Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 286 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Gru 2017 10:28 

Rejestracja: 21 Gru 2017
Posty: 9
Witam,
dzisiaj wracam z Eilat (Israel) do Warszawy-Modlin. Wczoraj szczęśliwie sprawdziłem maila, z którego wynika, że jeżeli chce zabrać z powrotem duży bagaż podręczny to muszę wykupić priorytetowe wejście na pokład lud bagaż za 25 euro.
O co chodzi? Dzień przed wylotem przewoźnik daje mi znać że muszę dopłacić za bagaż który powinienem mieć w cenie? Dzień przed? Daje mi znać mailem, a założę się że 90% ludzi którzy też będą wracać z Izraela nie sprawdzi maila. Według mnie jest to łamanie praw pasażera, ponieważ w chwili zakupu biletu (z tą chwilą podpisuje umowę z przewoźnikiem) nie miałem żadnych informacji o dodatkowych opłatach za bagaż który powinien być w cenie. Co jeśli ktoś nie ma gotówki i pieniędzy na karcie? Nie zabierze swojego bagażu z powrotem? Pani na czacie niestety jedyne co potrafiła to przeprosić za sytuację i poinformować że to nie z ich winy lecz Izrael kilka dni temu narzucił na nich takie prawo.
Ja to rozumiem, ale czy w takiej sytuacji przewoźnik nie powinien przejąć tych kosztów i ewentualnie dodać za darmo opcję prioryty do biletu, a nie obciążać kosztami pasażera?
Prioryty boarding oczywiście wykupiłem bo wrócić do Polski muszę, inaczej 50 euro na lotnisku.
Pytanie do Was czy cała ta sytuacja jest zgodna z prawem? Nie chodzi mi o te 30 zł lecz o to że nie powinno tak się traktować pasażera. Założę się że dziś na lotnisku w Ovdzie będzie kolejka do płatności 50 euro za bagaż.

Słabo Ryanair, słabo...


Mail poniżej:

Cytuj:
Dear Customer,

You are shortly booked to travel on a Ryanair flight to Israel – see flight details below.

Due to additional security checks on flights to and from Israel, Non-Priority customers are only permitted to carry 1 small bag (35x20x20cm) on board.

We advise customers wishing to bring larger bags on board to either:

(a) Purchase priority boarding, as Priority customers will still be permitted to bring two bags onboard.

Or

(b) Purchase a checked-in bag for €25 and check in their larger cabin bag (or a bag up to 25kg in weigh) at the bag drop desk at least two hours before the scheduled the departure time of their flight.

Aside from Priority customers, larger cabin bags will not be accepted on board, and will be subject to a €50 gate bag fee at the gate.

Limiting cabin bags on these flights will assist the security process and minimise delays due to additional Israeli Airport security measures.

We apologise for any inconveniece caused.

Ryanair Customer Service


Ostatnio edytowany przez Washington, 21 Gru 2017 21:06, edytowano w sumie 1 raz
doprecyzowanie tytułu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 21 Gru 2017 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Ty tak na serio ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 21 Gru 2017 10:30 

Rejestracja: 21 Gru 2017
Posty: 9
I owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Gru 2017 10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne-informacje/centrum-pomocy/Czesto-zadawane-pytania#1-1

Zakładka Bagaż

Tyle w temacie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Gru 2017 10:43 

Rejestracja: 21 Gru 2017
Posty: 9
Ze strony którą podałeś:
W przypadku niewykupienia pierwszeństwa wejścia na pokład lub taryfy Plus/Flexi Plus nadal możesz zabrać ze sobą 2 sztuki bagażu, ale bagaż podręczny do 10 kg zostanie oznaczony przy bramce do wejścia na pokład i umieszczony w luku bez dodatkowych kosztów. Mniejszy bagaż możesz zabrać ze sobą na pokład samolotu.

Z tego wynika że 2 bagaże są w cenie. A nie że z Polski do Eilat przewożę 2 bagaże w cenie biletu a z powrotem muszę dopłacać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Gru 2017 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
czyli mówiąc krótko, nic nie trzeba dopłacać, laptop lub lustrzankę ze sobą, a bagaż podręczny do luku i po sprawie,
a tak przy okazji na Ovdzie jest kantor i normalne przeliczniki ?


Ostatnio edytowany przez kostek966, 21 Gru 2017 10:49, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Gru 2017 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Brawo Ty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Gru 2017 10:49 

Rejestracja: 18 Sie 2012
Posty: 468
Loty: 30
Kilometry: 33 014
Cytuj:
Aside from Priority customers, larger cabin bags will not be accepted on board, and will be subject to a €50 gate bag fee at the gate.


To bardzo dziwny zapis. Normalnie - jeśli Twój bagaż nie zmieści się na pokładzie - jest bezpłatnie zabierany do luku...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Gru 2017 10:50 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@Grzegorz Guenther Jeśli załapał byś się na pierwszą 90-tkę pasażerów bagaż poleciałby na pokładzie ,jeśli nie w luku bez dopłat.Te zasady obowiązują już spory czas i nic się nie zmieniło.Żle zinterpretowałeś powiadomienie,ale priority też ma plusy :) I FR oberwało się tym razem niesłusznie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 21 Gru 2017 10:51 

Rejestracja: 21 Gru 2017
Posty: 9
Wy chyba trochę nie rozumiecie.. Pani na czacie powiedziała że kilka dni temu Izrael nałożył na nich prawo i jeżeli nie wykupi się prioryty to mogę wziąć do samolotu tylko podręczny mały, dużego nie mogę nawet do luku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 21 Gru 2017 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Nie, nie jest dziwny.
Standardowo, za duży bagaż jak na wymiary i wagę podręcznego będzie skutkował odmową zabrania go na pokład. I będzie naliczona standardowa kwota jak za rejestrowany OW.
Nauczcie się proszę czytać, a najlepiej sprawdzić na stronie Ryanair w polskiej wersji językowej.

Prośba o zamknięcie tematu bo tu nic się nie zmienia , a jest niepotrzebne sianie paniki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Gru 2017 10:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
ale ten zapis dotyczy tylko tych, którzy chcą wnieść na pokład większy bagaż,
a dla pewności napisz po powrocie czy nie można dawać bagażu podręcznego do luku bezpłatnie czy jednak można ?


Ostatnio edytowany przez kostek966, 21 Gru 2017 11:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Gru 2017 10:55 

Rejestracja: 21 Gru 2017
Posty: 9
Dlaczego więc z Polski do Izraela mogę w cenie biletu wziąć 2 bagaże, mały i duży, nawet do luku. Z powrotem zaś za ten sam który był darmowy do Izraela muszę płacić. Rozumiesz już?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 21 Gru 2017 10:56 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Czyli wg.ciebie nie da się wrócić z Izraela z bagażem bez priority lub dopłaty,chyba że wystarczy nam reklamówka lub torba na laptop?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 21 Gru 2017 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Grzegorz Guenther napisał(a):
Izrael nałożył na nich prawo ...


Wychodzę z tej piaskownicy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 21 Gru 2017 11:04 

Rejestracja: 21 Gru 2017
Posty: 9
Bez prioryty lub wykupionego bagażu nie wrócisz z dużym bagażem podręczny który powinien być bezpłatny, tak wyraźnie potwierdziła to Pani na czacie i to też wynika z maila.
I dlatego pisałem tego posta, żeby ktoś kto się na tym zna określił czy jest to działanie zgodne z prawem. A nie udawał wszechwiedzącego i guru jak Antek nie rozwiązując wątku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 21 Gru 2017 11:10 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Przeczytajcie sobie ta wiadomosc po angielsku raz jeszcze, i raz jeszcze - akurat watpliwosci sa dosc zasadne, gdyz jest napisane, ze albo za duzy podreczny zaplacisz (za priority, lub za jego nadanie do luku), albo go w ogole nie wezmiesz...
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 21 Gru 2017 11:16 

Rejestracja: 21 Gru 2017
Posty: 9
Właśnie o tym pisałem... Dziękuję. Nie lecę pierwszy raz i znam zasady że 90 wchodzi na pokład. A powyższa sytuacja to coś zupełnie innego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 21 Gru 2017 11:36 

Według mnie klasyczna nadinterpretacja treści pisanej.
Skoro na czacie "tak ładnie i prosto" opisują, czyli łączysz się z Czatem Ryanair jeszcze raz i ładnie prosisz że skoro w warunkach przewozu FR pisze jak byk, że w cenie biletu masz 2 bagaże i Ryanair zgodnie z tymi warunkami lata do Izraela to są dwa rozwiązania tej sytuacji:
1. lecisz z 2 bagażami podręcznymi jak jest w warunkach zakupu biletu Ryanair
2. prosisz ładnie o darmowe priority
Góra
 PM off  
      
#20 PostWysłany: 21 Gru 2017 11:48 

Rejestracja: 21 Gru 2017
Posty: 9
Zgadzam się z tobą. Ładnie prosiłem 2 krotnie, niestety Panie na czacie delikatnie mówiąc rozkładały ręce. Prioryty kupiłem bo wiem że na lotnisku tym bardziej z nikim się nie wykłócę a tylko zwiększę poniesione koszta. Tak więc sprawę będę wyjaśniał po powrocie do Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 286 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group