Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 212 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 16 Kwi 2017 21:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Powtórka zamieszek jak w parku Gezi, na pewno.
 Relacje PM off  

#182 PostWysłany: 16 Kwi 2017 22:13 
Awatar użytkownika

Loty: 26
Kilometry: 45 127
złoty
Będąc ostatnio na tureckim Cyprze Północnym zastanawiałem się o co chodzi z tymi flagami i plakatami Erdogana , teraz już wiem. Nieciekawie będzie :(

https://pl.wikipedia.org/wiki/Referendum_w_Turcji_w_2017_roku

Załącznik:
t.jpg

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

Ostatnio edytowany przez Abcn, 23 Lip 2017 07:51, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off  

#183 PostWysłany: 22 Kwi 2017 13:49 

Właśnie z dnia na dzień spoglądam jak tam sytuacja....
28.04 lecimy do IST i jak na razie w miarę spokojnie jest....
mam nadzieje tylko, że tak już zostanie aż do powrotu 7.05

Ostatnio edytowany przez Abcn, 23 Lip 2017 07:52, edytowano w sumie 1 raz
Literówka , styl oryginalny :-)
 Relacje PM off  

#184 PostWysłany: 25 Cze 2017 19:10 

niebieski
Stambuł wydaje się normalnym miastem, zero zagrożenia. Ale jak na tak piękną metropolię faktycznie było mało turystów. Po azjatyckiej stronie przez cały dzień widziałem może 8 podróżnych, w tym ze 3 białych.

#185 PostWysłany: 25 Cze 2017 20:49 
Awatar użytkownika

srebrny
Po wschodniej stronie Bosforu nawet w tłustych latach było mało turystów. Powiem więcej, nawet powyżej Besiktas stonka nie docierała.
 Relacje PM off  

#186 PostWysłany: 15 Lip 2017 15:58 

Czyli co loty przez Stambuł (przesiadka) można śmiało kupować czy ktoś miał jakieś problemy w ostatnim czasie ?

Pozdrowienia
 Relacje PM off  

#187 PostWysłany: 15 Lip 2017 16:13 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Śmiało
 Relacje PM off  

#188 PostWysłany: 22 Lip 2017 22:45 
Awatar użytkownika

Loty: 47
Kilometry: 81 522
niebieski
Hej, ja z takim pytaniem, czy dzielnica Askaray (okolice stacji metra) jest bezpieczna? Mam tu na myśli podejście mieszkańców do obcokrajowców a zwłaszcza do typowych białasów :)
Będę tam nocował, Mam tu na myśli: kradzieże, zaczepki itp.
Udało mi się dowiedzieć że w dzielnicy tej mieszka dużo uchodźców z Iraku i innych krajów Arabskich, oczywiście nic do nich nie mam, bo właśnie po to przyjeżdżam do Turcji by poznać kulturę i muzułmańskie obyczaje
 Relacje PM off  

#189 PostWysłany: 22 Lip 2017 23:12 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 217
Kilometry: 253 935
Chyba nikt Ci nie da konkretnej odpowiedzi czy w jakimś miejscu stanie Ci się coś czy nie. Ja jak byłem w Stambule to włóczyłem się w nocy zarówno po centrum jak i dzielnicach ościennych, przez większość czasu z dużym aparatem na szyi. Mieszkałem też w dzielnicy obok tej o której piszesz i miło wspominam to miejsce bo są to rejony mało turystyczne a przez to bardziej autentyczne. Nikt mnie nie zaczepiał i nie miałem żadnych problemów. Mieszkańcy Stambułu wydają się bardzo otwarci na Europejczyków. Ja bym się nie przejmował na zapas ;)
 Relacje PM off
Cubero4 lubi ten post.

#190 PostWysłany: 22 Lip 2017 23:37 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
Cubero4 napisał(a):
Hej, ja z takim pytaniem, czy dzielnica Askaray (okolice stacji metra) jest bezpieczna?
Udało mi się dowiedzieć że w dzielnicy tej mieszka dużo uchodźców z Iraku i innych krajów Arabskich, oczywiście nic do nich nie mam, bo właśnie po to przyjeżdżam do Turcji by poznać kulturę i muzułmańskie obyczaje

Masz pewnie na mysli Aksaray, a nie Askaray?
Dopoki nie bedziesz zaczepial i prowokowal uchodzcow np. zdjeciami bez zapytania, szczegolnie ich dziewczyn, czy zon i nie wloczyl sie tam dosc poznymi wieczorami, czy noca, to ci sie nic nie stanie. ;)

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
 Relacje PM off
Cubero4 lubi ten post.

