Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Gdyby ktos mial problem z edytowaniem swojej rezerwacji na stronie Saudia w zwiazku z tym ze nalezy podac kod z SMS, to rozwiazaniem jest zalogowanie na na stronie https://wwws.airfrance.us/trip na ktorej mozna wyedytowac swoj numer telefonu/maila i na drugi dzien juz sms ze strony Saudia dochodzi normalnie.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 405 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: SAUDIA AIRLINES
#21 PostWysłany: 25 Gru 2017 17:21 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
a za ile masz bilet i na kiedy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#22 PostWysłany: 25 Gru 2017 20:35 

Nie leciałem tymi liniami, natomiast po przeczytaniu tej recenzji:
http://onemileatatime.boardingarea.com/ ... 77-review/

raczej bym się nie zdecydował (za wyjątkiem error fare).
Wszystko zależy za ile znalazłeś bilet i za ile możesz znaleźć taki, który nie zmusza do spędzenia nocy w strefie tranzytowej.

W sumie to myślę, że autor stracił zainteresowanie wątkiem :)
Góra
 PM off  
      
#23 PostWysłany: 25 Gru 2017 20:44 

Rejestracja: 03 Mar 2013
Posty: 24
Loty: 373
Kilometry: 780 201
lecialem tymi liniami kilka lat temu z dlugimi przesiadkami w rijadzie i jeddah. w obydwu przypadkach bylo duzo ludzi ktorzy czekali na swoje loty. zwlaszcza jeddah jest malym lotniskiem i jest malo miejsca gdzie mozna usiasc i spokojnie poczekac. ja mialem karte G z FB wiec siedzialem w salonikach. transfer dozwolony do 24h bez wychodzenia z lotniska. linie calkiem normalne, nic na + i nic na -. Nie podaja alkoholu na pokladzie. standard zwykly europejski. Personel pokladowy miedzynarodowy na pokladzie, duzo stwardess z europy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 25 Gru 2017 22:28 

Rejestracja: 27 Lip 2010
Posty: 238
niebieski
Zdecydowanie najlepszy lot w życiu (na 123 odbyte) miałem w B747 Saudii z Manili do Riyad-u. Nie wiem czy nadal tak jest, ale wtedy - w 2013r - w ich jumbo klasę business przeniesiono z górnego pokładu na dół, ale zostawiając pięterko bez zmian. Można więc było rezerwując sobie miejsca przez ich www lecieć na wielkich wygodnych fotelach w klasie economy..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 27 Gru 2017 09:13 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Anonymous napisał(a):
Nie leciałem tymi liniami, natomiast po przeczytaniu tej recenzji:
http://onemileatatime.boardingarea.com/ ... 77-review/

raczej bym się nie zdecydował (za wyjątkiem error fare).


Leciałem dwa razy w C i mam zupełnie inne doświadczenia oraz zdanie na temat SV, choć nie są to "top" linie, to oczywiste.

Co do przesiadki, tak jak pisali przedmówcy, JED bez dostępu do poczekalni biznesowej jest fatalna do wielogodzinnej przesiadki - chyba że planujesz lot już po otwarciu nowego terminala (ma to nastąpić jakoś w pierwszej połowie 2018). Obecnie zdecydowanie lepiej wybrać przelot przez RUH o ile jest taka opcja dostępna na tej trasie - RUH ma nowy terminal i jest całkiem okej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 23 Lut 2018 17:10 

Rejestracja: 30 Lis 2017
Posty: 1
Hej!
Piszę z pytaniem o linie Saudi Arabian (nie znalazłam tego tematu nigdzie indziej).
Zarezerwowaliśmy lot z Genewy na Mauritius. Mamy jednak problem z zarządzaniem rezerwacją, ponieważ by np. wybrać miejsca należy odebrać kod SMS wysyłany na numer telefonu. Numer jest podany, jednak SMSy nie dochodzą.
Problem jest też przy korzystaniu ze strony na telefonie, ponieważ owszem, pojawia się opcja wyboru miejsca, ale po zatwierdzeniu pojawia się Error. Czy ktoś miał podobny problem? Pisałam do nich w tej sprawie cztery razy - żadnej odpowiedzi. Za piątym razem otrzymałam informację, że muszę skontaktować się z agencją, przez którą dokonałam rezerwacji i dodać tam informacje kontaktowe. Bilety były rezerwowane przez stronę BudgetAir i na ich stronie wszelkie informacje kontaktowe są zamieszczone.
Czy ktoś miał podobny problem i mógłby pomóc? Czy jest opcja rezerwacji miejsc przy odprawie online albo już na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off
iwcok uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 25 Lut 2018 01:35 

Rejestracja: 27 Lut 2013
Posty: 146
Loty: 398
Kilometry: 938 847
Ja lece ta sama trasa ale bilety kupilem bezposrednio w Saudi ,tam wybor miejsc jest bezproblemowy z tym ze na trasie GVA-JED-GVA wybor jest bezplatny a na trasie JED-MRU-JED po ok 30E za miejsce.Pewnie przy odprawie online bez problemu wybierzecie miejsca a w najgorszym przypadku bezposrednio na lotnisku.Jak czyta wasza rezerwacje w Saudi to nie ma sie czym przejmowac
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 08 Mar 2018 01:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
kingabonar napisał(a):
Hej!
Piszę z pytaniem o linie Saudi Arabian (nie znalazłam tego tematu nigdzie indziej).
Zarezerwowaliśmy lot z Genewy na Mauritius. Mamy jednak problem z zarządzaniem rezerwacją, ponieważ by np. wybrać miejsca należy odebrać kod SMS wysyłany na numer telefonu. Numer jest podany, jednak SMSy nie dochodzą.
Problem jest też przy korzystaniu ze strony na telefonie, ponieważ owszem, pojawia się opcja wyboru miejsca, ale po zatwierdzeniu pojawia się Error. Czy ktoś miał podobny problem? Pisałam do nich w tej sprawie cztery razy - żadnej odpowiedzi. Za piątym razem otrzymałam informację, że muszę skontaktować się z agencją, przez którą dokonałam rezerwacji i dodać tam informacje kontaktowe. Bilety były rezerwowane przez stronę BudgetAir i na ich stronie wszelkie informacje kontaktowe są zamieszczone.
Czy ktoś miał podobny problem i mógłby pomóc? Czy jest opcja rezerwacji miejsc przy odprawie online albo już na lotnisku?


Mam dokładnie ten sam problem, bilety kupione prze Budgetair, a przy próbie edytowania rezerwacji na stronie Saudia, pojawia się info o kodzie SMS... Wszystkie odcinki są potwierdzone, czeka nas odprawa w Genewie na lotnisku, a co najgorsze 2 nocki na lotnisku w Rijadzie :lol: :shock: :o :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 08 Mar 2018 02:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
madziaro napisał(a):
a co najgorsze 2 nocki na lotnisku w Rijadzie :lol: :shock: :o :(

Dasz rade i niezle zaoszczedzisz na hotelu. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 08 Mar 2018 02:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
O siebie się nie boję tylko o swoją 2gą połowę ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 08 Mar 2018 03:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
A to jeszcze nie wie co ja czeka? ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 08 Mar 2018 09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
Pewnie już nie pamięta, a narazie nie przypominam :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 12 Mar 2018 16:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Wrz 2012
Posty: 276
Loty: 162
Kilometry: 413 398
niebieski
leciałem Saudia na Mauritius z nockami w Jeddah. Kilka praktycznych info. Po pierwsze na stronie saudia miałem problem z edycja rezerwacji, ale juz jak pogrzebałem na stronach partnerów to na stronie linii china airlines mogłem zrobić wszystko, łącznie z wybraniem miejsc w samolocie za darmo.
Leciałem z dziećmi a miejsca z babybastet były niedostępne na stornie, jednak na lotnisku nie było problemie za darmo przydzielili mi miejsca, które wcześniej nawet podczas odprawy online były płatne.
Sam lot Saudia super. Z Genewy do Jeddah było 20 osób a z Jeddach na Mauritius w Dreamlinerze 30 osób:) W drodze powrotnej podobnie. Dwa dania do wyboru, napoje (bez alkoholu) za darmo.
Co do lotniska polecam salonik. Niby wszedzie w necie pisali, że tylko dla 1 klasy i bussines, ale na miejscu okazało się, że za 26 euro kupiłem dostep do saloniku a tam all inclusive napoje, jedzenie, prysznic. Wygodne kanapy można bez problemu spać.

