Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 14 Wrz 2016 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Pewnie był, podobnie jak w przypadku połowy innych tematów.

Jadąc z grupą czasem jednak trafi się ktoś, którego zadaniem jest marudzenie i wtedy już nie jest tak wesoło. Ludzi często poznaje się prawdziwie dopiero na wyjazdach.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
JarekGdynia lubi ten post.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#142 PostWysłany: 14 Wrz 2016 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
@namteH - Ty już po raz drugi jakiś dzisiaj wczorajszy jesteś ;) Już dawno w scalonym piszesz :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#143 PostWysłany: 14 Wrz 2016 17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Dobrze, że wie z kim do Włoch leci :)
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#144 PostWysłany: 15 Wrz 2016 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Zapewne wielu z Was po powrotach z wypraw słyszało takie słowa: "następnym razem lęcę/jadę/idę z Tobą!".Ale zapał się kończył, gdy kiedykolwiek dochodziło do konkretów i krystalizacji planów.I nie to,że nie lubię ludzi, ale czasami naprawdę fantastycznie pobyć z samym sobą (plus muzyka i książka jako dobra luksusowe).I nie w dużym mieście,a w dziczy.

Jestem zdania, iż najwięcej osób poznaje się podróżując samotnie, a co do plusów i minusów to są one jak zawsze po obu stronach.Chociaż zawszę powtarzam - ja sobie sam wyprawy nie zepsuję.A inne osoby mogą mieć na to wpływ.
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#145 PostWysłany: 16 Wrz 2016 11:05 

Rejestracja: 16 Wrz 2016
Posty: 0
Zdecydowanie wolę w towarzystwie. Jest i bezpieczniej, i fajniej moim zdaniem. Zawsze jest się do kogo odezwać, zawsze łatwiej znaleźć trasę, zawsze szybciej płynie podróż!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 26 Wrz 2016 10:16 

Rejestracja: 26 Wrz 2016
Posty: 0
Wolę samemu - może i nie zawsze jest bezpieczniej, ale nie muszę konsultować planu zwiedzania z druga osobą - robię i oglądam to co chcę.
Góra
 Profil Relacje PM off
adamp54 lubi ten post.
 
      
#147 PostWysłany: 28 Wrz 2016 15:58 

Rejestracja: 01 Lut 2011
Posty: 122
Dla mnie podróżowanie, to w dużej mierze przygoda, zabawa i impreza. Zupełnie nie wyobrażam sobie podróżowania samemu, bo musiałbym pić do lusterka. ;) Nawet włócząc się gdzieś we dwójkę z dziewczyną, myślę sobie, że fajnie byłoby tu być ze znajomymi. Dlatego zazwyczaj latamy w gronie 5-9 osobowym.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 28 Wrz 2016 17:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Oczywiście nie deprecjonuje słów kolegi powyżej, ale wyprawa we wspomniane 5-9 osób to jak dla mnie co najwyżej wycieczka, nie podróż.W takim układzie większą uwagę skupia się na relacjach między uczestnikami niż otaczającą nas rzeczywistością.Nie chłoniemy wszystkiego co dane miejsce ma dla nas do zaoferowania.I nie twierdzę,że takie coś nie musi być fajne, vide wyprawy Lager Boysów i wiele wiele innych;)

Lecz nie zawsze w grupie jest raźniej. Czasem inne osoby potrafią po prostu zarażać swoim negatywnym nastrojem / nastawieniem. Idąc na kompromis, jak wiadomo, różnie bywa ;)

Noi rzecz właściwie najważniejsza - samotna wyprawa nie musi być niebezpieczna, jeśli się do niej odpowiednio przygotujesz.
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Revan_ lubi ten post.
 
      
#149 PostWysłany: 28 Wrz 2016 21:54 

Z jednej strony, podróżowanie w grupie jest pewniejsze, bezpieczniejsze, no i zawsze jest się do kogo odezwać w ojczystym języku ;) ale z drugiej... jeden chce siku, drugi musi koniecznie zobaczyć 1023 świątynie, trzeci nie ma ochoty na zwiedzanie, czwarty chce do KFC, piąty... A jadąc samemu, nie muszę do nikogo się dostosowywać - robię to, na co mam w danej chwili ochotę.
Góra
 PM off  
      
#150 PostWysłany: 09 Lip 2020 21:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Przewaznie podrozuje sam i same plusy. :)
Pisalem wczesniej w podobnych tematach, jak i w moich relacjach oraz tak jak mialem wczesniej w podpisie:

„Dla mnie podróże maja na celu nie tylko spełnienie marzeń i poznanie innych kultur, ale przede wszystkim poznanie samego siebie“.

Sam decyduje co robie, gdzie pojsc i co zobaczyc, realizujac swoj plan, a przede wszystkim nie jestem uzalezniony od niczyich foch czy humorkow.
Zreszta nie latwo znalezc kogos, kto lubi zwiedzac tak bardziej na luzie, bez przymusu zobaczenia jak najwiecej, a tak poza tym to wole mniej standardowy tryb podrozowania.
Podrozujac solo mam duzo wieksze mozliwosci poznania fajnych ludzi, jak rowniez wieksze szanse byc zaproszonym do domu przez miejscowych.
Nie mam problemow spedzac czas z samym soba, wtedy najbardziej wyluzowuje i odpoczywam, ani oporow wyskoczyc samemu na drinka do baru, a z moich doswiadczen towarzystwo sie szybko znajduje. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 10 Lip 2020 02:26, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#151 PostWysłany: 10 Lip 2020 02:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
To zależy.

Jakieś proste 1-3-dniowe podróże w jakiś City Break to mogę jeździć z kimś, bo wiem, że jak czegoś nie zdążę zwiedzić to mogę łatwo wrócić samemu. Ale jakieś bardziej skomplikowane podróże czy wyprawy rowerowe po 500 km i trwające tydzień lub dwa to zdecydowanie samemu. W tego typu podróżach nie ma opcji na przypadkową osobę "dla towarzystwa", bo trzeba zbyt często iść na kompromisy, co w przypadku 3 dniowej podróży po jakimś mieście jest łatwiejsze, bo w razie czego można się rozdzielić.

Minusy wyjazdów solo to zwiększone koszty noclegu, ale i na to jest sposób. W większych miastach można spać w pokojach wieloosobowych (taniej i można z kimś też pogadać lub kogoś poznać), albo namiot na dziko za free, gdzie samemu zdecydowanie łatwiej jest się schować ;) wszystko da się pogodzić, tylko trzeba chcieć i umieć ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 10 Lip 2020 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Ktoś, kiedyś powiedział, że miłość nie polega na patrzeniu na siebie nawzajem, ale patrzeniu razem w tym samym kierunku.

Ja mam to ogromne szczęście, że z moją żoną lubimy to samo w 90%. Więc razem podróżuję się świetnie. Te 10% różnicy, to ona woli sklepy z pierdółkami, a ja bary.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#153 PostWysłany: 10 Lip 2020 18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Udalo mi sie zmontowac ciekawy experyment.
Zdecydowalem sie krotko przed wyjazdem na wypad do Afryki Wschodniej, chcialem polukac goryle. :)

gorilla-trekking-krotka-relacja,213,123578

Zadzwonilem do agencji, aby zalatwili mi kierowce, hotele oraz permit do goryli. Otrzymalem odpowiedz, ze za krotki czas i moge pojechac tylko z mala ok. 10 osobowa grupa.
Pomyslalem OK, skoro zawsze sam, moze bedzie razniej.
Okazalo sie, ze grupa miedzynarodowa, UK, CH, South Africa, Niemcy.
Zadzwonilem znow do agencji i udalo sie zorganizowac kierowce, ale nie tak z odskoku, pomyslalem 1 tydz. z grupa, a pozniej tydzien sam oraz 2 x goryle, z grupa i samemu.
W grupie niby mlodzi, ale troche sztywni uczestnicy. A moze to ja jestem troche dziki i nie przyzwyczajony do tego typu wojazy w towarzystwie?
Prawdopodobnie w kazdej grupie moze znalezc sie ktos, kto zaczyna marudzic i szukac dziury w calym, a to moze popsuc pobyt.
Bylo rowniez troche nieciekawych incydentow, np. podczas jazdy jedna mloda Brytyjka zwymiotowala innym uczestnilkom prosto na ich glowy. Cale szczescie, ze akurat siedzialem na koncu.
Raz obrugano mnie, ze moje polowe porcje obiadowe oddaje Biednym z ulicy, a pozniej nawet po umyciu brzydza sie jesc z takich talerzy czy uzywac sztuccow.
Jeden uzytkownik z wycieczki zachorowal, nagla wysoka goraczka z podejrzeniem malarii. Pewnie zbieg okolicznosci, ale to akurat ten gosc, ktory dzien wczesniej drwil z jednego Biedaka, ktoremu oddalem moja porcje i wysypal zamaszyscie cala zawartosc talerza (spaghetti) do kieszeni.
Zastanawialem sie, czemu uczestnicy chcieli byc pierwsi do jedzenia, tak jakby mialo zabraknac, a ten Bedak stal i sie przygladal z daleka, nawet nie smial o cokolwiek poprosic.
Dziwne, ze od razu nie odizolowano goscia, tylko dalej jezdzil z nami busem pół-przytomny , a nawet taka paranoja, ze chory z wysoka goraczka zwiedzal goryle. Dopiero gdy zaczal tracic przytomnosc to odstawiono go do szpitala.
W kazdym razie juz nie moglem sie doczekac, kiedy moj kierowca mnie odbierze. Gdy nagle sie pojawil, jeszcze w trakcie wycieczki, wszyscy byli mocno zdziwieni. Jak to mozliwe, zaplacic i nie skorzystac do konca? :D
De facto nigdy nie zapomne, jak drugim razem zwiedzalem goryle, bez grupy.
I jak myslicie, kiedy mi sie lepiej podobalo, w towarzystwie czy bez?
Podobno do odwaznych swiat nalezy, udanego weekendu.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 10 Lip 2020 20:07, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 10 Lip 2020 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Jutro jade sama na kolejny road trip. Nie wyobrażam sobie, żebym miała jechać z kimś. Chociażby dlatego, ze nie będzie nawet miejsca w samochodzie dla nikogo. Wiem, gdzie chce być w poniedzialek, ale nie wiem gdzie będę nocować po drodze, nawet nie wiem o której jade.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 13 Lip 2020 01:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Aga_podrozniczka napisał(a):
Nie wyobrażam sobie, żebym miała jechać z kimś. Chociażby dlatego, ze nie będzie nawet miejsca w samochodzie dla nikogo.

Tak z ciekawosci jesli mozna zapytac, to czym tak zaladowane to auto, dobytek czy ubrania, konserwy, butla gazowa, sprzet canpingowy?
Pozdr. cieplutko.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 13 Lip 2020 01:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Samochód jest mały sam w sobie i jest zapchany sprzetem kampingowym, do tego sprzet foto i niezbędne rzeczy osobiste. Bez sprzętu foto na pewno byłoby luźniej.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#157 PostWysłany: 13 Lip 2020 07:51 

Rejestracja: 13 Lip 2020
Posty: 1
Zbanowany
Ja z kolei nie wyobrażam sobie samotnych podróży. Zawsze wole mieć jakieś towarzystwo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 13 Lip 2020 07:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Aga_podrozniczka napisał(a):
Wiem, gdzie chce być w poniedzialek, ale nie wiem gdzie będę nocować po drodze, nawet nie wiem o której jade.

:lol: wow, niesamowite, podróżnik dekady
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group