do Chiang Mai na jakieś 3 dni a potem polecieć na południe np. do Krabi i już na południu zostać, zwiedzając różne ładnie wyglądające miejsca nad morzem?
Czy lecąc na taki okres ma sens jechać do Chiang Mai a nad morzem skupić się tylko nad jedną stroną wybrzeża - myślę o zachodniej, bo w grudniu na wschodniej może padać. Chciałbym zobaczyć najfajniejsze miejsca, ale też nie tachać walizek co 2 dzień na kolejne lotnisko, plażowanie to tylko dodatek.
 Relacje PM off  

#133 PostWysłany: 01 Paź 2018 17:15 
Awatar użytkownika

Loty: 282
Kilometry: 466 810
srebrny
Chiang Mai to świątynie, trekking, słonie ale i np kurs gotowania. Jeśli jesteście zainteresowani taką formą spędzenia czasu to czemu nie? Przy 17 dniach w Tajlandii spokojnie to można ogarnąć. Potem przelot do Krabi lub Surat Thani. Możecie ze 3 dni poświęcić np na Khao Sok, a na koniec relaks na którejś plaży. Z Krabi wybór szeroki - jest Railay, jest Phi Phi (tak, częściowo da się tam uniknąć tłumów, choć podobno coraz z tym trudniej), można też udać się na południe na spokojniejsze wyspy w prowincji Trang. Relacji i opisów na forum sporo. Oczywiście jest jeszcze Bangkok, który również warto zwiedzić, choć z nimi może być różnie. Albo natychmiastowa fascynacja albo męczarnia :)
rdw uważa post za pomocny.

#134 PostWysłany: 02 Paź 2018 04:51 
Awatar użytkownika

niebieski
Ale czy Chiang Mai to jest tzw. must see dla każdego na pierwszą podróż do Tajlandii na tyle dni ile mamy my?
Bo szczerze mówiąc kurs gotowania czy jakieś głupkowate zorganizowane komercyjne wycieczki/masaże stóp i inne "jarmarczne" rozrywki to jest to co budzi moją zdecydowaną odrazę :lol:
Co innego gdyby mimo, że miasto może być brzydkie, byłby tam jakieś wyprawy całodzienne w spektakularnych widoków dżungle z małpami czy jakieś widoki itp.
Wrzucając w googla jedyne co mi się tam podoba to świątynia na górze która jak rozumiem jest na drodze na najwyższy szczyt. Niestety, sam szczyt to jakieś kuriozum/parking więc czy warto wydawać parę stów na lot tam by wejść na nieciekawą górę :ugeek: :?:

Nasuwa mi się kolejne pytanie - czy przy takim zasobie terminów, powinienem "zaliczyć" oba wybrzerza, czy wprost przeciwnie - po parę dni pomieszkać w różnych lokalizacjach np. od północy na południe i potem lot powrotny do BKK, czy raczej operacyjnie jest to sensowne i do wykoania aby pomieszkać na obu wybrzerzach? Chodzi nie tyle o samo pływanie (ja w ogóle nie pływam, mogę posiedzieć na plaży bo towarzysze owszem, chcą pływać) co widoki. Wiem, że to nie Bora-Bora ale chciałbym skupić się na widokach, zobaczyć jakieś super palmy nad przejrzystą wodą, traktując widok na tłum ludzi robiący sobie selfie z wyspą bonda jako niezbędne acz krótkie doświadczenie w takich miejscach.
Nie widziałem też malowniczych pól ryżowych na żywo, w Chinach nie miałem na to czasu, czy do nich dostęp jest z nadmorskiego południa czy muszę lecieć do Chiang Mai aby coś takiego zobaczyć?
 Relacje PM off  

#135 PostWysłany: 02 Paź 2018 11:59 

srebrny
A czego szukasz w ogóle w tej Tajlandii? Bo z jednej strony piszesz, że plażowanie to tylko dodatek i że nie chcesz tachać walizek co 2 dzień na kolejne lotnisko (w Tajlandii polecam plecak, nie walizki), a z drugiej ciągnie Cię do zaliczenia obu wybrzeży na południu? Jeżeli nie rajcują Cię świątynie i ogólny klimat miasta (poczytaj na blogach i w relacjach o Chiang Mai), to jest to doskonała baza wypadowa do innych atrakcji. Co do pól ryżowych, to zdecydowanie północ, ale grudzień to chyba nie jest najlepszy okres na malownicze widoki tego typu.

PS. Jeżeli Chiang Mai jest brzydkim miastem, to chyba nie ma ładnych miast w Tajlandii ;)
 Relacje PM off
Tom K lubi ten post.