Ogólnie bardzo polecam i Saudia i lotnisko w Jeddah, dla mnie jedne z lepszych linii jakimi leciałem.
_________________
"Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku"

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 13 Mar 2018 01:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
@maciej.moch Dzięki za otuchę i wskazówki bo robię tą samą trasę z 2 nockami w Jeddah. Czy pamiętasz może, jaki to był salonik? Bo znalazłem info o kilku, a o każdym było napisane, że nie można spać... :|

Dostępy wykupiłeś na miejscu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 13 Mar 2018 10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Wrz 2012
Posty: 276
Loty: 162
Kilometry: 413 398
niebieski
@madziaro w Jeddah jest tylko jeden salonik. Nie pamiętam nazwy, ale jest jeden, więc znajdziesz. Jak przejdziesz kontrole bagażu to jak zacznie się sklep wolnocłowy to od razu skręcasz w prawo i po 20 metrach masz salonik. Trafisz na pewno. Kantor jak coś masz po wyjściu ze sklepu po lewej stronie. Dostęp wykupiłem na miejscu. W necie czytałem, że tylko salonik jest dla 1 i bussines a poszedłem i koleś powiedział, że bez problemu mogę kupić. Byłem z dwójką dzieci, one miały za darmo, więc tylko za 2 osoby dorosłe zapłaciłem. Masz tam dużo jedzenia, wszystkie napoje jak lipton, cola, woda, soki, masz też budweisera browar, ale bezalkoholowy ;) No i jest prysznic tylko dla mężczyzn, ale weź ręcznik bo tam nie ma. Najlepsze miejsce jak będzie wolne to na końcu saloniku w prawo i jest taka wnęka, tam masz 4 kanapy razem na przeciwko siebie można sie rozłożyć elegancko :) Dawno na lotnisku się tak nie wyspałem i nie wypoczęłam jak tam. Do Gatów masz 3 minuty, więc możesz wyjść i 30 min przed odlotem. Tam cały czas nadają komunikaty, kiedy trzeba sie kierować do bramek i po arabsku i po angielsku. Chodzi tez koleś i woła ludzi do odpowiednich lotów. Dla palących, jest też palarnia, tylko tam w saloniku ogólnie na lotnisku nie ma.

edit: a no i jest też tylko w saloniku bezpłatne wifi, które śmiga elegancko, oglądałem w nocy serial jak nie mogłem spać ;)
_________________
"Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku"

Image

Image


Ostatnio edytowany przez maciej.moch, 13 Mar 2018 10:56, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 13 Mar 2018 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
Dzięki za świetne i dokładne info!!

Teraz widzę, że najgorszy punkt wyjazdu może okazać się najlepszym :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 13 Mar 2018 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Wrz 2012
Posty: 276
Loty: 162
Kilometry: 413 398
niebieski
nie ma sprawy. Powodzenia. Jak coś to też w każdej kanapie masz albo kontakty, ale musisz mieć przejściówkę na arabskie, albo masz po 2 porty usb do ładowania w każdym fotelu :) Szczerze to za tą cenę zupełnie nie wiem jak im się to opłaca jak na lotnisku głupia puszka liptona kosztuje 3 euro, obiad po 20 euro a tu za 26 euro przez 12 godzin to na prawdę dużo pojadłem i popiłem, nie mówią co prysznicu :)
_________________
"Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku"

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
madziaro uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 10 Lip 2018 15:19 

Rejestracja: 27 Paź 2012
Posty: 138
Loty: 63
Kilometry: 112 829
@maciej.moch super informacje odnośnie linii a przede wszystkim lotniska, na pewno się przydadzą. W grudniu najprawdopodobniej będę leciał na trasie DXB-CMB z przesiadką w JED. Będę leciał z narzeczoną. Chciałem jeszcze dopytać o jedną kwestię - kobiety :). Rozumiem, że Ty leciałeś z żoną i problemu nie było, jak oceniasz może to wyglądać narzeczoną (inne nazwisko) oraz czy powinna coś mieć na sobie tj. chusta na ramiona, ew. głowę aby nikogo tam nie gorszyć.
Dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 17 Lip 2018 20:48 

Rejestracja: 27 Paź 2012
Posty: 138
Loty: 63
Kilometry: 112 829
Podbijam temat, może ktoś inny jest w stanie coś napisać.
Będę wdzięczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 17 Lip 2018 21:04 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 254
niebieski
Bylem w Saudi ładnych kilka lat temu, oidp na lotnisku RUH nie wszystkie kobiety nosiły te czarne żałobne stroje. Jesli nie wychodzisz na miasto to cię tatmtejsza policja islamska w terminalu ścigać nie bedzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Beniasty lubi ten post.
Beniasty uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 405 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bartec oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group