#191 PostWysłany: 22 Lip 2017 23:48 
Awatar użytkownika

Loty: 47
Kilometry: 81 522
niebieski
Noo widzę że opinie różne :) Oczywiście nie mam zamiaru nikogo fotografować tym bardziej zaczepiać :) Tak mam na myśli: Aksaray, pomyliłem się. Wybrałem to miejsce bo nocleg bardzo tani i proste połączenie z lotniskiem Ataturk (bezpośrednie połączenie linią metra) oraz bezpośrednie połączenie Tramwajem T1 do tych wszystkich meczetów historycznych i pałacu Topkapi :)
 Relacje PM off
cccc lubi ten post.

#192 PostWysłany: 03 Gru 2018 16:07 
Awatar użytkownika

Loty: 151
Kilometry: 273 432
platynowy
Hej!
Jak teraz wygląda sytuacja? Planuję kupić loty do Turcji na 5-6 dni. Ze 3 dni pewnie na Stambuł, reszta gdzieś dalej, Efez albo Kapadocja, zobaczymy.
Czy nie ma jakichś większych powodów do obaw? Chcemy lecieć we 2 z żoną i jesteśmy nastawieni tylko na aktywne zwiedzanie.
Dodam, że trochę możemy rzucać się w oczy (uprzedzajc pytania - nordycki typ urody) ;)

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
 Relacje PM off  

#193 PostWysłany: 03 Gru 2018 16:51 
Awatar użytkownika

złoty
poza Stambułem proponuje by zona nie rzucała sie w oczy-świeckie państwo obowiązuje tylko w dużych miastach
wasil10 lubi ten post.

#194 PostWysłany: 03 Gru 2018 16:54 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Ale coś działo się w Turcji ostatnio, ze było niebezpiecznie?

Co do rzucania się w oczy, wystarczy zdrowy rozsądek.
 Relacje PM off
wasil10 lubi ten post.

#195 PostWysłany: 03 Gru 2018 17:13 
Awatar użytkownika

platynowy
Ostatnio nic, ale na wszelki wypadek wolałem updateować temat. Dzięki za odpowiedź, w takim razie mam już plany na maj :)

Relacje PM off  

#196 PostWysłany: 03 Gru 2018 17:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Do maja, to będą aż 4 Stany Wojenne, demonstracje.

Wystarczy tylko mieć głowę na kark i nie mieszać się w demonstracjach.
 Relacje PM off
apadlo lubi ten post.

#197 PostWysłany: 03 Gru 2018 17:22 
Awatar użytkownika

Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@wasil10, biorąc pod uwagę, że do maja jest około 5 miesięcy, a wszelkie ruchawki zaczynają się wiosną... Wiosna Ludów, Wiosna Arabska, Wiosenna Promocja w Lidlu... to ja nie wiem, czy to nie za optymistyczne założenie z tym bezpieczeństwem.

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#198 PostWysłany: 03 Gru 2018 17:36 
Awatar użytkownika

platynowy
Najwyżej jak zacznie się niezła wiosenna promocja w Lidlu, to nie polecimy i zrobimy obfite zakupy. Klapki, torebki, ew. karpia z podobnym wyprzedzeniem, niż teraz bilety do Stambułu.

A tak serio, to dzięki za mniej lub bardziej szydercze odpowiedzi.

Relacje PM off  

#199 PostWysłany: 03 Gru 2018 20:08 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
wasil10 napisał(a):
Hej!
Jak teraz wygląda sytuacja? Planuję kupić loty do Turcji na 5-6 dni. Ze 3 dni pewnie na Stambuł, reszta gdzieś dalej, Efez albo Kapadocja, zobaczymy.
Czy nie ma jakichś większych powodów do obaw? Chcemy lecieć we 2 z żoną i jesteśmy nastawieni tylko na aktywne zwiedzanie.
Dodam, że trochę możemy rzucać się w oczy (uprzedzajc pytania - nordycki typ urody) ;)

@wasil10, ostrzezenie dla podrozujacych, ale z konca sierpnia 2018.

https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_ko ... 9D.cmsap5p

Bylem niedawno w Istambule i bylo spoko.
Btw nordycki typ urody moze oznaczac wyzsze ceny i bardziej przyciagac kieszonkowcow. 8-)

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
 Relacje PM off
wasil10 lubi ten post.

#200 PostWysłany: 03 Gru 2018 20:29 

złoty
Ja mam bilety na maj od UIA od jakiegoś czasu i się nie martwię na zapas. Parę tygodni przed wylotem poczytam jak sytuacja wygląda.
 Relacje PM off  

[ 212 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość