Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Kwi 2016 21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
Gdzie nie zajrzę, Seszele opisywane są jako bezapelacyjny, idealny, bez skazy raj na ziemi, miejsce gdzie wszystko jest najlepsze, najpiękniejsze i najbardziej urokliwe. Sąsiadka z parteru, Grażyna także chwaliła, była tam niedawno ze swoim mężem. Pojechałem więc. Skonfrontuję te uwagi z moimi odczuciami:

1. Niesamowite widoki. O tym się naczytałem najwięcej. Zgadzam się w 100%. Jednak moim zdaniem nie warto tam jechać, bo dokładnie takie same widoki są na pocztówkach, w katalogach czy na google obrazy. Jest dokładnie tak samo. Nawet nie trzeba kolorować zdjęć. Szkoda tracić czas i pieniądze na wyjazd.

Image

2. Poprzez niedogodność opisaną w punkcie pierwszym, kazałem się wielokrotnie uszczypnąć, a w aparacie zdjęcia przeglądałem wielokrotnie niedowierzając, że rzeczywiście tam byłem. Powodowało to szybkie wyczerpywanie się baterii, a moja skóra po powrocie wyglądała tak, jakbym miał pluskwy w hotelu.

Image

3. Nikt nie próbował mnie naciągnąć, oszukać ani sprzedać mi pamiątek z Chin. Nie było na plażach lokalnych chłopaków oferujących zimne lody ani imigrantów z Afryki sprzedających naszyjniki i zegarki. A takie rzeczy są na każdej plaży w Europie, nawet zdarza się nad Bałtykiem, co w rankingu stawia Seszele poniżej plaży w Kołobrzegu! Także zdecydowanie odradzam miejsce plażowiczom, bo co to za raj bez lodów i drinków z kokosa?

Image

4. Weź sprzęt do snorklów mówili. Piękne kolorowe rybki mówili. To fakt, zgadzam się z tym. Jednak, zamiast spędzać dwa dni w podróży i płacić za to grube tysiące, zalecam coś innego. Lepiej kupcie sobie National Geographic. Albo idźcie do oceanarium. Albo do sklepu z rybkami. Jest tam identycznie, a znacznie szybciej, taniej i wygodniej, bez wypicia szklanki słonej wody, obtarć od kamieni i poparzonych pleców.

Image

5. Przez lokalną ludność nie można poczuć się jak na wczasach. Zostałem dwukrotnie wyśmiany, gdy mówiłem że używam kremu z filtrem 30. Tutaj standard to 50-80. Znalazło się też wiele pomocnych osób do tego stopnia, że polecali udać się do sąsiada, który ma dany przedmiot bądź usługę taniej, a także oferowali darmowe przejażdżki czy posiłki. Poza taksówkarzami oczywiście, ci są tacy sami jak na całym świecie.

Image

6. Na grawitację w raju nawet rezydent Janusz Travel nie mógł nic zaradzić. Przygotujcie się na mijanie spoconych turystów w drodze z/na plaże albo wdychajcie spaliny mijających was pojazdów. Górki nie są najmniejszą przeszkodą dla osób z przeciętną kondycją fizyczną. Gdy wbiegałem z uśmiechem na górę w drodze na Anse Lazio powodowałem na twarzach innych szok i niedowierzanie. Także jak jesteś piękny, młody i sprawny fizycznie, będziesz wytykany palcami.

Image

7. Sklepy rodem z PRLu. Regały pełne powietrza. Marzą wam się soczyste egzotyczne owoce? Pyszne, lokalne produkty? Marzcie sobie dalej! Kurczaki sprowadzają z Brazylii, mleko z Australii, słodycze od Arabów, marchewki trzymają w lodówkach a jogurty na półkach! Kokosy i inne egzotyczne cuda każdy ma w ogródku, więc ich nie ma w sklepach. Restauracje? O ile jakieś znajdziecie, to ceny zazwyczaj zwalają z nóg. Także zostają zupki chińskie z Polski albo głodówka!

Image

8. Zegarki są niepotrzebne. Słońce wstaje jest 6. Słońce zachodzi jest 6. Słońce pionowo w górze, jest 12. Nuda, bo jak tu się pochwalić nowym Rolexem? A nawet jeśli, to przed kim?

Image

9. Na plażach nie ma ludzi! Ciężko o więcej niż 2 osoby na każde 100 metrów długości. Oznacza to braku typowych zawodów prawdziwego turysty pt "kto pierwszy do leżaka". Nawet leżaków nie ma, co uważam za skandal. Nie ma też kto wam zrobić fotki, także z fajnymi zdjęciami na facebooku możecie się pożegnać. A urlop bez zazdrosnej rodziny i znajomych, to wyjazd nieudany.

Image

10. Polacy. Sami Polacy. Spotkacie ich wszędzie, nawet tutaj. Przygotujcie się na to, że drugą nacją na wyspach będą Polacy!

Image

11. Seszele to miejsce w którym nie odpoczniesz. Od widoków dostaniesz oczopląsu, słona woda tylko spowoduje większy ból, piasek prędzej czy później wejdzie ci wszędzie (tak, nawet tam), temperatura jest taka że z każdym krokiem czujesz jak się rozpływasz. A mimo wszystko nie odpoczywasz w klimatyzowanym pomieszczeniu jak na turystę przystało, tylko dalej chodzisz od rana bo nie możesz się powstrzymać - a tu plaża, a tam widoczek, a tu snorkle, a tam żółwiki. Wieczorem padasz na pysk ze zmęczenia i nadmiaru wrażeń, a rano od nowa. Na każdy tydzień urlopu na Seszelach, powinien przysługiwać tydzień odpoczynku pourlopowego. Nie przysługuje, więc odradzam tam jechać.

Image

12. Jeśli mimo wszystko chcesz tam jechać - nie jedź. Zostaw to miejsce w spokoju. Pojedz tam jak stwierdzisz, że widziałeś już wszystko. Inaczej, wszystko inne będzie w porównaniu do Seszeli nudne i kiepskie.

Image

Podsumowując, 12 podpunktów, 12 negatywów.

Wynik Seszeli to 0/12. Nie polecam.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez MaSell, 22 Kwi 2016 18:41, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
50 ludzi lubi ten post.
marcinsss uważa post za pomocny.
 
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#2 PostWysłany: 04 Kwi 2016 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
Ostatni punkt jest bardzo prawdziwy, o czym się właśnie przekonuję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Kwi 2016 21:33 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 36
Loty: 5
Kilometry: 10 533
Doskonałe podsumowanie ;)
zastanawiam się właśnie czy lecieć już czy dać szansę reszcie świata
a dopiero później Seszele bo też mam takie wrażenie, że potem wszystko blednie:D
anyway - masz doskonałe poczucie humoru
Góra
 Profil Relacje PM off
Katarzyna Radwańska lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 04 Kwi 2016 21:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
@MaSell-swietnie napisane, usmialam sie do lez! :lol: A ostatni punkt-Boze, jaki prawdziwy... :lol: Ze tez o tym nie pomyslalam przed wyjazdem ;) Seszele rozpuszczaja i rozpieszczaja do tego stopnia, ze jak rozgladam sie za nowym miejscem na podboj, to zadna plaza mi nie pasuje... :|
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Kwi 2016 13:24 

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1
no właśnie po Seszelach nie wiem dokąd jechać żeby było niegorzej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Kwi 2016 21:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3073
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
nietypowo i na wesoło ! :)
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Kwi 2016 21:16 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
Krótko,zwięźle i na temat :P Zdjęcia super, taaaakie relacje mogę czytać każdego dnia ;) Brawo :!:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Kwi 2016 21:23 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1745
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
Najkrótsza i najbardziej zwięzła relacja :D Fajne zdjęcia, trochę mam niedosyt ;)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Kwi 2016 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2013
Posty: 49
Loty: 77
Kilometry: 160 859
Zgadzam się, po Seszelach i Malediwach - nie wiem gdzie teraz na wakacje, no i chyba wrócę na Seszele
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 20 Kwi 2016 21:45 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
Po takim opisie zaczynam szukać biletów na Seszele:D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Kwi 2016 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
walen78 napisał(a):
Zgadzam się, po Seszelach i Malediwach - nie wiem gdzie teraz na wakacje, no i chyba wrócę na Seszele

Haha, ciekawe czy dojde do takich wnioskow za pol roku. Znaczy w kwesti wakacji plazowo - widokowych, bo poza tym, to zawsze jest cos ciekawego do zwiedzenia.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Kwi 2016 22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
@MaSell, dzięki za świetny wpis! Daj znać jakich miejsc na tych Seszelach głównie się wystrzegać, jak już tam będzie trzeba lecieć ;)
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Kwi 2016 19:06 

Rejestracja: 27 Paź 2012
Posty: 80
Loty: 204
Kilometry: 607 803
relacja świetna, ale autor musi być czujny, bo nie kazdy potrafi załapać ironiczny styl ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 25 Kwi 2016 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 141
Loty: 69
Kilometry: 121 425
Przekonałeś mnie - nigdzie nie jadę. Szczególnie, że zdjęcia chyba też z NatGeo, bo to po prostu niemożliwe, że sam takie zrobiłeś! :D
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinsss lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 04 Lut 2018 18:17 

Rejestracja: 04 Lut 2018
Posty: 1
No zgadza się to jakieś ryzyko ... że już wiele, rzeczy nie będzie takich samo smakować, :shock:
Dla mnie to jest kryterium udanego wyjazdu, wracać chociaż trochę innym człowiekiem. Inna świadomość, percepcja, ocena tego co mnie otacza, inny dystans do życia, świata :!:

Czekam z niecierpliwością na wyprawę na Seszele. :D :D :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 04 Lut 2018 18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
MaSell napisał(a):
Gdzie nie zajrzę, Seszele opisywane są jako bezapelacyjny, idealny, bez skazy raj na ziemi, miejsce gdzie wszystko jest najlepsze, najpiękniejsze i najbardziej urokliwe. Sąsiadka z parteru, Grażyna także chwaliła, była tam niedawno ze swoim mężem. Pojechałem więc. Skonfrontuję te uwagi z moimi odczuciami:

Podsumowując, 12 podpunktów, 12 negatywów.

Wynik Seszeli to 0/12. Nie polecam.

Jak widac, kazdy moze postrzegac inaczej.
Moim skromnym zdaniem, na Seszele warto pojechac z ukochana osoba, moga byc nudne to fakt, ale widoki nieprzecietne. :D
Mysle, ze nie nalezy wydawac takich wyrokow, jak sie bylo krotko, czy widzialo tylko 1-2 ze 115 wysp. 8-)
To oczywiscie zart. :D
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 05 Lut 2018 19:24, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 05 Lut 2018 18:25 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 605
niebieski
Myślę, że ktoś tu nie wyłapał ironii ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 05 Lut 2018 18:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
cccc napisał(a):
MaSell napisał(a):
Gdzie nie zajrzę, Seszele opisywane są jako bezapelacyjny, idealny, bez skazy raj na ziemi, miejsce gdzie wszystko jest najlepsze, najpiękniejsze i najbardziej urokliwe. Sąsiadka z parteru, Grażyna także chwaliła, była tam niedawno ze swoim mężem. Pojechałem więc. Skonfrontuję te uwagi z moimi odczuciami:

Podsumowując, 12 podpunktów, 12 negatywów.

Wynik Seszeli to 0/12. Nie polecam.

Jak widac, kazdy moze postrzegac inaczej.
Moim skromnym zdaniem, na Seszele warto pojechac z ukochana osoba, moga byc nudne to fakt, ale widoki nieprzecietne. :D
Mysle, ze nie nalezy wydawac takich wyrokow, jak sie bylo krotko, czy widzialo tylko 1-2 ze 115 wysp. 8-)
Pozdr.

Byłem tam więcej niż jeden raz. Byłem na 6 wyspach, mało jak na 115, ale trudno. Z ukochaną osobą też byłem, nawet wzięliśmy tam ślub. Nie zauważyłbyś ironii nawet jakby kopnęła cię w tyłek ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 21 Kwi 2018 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 213
Loty: 1
Kilometry: 2 169
Zdjęcie siatki z biedry na plaży - bezcenne :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 21 Kwi 2018 12:19 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Relacja wymiata, dla mnie super....hahaha :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group