#136 PostWysłany: 03 Paź 2018 01:51 
Awatar użytkownika

niebieski
Przede wszystkim widoków, natury, nietypowych miast (sam klimat Bangkoku mnie interesuje - jako, że lubię duże miasta, ale ile dni warto w nim zostać? Ze 3?). Plaże - pod kątem egzotycznych widoków, natury i czystości tak - porobić zdjęcia krystalicznie czystej wody itp., poleżeć dzień-dwa. Natomiast na pewno na nie: plażować w jakimś modnym kurorcie na zatłoczonych plażach, "opalać się" całymi dniami.
Na pewno nie warto co chwila pakować i rozpakowywać się, dlatego spytałem po ile dni i gdzie poleca się zostać i czy przy takim okresie wyjazdu lepiej zostać na jednym wybrzeżu, czy zwykle ludzie nie mają problemu zobaczyć obu.
Z Chiang Mai mam taki problem, że poradniki traktują to jako must-see, dlatego sporo czasu czytam i patrzę co tam jest i stwierdziłem, że może warto na północ się przelecieć też poza oczywistym wybrzeżem.
Natomiast jak wrzucę w google hasło Chiang Mai city to zdjęcia miasta wydają się straszne, klimat jak w jakimś Zakopanym, night market rodem z hongkońskich wieczornych straganów mydła i powidła i jak ludzie zaczynają radzić, że są tam jakieś kursy kulinarne, masaże to zaczynam się zastanawiać, co jest w tym takiego ciekawego :mrgreen: i czy nie będzie tak, jakby ktoś leciał zwiedzać Polskę i poradzili mu aby lecieć do Mrągowa bo będzie tam znany festiwal Country i targ rybny w sobotę.
 Relacje PM off  

#137 PostWysłany: 03 Paź 2018 12:12 

niebieski
Hej, mam dylemat i będę wdzięczny za pomoc.
26.10 śmigamy do Tajlandii na 16 dni i teraz tak:
przylatujemy do BKK, w którym nie chcemy za dużo czasu spędzić, potem ~3 dni w Chiang Mai i około 1.11 chcemy już przenieść się na południe. Gdzie najlepiej? Zależy mi na tym żeby zrobić kurs nurkowania (OWD, ~3 dni) w związku z tym myślałem o Ko Tao i żeby później przenieść się gdzieś na morze Andamańskie? Ma to sens? Wiem że transport z Ko Tao na sam Phuket zajmie cały dzień. Czy może olać Ko Tao i od razu na Phuket, tam kurs po którym jakieś "okoliczne" wyspy?
Nie szukamy imprez, a raczej urokliwej przyrody i fajnych aktywności (kajaki, snorkling, rafting, kitesurfing raczej niż szkoła gotowania lub karmienie małp w zoo).
Z góry dzięki za podpowiedzi, bo przewertowałem już chyba całe forum i im więcej czytam tym mniej wiem...
 Relacje PM off  

#138 PostWysłany: 03 Paź 2018 12:19 

srebrny
@rdw
Cytuj:
nietypowych miast (sam klimat Bangkoku mnie interesuje - jako, że lubię duże miasta, ale ile dni warto w nim zostać? Ze 3?).

I trzy tygodnie może być za mało.
 Relacje PM off  

#139 PostWysłany: 03 Paź 2018 13:48 

Loty: 77
Kilometry: 197 012
Tom K napisał(a):
Oczywiście jest jeszcze Bangkok, który również warto zwiedzić, choć z nimi może być różnie. Albo natychmiastowa fascynacja albo męczarnia :)

Nie wiem jak Bangkok może być męczarnią :) Raczej ta natychmiastowa fascynacja. Ale może ja dobrze trafiłem. Powitało mnie nie za męczące ciepełko 40 stopni w cieniu, a z okazji Songkran dodatkowe schładzanie non stop gratis.

#140 PostWysłany: 03 Paź 2018 13:57 
Awatar użytkownika

Loty: 282
Kilometry: 466 810
srebrny
@radionx U mnie również fascynacja, ale np u znajomych było gorzej. Trafili bodaj akurat na weekend i tłumy były ponoć przytłaczające. A mimo wielu odleglejszych zakamarków tego miasta, to jednak te centralne atrakcje też wypadałoby zobaczyć.

@rdw Polecam zmienić cel podróży, albo własne nastawienie, ewentualnie przemyśleć co byś chciał. Bo nie wiem czego tu oczekujesz. Przewodniki i forum poleca Ci Chiang Mai, ale Ty jesteś mądrzejszy i wiesz, że to jednak słabe. Wpisałem Chiang Mai do google i na pierwsze 50 grafik nie widzę nic z Zakopanego. No ale ok. Są świątynie, w Zakopcu też są. Słonie pewnie też be, bo w sumie na Krupówkach są bernardyny, więc to zdecydowanie rozrywka dla gawiedzi :)
Fragment o plażach też dobry: "Plaże - pod kątem egzotycznych widoków, natury i czystości tak - porobić zdjęcia krystalicznie czystej wody itp., poleżeć dzień-dwa". Dwa zdania dalej: "Na pewno nie warto co chwila pakować i rozpakowywać się, dlatego spytałem po ile dni i gdzie poleca się zostać i czy przy takim okresie wyjazdu lepiej zostać na jednym wybrzeżu, czy zwykle ludzie nie mają problemu zobaczyć obu."

Także powodzenia w planowaniu. Jak już odpadnie problem walizka czy plecak :mrgreen:

Ostatnio edytowany przez Tom K, 03 Paź 2018 14:05, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
cypel lubi ten post.

[ 149 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości