Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 17 Maj 2013 14:10 

Loty: 167
Kilometry: 210 273
niebieski
Ja na szczęście mam 3-4 osoby, które potrafią się zdecydować na weekendowe wyjazdy w ciągu 3 minut. Jednak moim zdaniem każda osoba ponad 2, to osoba za dużo.
 Relacje PM off  

#62 PostWysłany: 17 Maj 2013 18:17 
Awatar użytkownika

Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Wg mnie podstawa to sprawdzona ekipa, aby odpowiadał jej nasz sposób podróżowania we wszystkich aspektach i na odwrót. Z kimś w podróży na pewno jest raźniej, weselej, choć zgadzam się, że przy podróżowaniu w pojedynkę o wiele łatwiej nawiązać nowe znajomości....każda opcja ma i plusy i minusy :)

#63 PostWysłany: 17 Maj 2013 20:44 

złoty
a mi sie podrozowanie samemu bardzo podoba, poznaje sie wielu backpakerow, wszyscy sa zazwyczaj bardzo mili i wyluzowani,
super sprawa.
 Relacje PM off  

#64 PostWysłany: 20 Maj 2013 01:01 

Samemu. Jest zawsze problem ze znalezieniem dwóch miejscówek w tym samym locie, a takie czekanie 1-2 dni na towarzysza trochę męczy
 Relacje PM off  

#65 PostWysłany: 20 Maj 2013 07:29 

Ja w zasadzie nigdy nie podróżuję sama. Co to za frajda?
 Relacje PM off  

#66 PostWysłany: 20 Maj 2013 08:45 

złoty
Renia32 napisał(a):
Ja w zasadzie nigdy nie podróżuję sama. Co to za frajda?

frajda jak najbardziej, poznajesz ciekawych ludzi na miejscu np. w hostelach :)
 Relacje PM off  

#67 PostWysłany: 20 Maj 2013 20:05 

Z drugą osobą raźniej :) W grupie - też ok, pod warunkiem, że miejsca w samolocie obok siebie, ale tak najlepiej to z TŻ obok, w szczególności na długich lotach... ;-)

Samemu jak najbardziej można też ciekawie spędzić czas, chociaż po chwili jest jednak to dziwne uczucie, że "tą radością" można by podzielić się z kimś w realu, nie tylko poprzez post na fejsie.
Jednakże, kawa i newsy na iPadzie rano, w jakiejś miłej kawiarni w obcym mieście smakują najlepiej jak jest się samemu :-)
 Relacje PM off  

#68 PostWysłany: 21 Maj 2013 11:08 
Awatar użytkownika

Zawsze w towarzystwie mojej najukochańszej żony. Bardzo często jeździmy też w towarzystwie znajomych, ale te wyjazdy są krótsze i nie tak dalekie - bardzo trudno jest zgrać się w czasie, żebyśmy wszyscy mogli i mieli możliwość gdzieś pojechać, bo wiadomo każdy ma pracę czy jakieś inne obowiązki.
 Relacje PM off  

#69 PostWysłany: 21 Maj 2013 13:32 

illumanti napisał(a):
Z drugą osobą raźniej :) W grupie - też ok, pod warunkiem, że miejsca w samolocie obok siebie, ale tak najlepiej to z TŻ obok, w szczególności na długich lotach... ;-)

Samemu jak najbardziej można też ciekawie spędzić czas, chociaż po chwili jest jednak to dziwne uczucie, że "tą radością" można by podzielić się z kimś w realu, nie tylko poprzez post na fejsie.
Jednakże, kawa i newsy na iPadzie rano, w jakiejś miłej kawiarni w obcym mieście smakują najlepiej jak jest się samemu :-)

Zgadzam się z Tobą w 100%.Z drugą osobą jest raźniej,ale podróże w samotności,to tez nie jest wielka tragedia.Czasami trudno się zgrać z kimś w czasie lub ewentualni współpodróżujący są wiecznie niezadowoleni...
Co do kawy w jakiejś miłej kawiarni w samotności,to też ma swój urok - siadasz,popijasz kawę czytając newsy i planujesz dalszy dzień bez marudzenia innych osób...
Osobiście na takie krótsze podróże samolotowe (2-3 dni),to raczej będę wybierał się samotnie,ewentualnie z inną osobą,która też nie ma z kim jechać i nie będzie za bardzo ingerować w plan podróży (każdy ma swój wybór i z racji tańszego wynajęcia pokoju,można zwiedzać samodzielnie,prawda?).Na tym forum przeczytałem,iż sporo ludzi skrzykuje się i jadą sobie gdzieś tam,ale każda z tych osób spędza czas po swojemu,spotykając się wieczorem i dopiero wtedy jest wspólne wyjście na piwko na miasto,fajna sprawa,bo nikt nie jest uwiązany).
 Relacje PM off  

#70 PostWysłany: 22 Maj 2013 20:04 

Osobiście wolę podróżować w grupie, jest więcej akcji, przygód, śmiechu i dobrej zabawy. Czasem jest ciężej złapać stopa, ale nie jest źle. Zawsze co dwie głowy to nie jedna jak jest jakiś problem.
 Relacje PM off  

#71 PostWysłany: 29 Maj 2013 09:29 

Zbanowany
Nie jestem przesadnie bojaźliwa, ale wolę podróżować z kimś. Ale właśnie - wystarczy mi jeden towarzysz/towarzyszka, bo w większej grupie trudniej złapać stopa, znaleźć miejsca obok/blisko siebie itp.

Ostatnio edytowany przez alialibabka, 18 Lip 2013 13:25, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#72 PostWysłany: 01 Cze 2013 12:28 

Loty: 62
Kilometry: 125 254
ja myślę,że do podróżowania samemu po prostu trzeba dojrzeć;) kiedy sobie pomyślę,jaka byłam głupia że się bałam jeździć sama i ile fajnych lotów mi uciekło ( w czasach kiedy Ryanair naprawdę był za półdarmo).....bo nie miałam odwagi jechać sama. najgorszy jest ten pierwszy raz,wiadomo ;-)
Teraz zawsze jeżdżę sama,w ten sposób nie muszę się do nikogo dostosowywać ( ani nikt do mnie) ani też czuć wyrzutów sumienia,że np plan/hotel/ miejsce/wycieczka które wymyśliłam,nie podobają się komuś tak jak mnie. Poza tym - niby mam ogólny plan,co chcę zobaczyć/zwiedzić ale z drugiej strony potrafię w ostatniej chwili zmienić zdanie; myślę,że jak ktoś byłby ze mną; to by zwariował/ wkurzał się...a tak - jestem wolna;) i o to chyba w wakacjach chodzi.
Jedynie może wieczorami nie ma co robić,ale z drugiej strony - idę wcześnie spać,więc rano mogę wstać np o 7 i jechać w góry etc; a gdybym była ze znajomymi to wiem jak by to wyglądało - impreza do nocy a potem odsypianie na plaży.
Tak czy siak - ja się nigdy sama ze sobą nie nudzę,sama jeżdżę stopem,napotkani ludzie są zawsze mili i pomocni; myślę że to jakoś wzbudza sympatię kiedy ktoś, zwłaszcza dziewczyna, tłucze się sama z plecakiem;) Ostatnio byłam sama 10 dni na Kos/ Rodos; jakoś nie tęskniło mi się do nikogo,więc myślę że spokojnie mogę teraz jechać na 2 tygodnie,oczywiście z odpowiednio ciekawym planem.
Więc jak się boicie jeździć samemu - nie bójcie się,jest super! Pozdrawiam;-)
 Relacje PM off  

#73 PostWysłany: 07 Cze 2013 22:31 

Zdecydowanie sama lub z 1 sprawdzoną i konkretną osobą, czyli taką, która preferuje podobny styl podróżowania i na którą można liczyć (nie znoszę ludzi niezorganizowanych oraz takich, których trzeba prowadzić za rączkę i wszystko im tłumaczyć). Jak dla mnie, jedyną wadą tego typu wypraw są wyższe ceny.
 Relacje PM off  

#74 PostWysłany: 07 Cze 2013 23:01 

Najgorzej jest jechać gdziekolwiek z tzw. 'dusigroszem'. I tylko słuchać narzekania: "Co Ty robisz? Śniadanie za 12 Euro? Ja kupię bułkę i pasztet za 2 w supermarkecie, ej no, cho z tąd, ja nie chce tu".
 Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.

#75 PostWysłany: 07 Cze 2013 23:13 
Awatar użytkownika

Loty: 53
Kilometry: 106 177
srebrny
illumanti napisał(a):
Najgorzej jest jechać gdziekolwiek z tzw. 'dusigroszem'. I tylko słuchać narzekania: "Co Ty robisz? Śniadanie za 12 Euro? Ja kupię bułkę i pasztet za 2 w supermarkecie, ej no, cho z tąd, ja nie chce tu".

*stąd
Trzeba po prostu jeździć z kimś o podobnych skłonnościach i możliwościach ;) Dla kogoś innego najgorsze będą rozrzutność i marnotrawstwo 8-)
pawelos lubi ten post.

#76 PostWysłany: 07 Cze 2013 23:17 

illumanti napisał(a):

kolego skoro ty 12 euro wydajesz na sniadanie to co robisz na forum ktorego tematyka jest tanie latanie?
za taka kase to caly dzien mozna przezyc i napewno beda to lepiej wydane pieniadze niz burzuazyjne sniadanko moze jeszcze do lozka?
 Relacje PM off  

#77 PostWysłany: 07 Cze 2013 23:31 

12 euro na sniadanie to raczej europejska norma, ja wolalbym zaosczedzicmna locie a wiecej wydac na miejscu na lokalne zycie i pamiatki. Nie wyobrazam sobie leciec np. Na poludnie Francji i nie jesc owocow morza w knajpie przy porcie, badz nie kosztowac przysmakow kuchni tureckiej...nie popadajmy ze skrajnosci w skrajnosc.
 Relacje PM off  

#78 PostWysłany: 07 Cze 2013 23:43 

glebolxxx napisał(a):
illumanti napisał(a):

kolego skoro ty 12 euro wydajesz na sniadanie to co robisz na forum ktorego tematyka jest tanie latanie?
za taka kase to caly dzien mozna przezyc i napewno beda to lepiej wydane pieniadze niz burzuazyjne sniadanko moze jeszcze do lozka?

Kolego, tanie latanie to jest co innego. Tutaj chodzi o środek transportu, i na lot który trwa kilka godzin, nie widzę powodu aby znacznie przepłacać, szczególnie gdy lecę w celach turystycznych. Poza tym, coraz częściej wybieram tradycyjnych przewoźników, ale to nie tutaj jest tematem rozwód.

Jeśli gdzieś podróżuję, to nie po to, aby szukać tanich miejsc do zjedzenia na obrzeżach miasta albo kupowania żarcia w supermarkecie i jedzenia fast-foodów 24/7. 12 Euro to jest na prawdę normalna cena za śniadanie +kawa/sok, więc nie widzę w tym nic nienormalnego. Oczywiście, po przeliczeniu daje nam to prawie 50zł, ale ostatnio sam dla siebie za śniadanie w KRK dałem jakieś 35, więc tragedii nie ma. Na zachodzie jednak ceny są wyższe, nie ma co porównywać do Polski. Rozumiem, że ktoś podróżując z 3ką dzieci i małżonkiem nie może sobie pozwolić stołowania codziennie i płacenia 60Euro za śniadanie każdego dnia, ale ludzie...

Poza tym, coraz częściej ceny podobne są w Polsce. Ostatnio słyszałem Polaków w Hiszpanii, którzy stwierdzili, że w Starbucks pić kawy nie będą, bo w Polsce tańsza i 3,50Euro za kawę to przesada.
Ja osobiście piję zawsze duże cappuccino + 2 extra shooty espresso co daje: 3,50Euro+0,6e=4,10euro. W PL cena 15zł +2zl za espresso. Wychodzi na to samo.
 Relacje PM off  

#79 PostWysłany: 08 Cze 2013 02:07 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
mkobyszewski napisał(a):
12 euro na sniadanie to raczej europejska norma, ...

w życiu nie widziałem w europie śniadania za 12 euro. może gdzieś w jakimś wydumanym miejscu typu szczyt wieży eifla albo w norwegii.
oczywiście inną kwestią jest ile i co kto je ale po cenie sądzę, że daleko odstajesz od tej normy.

#80 PostWysłany: 08 Cze 2013 02:10 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
mkobyszewski napisał(a):
.... Nie wyobrazam sobie leciec np. Na poludnie Francji i nie jesc owocow morza w knajpie przy porcie, badz nie kosztowac przysmakow kuchni tureckiej...

to jest coś jak jedzenie paelli na rambli w barcelonie... OK! :mrgreen:
ja już rozumiem Twój sposób życia.

[ 158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości